Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

tiki
3. zář 2007

Jeste k tomu mixovani - vetsina zeleniny jde umixovat dopredu do mrazaku, ale brambory ne, takze je varim po pul bramburce a na to se mi nechce mixer vytahovat. Tak je lisuju lisem na cesnek 🙂

poupe
5. zář 2007

ahojky,zaciname s prikrmy(asi 14 dni)a zatim jsme prikrm zapijely MM,ted uz sni celou sklenicku,tak bych chtela davat caj nebo stavicky,ale je problem,ze neumi pit z nekapajiciho hrnecku,neumi to tahat,mate nekdo tip,na kapajici hrnecek?

tiki
5. zář 2007

Poupe, zkus krmit caj po lzickach. Ja jsem teda zacala lzickama, ale Zdisa se mi sapala po normalnim porcelanovem hrnecku jako diva, tak jsem ji normalne dala hrnecek do rukou (ale pevne ho pritom sama drzela), trochu ji ho nahybala a zakratko prisla, jak na to. Je to prakticke, ze nemusim chystat nic extra, jen upiju ze sveho hrnku, aby tam byla tak ctvrtina, aby se moc nevylevalo, a dam Zdise napit. Obcas to na sebe trosku vysplichne, jindy naplni pusinku vic, nez zvladne polknout, tak je to na bryndaku, ale ten uz je stejne cely spinavy od kase ci mrkve, tak je to jedno. A ja mam teda prozmenu desne zapatlany a ochmatany hrnek, obcas tak trosku pocit, ze tam neco pribylo 😉 😝

cermonca
17. zář 2007

Mam dotaz,pred tydnem jsme zacali prikrmovat,davam zatim mrkvicku(prvni lzicka od Hami) a od te doby mame problem s kadenim mala to nemuze vytlacit,trochu ji to zhoustlo oproti tomu kojenemu.Chudera se porat snazi a breci 😢
Co by pomohlo davat?Mate s tim zkusenosti?

daisynka
17. zář 2007

docela je dobrý uvařit brambor, rozmixovat a promíchat to s tou mrkvičkou - nestaví to tak.

doubek
17. zář 2007

Jake znacky nekapajicich hrnicku pouzivate. Ja jsem dnes koupila Avent. Je dobry?

daisynka
18. zář 2007

Já taky koupila Avent a super, neteče a je to paráda, malej nechtěl pít z lahve, jen to cucal a žvýkal a dostat do něj trochu tekutin byla řehola. Pořídila jsem hrníček, drží si ho sám a pije o sto šest. Vřele doporučuji.

doubek
18. zář 2007

daisynka- ja hozkousim a kdyz je tam malo tekutiny, tak saje vzduch. musi byt vzdycky hodne plny. mas to taky tak? ja mam Avent naturaly.
da se z neho podavat i kase?

daisynka
18. zář 2007

jo mám zelený, vařím mu tam čaj, ale plný mu ho nedávám jen 100ml. Kaši mu do toho nedávám, to by se nadřel než by to vycucnul, kaši mu dávám na lžičku, krásně papá.

tiki
18. zář 2007

Cermonco, nam mrkev taky celkem stavela. Pridej do ni lzicku panenskeho olivoveho oleje, to Ti pomuze jednak na usnadneni kakani a jednak na vstrebavani tukorozpustnych vitaminu. Taky jsem se snazila Zdise pridavat do kase hrusku, az jsem to jednou prehnala a byl z toho naopak prujem 😝 .
Jinak pokud se Ti ditko krouti a place a nechce to z nej vylezt, zkus ho dat do takoveho klubicka s roztazenyma nozickama nad nejakou misticku, v tehle poloze to jde daleko lip. My s malou bezplenkujem a ja si vubec nekdy nedovedu predstavit, jestli by se do pliny vubec vykakala, kdyz vidim, jak ji to jde spatne 😕

cermonca
19. zář 2007

Diky za rady,vyskousim to.Vcera jsem zkusila brokolici a bylo po problemu.Tak uz samotnou mrkev davat nebudu maximalne s tim olejem nebo s nejakou jinou mnaminou.

