Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
8. kvě 2010

lura, len sa netes 😀 lebo tu ti kazda jedna povie nieco ine 😉 moz ti v tom poriadok nenarobime 😀

lura
9. kvě 2010

😀 😀 😀 no to tedy bude akce, až se na to vrhnu. Doktorka mi dala nějakou brožůrku, ale je to spíše reklamní od Sunaru. Nějak se s tím prostě budu muset poprat a doufám, že ten můj raubíř to nebude moc bojkotovat 🙂 🙂 🙂, ale říkám si, že hlad je hlad..., no ale aby mi tu plakal, to by bylo špatné. No, uvidíme. Nebudu se raději moc nervovat už teď 😖

latvia
9. kvě 2010

🙂 nieje to tazke, zvladnes, ako vsetky matky

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...

tieto clanky su na zaciatok fajn, tak si ich nastuduj 😉

lura
9. kvě 2010

moc děkuju 🙂 za doporučené stránky - určitě to vše pořádně prostuduju - mám štěstíčko, že ještě pamatuju, jak nám na základce dozoroval z fotky Husák, tak se Slovenštinou prokoušu raz dva 😉 , ještě jednou dík 🙂

latvia
9. kvě 2010

😀 sikovna

aaronka
9. kvě 2010

Ahoj holky, hledala jsem v tématech a našla jsem vás 😉, tak hned poprosím o radu 🙂 Dnes jsem dala mojí malé poprvé skleničku OD 6.MĚSÍCE a už tam jsou kousky. Za žádnou cenu to nechtěla, dávila se tím a bála se to spolknout. Rozmixované na kašičku byly bez problémů. Zoubky má 2, ale neví, že to má kousat. ☹ nemáte s tím některá zkušenost?

latvia
9. kvě 2010

klasicka reakcia vacsiny deticiek 😉 pluvat ti bude, ale inac sa nenauci ze to ma omielat medzi dasienkami, takze vela trpezlivosti, bud to "rozried" nejakou kasovitou, alebo pomixuj, ale stale tam nechaj par kuskov.....moj maly sa ucil jest kusky asi mesiac, furt vypluval, natahovalo ho na blinkanie 😉 dodnes vypluva, ked mu obcas niektory kusok nesedi, ale uz poje aj cestovinky alebo kusky bananu.

aaronka
9. kvě 2010

asi to chce trpělivost. Já jsem to chutnala a ono je to fakt nepříjemné polykat to bez kousání, škrábe to v krku ☹ co teprvé ty chuďata malé děti? 😖

latvia
9. kvě 2010

deti si to roztlacia medzi dasienkami, je to makke, nemusia mat na to zubky, chce to len cvik 🙂

katkabg
9. kvě 2010

ajojte babiny...moja mala bude mat coskoro 5 mesiacov...uz kazdy den papame po 1 vyzivke...chcem sa len spitat volakedt sa babatkam davali piskoty alebo oplatka...a to sa kedy dava?ked moja mala by uz jedla vsetko a ja ked obedujem tak je hotova ze aj ona chce...poradte mi co mozem dat skoro 5 mesacnej dcerke

aaronka
9. kvě 2010

katkabg, piškoty bych ještě nedávala kvůli alergizujícím látkám, navíc v nich není nic potřebného pro dítě, spíš ty dětské sušenky, ty jsou obohacené o vitamíny, ale jsou až od ukonč.6.měsíce, takže vydrž 😉 Jinak v tomto období víc je míň, takže jí zbytečně nepatlej žaludek a pěkně pomaloučku zeleninku, za 14 dní masíčko a za měsíc můžeš ovoce, popřípadě na noc kašičku 😉

katkabg
9. kvě 2010

no ved my sme popredu lebo malu uz mlieko nenasytilo a tak papame aj na noc kasu a cez den aj ov.vyzivu...ale vsetko bez glutenu...aj mlieko pijeme bebu hipoalergicku...jaj tesim sa uz na papanie takeho normalneho hami hami 😀

latvia
9. kvě 2010

jj, ako vravi aaronka, zeleninu, masko, kase, ovocie....do 6.mesiaca urcie bezlepkove veci....aj moje dieta by uz zjedlo rezen a isto by mu chutilo, len mu to neprospeje tak nedavam 😉
a na zabavenie jej kup kukuricne nesolene chrumky, bude mat zabavku 😉

