Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

llluckaaa
6. únor 2012

@luthien.k Kdyby to bylo takto jednoduché 😉 Já jí už leccos dala, jenže pak to najdu zastrčené v kuchyni v šuplíku očividně netknuté. Ale na ten džus by mohla zabrat, zkusím... Řasy nesní, mák taky ne, o sardinkách jí taky pořád vykládám, mandle by dala, ale opražené na tuku a slané 😒 S rodiči to není jednoduché 😀

luthien.k
6. únor 2012

@llluckaaa no jo, horší než s dětma 😀

lupinek82
6. únor 2012

@beruska24.9. Dneska sem zkrátila porce, tak doufám, že zas večer neuvidím tu fontánu 😀

llluckaaa
6. únor 2012

@luthien.k Přesně tak 😀

beruska24.9.
6. únor 2012

@lupinek82 - budu na vás myslet 😉

lena5
6. únor 2012

Mám 7 měsíční dvojčata a moje doktorka mi řekla,že bílé jogurty jako aktvie,holandie atd můžu dávat od 7 měsíců.Nechápu proč až od roka.Zbytečně se dneska vše řeší.A dr. určitě není hloupá a neradí věci kterým mimčům ublíží.A ohledně lepku:zavádí se mezi 4-7 měsíce,nejlépe v kombinaci s kojením.Já ho začala dávat asi 5,5 měsích.Zjistilo se totiž,že pozdější zavádění nemá vůbec vliv na alergie.To jsou slova mé dr.

catharin
6. únor 2012

@sova33 ,@luthien.k ,@llluckaaa , @beruska24.9. : Holky, děkuji za radu 😉 Koupila jsem - tady v obchůdku, beskydský jogurt, tam je jen mléko a jogurtová kultura, holkám jsem tam dala domácí meruňkovou marmeládu, abych to trochu ochutila. Může to tak být? Mléka mi jedna moc nevypije, už jí nějak nejede ☹ Nechápu.. Jinak, co se týká zeleniny, tak taky poslední dobou nemají na ni chutě.. :-/
My jsme malé městečko, tady bio není..

catharin
6. únor 2012

@lena5 : o tomto jsme taky slyšela.. A my začli s mlíčkem bez lepku taky a teď mi říkalo spoustu Dr., že můžu už od 5 měsíce začit normálním, pomalinku..

llluckaaa
6. únor 2012

@catharin U nás je to s bio taky dost špatné, ale něco se dá koupit přes internet. Já si chystám objednat pár potravin tady: www.zdravanota.com.

beruska24.9.
6. únor 2012

@lena5 - rohlík (kvůli lepku) jsem starší dala poprvé v půl roce a hned si ho zamilovala 😀 a maličká ho za měsíc také dostane, i když už jsem slyšela názory, že nejsem normální 😀 😀
dnes jedl přítel chleba, maličká byla na zemi na dece a závistivě pozorovala tatínka, jestli ji náhodou nedá kousnout 😀

catharin
6. únor 2012

@llluckaaa : děkuji, zkouknu 🙂
@beruska24.9. : bobek, jako kdyby jste jí nedali najíst 😀 To teda je šikula, že už tak brzy pěkně rohlík...

llluckaaa
6. únor 2012

@lena5 Ne že bych si myslela, že jsou doktoři hloupí, ale určitě se mezi nimi najdou dobří i špatní. Takže já se spoléhám na to, že nejsem hloupá já a plno informací si zjistím sama 😉 Jako zbytečnost mi to tedy nepřijde, já myslím, že si tím můžeme ušetřit plno zdravotních nepříjemností v budoucnosti. Ale tak to je každého věc, někdo na tohle není a řeší zase úplně jiné věci 😉
Přijde mi, že s lepkem se ty teorie střídají snad každé dva roky 😀

beruska24.9.
6. únor 2012

@catharin - pokud jim meruňka nevadí (špatná reakce), tak můžeš. jinak já ochucovala ještě dětskou přesnídávkou (tu pro miminka) nebo třeba smíchala trochu jogurtu s rozmačkaným banánem, nastrouhaným jablkem.
když nechtějí papat, nerostou jim zoubky?? starší mi většinou pila méně mléka, když se klubal nějaký zub a jak byl venku, opět začala pít svoje dávky.
jo a kdysi mi dr. říkala, že je dost dětí, které se kolem 8m. odstaví (od prsa, od flašky). prostě objevily nové chutě a mlíčko začnou odmítat. nevím, jestlis psala, kolik dětem je 😔

