Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zusma
10. črc 2008

elucinka aha 😕 😒 já to ted zkusila znova-viz příspěvek výš a vypadalo to ok. ale ted jsem to zkoušela jen s cca 3Oml mlíka

gilotek
10. črc 2008

a poraďte mi ještě prosím někdo kolik brambor mám dát do mrkvičky? Malej má 4. den jen mrkev ze skleničky od Hami a ted bych mu k ní chtěla přidat brambůrku, jen nevím kolik mrkve a kolik brambor. Ted mi snědl v poledne tak půlku té skleničky "první lžička" což je asi 60g. Jo a tu bramboru stačí s mrkví uvařit a pak vidličkou rozmělnit že? Zkusím mu dát domácí 😉

svoma
10. črc 2008

Gilotek a jak dlouho přikrmuješ?

gilotek
10. črc 2008

teď od pondělí 🙂

svoma
10. črc 2008

Tak to brambory ne,musíš zkusit jiný druh zeleniny a pak další a další než začneš kombinovat.

gilotek
10. črc 2008

aha 😅 Takže ted mám dát třeba jen samostatně brokolici, pak samostatně třeba co? 😀 A pak kombinaci mrkvev + brambor, mrkev + brokolice a tak? Teda mě tady na diskuzi asi uvidíte často 😀

gilotek
10. črc 2008

protože jsem od Mudr dostala nějakej jídelníček od Nestlé, a tam píšou, že první týden mrkev, druhý týden mrkev a brambor a třetí týden maso 😲

svoma
10. črc 2008

pak třeba květák,já teda zkusila tyhle tři nejtypičtější a pak jsem přidala brambor.

gilotek
10. črc 2008

a kolik prosimtě toho bramboru jsi dávala?

svoma
10. črc 2008

ještě jsem zapomněla,nejdřív zkus tu bramboru samotnou. Dávám zhruba půl na půl.Někdy víc zeleniny. 😉

gilotek
10. črc 2008

děkuju moc. Zase určitě příjdu pro radu 😉

svoma
10. črc 2008

Když budu vědět,ráda poradím. 😉

kamcatko
11. črc 2008

ahoj holky,mám dotaz.Dnes začínáme s příkrmy a někde sem četla že i zeleninka se má vařit v kojenecké vodě.Tak se ptám-vaříte v kojenecký nebo normální vodě??zapoměla jsem se zeptat doktorky ☹

gabca1
11. črc 2008

Kamčátko - já teď už vařím v normální vodě z kohoutku převařený, ale ze začátku jsem taky vařila v kojenecký.

amalka007
11. črc 2008

ahojky,začínáme s příkrmy, zkoušíme mrkvičku, ale nechutná ...... ☹ mamka mi radí, at jí tu mrkev trošku přisladím. Ona mi taky sladila a zuby mám v pořádku. Co si o tom myslíte? Přislazovaly jste? Díky.

gabca1
11. črc 2008

Nepřislazovala bych, zkus jí to trochu míchnout s mlíkem, já to u jednoho druhu zeleniny vždycky trochu míchla se Sunarem, postupně jsem dávku Sunaru snižovala a pak jsem jednou nedala vůbec Sunárek a vůbec to nepoznala. Nevím jestli tedy nekojíš, s MM by to šlo asi hůř.

amalka007
11. črc 2008

Díky za tip, přidám sunar🙂

jaku
11. črc 2008

Amalka, to maminy dřív dělávaly, já bych nepřislazovala! Jak píše Gabča, trošku dát mlíka, když jsme začínali s příkrmama, ještě jsem odstříkala trochu MM do brokolice a bylo. My mrkví ani nezačínali, nemohli jsme kvůli zácpě. Nebo pak zkus jinou zeleninku.

kamcatko
11. črc 2008

amalko..my sme dnes byli u doktorky a rekla nam ze pokud budeme mit problemy s jidlem tak klidne muzu trochu prisladit ale nesolit!!! 😉

ivulinda
11. črc 2008

já malé sladím čaje a přisladila bych i klidně trošku mrkvičku.nebojím se toho 😉

kamcatko
11. črc 2008

holky,nevím jestli ste to už neřešili,ale jak to děláte když vám zbyde hodně mrkvičky třeba??Nám dnes zbylo půl skleničky a nevím jestli to v lednici můžu nechat do zítřka a nebo jestli to mám vyhodit. 😠

svoma
11. črc 2008

Ahoj Kamčátko,pokud si to neohřála,tak to dej do ledničky na zítra,ale jestli už si to měla ohřáté,tak to musíš vyhodit.

kamcatko
11. črc 2008

takže když to uvařím a nedojí to tak to můžu použít druhý den??jen jestli to chápu správně... 😀

svoma
11. črc 2008

Já to normálně vařím na víc dní,dávám do to mrazáku,ale tu porci,co mi nesní už jí příště nedávám,vyhodím jí.Ona ale stejně většinou sní všechno. 🙂

jaku
11. črc 2008

Mě buď sní skleničku celou a když vařím tak si to naporcuju do mističek s víčky, jednu dávku dostane rovnou, jednu mu dám obden (může se jídlo nechávat 48h v lednici), zbytek do mražáku. Ale co už jednou ohřeju a nedojedl by to - což se ještě nestalo 😉 - tak to bych už podruhé neohřívala. Ze začátku jsem ohřívala jen malé množství ze skleničky.
Hoky a vaříte z čerstvé nebo mražené zeleniny?Prý mražená je lepší, víc hlídaná, ale pak můžu to uvařené jídlo zamrazit?

lendy1
11. črc 2008

Jani, to víš, že to můžeš uvařit a znovu zamrazit 😉
tu mraženou mají dobrou Bio od Arda (např. ve Sparu), ale spíš teď kupuji čerstvou zeleninku, co je v obchodech, navařím, zamrazím v ledovači a je to. Ze začátku jsem ale vařila jen z té mražené.

kamcatko
11. črc 2008

dekuju za odpovědi....a to s tou mraženou zeleninou by mě taky zajimalo!! 😉

yasmin07
11. črc 2008

Ahoj holky, teď jsem 3 dny dávala malý mrkvičku (první lžička od Hami) a teď nevím jak pokračovat 😨 Mám dát samotnej brambor a do něj trochu oleje anebo je lepší mrkev s bramborem taky od Hami?

lenkazdenek
11. črc 2008

Yasmin,dej zas jen jeden druh,třeba ten brambor,nebo brokolici 😉

mircka
12. črc 2008

Co se týče rozmrazování, vaření a znovu mražení tak přeci když je jednou něco zmražené a rozmrazí se to, tak by se to nemělo znovu mrazit. Právě kvůli tomu kupuju normální zeleninu a ne bio (viděla jsem v obchodech bio zeleninu pouze mraženou a nikoli čerstvou).