Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lendy1
11. kvě 2008

jj, lžičkou. Z lahvičky pije jen UM nebo čaj.
Jinak tu polívku jsem nedělala úplně vodovou, ale takovou trošku hustčí,jinak by jsme obědvali hodinu 😀
A i troška čaje pomůže, náš David pil až skoro v 8.měsíci, dřív žádné tekutiny nechtěl a tu švestkovou šťávu jsem do něj musela těžce dostávat, jelikož ze začátku měl taky potíže. Ale neboj, ono se to srovná, až si to bříško zvykne na příkrmy. Někdy to ale trvá i měsíc, než se vše nějak upraví ☹

janicka.ziv
11. kvě 2008

No musíme to nějak zvládnout 😒 Moc tu zeleninku nechce, prostě hrozně miluje moje MM. a navíc ty problémy s kakáním, ach jo. Jsem z toho dost neštastná ☹

romca3
11. kvě 2008

Ahojky, mám dotaz 😀
Mám 7 měsíců starou holčičku a vařím jí různé příkrmy. na zahradě nám roste kudrnka a libeček,pažitka a já nevím zda to mohu už holčičce přidat do jídla. Díky za rady 😀

nissanek
12. kvě 2008

ahoj, máte někdo zkušenost s používáním bio rýžového nápoje místo kojeneckého mléka na přípravu kaší? Mám podezžení na alergii na bílkovinu kravského mléka, ale na testy jseme až za dva týdny...

niega
13. kvě 2008

Nissanku, proč neděláš kaši z MM? Já to dělám tak, že odstříkám necelých 30 ml mlíka (to zvládneš i bez odsávačky) a smíchám to s 5-6 lžičkami nemléčné rýžové kaše (Hami, Hipp, Nestlé krupička v pytlíku) - to nám na večer stačí, Edík je spokojenej a není to "rizikový". 😉

sisstin
13. kvě 2008

niega: předpokládáš, že každej ještě v 7m dítěte kojí? Nebo znáš nissanek, jak na tom je 😅

nissanek: pokud teda nekojíš, zkus nutrilon low lactose 😉

sisstin
13. kvě 2008

nissanek: bo ten rýžovej odvar je proti průjmu, tak aby to Kristýnku nezabetonovalo 😕

niega
13. kvě 2008

Nissanku, Sisstin: Pozor! Nutlilon low lactose je o nízkém obsahu mléčného cukru (laktózy) a nikoli o nízkém obsahu bílkoviny!!! Ale tahle firma dělá i speciální mlíka pro mimi alergická na mléčnou bílkovinu - ale bývá to na předpis (teda bývalo v dobách mého lékárničení).

sisstin
13. kvě 2008

niega: aha 😕 tak díky za opravu 😉 tyhle Nutrilony na předpis už tuším nejsou 😕 aspon teda comfort ani nenatal neni... 😕

sisstin
13. kvě 2008

niega: a není to teda pepti? Musím se podívat...jinak fakt díky za vysvětlení 🙂

niega
13. kvě 2008

Siss, jojo, tak nějak - pepti, pepti MCT s částeně nebo úplně rozštěpenou bílkovinou, anebo úplně nemlíčný mlíka (soja) - podle závažnosti alergie. Takhle se to jmenovalo před pár lety, teď nevím. Ale to není důležitý, protože rozhodování o tom, co může a co nemůže mimi alergický na kravský mlíko, by měl dát lékař 😉 .
A je fakt, že to už asi na recept nebude, nějak se toto měnilo - jsem už pár let mimo, takže pardon...

