Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jankadudova
29. srp 2011

@alenv pastinak mu bude chutnat. je to skoro jak mrkev🙂 broko zkus, treba te prekvapi...ale ja kdyz si k te sklence cichnu...🙂

imzadi
29. srp 2011

holky, mam dotaz, myslite, ze se da rozvarena a rozmixovana ryze zamrazit? vzdy delam vetsi varky a mrazim, je to tak pro me pohodlnejsi...tak by se mi to hodilo 😀 dik

ivkaj
29. srp 2011

@imzadi když jsem si zkusila zamrazit rizoto, měla pak rýže takovou jinou konzistenci (sníst se to dalo, ale že yb to byla lahoda). Ale jestli to platí i u rozmixované, to nevím.

imzadi
29. srp 2011

@ivkaj dekuju, uvidim, jestlli se nekdo ozve, kdyz tak proste otestuju nooo 😵

daisy14
29. srp 2011

@alenv @jankadudova Tak u nás brokolice prošla bez problémů, moc nám chutnala 🙂 Míchala jsem ji s bramborem, bez ničeho mi to připadalo divné 😉 .

S čím se dá ještě kombinovat cuketa s bramborem? Skleničkové nám moc chutnají, ale je to taková hustá hmota, tak ji ředím UM. Přemýšlela jsem jestli přidat třeba mrkev...

A zkoušely jste už nastrouhat mrkvičku a jablíčko? Jako malá jsem se po tom mohla utlouct 😀

jankadudova
29. srp 2011

@daisy14 Mrkev a jablko jsem dala jak byly ty vedra. Rikala jsem si ze to chce neco lehciho🙂 to vis, chutnalo. Sladoucky, dobroucky🙂

imzadi
29. srp 2011

@daisy14 ja delam porad mix vseho, mam zamrazene, takze vytahnu par kosticek mrkve, cukety, lilku, batatu, brokolice, nekdy i maso 🙂)

u nas strouhane zatim moc nejede :((

alenv
29. srp 2011

@jankadudova
@daisy14 holky vy se máte já udělala mrkvičku do toho nastrouhala jablíčko a větší škleb jsem neviděla.. přitom to bylo sladoučký fakt dobrý

daisy14
29. srp 2011

@alenv Jestli mu nevadí ty kousky nastrouhané, malá mi zatím taky jí jen rozmixované věci na kašičku. Jen bramboru rozmačkávám, ať se s ní popere.

alenv
29. srp 2011

@daisy14 já to namixovala,ale ta chut mu nechutnala

jankadudova
29. srp 2011

@alenv a jak se tvari na stavu? treba prave mrkvickovou?

alenv
29. srp 2011

@jankadudova stavu jsem nezkoušela jen mrkvovo rýžový odvar od Hipp ten OS 200 a ten ze začátku bumbal a pak už ne😀 nemám to jednoduchý, už at smí všechno ☹

jankadudova
29. srp 2011

@alenv Ja tomu asi uplne nerozumim. Mela jsi zacit s prikrmy kvuli prujmu nebo prave kvuli nemu nemuze vsechno?

alenv
29. srp 2011

@jankadudova kvůli průjmům.. no a myslela jsem, že se těším až bude moci vše, jelikož ty střívka pořád léčíme,aby se to dalo dohromady tak nesmíme nic co prohání

alenv
29. srp 2011

@jankadudova ještě se zeptám jak jste přišli na ABKM? Jaké jste měli projevy? Pořád se toho bojím

jankadudova
29. srp 2011

@alenv No tak brzy jeste v sestinedeli se objevil ekzem. Od zacatku mel potize s biskem, jenze mi vsichni rikali jak je to normalni a kluci prdici abla bla...jenze s ekzemem jsem se lekla a zacalka jsem patrat a dostala jsem nas na alergologii. Ono se to u miminek diagnostikuje dost tezko, spis jde o projevy. Maxik vlastne nikdy nemel "normalni" stolici i kdyz byl ze zacatku kojeny. Mel ji velmi ridkou. Krev sice vysla negativni, ale to u tech malych mimin vychazi casto. Moje bezmlecna dieta moc nepomohla a pak jsme nasadili specilani Nutrilon a hrozne rychle jsem pred sebou mela uplne jine, spokojene miminko. Nerikam ze kazdy brisko je alergie, ale to bylo hrozny jak ho to trapilo. Vseobecne se to projevuje prujmy, vodnatou stolici, nekdy i s nitkami krve - je postizena strevni stena. ale neni to tak hrozna diagnoza. Ma to docela dost deti a da se s tim pracovat🙂 jsou horsi veci. Anemie s tim souvisi prave proto, ze se ze streva nevstrebava zelezo. Uff,,,rozjela jsem se🙂

