Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
14. črc 2010

@zuziatko vyvar zo zeleniny ano, masovy este pockaj. spenat najlepsie kupovany cerstvy, ale ak nemas k dispozicii tak aj mrazeny...prve ochutnavky davaj tie,ktore su teraz dostat na trhoch,aby si robila z cerstvych veci.nemas sa kam ponahlat, pekne testuj kazdu novu zeleiniku 3 dni

zuziatko
14. črc 2010

@latvia takto presne to robím. Len sa uisťujem so zeleninou, aby som dobre robila 😀 😀 A mäsko po asi 3-4 týždňoch ??

Díík za rady.

latvia
14. črc 2010

na masko mate casu, ano, kludne po mesiaci,ked otestujete zeleninku.dovtedy kombinuj 😉

zuziatko
14. črc 2010

@latvia veľká vďaka 😉 😉

juliakocka
14. črc 2010

ahojte kočky...čo myslíte, ja zatial len plne kojím.....žiadne čaje ani voda, myslite, že kedy mám začať s príkrmami....pozerám že tu aj také 4 mesačne začínate? to nieje náhodou skoro?diky

maryanna
14. črc 2010

@juliakocka ahoj, plne kojené pokojne po 6tom mesiaci...teraz sa odporúča aj deti na UM až po piatok šiestom...takže máš čas....

gabika7706
14. črc 2010

@juliakocka mate cas s prikrmami, my sme zacali na 6,5 mes aj to len kvoli dovolenke, inak som chcela az po ukoncenom siedmom 🙂

salma22
14. črc 2010

@latvia no je domace

majdula
14. črc 2010

@juliakocka Ja zacala presne v pul roce a kdybych zacala v tech 7 mesicich, tak by se take nic nestalo... ale zavadela jsem vse pomalicku, treba tyden jednu vec, nebylo kam spechat...

Jestli kojis, tak koj a nic dalsiho nedavej, ani v tom horku to pri plnem kojeni neni potreba, mne taky neustale zviklavalo okoli vcetne doktorky, ze mam davat cajiky, vodu, stavy, blabla... Sice jsem nic nedala, ale byla jsem hodne nahlodana a na pochybach, jestli chudacek nehladovi nebo neni ziznivej... Ted zpetne vidim, ze to bylo zbytecne stresovani.

Jinak ty domaci zavarene hrusky delala mamka opravdu tak, ze je proste jen rozvarila, rozmixovala a odsterilovala. A hotovo.

latvia
14. črc 2010

@juliakocka ked mas spokojne babatko tak zacni po polroku, drviva vacsina matiek co zacali po 4. mesiaci mala s mliekom starosti....babatko bud hladne, alebo neprospievajuce atd...

latvia
14. črc 2010

@salma22 domace by som aspon prevarala.....

zajaciq
14. črc 2010

ahojte, prave pripravujeme domacu vyzivu, z jablk a marhul. zajtra jablka a cucoriedky. aby sme mali na jesen co papat. mate skusenosti s domacimi vyzivami? aky konzervant pouzit ? jablcka treba ocistit aj od koze? dakujem

ewwe
14. črc 2010

@zajaciq jablka urcite osupat a my sme davali kyselinu citronovu ako konzervant

zajaciq
14. črc 2010

@ewwe a nebolo to hrozne kysle, ked uplne bez cukru? jablcka su dost kysle, no aj tie marhulky..

nika
14. črc 2010

@zajaciq my dělali ale bez konzervantu, a bez cukru, kombinace- jablko, jablko-hruška, jablko-borůvka, jablko-banán, jablko-jahoda. zatím nové várky nedělám, čekám na krásné podzimní jablíčka takže jahody, borůvky a meruňky jsem jen zamrazila a vařit budem později.

aannggiie
14. črc 2010

ahoj holky
tak jsem v tom pařáku dodusila jabka na zítřek,malýmu na sváču...Vedro jako prase.
Dneska už jsem dala k mrkvi bramboru.....no že by mu to nějak šmakovalo se říct nedá... 😒

danielaviki
15. črc 2010

maminy poradste, ako ziskat co najjemnejsiu varenu mrkvu a zemiak? mrkvu som uvarila celu a rozpucila a aj nastruhanu som varila, ale nie je to ono. my len s prikrmami zaciname, takze ked maly zje pol lyzicky je vela a neviem si jednu mrkvu alebo zemiak predstavit mixovat v mixeri...