tiki
19. zář 2007

Cermonco, ja jeste do mrkve obcas pridavam trosku povarene ryzove mouky nebo polenty, mam pocit, ze to ma Zdisa radeji, kdyz to neni jen ta samotna zelenina (po kasich se celkove muze utlouct). Navic ji to vic zasyti a muzeme zase o pul hodinky odsunout dalsi kojeni 🙂

poupe
24. zář 2007

mate nekdo zkusenosti s ovocnymi stavami(jablko-mrkvova),zacla jsem to davat male a vypadato ze ma z toho prujem,a jak na prujem 6mesicniho ditete,dekuju

lottie
26. zář 2007

ahoj. začli jsme mrkví, pak brambor, brokolice, dneska vařím mrkev + hrášek, všechno krásně jí, pohoda, ale některé věci nechápu ani trochu a nevím, jak to budu dělat dál. a každou novou potravinu dávat 4 dny? to mám malou krmit třeba 4dny vařenou okurkou? a co když budu chtít přidat petržel? musím ji přidávat do všeho zase ty 4 dny? poradíte mi s tím? 1.lžičky jsou popsané všude, ale ted mi připadá, že přichází nějaké mezidobí o kterém nevím nic..dík

matysi
26. zář 2007

Jsme na tom podobně, začínáme, já to řeším tak, že novou zeleninku přidávám do osvědčené... Takže třeba brokolici s bramborem, brokolici s mrkví... Myslím, že když bude mít dva dny brokolici s bramborem, pak dva dny s něčím jiným, tak se nezblázní, aspoň si zvykne na novou chuť a já si hlavně můžu navařit dva obědy najednou(do druhého dne to v ledničce krásně vydrží).

Poupe, já bych asi se šťávičkama ještě vydržela. Spíš čajíky a když, tak jí šťávičky hodně zřeď kojeneckou vodou... Co jsem zatím četla, tak šťávičky doporučují až tak od 8-9 měsíce...

poupe
26. zář 2007

no na tech stavach je napsano 4+,redim je,ale radsi prejdu na caj

tiki
27. zář 2007

Ja teda ty predepsane 4 dny na ozkouseni nove zeleniny nijak neresim. Proste pridam lupen petrzele do polivky a je to, tuhle jsem tam hodila k bramboram par zrnek kukurice, jindy zas trosku pazitky, proste jak mi to prijde pod ruku. A zatim jsme zadny problem nemely (teda problem byl jen jednou, kdyz jsem zacpu zpusobenou mrkvi lecila hruskou - to tenkrat neskoncilo v nocniku 😝 ).

dashak
27. zář 2007

Ahojky, holky jen jsem nakoukla. Novou zeleninu nemusíte dávat 4 dny vkuse 😅 Navíc je to 3 dny. Jde o to, abyste DALŠÍ druh nové zeleniny nedali dříve jak po těch 3 dnech, kvůli případné alergické reakce - takto totiž rozpoznáte na který druh je alergická 😉

lottie
27. zář 2007

dík všem. to je super. takže hurá na nové pochoutky 😀

aknela
10. říj 2007

Dobrý den, mám urgentní dotaz. Malé dávám příkrmy kupované od poloviny patého měsíce. Doposud jedla dobře a teď začala tyto příkrmy odmítat. Vyrostly ji dva zoubky, ale i tak už nějaký 5 den mi odmítá zeleninovo-masový příkrm.Moc děkuji.L.

