Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

betelgeuzz
24. srp 2010

@lucinka4 já přestala kojit po obědě, když malá snědla na oběd kolem 150 g, za plnou se počítá 150 - 200g.

@evca35 můžeš meruňky, švestky, třešně, mirabelky, borůvky, hrozny, avokádo. Maliny se doporučují až po roce. Podívej se na www.kojeni.net, je tam pěkná tabulka, co od kdy.

@ajkaag taky nepovažuji zapražené polívky za extra zdravé, proč ti je doktorka doporučuje? Já je doma vůbec nedělám.

bubelko
24. srp 2010

@lucinka4 ja som prestala davat ked mi zjedol cely avent poharik 180ml. ani si nepytal.

jja
24. srp 2010

baby, mne mala vobec nechce papt prikrmy....zje tak max. 3-5 malych lyziciek a dost. dnes dokonca len 2. A TO SOM ZACALA 1. augusta so zeleninkou ☹ vsak su to uz tri tyzdne.....ale mliecka si da dost 😉

uankab
24. srp 2010

@jja , vobec si z toho nerob tazku hlavu, ona zacne, neboj 😉 .. nasa Magdalenka sa rozpapala az ked mala 8mesiacov... a doteraz nespapa plnu davku, jej porcia je tak 100-120ml, ked je chora tak je len na mliecku... tak hlavu hore 😉

irafa
24. srp 2010

ahojky mohuli se k vam přidat do klubu???
mam malou Eli je to me 4 ditko stale ji kojim a zkoušim přikrmy ale moc se nam nedaři se, toto nezažila ani u jednoho ze tři mych už skorem odchovanych děti až teda na Jiřika toho ještě musime vychovavat žejo
zeleninovy přikrmy nechcem ani ty kupovany dokonce sem i zkoušela z velkou dřinou odstřikat i mliko do přikrmu tepleho ale nic a ted jak vidi lžičku by ste ji museli vidět co děla za ksichtiky a to ani nevi co ji du dat ovocneho přikrmu si da tak tři až max pět lžiček a sme najedeny a pak plač a sapani se po mamince a mličku
to mi samo nevadi budu ji kojit jak to jen pujde Jirku jsem kojila do 3 let a doted je to kluk zdravej kdejaka chřipajzna ho nezlomi a antibiotika ani nepotřebujem tuk tuk tuk zaklepat u nej davat mu nove jidlo bylo super ten vše sněd a ještě zapil mličkem ode mne njn kluci jsou papanci
tak zatim ahojky jo a zkusim jakoukoli radu ale as to chce čas přibirame tak že se džime tabulek ale v te spodni hranici as je to budouci modelka 😅 🙂

latvia
24. srp 2010

@irafa ahoj 🙂 hlavu si nad tym nelam, ked mliecko nebude stacit,aj prikrm zachuti, stale skusaj, tusim tu raz niekto radil dat lyzicku a potom prso a zas lyzicku a zas prso

lubka89
25. srp 2010

Ahojte maminky potrebujem radu .... zajtra mame 4 mesiaciky a maly sa mi budi v noci kazde dve hodiny a vkuse chce len papat ... moze byt ze mu nestaci uz mliecko?prosim poradte co mam robit.

latvia
25. srp 2010

@lubka89 no, ono to je v podstate normalne papat kazde 2h u tak maleho babatka.dolezitejsie je, ci prospieva.pribera? kolko ma pocikanych plienok? ako vyzera stolica?

lubka89
25. srp 2010

no prebalujem do len rano a plienka je vzdy plna ... a stolicu ma ako kedy niekedy kazde
3 dni niekedy ani tyzden....a naposledy bola taka zelena

latvia
25. srp 2010

@lubka89 ak to este s nervom vydrzis , tak najprv by som na tvojom mieste skusila konzultaciu laktacnej poradkyne, alebo ti poradia holky v teme Dakujeme annag, mozno tvoj drobec taha len predne mliecko ktore ho nedostatocne zasyti a preto je hladny....skus im napisat, opytaju sa ta par veci a ak je kojenie ok, tak by som mozno zvazila skusit UM na noc, ci sa to zlepsi.

zuzkat1
25. srp 2010

@lubka89 nedavaj mu nic zbytocne..este je maly.. pisala som ti aj do tej annag temy🙂 zelenu moze mat aj od niecoho co si ty pojedla.. to je uplne normalne... moja mala zelenu skoro mesiac v kuse... pokial pribera a dost cika tak mus taci mliecko tvoje... UM nedavaj...zbytocne... potom akurat ty budes tvorit menej mliecka a to asi nechces... moja sa furt budi.. niekedy sme hore 6x za noc... a rano o 4tej sa uz chce hrat... ma 7 mesiacov a sice obedy uz papa,ale aj tak je mlieko jej hlavna strava...
a inak kojene deti niekedy kakaju 10x za den ale nemusia kakat aj vyse tyzdna takze ziedne stresy... ak je maly v pohode bud aj ty.. a pokus sa to budenie sa vydrzat🙂

jana776
25. srp 2010

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Mala bude mat osem mesiacov, papame uz 3 krat denne, ovocie, obed zelenina s masom a vecera kasicka. No ale ten obed mi nechce jest ked je tam maso, zeleninku spapa v poho, aj ovocie, ale akonahle dam masko, tak zje jednu dve lyzicky a dost. Mam to nejako riesit? Ci netrapit sa a cakat ze sa to zmeni? 🙂 Kojim stale, myslim ze este ani raz sa nestalo ze by po jedle nechcela mliecko....

