Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jankadudova
26. říj 2011

@romcovaklarka Ahoj. Samozrejme udelej co uznas za vhodne, ale teda pokud jste plne kojeni a pribira bez problemu, tak mi kase zatim prijde zbytecna...ale k tve otazce. Kasi muzes delat do odstrikaneho MM. Bez lepku jsou uz od 4.m a s lepkem od ukonceneho sesteho. Napriklad Sunarka s cerealiemi a ovocem. S kasi bych nespechala. Zkus treba uvarit a rozmixovat vlocky a trosku zamichat do mleka. nebo dej tu kasi, ale az za mesic. Ani s rohlikem bych nespechala. Idealni zacatek to uplne neni...

romcovaklarka
26. říj 2011

@careamell @jankadudova Ahoj, ano doporučila mi to naše dětská doktorka. A právě že nejde o příkrmy jako takové, proto asi řekla tu kaši, že mu fakt mám dát denně trošinku, jen pár lžiček. Takže určitě nic do polívky, tu mu ani dávat nebudu, a rohlík bych mu radši taky nedala žužlat, to bych se bála, že mu zaskočí 😕 Mně to vysvětlila Dr. tak, že na zavedení lepku je v tomto období nějaké senzitivní okénko a když se v tuto dobu a navíc při plném kojení zavede, tak je menší rizizko že se na něj rozvine alergie nebo nesnášenlivost. Ale tak snad když počkám o měsíc dýl, se taky nic nestane 😒

jankadudova
26. říj 2011

@romcovaklarka Nazory na lepek se meni vic nez cokoliv jineho, ale toto je takový soucasny trend. Takze asi ma tva dr pravdu. Ale pockej do ukonceneho sesteho a pak dej par lzicek te kase 😉 a nemusi byt tezka, zalezi jak to zamichas.

romcovaklarka
26. říj 2011

@jankadudova Ok, tak diky za info. A jakou konkrétní kaši zkusit to bys neporadila?

jankadudova
26. říj 2011

@romcovaklarka Psala jsem to. Sunarka nemlecna s obilovinami a ovocem nebo s cerealiemi a medem. Ty se rozdelavaji do MM a obsahuji lepek. Ostatni jsou bud mlecne, coz je zbytecne kdyz kojis nebo bez lepku. Zas takovy vyber neni.

romcovaklarka
26. říj 2011

@jankadudova Jo, psala, promiň 😅 OK, díky moc 🙂

itinka123
26. říj 2011

Ahojte maminky, je to sice trosku odveci, ale potrebovala by som vediet, ci niektora z vas brala v prvom trimenstri hormony na udrzanie tehu, konkretne - duphaston a ci to nemalo nejake nepriaznive ucinky na babetko v neskorsom stadiu tehu alebo po narodeni. Velmi pekne vma dajujem

anehap
26. říj 2011

@romcovaklarka taky bych ještě u plně kojeného miminka počkala aspoň měsíc 😉 Malá byla taky plně kojená, začaly jsme s lepkem kolem sedmého měsíce a to tím, že jsem jí k příkrmům - mrkvičce, brokolici atd přidala třeba lžičku nebo dvě 3zrnné kaše z DM Babylove - je nemléčná, bez cukru a jiných přidaných látek,fakt výborná, později ji můžeš dělat i s mlékem - MM nebo UM 🙂

ined77
26. říj 2011

@itinka123 🙂 ...to spíš zadej jako otázku do fóra 😉

ined77
26. říj 2011

@itinka123 ...anebo jako nové téma 😉

janka_28
27. říj 2011

@renatka100 Ja by som teda nečakala, čím neskor začneš davať väčšie kusy tym horšie, ja mam 8 mesačneho a už papame nemixovanu, tiež sa zo začiatku davil ale pomohlo mu keď som mu davala žužlať rožok alebo kusky striedky z chlebika, prip. piškotku, len skušaj, lebo može sa stať že ti aj 2 ročny bude chceť aby si mu všetko mixovala. Take veci ako ryžu, či cestoviny treba poriadne rozvariť a davať po malych kuskoch ale už nemixovať, už je predsa velkač. A aj masko rom dobre rozvarila aby bolo makučké a potom nasekala upne na drobno, ale nemixovať.

janka_28
27. říj 2011

@renatka100 A navyše zuby so žuvanim a papanim vacsich kuskov nič spoločne nemaju, dieťatko žuje zadnymi ďasnami tak ako aj dospelý človek, predsa prednými zubami nežujeme. To by deti koľko museli čakať s papanim, kym im narastu vsetky zuby??

ssara
27. říj 2011

Ja sa chcem spytat kedy mozem davat jogurt biely???

careamell
27. říj 2011

@ssara Od ukončeného 8. mesiaca. Najlepšie sú smotanové, Zvolenský alebo Hollandia....prípadne iné. Len nie tvarohové ako Pribináčik... 🙂

ssara
27. říj 2011

Dakujem 🙂

vonkacka
27. říj 2011

@romcovaklarka ahojky,asi máme stejnou doktorku.Jsem také z Ohrobce a dnes nám řekla doktorka v Břežanech to samé. Mám začít dávat přes den trošku zeleninky a za měsíc prej začneme s kaší.Důvod mi řekla stejný jako tobě,aby se projevila reakce na lepek. Já jsem s naší doktorkou moc spokojená a tak udělám co řekne. Hlavně má sama tři děti,tak určitě ví co a jak.

