Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

tygrous
16. zář 2010

@jijitka Malej ma alergii na mlecnou bilkovinu, takze davame nemlecne kase delane ve vode - ryzovou, kukuricnou, jahlovou, ovesnou, 4-zrnou z DM...nebo rozvarim jahly, ovesne vlocky, podle toho, jak navecer stihame😉 Tyjo, ja bych brala aspon jednu noc za tyden, abych se poradne dospala😉 Tak snad vam to uz vydrzi😉

aannggiie
16. zář 2010

já dávám na noc mléčnou rýži-ve skle,myslím,že je od Hami

jijitka
16. zář 2010

@misha - no, já bych na tom libovém vepřovém taky neviděla nic špatného. Ryby by se neměly dávat dříve než ve 2 letech - kvůli možnosti alergie, ale jsou určitě děti, které jí bez problémů snědly dříve 😉 Stejné je to vlastně s kravským mlékem, taky se prosazuje, že by se nemělo před dokonce snad 3. rokem (pravda je, že nám to cpou převážně výrobci UM 😀 ). Já tedy tak striktní zásady nemám - vyzkouším, počkám na reakci a když bude vše OK, budu v rozumných dávkách pokračovat.
K těm hrnkům- ten z DM, který mám, je určený pro děti od 6m (aspoň myslím, obal jsem vyhodila). Jestli teče moc nebo málo nedokážu posoudit. Teď bych řekla, že teče moc, protože malý z něho nechce pít, jen si s ním hraje a cokoli z něj vyteče si okamžitě pustí za krk 😅

jijitka
16. zář 2010

@tygrous - aha vidíš, vlastně jsem řešily alergie. Ty a nemůže se ti Honzík budit, protože ty kaše ve vodě nejsou tak syté?? Nezkoušela jsi míchat do AC mléka?

maryanna
16. zář 2010

@jitulisek čítala som to na viacerých stránkach že prečo, skúsim nájsť a hodím link alebo text....

jasminet
16. zář 2010

@jitulisek ja bravcove maso davam malej +- od roku. vacsinou kare. ked sa dava s mierou, tak urcite neukodi. a ked sa niekto ohana tym, ze kurata su pre deti naj naj, no neviem, ked to kura vyrastie na hormonoch a antibiotikach a od narodenia po pult v obchode ubehne mozno 60 dni, tak uz to bravcove je troska zdravsie 😅 (ak samozrejme nekupujeme bio).

blumka
16. zář 2010

@jitulisek, co ja viem o bravcovom mase tak je tazsie stravitelne preto nie malym babatkam 😉 kuracie je napichane hormonami ako pise jasminet, najlepsie je zohnat si nieco z domaceho chovu z nejakej farmy alebo od znamych 😉 my papame kralika 😉

maryanna
16. zář 2010

súhlasím s blumkou a jasminet, bravčové je tiež zdravé aj keď ťažšie stráviteľné, my tiež papáme králika domáceho mám, aj kura domáce aj morku.....tak zatiaľ to a bravčové budem dávať skôr, každé meso je zdravé na niečo iné takže s mierou je to oka....

tygrous
16. zář 2010

@jijitka Ne, AC mliko jsem zatim nezkousela, ale premyslim o tom...vidis, to me nenapadlo...ale myslim si, ze timhle to nebude...po kasi se nacpe jeste mym mlikem (a pije fakt dlouho oproti jinemu kojeni behem dne)...a jak rikam, zkouseli jsme to rano, odpol, vecer a porad je to stejne...Nejak neverim, ze by ho kase v mliku zasytila na celou noc😀

luciferova
16. zář 2010

@aannggiie mliecnu ryzu som kupila raz aj ja, dokonca s bananmi. Ale tak skoro ju nekupim. Vsimla si si, ze obsahuje plnotucne mlieko? A vraj od 6m tusim 😅 navyse bola fest sladka a pripadala mi jak puding.

aannggiie
17. zář 2010

@luciferova jo jo všimla.Ale můj malej žádný problémy s ničím nemá všechno zkouším pomalu.Tak už nic neřeším a kupuju skleničky od danného měsíce..........né teda boloňský špagety atd atd a takovýhle humusárny.Ptala jsm se na to dr a ta mi řekla,že v téhle době se na všechno názory různí a musí se všechno pomalinku zkoušet 😨 tak zkoušim

aannggiie
17. zář 2010

@jijitka souhlasim 😉 😉

aannggiie
17. zář 2010

@jasminet u nás ukazovali ve zprávách,že kuřatum svítí i kosti 😅 a my tady řešíme zdravou stravu

believe2
17. zář 2010

maminy, chcela by som sa opytat, ci to mam nejako riesit. malej som zacala davat prikrmy pred 3t, celkom pekne nam to islo, no teraz od Po je chora (3d mala zvysene teploty, prvy den aj horucku), vraj su to zubky a tiez sme boli na usnom - ma chytene usko....od toho pondelka mi odmieta prikrmy a jaj mam pocit, ze robim nieco zle :( viete mi poradit? ci je to normalne a potom postupne zase nabehneme na prikrmy?

lienka2
17. zář 2010

@believe2 nic nerobis zle.. mne tak zacal odmietat z nicoho nic.. a teraz zase pekne papka.. na dva tyzdne sme vynechali uplne a potom sa znova rozpapal.. a tvoja je navyse chora.. tak dajte si pauzu a potom skuste zas 🙂

ssarka
17. zář 2010

Holky dávaly jste příkrmy od ukončeného 4 měsíce nobo i dřív??A čím a jak jste začínaly ěkuji moc za rady

gabika7706
17. zář 2010

ad maso - u nas sa doma je aj hovadzie maso, aj bravcove, ovela viac ako kuracie, kedze tie kuracie stehna vyzeraju skor ako keby boli z morky a po upeceni su len kost a koza.... Martin zatial teda jedol kuracie a uz aj bravcove kare mal raz a smakovalo mu teda viac ako kuracie 🙂 Treba vsetko s mierou.