akcul
10. říj 2007

Ahoj aknelo,
tyhle výkyvy v jídle občas taky máme. Ale vždycky se to zatím tak během týdne spravilo. Prostě holt někdy asi děti nemají chuť nebo je něco trápí. Ještě bych vyčkala a uvidíš. 😉

cermonca
11. říj 2007

Holky mala mi nechce to co uvarim basti jen ty sklenicky.dyz jsem to chutnala tak moje uvarena mrkev je lepsi nez ta ve sklenicce.Ach jo musim na ni vyzrat 😝

akcul
11. říj 2007

cermonca:
Zkus ty kupovaný skleničky začít míchat s tvým uvařeným jídlem. Nejdřív jen trošku a postupně měnit poměr. Uvidíš, třeba se to Nikolka naučí baštit. 😉 Každopádně je to i tak lepší, než kdyby nechtěla vůbec nic. 🙂

cermonca
16. říj 2007

Tak hlasim uspech ze mala vcera snedla i moje vareny jidlo,tak to snad bude lepsi.
Jeste se chci zeptat od kdy se davaji ty detske susenky a nebo piskoty?Neni na to jeste moc brzo?O tom se nikde mepise.

zevina
16. říj 2007

cermonca, na dětských sušenkách se uvádí od 6.m, ale vzhledem k tomu, že s lepkem je lépe počkat až do 8.m, tak bych nespěchala 😉 oproti piškotům se pěkně rozpouštějí v puse, jsou slazené fruktózou a obohacené o vitamíny. Piškoty tak nejdřív po roce a ani pak bych to s nima nepřeháněla, občas je dám malému do pudinku, ale jinak myslím, že mám na ně pořád ještě čas 🙂 jo a aspoň na těch z opavie je uvedeno až pro děti od 3 let (řekla bych, že hlavně kvůli tomu, že kdyby je jedlo dítko bez dozoru, mohly by mu třeba zaskočit)

cermonca
16. říj 2007

Zevina:Tak diky.Nechci to moc uspechat. 🙂

zevina
16. říj 2007

cermonca, ale jestli chceš malé dopřát nějaký zdravý mls, vřele doporučuju kukuřičné křupky, myslím takové ty tlusté, dlouhé, ve velkých pytlíkách 😅 dají se koupit i natural bez soli (obvykle ve zdravé výživě, ale někde je mívají i v běžných potravinách) jsou 100% kukuřičné, takže bez lepku, mrňousci je můžou už od 6.m, rozpouští se v pusině, takže na ně není zapotřebí moc zubů a prckům obvykle chutnají 😉

terezkaaa
18. říj 2007

Holky tak jsem začala malýmu dávat příkrmy-zeleninku.Hodně z vás si tu stěžuje, že to do dětiček nemůžete dostat, tak ale my máme problém zcela opačný.Po zelenině se mohl hned na poprvé utlouct-málem by i spolknul tu lžičku,vůbec jsem ho to nemusela učit-okamžitě věděl jak.Jenže poslední dny mu naopak nejede mlíčko-vypije za 24 hod max.400!Zeleninku sní všechnu najednou(celou skleničku).Dokonce mám pocit že i ten čaj mu jede víc než mlíko.Nemáte s tímhlle někdo zkušenost???

ronie
18. říj 2007

terezko promiň-nejsem v obraze-vy kojíte? Jesi jo tak je to asi blbý pač se Adámek brzy odstaví. Pokud ne tak ti závidím-Olívek to pořád moc nechápe-proč se trápit se lžičkou a jede mu to jen když má dobrou náladu a není extra hladovej jinak musí být nejprve mlíčko a pak trocha zeleniny..Ale asi bych být tebou nedávala celou skleničku -jen půlku každý den a dokrmit mlíčkem-přeci jen jste taky jen 4 měsíční 🙂 Já teda nedávám zapíjet čajíkem ale právě mlíčkem a v noci na žízeň ředěný šťávičky... Ale zas jestli nekojíš tak já bych asi neodolala a jedno jídlo nahradila normálka zeleninou-ale asi to není úplně ok 😅 sem hrozná matka 😀 😀

terezkaaa
18. říj 2007

Ronie, já nekojím, proto začínáme už teď.Mně právě dr řikala, že jedno jídlo bude místo mlíčka,tak by to mělo být správně, ale on chce při dalším krmení zase zeleninku...Takže tu zeleninu dáváme teda 2krát denně,páč přes den do něj mlíčko skoro nedostanu, tak aby neumřel hlady🙂V noci ale mlíko normálně pije...