alenv
29. srp 2011

@jankadudova právě já si pořád říkám jeslti to také nemáme.. asi si vydupu testy. Asi takhle od malička strašně trpěl na bříško, ale šíleně. pořád se kroutil a tlačil skoro 3 měsíce, ale pro změnu měl hovínka jak beton, takže jsem ho musela rourkovat. No pak se to na měsíc upravilo, krásně mi kakal sám jednou denně. Nádherně přibíral celou dobu a na UM je od začátku. Na žádné kožní vyrážky právě netrpí. No pak přišla vysoká teplota a s ní průjmy. A pořád se toho nemůžeme uplně zbavit. Krev ve stolici nemá, ale hleny měl, ale to prý je u průjmů. Ted když mu dám třeba ten banám tak mi kajdí krásný hovínka nebo po mrkvi, ale po mlíku je to stejně docela řidký.. ne voda, ale řidká kaše dost. Ale zase já jsem byla anemická v těhu a zjistili to až na konci, ale já už fakt nevím co. Hrozně se bojím, že mi nepřibírá uvidíme ve středu jdem kk novému dr.
Já vím, prý do 3 let věku se většina dětí uplně vyléčí.. není to prý celoživotní

alenv
29. srp 2011

@jankadudova prosím tě a jaké mlíčko používáš? Přemýšlela jsem, že bych to zkusila a viděla jestli se to nezlepší. Jak rychle jsi viděla změnu na stolici? My ted máme comfort

jankadudova
29. srp 2011

@alenv Jake mleko mate? Muzes se zeptat dr na testy, ale musi te na pripadne poslat na alergologii, obvodacka je nedela. Ale pokud tak pekne kakal, tak spis myslim ze ne. S tou alergii je to slozitejsi, je rozdelena na nekolik typu...nestresuj se s tim. Priorita je vzdycky to, aby dite prospivalo. To ze tri mesice pribyval je dobre znameni. ale mozne je vsechno, tak se urcite zeptej. Pokud se ABKM u ditete potvrdi, musi pit nastepene mleko. My mame Nutrilon Allergy care. H.A. mleka nestaci. Ale nechci zabihat do detailu, kdyz tady jen spekulujem. Prujem ma miminko casto, muze byt virovy, to je taky casty. Klid 🙂

alenv
29. srp 2011

@jankadudova no ten dr. nový co k němu jdu je zárověn primář alergologie, takže mi řekl, že by je udělal, ale prý si myslí, že takhle by to nezačalo, horečkama.. a v nemocnici mi primářka řekla,že by měl problém od začátku.. tak já nevím

jankadudova
29. srp 2011

@alenv Toto mleko, ten Allergy care je na recept, urcite to nezkousej sama jen tak. To nema cenu. Heled, prujem sam o sobe alergii neznaci. Pokud bude prospivat, tak je to v pohode. Prikrmy se podaji casem. Kdybychom kojily, tak to budem resit az za mesic, tak na ty mrnata nesmime spechat.

alenv
29. srp 2011

@jankadudova jinak když jsme šli z nemocnice tak jsme měli 68cm a 6430g a to bylo asi před 10 dny

jankadudova
29. srp 2011

@alenv Horecky urcite nejsou projev alergie, to rekl spravne! je to projev infekce. Nemusi mit potize od zacatku, to neni uplne pravda. Mam zkusenost, ze je lepsi komunikovat s alergology, obvodaci tomu proste uplne nerozumi...

alenv
29. srp 2011

@jankadudova mě taky přijde, že je to na něj brzo ještě by chtěl cucat jen to mlíčko.. ale víš co my už se léčíme od 10. srpna.. je to hrůza.. jsem zvědavá jestli mi přibral.. a jestli ne tak to tam se mnou asi šlehne..

alenv
29. srp 2011

@jankadudova no to my řekla primářka v nemocici to je vid. Ale on jak právě je alerkolog tak mi to řekl takto, že by to mohla být ABKM, ale zase, že takto vysokejma horečkama by to zřejmě nezačlo.. měl 39,5

jankadudova
29. srp 2011

@alenv Pribere. Neboj. My lecili prujem pres mesic...ale protoze prospival, tak jsem to nechala tak nejak odeznit. A kdyz nepribere, mleko se da vymenit vzdycky.

alenv
29. srp 2011

@jankadudova mě řekli v nemocici, že za tři týdny znovu na krevní obraz a pokud by vyšel hraničně jako předtím tak, že by mi udělali testy na snášenlivost potravin či co

alenv
29. srp 2011

@jankadudova taky jste ho léčili tak dlouho? No jestli mi bude přibírat tak budu v pohodě.. třeba včéra kajdil pořádně jen jednou, a dvakrát to byli mini hovínka, za to dneska tři normální stolice a dvakrát takovej trošek, ale tak nějak jsou to pořád 3 stolice denně a nemůžu to snížit

jankadudova
29. srp 2011

No udelali by testy na nesnasenlivost nekterych potravin i mleka aby bylo jasno. Neboj se, jsou daleko daleko horsi diagnozy🙂 to se nabere normalne krev z rucky.

jankadudova
29. srp 2011

@alenv Ale to nevadi. To preci neni na pocet stolicek, kazde dite ma jiny metabolismus. Uprimne - nech to na doktorech. Neji zeleninu, nevadi. Davej mu davky mlika na ktere je zvykly a bude prospivat.