Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

veronika223
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kasyma
12. únor 2017

Ahoj holky možná blbej dotaz,ale přesto 🙂 můžu malé vmíchat trochu mrkvičky do UM třeba 2 lžičky? Začali jsme s příkrmy předevčírem,ale malá mi tu mrkvičku na lžičce vytlačuje jazýčkem,chtěla bych to zkusit přes flašku třeba to půjde líp....

thezi_27
20. únor 2017

Ahoj holky,
chci se zeptat odkdy můžu začít dávat prckovi rozmackany banan?☺

werik153
21. únor 2017

Maminky prosím o radu.

Malý narozený 7.10.2016. S příkrmy jsme začali o týden dřív 1.2.2017. Z toho důvodu, že mi pil strašně vysoký dávky UM ( na UM je od 2 měsíce) Vypil třeba 320 ml a za dvě hodiny měl znova hlad.

Všechno až a mrkev snáší dobře. Ale....teď pro změnu to UM nechce skoro vůbec...

Vypadá to u nás nějak takto:

8:00 - 60 ml UM
10:00 - 100ml UM
11:30 - 130 g zeleninka
13:00 - 120 ml UM
16:00 - 180 ml Kaše
18:30 - 60 ml UM
Pak mi spí až do 2:30 - vypije 180 UM a spí až do 7:00 cca.
Do toho sem tam vypije cca 60 ml čaje, ale dávka za celý den.
Myslím si, že toho UM má hrozně malý dávky, moje otázka z ní, jestli nemám dopoledne zavést už nějaké ovoce ? Nebo jestli myslíte, že je to v pořádku ?
Je hodně velký má skoro 70 cm a 7,5kg....

sabinatret
29. dub 2017

Ahoj holky, můžu se zeptat od kdy můžu začít s prikrmy? Maly je narozen 6.1.2017, takze za chvili bude mit 4.mesice a nevim jestli uz muzu pomalu zacit a nebo az po poradě s dr.? Děkuji za odpověď.😊😊😊