katkabg
9. kvě 2010

NO NIECO TAKE SOM MYSLELA LEN JE TO BEZLEPKOVE?TIE KUKUR.CHRUMKI

leelo
9. kvě 2010

ahojte,
my uz papame prikrmy 3 tyzdne a praveze mam pocit, ze zlate casy dojciace 🙂 teraz uz musim organizovat cas a ine aktivity, aby som napr.stihla dat obed v rozumnom case a pod. s cistym dojcenim to bolo vsetko daleko jednoduchsie a prave starosti, ako napr.obava z alergickej reakcie na nieco, dbanie na spravne nacasovane zavadzanie lepku, to vsetko prislo az s prikrmami.
co sa tyka toho, ze deti prejavuju zaujem o nas ako stolujeme, tak to neznamena, ze maju chut na tie halusky co mam na tanieri, to je vyraz ich psychickej zrelosti a vyvoja. oni tu chut nepoznaju, tak im ani nechyba 🙂
ale to iste viete, to ja len tak 😉
latvia, aj ja cerpam info z tej stranky, co si hodila link. je to moja biblia vo viacerych oblastiach... odporucam vsetkym!

latvia
9. kvě 2010

ano, je to len kukuricna muka a voda....v zdravej vyzive najdes viac takychto skvelych veci

katkabg
9. kvě 2010

A AKU STRANKU ZADAT

zabka4
9. kvě 2010

miruska no ja som skusala tiez niekolko mliek a priviedla som malej alergiu na BKM. ale nastastie sa z toho dostava o dva mesiace jej zacneme davat nutrilon imunofortis. no vcera ked som jej dala na veceru mlieko s tou nemliecnou kasou tak mi spala az do rana do 6. ked vypila pred spanim iba mlieko 200 ml .tak sa mi budila o 23, o 1 o 4...a tak..a kedy jej mozem dat krupicu a kedy tu kasu?

lin18
9. kvě 2010

Ahoj holky, mám otázku, možná už se to někde probíralo, ale nemám čas číst všech 410 stránek nazpět, tak prosím o odpověď 😉 .
Kamrádka přišla od doktorky s doporučením na příkrmy...a prý když bude vařit doma tak se má do každé porce přidat lžíce oleje. Já jsem nic takového nikde nenašla, jak jste to dělaly vy? Resp. stačí tedy zeleninku jen uvařit a rozmixovat, anebo jste k ní něco přidávaly?
Děkuji

latvia
9. kvě 2010

ja mam na mysli klasicky obchod zdrava vyziva, mozno sa nieco aj u vas take najde. tam kde maju biopotraviny a rozne netradicne suroviny.
krupicu od uk.7.mesiaca

latvia
9. kvě 2010

lin, lyzicu by som az nedavala, ak, tak malu lyzicku. a dava sa vraj kvoli vitaminom rozpustnym v tukoch, ale v mlieku je tukov dost, tak ak nechce, nemusi dat. trosku nezaskodi, lahsie sa to bude aj klzat 😉

zabka4
9. kvě 2010

ale myslela som krupicu do mliecka do flasky ...kvoli zahusteniu...kasu davam odporucenu od gastroenteorologicky

latvia
9. kvě 2010

krupica je lepkova, pokial nekupis ryzovu.lepkovu by som dala az po 7.mesiaci, hoc len do flase

zabka4
9. kvě 2010

jasne ...to som potrebovala pocut.diky za radu...takze budeme zatial iba na nemliecnej kasicke

latvia
9. kvě 2010
ivkaivka
9. kvě 2010

ahojte, no dnes som do nej napchala nejakych 90 ml, takmer som zosedivela. Nechala som jej aj kusky, nemixovala som, tak na zaciatku ju to zaujalo, mala z toho zabavu, omielala, plula....no sranda neskutocna...a tak stary kolotoc...kloktanie, drzanie v puse, pomale vytekanie z ust, nakoniec super pluvnutie...no bola spinava od hlavy zaz po paty...komplet som ju musela prezliect a spinava som bola aj ja....ja sa fakt bojim, ze stratim nervy...jedli sme hodinu a pol, to ako dlho trva, kym opat nabehne na normalne jedenie.
Nevadi mi,ze spapa ovela menej ako predtym, ale to jedenie....hruza

katkabg
9. kvě 2010

babenky a je oka ze ak ma mala 4 mesiace...cez den pije mliecko po 120ml...detsku vyivu jednu ovocnu po150ml a vecer jej 150ml mliecka pridam 4 kavove lyzicky bezlepk.ryzovej kase tym padom vznikne 180ml a ona to cele vypije a papa az rano o 3tej???inakma 7kg a pribera na mesiac po kile a meria 65cm

katkabg
9. kvě 2010

toto je moja katka

latvia
9. kvě 2010

je ukazkova 😉 papa pekne, a ma krasne okale 😉

katkabg
9. kvě 2010

to fakt no to som rada...ona rada papa a vzdy mi naznaci kedy je hladna...ked ona jetaky anieli...uz od narodenia ju o 20 00 okupem potom nakrmim a o 21 00 uz sama zahaja v postielke s dudlikkom v puse...takto to uz funguje vise 4 mesiacov 😅