Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
22. črc 2010

a chrumky su pohankove,ryzove a kukuricne, a zemiakove, ale tie su tusim solene

latvia
22. črc 2010

jj, ovos je bezlepkova oblinina, ale uvadza sa casto ako lepkovy kvoli moznej kontaminacii psenicou , kedze sa spracuvava v rovnakej "tovarni"

tygrous
22. črc 2010

@latvia Nebo taky naopak, muzes mit priznaky, ale IgE negativni...

tygrous
22. črc 2010

@latvia Dik, ja si uz rikala, ze to byl blud nebo se mi to zdalo o tom ovsu... 😉

stipa
22. črc 2010

@tygrous - čoko jsem neměla snad už půl roku, ale nesmím sladké všeobecně, aby mu to asi nedělalo neplechu. Mě lidi taky říkají, že jsem jako za groš kudla 😝 ale co...., jinak děkuji za odkaz, už tam na něj jdu 🙂

stipa
22. črc 2010

kukuřičné křupky jsou bohužel mírně solené, píší to na obalu. Pohankové jsou tedy bez soli?

stipa
22. črc 2010

@tygrous - stránky jsou super, opravdu moc děkuji, jistě tam něco vyberu či pozměním kvůli těm alergiím. 😎

tygrous
22. črc 2010

@stipa nemas zac, ja je objevila tento tyden😉 a je tam fakt hodne inspirace😉

luciferova
22. črc 2010

@stipa existuju aj kukuricne chrumky bez soli, treba hladat. Rovnako mozes natrafit na pohankove solene, treba citat 🙂

jo a ten por - moze?

luciferova
22. črc 2010

@stipa inak o pohankovych sOm dnes zacaLa tusim Prave ja 😀

jespera
22. črc 2010

Maminy chcem sa vas opytat ako ste riesili mozno podobnu situaciu aku mam ja.
Mam 8 a pol tyzdnove babo, krasne papa prikrmy - fakt musim poklopat nema s nicim problem. Otazka je ako mam kojit? mam pocit ze jej davam malo mlieka : ranajky moje mlieko, desiata vyziva, obed hlavne jedlo, olovrant vyziva, vecer kasa a moje mlieko, noc - dvakrat kojenie..niekedy ju kojim aj cez den -- ked nechce spat a tak..inak krasne pije vodu z poharika, po kazdom jedle, .je spokojna, akoby to mlieko jej odo mna ani nechybalo - celkovo kojenie..robim spravne???alebo jej mam namiesto vody davat moje mlieko?? diky.

jespera
22. črc 2010

@jespera len pridavam ze 8 mesiacov aj 2 tyzdne..,

luciferova
22. črc 2010

mam podobne stare dieta a papa len 2 prikrmy, niekedy (malokedy) 3. Obed a ovocie na desiatu (vacsinou mixnute cerstve, nie kupovane vyzivy - si myslim, ze od spravnej vyzivy dietata maju niektore hodne daleko). Deti v tomto veku potrebuju stale hlavne mliecko. A tu kasu jej davas s cim? Nie s materskym mliekom?

luciferova
22. črc 2010

Cize davala by som papu len 3x a o jednu davku mlecka naviac. Namiesto 2x ovocnej vyzivy 😉

latvia
22. črc 2010

@tygrous jj, mozes mat priznaky alergie, ale IgE negativne, ale to potom nieje atopia,ale iny druh alrgickej reakcie

@jespera dojcila by som na poziadanie, namiesto vody predne mlieko tiez.a bud by som zredukovala mnozstvo kazdeho prikrmu, aby za tym pilo mlieko,alebo by som jeden vynechala.alebo ak zacne pit cez den aj na poziadanie kedykolvek medzi tym,tak by som nechala tak

ewwe
22. črc 2010

@jespera nedavaj 2x vyzivu, ale ju nakoj 😉

gabika7706
22. črc 2010

@jespera podla mna uz jete vela "normalneho jedla", v prvom roku ma byt hlavnou zlozkou stravy mlieko, preto sa prikrmy volaju prikrmami. Namiesto vody kojit na poziadanie, olovrant alebo kasu by som zrusila.

aannggiie
22. črc 2010

můžu dát malýmu žlutého a červeného melouna?? A co hroznové víno?

lura
22. črc 2010

Mohu se zeptat od kolika měsíců můžu děťátku dávat nějaké "bašty", aby si je třeba drželo samo a učilo se je strkat do pusinky a čím se třeba začíná?

aannggiie
22. črc 2010

@lura a kolik je mimču?

lura
22. črc 2010

@aannggiie 15. července mu bylo 7 měsíců

gabika7706
22. črc 2010

@aannggiie niekto hovori, ze melon az od roka, niekto, ze kludne medzi prvym ovocim...vyskusaj, uvidis, mna cerveny melon nafukuje napr. takze Martin zatial len trosku ako stavicku a zlty sa rata za citrus vraj, tak to mu este nedavam. Ale su rozne nazory na melony.
Co je hroznove vino po vasom? Bobulky hrozna? Lebo tu na vychode je vino vino, co sa pije 🙂

gabika7706
22. črc 2010

@lura my sme zacali minuly tyzden s kukuricnymi a pohankovymi chrumkami.

lura
22. črc 2010

@gabika7706 a kde se dají koupit?

luciferova
22. črc 2010

@lura v obchode 🙂

lura
22. črc 2010

@luciferova 😀 díky za radu 😀, ale v jakém?

gabika7706
22. črc 2010

@lura tak u nas to maju v beznych potravinach ... my jeme konkretne tieto http://www.ravita.sk/image/tovar/96_1.jpg a take iste su aj pohankove napr.

lura
22. črc 2010

@gabika7706 takže to mám asi hledat mezi nějakými biopotravinami?

lura
22. črc 2010

@gabika7706 a necháváš tedy syna, aby si je normálně držel a strkal do pusinky? Ono se to asi se slinama rozpouští na kašičku, že?

aannggiie
22. črc 2010

@lura kup je v lékárně