aannggiie
25. srp 2010

@irafa byli jsme na tom úplně stejně.Dělal ksichty úplně strašný.Dělala jsem nejdřív domací stravu,snědl tak 2 lžičky pak jsem zkusila kupovaný....taky snědl 2 lžičky..A dneska sní tak 5 nebo 6.Takže pořád zkoušet a zkoušet.Zase to má výhodu,že se nepoblije 😅
Jinak čeho se může užrat je řecký jogurt bílý a do toho mu naškrábu banán,ale jinak vítězí kojení.Tak držim palce

vivien6
25. srp 2010

@ajkaag no musim kuknut ako sa to robi bo ja som nemotorna 😀
@bubelko a ide aj fenikel z caju ? 😀
@jasminet ja zijem v nemecku a raz som hladalapresne tu slivkovu a nikde som nemohla najst.. 😠

jasminet
25. srp 2010

@vivien6 z by u nas bolo nieco viac nez v nemecku a svajciarsku? 😀

leelo
25. srp 2010

@vivien6 ahoj. ja som videla slivky vo vyzivke od hipp. neviem ci samostatne, ci s niecim.
no a stavu by mala robit alnatura. skus pozriet aj sortiment reformhausu

ajkaag
25. srp 2010

@vivien6 ziadny problem rozvar slivky rozmixuj a bud daj do poharikov a zasterilizuj, alebo zamraz, my sme teraz davali do mraznicky take kombinovane slivka/hruska a bez pridania cohokolvek vies ake su dobre? mnam

irafa
25. srp 2010

@aannggiie jj to maš pravdu že aspon se nam nepoblinkaj i když mě mala zrovna minuly tyden tak zblila🙂
jsem ji nabidla před kojo kašičku snědla tak desitku pak pit tak jsem ji dala a vzala ji to dřiv a zas skusila ji dat kaši opět desitku a pak jak sem ji dala nabrk tak šavle mě spatky do vystřihu mi to hold vratila🙂je vidět že fakt ji to odemne stači a i za chvilku si vytahame dost a tak budem stale zkoušet uteče to jako voda a budem papat vše

tygrous
25. srp 2010

Holky, v piskotech je cele vejce nebo tam davaji jen zloutek? Mamka koupila piskoty ve zdrave vyzive, je na nich napsano "od.6mesice" a obsahuji vejce. Ale do roka nechci fakt davat bilek v zadne podobe...

zuzkat1
25. srp 2010

@tygrous ja som kupila mojej keskiky tiez od 6 mes. a je tam vajce a pytala som sa na to dr. ta mi povedala ze uz moze take veci,lebo si ma pomaly zvykat na vsetko..jasne ze len obcas .. a iste to nie je take skodlive ako samotny bielok.. mojej som uz dala tie keksiky a je v pohode🙂

juliakocka
25. srp 2010

ahojte.....dnes som davala malej 4 den mrkvu, a zajtra idem na inu zeleninku......petrzlen.........sa chcem spytat, ze ona zje asi tak malo 1 polievkovu lyzicku a potom chce mlieko........dokrmujete este mlieckom, po prikrme...podotykam, ze este len 4 den davam na obed zeleninku mrkvu.........dakujem

zuzkat1
25. srp 2010

@juliakocka moja papa uz 5 tyzdnov a stale zje max 50ml🙂 pokazde ju dokojim🙂 na 4ty den je to podla mna OK

jasminet
25. srp 2010

@juliakocka z 1 polievkovej lyzice zeleniny sa mala nenaje, takze davaj mlieko po prikrme...

juliakocka
25. srp 2010

🙂

vivien6
25. srp 2010

@jasminet no myslim ze vela veci viac.. 😀 nechybaju ti niektore slovenske potraviny ktore v nemecku alebo vo svajci nekupis? ja by som vrazdila za ne 😀
@leelo a aky obchod ? ci budu to mat normalne aj v kauflande ci edeke ?
@ajkaag dakujem... len aby som to potom ja nevyzrala 😀

ajkaag
25. srp 2010

@vivien6 musis tak jeden poharik pre mamicku a ostatne rychlo schovat pre Lilli 😀

janicka006
25. srp 2010

maminky taky máte takové divné miminko,že má raději ty slané srágorky než dobroučké ovocné přesnídávky???Naše Michalka se cpe špenátem jako kdyby rok nejdela,ale nad jablíčkovou,hruškovou přesnídávkou ofrňuje nos☹(

jasminet
25. srp 2010

@janicka006 boze, ved bud rada, co by za to ine matky dali, keby im dieta zjedlo spenat 😀

janicka006
25. srp 2010

@jasminet to já jsem,obecně jsem překvapená jak dobře baští..snad jí to kočičce vydrží...ale že se říká,že děti mají raději ovocné než zeleninové....naše holčička je vyjímkou...Špenátek bude ještě zítra a pak jdeme na dýni a brambůrky,tak uvidíme.
Jak často jídla opakujete????Kamamrádka si mi stěžovala,že je to pořád stejné...ale to ničemu nevadí,ne???

vivien6
25. srp 2010

@janicka006 presne tak..moja tlaci do hlavy iba ovocie..za ten spenat by som dala vsetko 😀 musis skusit jednu lyzicku ovocia a jednu zeleniny.aspon ja tak robim takze aspon troska zeleniny spapa..
@ajkaag 😀 dobre..ale mozno aj dve 😉