Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

danielaviki
10. srp 2010

dievcata zavidim vam, ze vam deti piju vodu alebo caj, ten moj pil iba ked boli hrozne horucavy, bezne nechce nic...boli casy ked vypil troska cajiku aj vodicky, ale teraz nechce nic...

lin18
10. srp 2010

Holky mně Kuba pije čaj i obyčejnou vodu (kojeneckou...z kohoutku bych si kvůli dusičnanům netroufla)...ale všechno jedině teplé! Jakmile je to vlažné nebo dokonce studené tak se toho nedotkne i kdyby měl žízeň největší. Jde to nějak odnaučit nebo to přijde samo? A přitom třeba výživu sní klidně při pokojové teplotě....jen to pití prostě ne...

maryanna
10. srp 2010

@danielaviki neboj, pokiaľ dieťa pije mlieko tak tam má aj tekutiny , jedine v horúčavách by sm nejak riešila vodu ale mne keď teo nechcel piť a neboli horúčavy tak som síce ponúkala ale keď nechcel tak som si z toho nič nerobila veď pil liter mlieka denne.....a potom mu zachutilo, neboj to príde...

@lin18 hm ono ja som teovi spočiatku aj vodu trošiška troška ohrievala lebo tiež veľmi nechcel studenšie.....a potom som mu prestala ohrievať a bolo...jak boli tie horúčavy tak si zvykol na normálnu teplotu...pred tým som aj mixované ovocie troška ohrievala, teraz už nie.....zvykol si

aannggiie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
briketa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vivien6
10. srp 2010

lin18 no moja Lilli nechce vobec nic teple pit..uz asi od druheho mesiaca..to mi robila divadla 😀 myslela som ze studene mlieko jej urobi zle.ale vsetko v pohode...aj kasicku musim pockat kym vychladne a potom jej ju mozem servirovat 😀 ale tiez som ju nutila aby vypila teple...a nic..ono si zvykne ked to bude mat castejsie..
maryanna moja ked nechce pit teda ked su horucavy alebo nekedy ma dni ze nechce nic tak som zufala..aj ju nutim ze aby papala ale vypluva.a nervaci...lebo sa mi to nezda ze je to v poriadku 😖

vivien6
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maryanna
10. srp 2010

@vivien6 ale keď nechce tak ponúkni neskôr a tak...neboj to sa zmení časom.....inak s tým studeným mliekom pozor, lebo deti by nemali studené veci lebo vitamíny a látky zo stuedeného sa nevstrebajú či čosi také......
@aannggiie ja mám tekutý batole prášok aj aviváž a periem aj nám v ňom lebo veci sú jemné, mekké, príjemne voňajú, jemnučko a pri tom prášku netreba ani aviváž samotný je taký ako aviváž:D alee myslím že keď nemáte alergika tak v neagresívnom prášku vpohode....ja mám aj persil, na ten nedám dopustiť takže periem aj v ňom.....

vivien6
10. srp 2010

@maryanna a do kedy by mali deti pit teple mlieko? a ty davas mlieko teple ?alebo staci len troska zohriat aby bolo vlazne ?

aannggiie
10. srp 2010

dík za smazání 🙂 🙂
tak mi to holky napište do IP díííííííííííík

aannggiie
10. srp 2010

@maryanna díky dělám to taky tak

aannggiie
10. srp 2010

holky mě to moje dítě asi nikdy tu zeleninu jíst nebude 😢 dneska se jí naučil pěkně plivat.Zitra jdu koupit lahvičky a zkusim ty.Máte nějaký vytipovaný,který jsou dobrý?? A ještě mi řekněte jak dlouho může být otevřená ta lahvička,2 dny??

aannggiie
10. srp 2010

@danielaviki nebuď z toho vyřízená.Ten můj ani nejí ani nepije.visí pořád na koze

lin18
10. srp 2010

@vivien6 no to jsi na tom líp...přeci jen když se jdeme projít a já furt udržuju čaj teplej tak je to na zbláznění....Kubík radši všechno horký...i na vlažný se tváří jako by to bylo otrávený. Podle mě pokud mu to studený nedělalo nic doteď tak to nevadí...jde jen o vitamíny vstřebatelné v tucích..tedy ADEK a tam podle mě stačí jen když není úplně studené...vlažné by mělo být v pohodě...

vivien6
10. srp 2010

@lin18 to ti verim ze je to na zblaznenie 😖 a nemas nejake hm neviem jak sa to vola 😀 take hluposti ze ti udrzuje tekutiny teple ? 😀 tak uz budem davat vodu zohrievat..radsej..
aannggiie ani moja nechce zeleninu velmi papat..ja som urobila chybu ze som najprv zacala s ovocim a potom zeleninu.musim ju maskovat s nejakou ovocnou vyzivou 😀 ja mam rada od HIPP ...zeleninku.mäsko...je siroky vyber..a otvorena v chladnicke max. 2-3 dni

aannggiie
10. srp 2010

@vivien6 dík
Já začla normálně zeleninou a docela jí jedl teda tak 4 lžičky pak jsem dala ovoce to mu chutná a od tý doby se mi vybod na zeleninu

vivien6
10. srp 2010

@aannggiie ovocie je sladke..zelenina chuti nijako by som povedala..ja citim ked tam je hrasok brokolica atd ale mala nerozumie co to je 😀 a preto ani jest nechce.

