Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

bianca7
6. únor 2010

paulla,shaula,dik...akurat uz len zacat a uvidime ako to nam zachuti 😀 alebo nezachuti... 😠

achina
6. únor 2010

poletucha, ja uz to tady nekde psala, muj maly jedlik taky slupne cca 150 g a za chvilku ma hlad 🙂
Dneska jsem mu poprve dala ryzi, nejdriv nechtel, ale nakonec to snedl. Mel potom hlad jako vlk !! Takze vypil jeste 170ml mleka...
Akorat se chci zeptat, jak delate ryzi? Mne z toho vznikla takova hnusna "kejda", musela jsem to snad pul na pul zredit vodou, aby to mohl jist a nedavil se tema kouskama. Mixovani ryze je uplne naprd...

Jinak ja bych se teda cukru taky vyhybala velkym obloukem. Staci kolik toho do sebe natlaci, az budou o neco starsi v tech vsech Pribinackach a vsemoznych tycinkach... 😒

lenka1smejka
7. únor 2010

janety-aj ja davm do caju citron 😅

aponchie
7. únor 2010

no a muzu teda ten jogurt bez obav uz davat?ja si taaak nepamatuju od prvni dcery 😒

lenka1smejka
7. únor 2010

apo-kludne daj

nika
7. únor 2010

koukám že řešíte přislazování pokrmů, my máme na příkrmy teda ještě čas ale oběvila jsem toto v lékárně, máte někdo zkušenost, jen mne to zajímá?

http://www.goldim.cz/cs/e-shop/001-babio-detsky...

evikg__2
7. únor 2010

aponchie, jogurt mozes bez problemov...

berenika39
7. únor 2010

apon, určitě, přeci lepší jogurt než rohlík....super jsou Chocenský, Petrovi je rok a půl a denně jí tenhle, jinej ani nechce, jak v tom něco plave, tak to olíže a vrátí mi to, ví, že nesmí nic plivat, tak si vezme lžičku a vyslintá mi ty "kousky ovoce" na lžičku 😀 😀

nika
7. únor 2010

bereni to je pěkné 🙂 s tím vyslintáním.

super jogurty jsou Holandia, bílý čistý je udajně nejkvalitnější na trhu. 😉 a my teda kupujem jedině Holandie nebo pak jogurty regionálních mlékáren, příjdou mi takové kvalitnější, určitě ne activii,...

aponchie
7. únor 2010

no rohlik nedavam ted sem ji asi 3x dala zdibinek stridy chlebiku a to je uplne silena z toho jak s epo tom sapala a ty detske sueenky vubec nalepi s eji to na patro a davi se takze to snedla ja a dcera starsi..zitra ji koupim zkusim to ,ale ona ted dobrala antibiotika a jest enema stolici v pohode i presto,ze jedla biopron k tomu

ber doma nekupujeme moc sladke jogurty ja mam nejradeji ty tucne sklenickove 😀 manzel Floriany a dcera jen bile chocenske nebo holandie ovoce jak je tam to plive ..tak ja su zvedava jak s ena to bude tvarit 😀

meckat
7. únor 2010

dnes už som bola mimo, nechcel ani jesť, ani piť prsník,,,,,, týždeň bol chorý na antibiot. a všetky moje úspechy s režimom, spánkom, papaním a všetkým sú preč- Môžem začať odznova...

aponchie
7. únor 2010

jj tak to proste je 😎 taky jsme ukazkove spinkali a ted je to narusene tou nemoci

paulla
7. únor 2010

ještě se vracím k tomu slazení čaje a dalších nápojů a pokrmů, dítě vlastně nezná že jsou věci sladké a slané, dítěti nevadí fádní chuť, dokud my rodiče mu je sami nepodáme. Proto mi připadá slazení čaje úplně zbytečné, jde jenom o zvyk. Nám rodiče nikdy nic nijak extra neoslazovali, třeba čaj jsme pili bez cukru vždycky, maximálně trochu medu. A zůstalo nám to až do dospělosti, já nesladím ani čaj ani kafé, moje ségra taky ne, brácha miluje čaj jen s medem. Myslím že mělo na to vliv, že naši rodiče nesladili nikdy nic extra. A tak je to i s dalším jídlem, když nechci aby se dítě cpalo sladkýma bonbonama, pribiňákama apod. tak to zkrátka nebudu kupovat a u mě v ledničce to prostě nenajdete.