beruska24.9.
6. únor 2012

@catharin - mlíčko bez lepku?? 😕

beruska24.9.
6. únor 2012

@catharin 😀 😀 😀
jo, to jsem tenkrát také říkala. teď už ji je přes 2 roky, z rohlíku vyjí sýr/salám/paštiku a rohlík hodí psovi. a když pak běží, že ňam a já se ptám, zda ten rohlík snědla, tak mi odpoví haf. no, prostě poslední dobou za všechno může haf 😀 😀 😝

catharin
6. únor 2012

@beruska24.9. : No uvidíme, že se to pozná po třech dnech.. Tak jsem zvědavá.. No o těch zoubcíc jsem taky přemýšlela, jsou dosti nervózní a strkají si tam cokoli, pomáhám jim přejíždět kousátkama a taky mám pro ně speciální náprstky na zoubky, tak taky tím. A zatím nic. Tak uvidím.
Jojo, jako to hypoalrgenní- HA mlíčko. Jsem dávala, teď jsem pomalu přecházela na HAMI 🙂

beruska24.9.
6. únor 2012

@llluckaaa - veškeré info ohledně příkrmů se mění každou chvíli 😉
mám děti 23m. od sebe a jsem se ptala dr., jak mám vlastně teď druhou přikrmovat, že jsem měla v plánu využít zkušeností s první dcerkou. mi řekla, že v pohodě, že mám používat zdravý selský rozum 😀

catharin
6. únor 2012

@beruska24.9. : 😀 😀 to je úžasné. Jak si s tím poradí.. Ještě, že máte psa, který jí rohlíky 😀

beruska24.9.
6. únor 2012

@catharin - aha, takže mléčnou bílkovinu 😉
lepek je v obilovinách.

beruska24.9.
6. únor 2012

@catharin - mně spíš přijde vyčůraná 😀 smrádě mrňavé 😀 😀 😀
jo, hafuša bude za chvíli jak koule, když ji bude malá takhle krmit. ještě, že ráno, když dává psovi granule, malá sem tam nějakou ují 😀 😝 asi aby toho hafuša neměla moc 😉

catharin
6. únor 2012

@beruska24.9. : jojo, vím, že lepek je v obilovinách, ale nevím proč jsem si myslela, že i toto mlíčko HA bude na stejném principu.. 🙂 Ale nechtěla jsem je tak dlouho od toho nechávat, tak jsem postupně začla s normálním mlíčkem 🙂

catharin
6. únor 2012

@beruska24.9. : 😀 😀 To je teda potůrka 🙂

llluckaaa
6. únor 2012

@beruska24.9. Dáváš dítěti paštiku? Tu nejím ani já 😀

lena5
6. únor 2012

@llluckaaa Já mám zjištěno o příkrmech hodně informací.Samozřejmě se snažím dát dítěti to nejlepší.Jen jsem chtěla říct,že když dám mimčovi v 7 měsících bio jogurt bílí tak mu určitě neublížím.I co se toho lepku týče myslím,že odkládání taky moc neprospěje.Jinak žádné mlíčko nedávám protože kojím takže se v nich nevyznám.

llluckaaa
6. únor 2012

@lena5 Jj, kojení je nejlepší. Máš můj obdiv, že si zvládla plné kojení dvojčat, to asi nebylo vždy jednoduché. Ideální je, když si člověk poslechne názory z více stran a pak si dle svého vědomí a svědomí udělá názor vlastní 😉
Já s jogurty začala kolem 8. měsíce a taky jsem v tom nenašla žádný problém.

beruska24.9.
6. únor 2012

@llluckaaa - vyjímečně, když vidí tatínka, že ji jí 😉 já ji jedla v těho (jinak ji také moc nejím) a ujížděla jsem na suchém salámu (teď ho nemůžu ani vidět)

beruska24.9.
6. únor 2012

@catharin - jo, od roka dává hafušovi granule (pod dozorem), takže jsem ji kolikrát přistihla, že ochutnala sama. poprvé mě z toho málem kleplo 😠 dokonce jsem to konzultovala s dr.
před časem vymyslela jinou lumpárnu - odměrkou od um upíjela psovi vodu z misky 😀 😝

catharin
6. únor 2012

@beruska24.9. : 😀 😀 tak to je teda síla 🙂

llluckaaa
6. únor 2012

@beruska24.9. Já mám hrozně ráda fuet a ostatní voňavé salámy 😉 Já už domů podobné věci ani nekupuju, nepřijde mi fér to jíst před dítětem a nedat mu ochutnat...
Ty máš ale vynalézavé dítě 😀

lena5
6. únor 2012

@llluckaaa Díky ale byl to velký boj.Já právě měla s malou kolem 5 měsíce problém,že nechtěla pít mlíčko.Tak jsem hledala alternativu čím by se to dalo nahradit.A až může papat ledacos tak jí nejvíc zase jede MM.Ale fakt jak píšeš prostě dle svědomí a taky nic se nemá přehánět. 🙂