sisstin
13. kvě 2008

niega: ono asi záleží, jak kterej doktor 😖 protože malej trpí na prdy...ted už teda lepší..jsme na comfortu..ale moc ho nechce pít..je střídavě oblačno..a moje Dr. mi jen řekla, že mám klidně vyzkoušet i ten pepti a low lactose..a žádný vyšetření jsme neměli 😅 nicméně jsme furt na comfortu 😕

nissanek
13. kvě 2008

sisstin - pořád kojím 😉
niega, 30 ml je dost málo na večerní kaši ne? v návodu na kaši píšou 160 😅 .dost jsem se naosávála při několika laktačních krizích...a Kika je už dost stará...co se týká MM tak de facto až včera jsem k masozelenivému obědu (nahradil plně jedno kojení tak před 3 týdny) přidala další příkrm - na večer kaši, jinak pořád kojím.
no možná vydržím s kaší z MM ty dva, tři týdny než budeme mít po těch testech. S tím rýžovým nápojem mě to jenom napadlo, že se normálně ředí kaše i vodou a ten rýžový nápoj má aspoň nějakou chuť (a nejsou tam žádný konzervanty, cukry,...atp). Jinak by asi bylo řešení Nutrilon pro děti s alergií na kravskou bílkovinu.

jo ještě když tě tady niego mám 😉 , v nějaký jiný diskusi jsem četla, že teď už Edíka kojíš jen 4x za den, a v noci už nekojíš? to ti prospí celou?

niega
13. kvě 2008

Nissanku, no fakt dělám kaši takhle, nekecám 😀 . Prostě připravím takovej betónek z 30 ml mlíka a 6 kávových lžiček rýžový krupičky, stačí mu to a spinká celou noc - nechci dávat víc, když mu tohle množství stačí, bojím se, aby neměl potíže s kakáním - bylo by to zbytečný. Samozřejmě ještě má na noc kojení. Ale v noci nekojím vlastně už od 3 měsíců, prostě mám štígro, že se Edík naučil dobře spinkat 🙂 . Mám ale dojem, že Edík je výjimka mezi kojeňáky 😀 .

niega
13. kvě 2008

Siss, Nutrilon Comfort? Není to bejvalý Omneo? Já jsem už z těch změněných názvů zblblá... Víš, ono je těžký jen tak od stolu říct, co Tvýmu miminku způsobuje to bolení bříška. Velmi často jsou to tuky, a proto v Omneu (to fakt asi bude ten Comfort) jsou upravený tuky tak, aby bylo mlíko snáze stravitelný. No jo, jenomže to nemusí vůbec být tuky, který Tvý mimi nadýmají - může to bejt i mléčnej cukr nebo ty zmiňovaný bílkoviny. Proto Ti řekla, abys kdyžtak zkusila i jiná takhle upravená mlíka. Ale hlavně, že už je to lepší 😉 ...

kim
14. kvě 2008

Neigo: jj je to bývalé Omneo, ten Comfort 😉 Jinak my jsme na low lactose, mamé nesnášenlivost laktozy, která se právě projevovala šílenýma prdama, kroucením po jídle a odmítáním mlíčka!!!!Vůbec jsem ani netušila, že něco takového existuje, až mi na Velikonoce dostal průjem a mysleli jsme, že je to viroza, Dr.řekla nasadit low lactose a najednou dobrý, dovyužívali jsme ho a najela jsem zase na náš HA a šup opět průjem!!!Takže my jsme teda celkem rychle zjistili, že ty prdy nejsou kolika, jak všichni tvrdili 😠 ale teda nesnášenlivost té laktozy!!!Od té doby je to nejspokojenější mimi, prdíky vůbec a bříško OK.Jen teda máme trošku tužší hovínka, ale to je proti tomu kroucení a trápení prd 😀 😉

sisstin
14. kvě 2008

kim: tak super, že se na to přišlo...my už se zdá zatím, že máme nad prdama vyhráno...doufám 🙂

iris
14. kvě 2008

Ahoj holky, mám dotázek, nestíhám přečíst vše, tak budu moc ráda, když se podělíte o zkušenosti...s příkrmy začneme počítám příští týden...zatím plně kojíme...dočetla jsem se , že nejprve se dá dítku jen lžička a pak se dokojí a zajímá mě, jestli jste vážně začali jednou lžičkou( a jak jste to ohřívali), nebo byla rovnou celá dávka kojení nahrazena třeba tou mrkvičkou?Děkuju!