andrejka77
7. únor 2010

ahojte poradite 😒 papame zeleninku asi 2tyzdne a maly zacal mat tvrdu stolicu doslovne male bobky ako u zajacov.
asi z mrkvicky .....poradite ci mam davat neaky jogurt alebo co.dakujem 🙂

iluss
7. únor 2010

andrejka: tak my jsme měly podobný problém. na jogurtík je ještě brzo. Zkus jablíčko (já zpočátku dávala dušený, potom už jsem dávala i syrový nastrouhaný) a nebo švestkovou šťávu od Hippu (ta je od ukončeného 4.měsíce). A taky ty příkrmy zkus ředit kojeneckou vodou.

andrejka77
7. únor 2010

maly papa aj jablcko aj hrusku som skusila a nepomaha uz mal aj tu stavicku slivkovu a ak skusim surove jablcko?moze? 😉

iluss
7. únor 2010

já myslím že může. kamarádka dávala syrové jablíčko už od počátku a všechno v pohodě. Žáčné problémy jim to nečinilo. Hlavně teď pár dní nedávej banán. Dej malému jen to nastrouhané jablíčko a měl by se ti po tom hezky vykakat.

aponchie
7. únor 2010

no MM mleko je sladke celkem dost 😀 UM nevim jak na tom jsou ,al emam pocit,ze moc sladoucka nebudou.Teda ja sladke miluju ,ale vim,ze zdrave slazeni je Sladenka v bio vyzive sklenicka cca 50kc?

http://biostyle.inshop.cz/sirupy/sladenka_jecme...

pipos
7. únor 2010

já jí to samozřejmě nepřislazuju,ale on je takovej flegmouš.mám třetí dítě tak vim co se smí a co né.

aponchie
7. únor 2010

kdo je flegmous? 😀

mata1976
7. únor 2010

ahojte babulky, davate drobcom aj pečeň? nazory na to sa roznia tak sa pytam... 😵

shaula
7. únor 2010

Nedávám. Je to čistička organismu, obsahuje hodně škodlivin. Co jsem četla, má se dávat až po 2 letech.

janetty
7. únor 2010

no aj ja by som chcela vedieť, či môžem davať prckovi pečeň. Počula som, že sa môže od 4.mes., iní vravia, že až po roku... dava už niektorá mamička pečeň?

aponchie
7. únor 2010

pecen jsou jatra?tak to neee 😎

mata1976
7. únor 2010

''Vynikajúca je i niekedy zaznávaná pečeň, najmä preto, že sa hovorí o tom, že je zásobáreň škodlivých látok. V skutočnosti sa väčšina škodlivín z pečene vyplavuje. Ľahko sa pripravuje a neobsahuje vlákna, deti ju rady papajú. Je vhodné vyberať si pečeň z mladých zvierat -napr. teľaciu , jahňaciu pečeň, kuraciu z overeného zdroja. Pečeň je bohatý zdroj minerálov, bielkovín a vitamínu B12.''

aponchie
7. únor 2010

to je svata pravda o tech vitaminech a prospechu
http://maminkam.blogspot.com/2009/05/dali-byste...

shaula
7. únor 2010

Mata - no vidíš, a české www.kojeni.net říká něco úplně jiného 😀

lenka1smejka
7. únor 2010

Tak mozu sa tie jatra dat alebo nie???

aponchie
7. únor 2010

cti ten odkaz...
uhlidas to davkovani?dle me spis enemocnym chudokrevnym detem asi ,ale obcas vyjimecne ,jenze ta hypervitaminoza hrozi i pri jednorazovem uziti