@believe2 ked je maly chory, nechuti mu jest, je to normalne, nic nerobis zle, prejde choroba, vrati sa aj chut do jedla, vsak aj u vacsiny dospelych to tak je 😉

@ssarka 4. mesiac je pre mna velmi skoro na prikrmy, ci uz je dieta na UM alebo kojene...Ak dieta neprospieva atd atd, moze sa zacat po ukoncenom 4.mesiaci, najskor mrkvou, pripadne zemiakom...

maryanna
17. zář 2010

@ssarka skôr určite nie, tráviaci trakt nieje vyvinutý...pokojne aj deti na UM po 4tom, aj po 5tom ak stačí mlieko dovtedy....
začína sa mesiac zeleninka sa papá, po mesiaci sa pridá ku zelenine meso a na olovrant alebo desiatu ovocie, a od 8meho mesiaca cca kaša obilninová.....
plná dávka príkrmu je tých 150 ml- 250 niekto sa na ňu dostane hneď niekto za dva mesiace.......
zeleninka vhodná na začiaotk: mrkva, petržlen, zemiak, kaleráb, karfiol, brokolica, paštrnák, kel, patizón, cuketa, tekvica, fenikel....v podstate skoro všetko okrem zeleru....cibule a takých...

believe2
17. zář 2010

dakujem, tak len vydrzat, nech prejde choroba a snad sa zase rozpapame.....🙂

bubelko
17. zář 2010

@ssarka ja som pri starsom zacala po ukoncenom 4. mesiaci a pri mladsom, ked mal 4,5. obe deti po obede odmietali pit, vrteli sa, zaujimalo ich ked som jedla a tak mi na poradni a aj pediater povedali, ze mozem zacat davat v tom case, ked mi nepiju, prikrmy. obidvaja jedli pekne, takze si myslim, ze boli pripraveni. nevypluvali ani nic podobne. postupovala som ako pise maryanna - mesiac zelenina, po mesiaci potom k tomu maso a na desiatu ovocie, neskor po dalsom mesiaci na veceru kasa a po dalsom mesiaci ovocie aj na olovrant. 😉 vzdy som dokojila, kym nezjedli normalnu porciu, co bolo asi tyzden, u mladsieho 2, takze potom o mlieko nejavili zaujem vobec.

cicimon
17. zář 2010

baby a odkedy ste zacali davat detom pit z hrnceka? moja je cisto kojena, cize ziadna flasa, tak rozmyslam, kedy potom zacat s nejakym pitim

egyptanka
17. zář 2010

@cicimon ja som zacala davat malej pit ked uz obed (resp. prikrm) nahradil plnu davku mliecka a to bolo v nejakych 7 mesiacoch, davala som cistu vodu, alebo som len namocila do vody sackovy bylinkovy caj a na pitie sme pouzovali flasku Avent s tym naustkom.

aannggiie
17. zář 2010

@cicimon od pátého měsíce mu dávám hrneček s vodou,ale nepije to do dnes,protože kojim,ale umí ho pěkně držet a kouše to pítko.Taková dobrá průprava 🙂

gabika7706
17. zář 2010

@cicimon ja presne tak ako @aannggiie , len my sme zacali az v 6,5 mes na dovolenke, chcela som, aby pil aj vodu, ale nechcel, takze sme sa len kojili a tak je to doteraz, kuse do toho, obcas sa mu podari aj napit, ale nechce, kojim na poziadanie.

cicimon
17. zář 2010

dik, ja planujem prikrmy az po 6m, cize za 2 tyzdne, tak zbieram info 🙂

petrap001
18. zář 2010

a baby mozem sa opytat,ze to ako casto kojite take 5 mesacne dieta,ked este vobec neprikrmujete? lebo to uz si asi ziada velmi casto,ci ani nie? lebo ja uz som z toho chora 😀 z jednej strany pocuvam,ze uz baby nemaju mlieko,tak zacinaju s UM,hoci sa mi akosi nezda ze mozes mat malo mlieka 😕 ved tolko kolko vypije tak sa ti zasa vytvori,ze?ja zatial plne kojim a nerada by som zacala s UM,len ci v pohode babo zvlada iba kojenie az do 6.mesiaca 🙂 dakujem

olzden
18. zář 2010

@petrap001 len sa nevzdavaj a ďalej plnohodnotne dojčí. Prikrmy staci az po siestom mesiaci. Pozri si stranku- www. mamila.sk. Ak chces, aj ja ti mozem poslat nejake materialy. Ak malicke močí a ma stolicu, netreba sa znepokojovať. MM je to základ zdrvia pre Tvoje maličké na celý život.

petrap001
18. zář 2010

@olzden dakujem 😉

aannggiie
18. zář 2010

@petrap001 jestli máš mlíko a mimču stačí tak vůbec s UM nezačínej.Bud ráda,že kojíš.Je to dobrý pro dítě a pro maminu strašně pohodlný.
Já kojim na požádání jako Gabika a jsem za to ráda,že to jde.U prvního jsem nekojila,akdyž si vzpomenu jak jsem šla v 5 ráno míchat mlíko 😠 😠

aannggiie
18. zář 2010

@petrap001 jéžiš a maličkýmu jsou teprve 2,měsíce?? No to koj a hlavně nikoho neposlouchej,že máš přestat.Může se stát,že budeš mít krizi.Ty jsou myslím v šestinedělí ve 3 a 6.měsících,protože se mění mléko