nissanek
14. kvě 2008

niega - ha, teď jsem přečetla "čajových lžiček" a ne lžic 😅 , tak už mi Edíkova večeře dává větší smysl 😀 , a předpokládám, že po té kaši ještě dokojíš než jde spát... já jsem to vyzkoušela dneska taky (tedy z 50ml) ale zkončila jsem u toho, že Kika obyč rýžovou kaši nechce, snědla tři lžičky a ty ksichty co házela byly uplný umělecký díla 😠 , tak zítra zkusim s banánem.

iris - tak my jsme začali s malou skleničkou Hami 125 ml mrkev první lžička, rozdělila jsem ji na tři díly a první ohřála v aventovském pohárku, snědla tu třetinu celou (takže ne jednu lžičku) a další dva dny taky. Pak jsem zkusila to samý s brokolicí. Pokaždé jsem dokojila kolik chtěla. A když jsme se vypracovali na celou skleničku 125 tak jsem jí stejně nabídla ještě mlíko (říkají že plná dávka aby nahradila jedno kojení je 150-200ml).

iris
15. kvě 2008

nissanek - moc děkuju!příští týden jdeme k paní doktorce an očkování a měření a vážení, tak uvidíme, co nám řekne...třetina skleničky se určitě bude ohřívat líp než jedna lžička 😀

ivulinda
15. kvě 2008

příkrmy se dávají až od 6měsíce?Díky

megee
15. kvě 2008

ivulinda záleží na tom jestli kojíš nebo ne, u nekojených dětí se může začít od ukončeného 4. měsíce

niega
15. kvě 2008

Nissanku, když jí to nejede, tak jí k tomu přimačkej trochu banánu - lepší než ta syntetika 😉 . Jo a samo že dokojím, on vlastně večeří MM a tu kaši má jen jako opatření pro kvalitní spánek 😀 .

Ivulindo, od 6 měsíců věku u plně kojených miminek, od 4 měsíců u UM miminek. To Ti pak řekne doktorka na prohlídce, neboj 😉 . Dobrý zdroj informací je na www.kojeni.net - jsou tam info jak pro kojeňáky, tak pro uměláky 😀 .

ivulinda
15. kvě 2008

holky já nekojím od narození nevytvořilo se mi mléko...

megee
15. kvě 2008

tak to můžeš začít od toho ukončeného 4. měsíce

lenkazdenek
15. kvě 2008

K těm příkrmům,mě teda dr nic neříkal ani když jsme tam byly v 5měsících 😕 takže jedu podle sebe 😀

ria80
15. kvě 2008

Niego to mě teda pobavilo,ten tvůj popis kaše.Nechápu,jak mu to může stačit.Můžu se zeptat,kolik váží?Jen pro srovnání,MIchalka váží hodně málo a jí jak nezavřená.

niega
16. kvě 2008

Rio, fakt nekecám 😀 . Edík měl teď na desetiměsíční prohlídce 73 cm a 9,6 kg, to je asi tak průměr, bych řekla. Víš, on už od 4,5 měsíců má na noc kaši, teda dřív to bylo mateřský mlíčko s 1 lžičkou rejžový krupičky, časem jsme se dostali až k těm 6 kávovým lžičkám. Jinak před spaním pravidelně kojím z obou prsů. No jo, ale každý miminko je jiný, s tím nic nenaděláme 🙂 .

ria80
16. kvě 2008

Ty jo,Michalka sní každý večer tolik kaše,že bych to možná nesnědla ani já. 😀 A má 7.5 kg.Nechápu,kam to dává.

niega
16. kvě 2008

Rio, on by to Edík taky možná snědl, páč mu kaše chutná, ale nedávám mu toho tolik, protože mu takhle malý množství stačí na celou noc (spolu s kojením) a protože se bojím, že bych ho větším množstvím zabetonovala tak, že by se tejden nevykakal 😀 .