latvia
15. črc 2010

@danielaviki nemas ponorny mixer?inac nez s mixerom to najemno nejde

jana776
15. črc 2010

@danielaviki ahoj, kup si umelohmotne sitko, take dake mensie a prepasiruj cez to. Iba to uvarene hod do sitka a lyzicou to cez to pretlac. Je to sup sup, bez hluku a jemnulinke, podla mna jemnejsie ako mixerom.

marketa137
15. črc 2010

Ahoj holky jak rozmixovat maso. nevim jestli vařit v kuse nebo na kousky a jestli pak mixovat s vývarem na kaši a nebo to rozmixovat spolu se zeleninou?

latvia
15. črc 2010

@marketa137 ja som zeleninu aj maso varila cele a spolu, potom som to hodila spolocne do mixera

danielaviki
15. črc 2010

Dakujem, mam aj ponorny mixer, ale skusim aj to sitko, to je dobry napad. 🙂

tygrous
15. črc 2010

Holky, ja teda nevim, ale mne se jeste nepovedlo to male mnozstvi na jednu porci rozmixovat 😅 Mam ponorny mixer a pak takovou nadobu s nozema, kde treba sekam na pomazanky...ale tou trochou mrkve a brokolice to akorat tak zaspinim a stejne to nemam rozmixovane. Takze vse pasiruju pres sitko, brambory mackam vidlickou, ryzi jsem rozvarila a taky rozmelnila vidlickou, kureci maso nakrajim na drobounko... Pak to jen trochu rozredim vodou z vareni zeleniny nebo kojeneckou, kdyz varim v pare, ma to pak takovou kasi, nekdy v tom ma i drobet ty male kousky masa nebo ryze, ale docela mu to jede. Kdyz jsem to udelala ridsi, tak se mi to blbe krmilo😉 Nevadi teda, ze to nema uplne do hladka??

poupe
15. črc 2010

@tygrous tak ja delam vic porci a zamrazuji,malicky kousky nevadi,kdyz se nedavi 🙂

tygrous
15. črc 2010

@poupe Dik😉 No my jsme zati ve fazi zkouseni novych chuti a zjistovani reakci na nove potraviny, takze do zasoby varit nechci, ale mam to v planu😉, jenze zas na druhou stranu - az budeme v dalsi fazi prikrmu, tak uz nebude potreba takhle mixovat 😅

ewwe
15. črc 2010

@zajaciq ja som robila jablkovo jahodovu, ale to budem davat az v zime, tak som tam dala aj cukor

zajaciq
15. črc 2010

dakujem za reakcie, tak zatial sme spravili jablko-marhula pomer 1:1, nejak 400 gr glukopuru na 5 -6 litrov islo, jablka boli total kysle. no a cucoriedky dame zamrazit a spravime neskor vyzivu 😀

jana776
15. črc 2010

ahojte, vedeli by ste mi prosim poradit? Zacali sme prikrmovat pred dvomi tyzdnami, malicka je kojena. Problem je, ze ju nafukuje - po obednej brokolici mi vecer plakala pol hodinu kym sa vykakala, a to som odrezala vsetky hlubiky. To iste kalerab. Zemiak jej nejde vobec. Takze papame mrkvicku s cuketou. Nemam dost odolnosti dat jej brokoli ked viem ze vecer bude kvikat. Co jej mam teda davat aby mala zmenu? Mna napada uz iba petrzlen, ten by nemusel naduvat. Ci mam jej to varit aj ked jej to robi tak zle? Zlepsi sa to casom?

naty
15. črc 2010

já bych jí to asi ted nedávala, dávej jí, co jí chutná a dělá dobře, a tohle zkus za týden a zkus jí dá třeba už ovoce nebo maso, to taky nejí? nebo mrkev s bramborem? kombinovat jí to s tím, co jí chutná...ale asi bych jí nic nenutila násilím...

jana776
15. črc 2010

zemiak nechce ani v kombinacii s inym, nejako jej to nechuti. Maso som dala dnes prvy krat, to jej chutilo, Ale aj tak sa mi to zda byt nejako malo, bojim sa ze to nebude mat dostatocne pestre. Ona je na to nejako citliva, ja tym ze kojim tak stale nemozem prakticky ziadnu zeleninu, lebo potom je velky krik.