romcovaklarka
27. říj 2011

@vonkacka Tak to asi bude ona. Já jinak jsem u ní taky spokojená. Ty už máš dávat zeleninku? Mně řekla po 5 měsících večer kaši a pak před půlrokem těsně začít mrkvičku 😕 Jé vy jste z Ohrobce? Jdete na vítání občánků? 🙂

vonkacka
28. říj 2011

Jasně že jdeme 🙂 20.11.2011 v 15hod. Myslím,že nás tam bude hodně.Já jsem přesněji z Károva a když tu jezdím s kočárkem,tak potkávám hooodně moc maminek s miminkama.
Jo jo,řekla,že máme začít po troškách v průběhu pátého měsíce,což je teď. A kolik Samuel váží? Náš Kája je docela cvalík,tak třeba pro to,nevím.

adelkav
28. říj 2011

@romcovaklarka my jsme začali dávat mléčnou bezlepkovou kaši v pátém měsíci a kaši s lepkem mi doktorka doporučila až od šestého měsíce. Z kaší které jsou k dostání tady mi přijde nejlepší kaše od Nutrilonu, ta se dobře rozmíchává a prckovi moc chutná🙂

romcovaklarka
28. říj 2011

@vonkacka Tak to se uvidíme 🙂 Já už asi vím, odkud jsi. A jestli se nepletu, tak budem napřesrok u vás v ulici stavět 🙂 Zatím jsem taky z Károva, ale od jinud, bydlíme hned ze začátku. Sam je taky kusanec, na 4měsíční prohlídce měl osm kilo 😅 Takže už tu zeleninku dáváš? Asi mrkvičku, že? A jak Kájovi chutná? 🙂

vonkacka
29. říj 2011

@romcovaklarka dnes budeme mít premiéru,tak pak písnu,jak mu chutnala 🙂
U nás v ulici se teď staví dva baráky a už si teda neumím představit,kdy jinde by mohl stát další. Tak super,alespoň budou moci kluci kamarádit,když jsou stejně starý.to mám radost 😀 Protože jsou kolem nás samé holky.My máme ten žlutý barák naproti tomu kamennému.

vonkacka
29. říj 2011

Mám na vás ostatní maminky dotaz.Slyšela jsem,že by se neměla dětem vařit bio mrkev,protože má v sobě více dusičnanů. Vaříte dětem z bio,nebo ne?

daisy14
29. říj 2011

Ahojky, tak se musím pochlubit, dneska mi malá vypila 80 ml čaje! zázrak 🙂 že by se prolomily ledy, to bych si oddechla, už mě fakt nebaví ji po lžičkách nutit pít. Jo a k obědu mi někdy zblajzne i celou velkou skleničku 190g, baští mi všechno a ještě pochtívá po mě, když něco jím🙂 Jen s bílým jogurtem Hollandia jsem zatím neuspěla, nějak se jí nezdál dobrý, mimochodem mě taky moc nechutnal. Ale zkoušela jsem mléčnou přesnídávku s banánem od Nestlé, co jsou ty malé hotovky a to jí teda jelo dost. No hlavně že ji chutná i zelenina i maso a nemusím ji nutit.
Teď jdu dohledat ty vaše recepty na svíčkovou, ať máme brzy nějakou změnu 🙂
Hezký sobotní večer všem!

ined77
30. říj 2011

@vonkacka 🙂 ...ahoj 🙂 .co se týče bio věcí...já jsem lehce skeptická 😅 .ale je pravda, že první mrkvičku, nebo vůbec začátek příkrmů jsem u obou dětí řešila spíše skleničkama...později už jsem to kombinovala tak půl napůl s domácí stravou.kupuju hlavně skleničky např. s telecím masem, králičím...prostě to co doma normálně nevařím.
''bio'' zeleninou ze zahrádky samozřejmě nepohrdnu, občas dostaneme něco od známých..např. rajčata ze supermarketu v porovnání s rajčaty ze zahrádky spolu pomalu krom názvu nemají nic společného 😒 ...ale zase...když jsem u nás na trhu v dobré vůli nechala moře peněz za bio mrkev, petržel...atd.a fakt žádný rozdíl ani v barvě či chuti jsem nezaznamenala, tak mi to přišlo jako vyhozené peníze.
taky se ráda řídím sezónní nabídkou...na jaře jarní zelenina, v létě letní... 😉 ...popř. si nadělat zásoby do mražáku 🙂 .

ined77
30. říj 2011

@daisy14 🙂 ...gratuluju! 🙂 ono to chce jít na ty prďolky pomalu,nenápadně, ale systematicky 😎 .i ten jogurt se časem poddá 😉 .já ho dávám malé s mixovaným ovocem, občas přihodím několik sušenek od sunarky a šmakuje jí to 🙂 .ale ona je teda super jedlík....když vzpomenu na synka, co to bylo s ním a jídlem za štrapáce 😅 .naše babi prohlásila, že katunku je radost krmit 😀 .

adinkag
30. říj 2011

ahojte maminy my zaciname prikrmovat od pondelka tak sa chcem popytat ako zacat co vsetko je pre babo vhodne a kolko jej mam toho urobit?? co vsetko jej mozem dat ked ma 5 m? a ako to je potom s mliekom?kedy jej davat tie prikrmy ?dakujem za rady

careamell
30. říj 2011

@adinkag www.kojeni.net
Pozri zavádzanie príkrmov, mala by si tam nájsť naozaj všetko.

monny89
30. říj 2011

@adinkag Já začala skleničkama.... Mrkev 3 dny, Mrkev s bramborou 3dny, Špenát s bramborou 3dny, atd. atd. Mlíko vynechal po cca týdnu úplně. Dávám kolem 12h jako oběd 🙂

adinkag
30. říj 2011

@monny89 dakujem 🙂

adinkag
30. říj 2011

@careamell dakujem uz som stiahla postupy z tej stranky