aannggiie
10. srp 2010

@vivien6 no mezi náma.Je to pěkně hnusný vůbec se nedivim,že to nejí 😝 😝

bubelko
10. srp 2010

@aannggiie vobec to nemusi byt hnusne 🙂 ja som napriklad milovala, ked som malemu spravila mrkvu, cervenu tekvicu, zemiak a k tomu troska cerstvej petrzlenovej vnate. som po nom vylizovala misku ako macka 🙂 este aj lukas chodi na kostovku, ze co jonas je a ked sa opytam, ake to je, tak povie, ze dobre 🙂

vivien6
10. srp 2010

@bubelko aj mne to chuti co jej navarim... aj vyzivy by som najradsej pre seba kupuvovala 😀 ale ju to az tak neberie... ked jej urobim ovocie tak to papa o dusu ale akonahle dostane zeleninu tak uz sa ksixti 😖

maryanna
11. srp 2010

@aannggiie ahoj, no mne konkreétne hipp prídu hnusné, ako toaletný papier........my sme síce mali sklenku len 2x ale pár som ich otvorila a ochutnala, najviac podobajúce sa chuti toho čo je na obrázku je ALNATURA (nájdeš v DMdrogery) a teraz sme raz mali OVKO (mesove, aj ovocie su dobre), inak aj medzi hami, hipp sa da nájsť dobré len treba čítať zloženie...ja mám doma od HAMI rizoto ale je tam paradajkový pretlak, ryžová múčka, a také veci čo ja považujem za blivajz a nebudem to decku dávať ale je to na každom, to len moja skúsenosť🙂
@vivien6 a mlieko minimálne vlažné aspoň tých 30 stupňov ja neviem dokedy ale do roka určite

aannggiie
11. srp 2010

@bubelko já jsem se právě tady ptala jestli na brambory můžu dát petržel,libeček nebo kmín a holky mi řekly,že mám počkat až do 8.měsíce tak teda nevim co?? 😕 😕

aannggiie
11. srp 2010

@vivien6 tak to je přesně u nás.Ještě si první lžičku pomalu ochutná jestli tam má ovoce nebo zeleninu. 😨

aannggiie
11. srp 2010

@maryanna díky.Tu Alnaturu si hodně chválí tak jí vyzkoušim.....no co já 😉 Šimon bude zkoušet

mirinda10
11. srp 2010

@maryanna no mna stale dr upozornuje, ze nesmiem prekrocit davku co ja na skatuli, nakolko pijeme Nutrilon HA1 aby si neposkodilo oblicky to chapem
zistila som, ze sa na hlad nemoze budit ked som jej dala o 4tej mlieko, o 6tej kasu a to bolo 135ml vody a 45gr prasku Nutrilon na dobru noc a o 8mej flasu mlieka, inak ta kasa bola riadne sladka, tak ked sa zobudila o pol noci, tak musela mat plne brusko tak potiahla 30ku caju a spala dalsie 3 hodky asi bola smadna a vobec neplakala iba pocuckala a otocila sa na druhy bok a spala dalej
inak aj ja v noci pijem vodu normalne a ked boli tie horka tak mam flasu vody pri posteli asi som sa to naucila ked som bola tehu, vtedy som nejak bola viac smadna 😀
mne mala vypije max 100/130ml caju za den viac nie a to naozaj moze byt smadna ved ten prikrm co jej davam je husty uz to nie je mlieko tak jej chybaju tekutiny, zatial nerobime polievky a ta kasa bola tiez dost husta asi nabuduce dam viac vody ale teraz som sa drzala navodu
takze moj experiment sa nepodaril 😎 musime pokat ked potiahne viac ako 4-5 hodin spanku v noci inak cez den sme spavali aj 3 hodky vonku teraz ak pospi hodku, tak som rada, takze spime cez den 4-5hodin a v noci 9 hodin s 2 prestavkami

latvia
11. srp 2010

@mirinda10 na to spanie si este pockas 😉 mne maly zacal spat bez prestavky v noci az v 9.mesiaci

mirinda10
11. srp 2010

@latvia ale ja som nekojila a to asi kojene dieta si nepotiahne 200ku na jeden krat, takze sa musi budit castejsie ale urcite vydrzime hlavne, ze je mala zdravucka 😵

latvia
11. srp 2010

ja som od 4.mesiaca prikrmovala a od 5.mesiaca som davala uz len UM 😉

blumka
11. srp 2010

@mirinda10 ja sa len tak zamiesam, ja som starsiu nekojila a celu noc prespala az po roku 😉 to nie je o hlade alebo o tom ci potiahne 200 alebo nie 😉

mirinda10
11. srp 2010

@blumka mam sa na co tesit 😀