Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

gabca1
9. črc 2008

Jani, zkus jí míchnout to ovoce do trochu kaše třeba to jí to pojede.

janicka.ziv
9. črc 2008

gabca, jo taky mě to napadlo. Dnes asi zkusím nejdřív to čerstvý ovoce a zítra kdyžtak kaši, tu docela jí.

fakt nechápu, proč ty děti chvíli něco milují a pak obrat a nechtějí to 😒

svoma
9. črc 2008

Jani to jsme na tom stejně,mě sní max půl skleničky přesnídávky,dřív jedla celou,nenutím jí to,nechci jí to zhnusit.Dám jí prostě kolik chce a je to.

janicka.ziv
9. črc 2008

svoma, no mně se ted stává, že jakmile uvidí lžičku s přesnídávkou, tak za žádnou cenu nechce. když jí to dlouho nabízím a vpašuju do pusy, tak si pak třeba teda 50-80g dá, ale víc nic. Dřív jedla tak 100, 150 a vyjímečně i 200

gabca1
9. črc 2008

já jí to taky občas cpu do kaše a chutná jí to moc. Zkus to.

svoma
9. črc 2008

mě malá právě kaše nechce. ☹

ivulinda
9. črc 2008

mě tase jo 😉

svoma
9. črc 2008

snad to nevadí,že je nechce.

ivulinda
9. črc 2008

svomi já myslím,že to nějak moc nevadí...jsou i jiné kašičky nebo něco jiného 🙂

svoma
9. črc 2008

Ivul zkoušela jsem různé,jediná kterou trochu jedla,ale ne moc nadšeně,byla Jablečná Nutrilon,teď jí dávám přestávku a zkusím kaše zase později.

gilotek
9. črc 2008

prosím ještě o radu, pokud dávám první příkrmy a kojím, musím dát mimču ještě něco k pití? Nebo stačí stále kojit? 😉

lenkazdenek
9. črc 2008

gilotek,já teda nekojím,ale prej stačí kojit,maximálně dát troška převařené vody 😕

lu777
10. črc 2008

tak hlasim, ze jsem udelala vcera doma fenykl s bramborem, trvalo to asi tak 20 minut na pare..
a cele mi to vyzvracel... ale myslim, ze to bylo kvuli tomu, ze jsme meli v pondeli ockovani... vcera cele odpolko jsem jen utirala a prevlikala, uz mi ho bylo lito.. a to minule mu nic nebylo.. dneska uz taky zacal hezky, tak nevim esli mam vubec to same jidlo dneska zkouset.. no asi zkusim pomalu a uvidime, ze...
vam taky prckove zvraceli po ockovani? my meli poprve teplotu, podruhe nic a ted tohle..

svoma
10. črc 2008

ahoj lu,my měli poprvé teplotu jen zvýšenou a podruhé horečku a potřetí nic,malá mi nezvracela,protože neměla co,skoro nejedla,tak jsem jí dávala aspoň pít a to mi nevyzvracela. 🙂

akisek
10. črc 2008

Ahojda všem, pročítám diskuzi ohledně příkrmů a chtěla jsem se vás zeptat, jaké dáváte příkrmy, jaké značky - nšco jsem se dočetla, že asi Hami...A co čerstvá zelenina, smí se? Nebo mražná? Netuším, kolik je v ní dusičnanů atd. Máme něco na zahrádce, dá se koupit mražená.. Ale ani různé značky Hipp, Hami atd. prý nedopadly nejlépe. Kamarádka mi říkala, že v testu dopadlo nejlépe Hami. Mám ale strach, že mi pak nebude chtět jíst čerstvou zeleninu, že je "sklenička" navoněnější... Díky za rady.

jaku
10. črc 2008

Lu777, mě Ondra zvrací pořád tak nevím 😉 , ale jinak ani teplotu nikdy neměl, jen byl spavější a druhý den ukňouranější- zvlášť po tom prvním očkování, po třetí už byl úplně v pohodě.
Jinak to mohl taky udělat ten fenykl, on se sice hodně doporučuje na bolení bříška, ale naopak může bolení i způsobit, takže s ním bych raději opatrně. Já bych ho raději dávala pidikousek do nějaké směsi než jen tak s bramborem. u nás vede bezkonkurenčně cuketa.

svoma
10. črc 2008

Ahoj Akisek,doporučuje se čerstvá BIO zelenina,já kupuju normální nebo dávám mraženou.Začínala jsem skleničkama a teď vařím nebo do skleniček něco přidám a malá to má nadvakrát.A kupuju Hami nebo Sunárek. 🙂

akisek
10. črc 2008

Jsem zvědavá, co mi malá bude jíst, moc s příkrmy nespěcháme, pije HA bebu...

svoma
10. črc 2008

začni mrkvičkou. 🙂

lenkazdenek
10. črc 2008

Tak u nás výtězí taky cuketa na plný čáře a nebo klasika,brambor,mrkev maso 🙂
Akisek: jak píše svom všeobecně se doporučují bio produkty,já je ze začátku taky používala,teď už jen obyč nebo mraženou zeleninu,jinak začni mrkvičkou a za 3-4 dny zkus třeba brokolici 😉

gilotek
10. črc 2008

lenkazdenek prosímtě a můžu mu namíchat mrkev a brokolici? Spojit lahvičky??

svoma
10. črc 2008

Gilotej já míchám mrkev s brokolicí normálně,ale u těch skleniček mě to nenapadlo teda. 🙂

jaku
10. črc 2008

Gilotek taky to míchám- dnes byla směs cuketa,brambor,mrkev. Já myslím, že zeleninku bych míchala v pohodě, asi bych nemíchala 2 přílohy jako rýži a brambory. S těma skleničkama by mě to teda taky nenapadlo, ale proč ne?

lu777
10. črc 2008

tak dneska jsem dala min fenyklu a prihodila jsem mrkev a ok... ale myslim, ze to bylo z toho ockovani, dneska je jeste takovy uknouranejsi.. vic nespi, ale je unavenejsi, chce se vic nosit a tak..

ale ta brambora, mrkev, fenykl, to je fakt dobry, docela se mi po tom sapal.. a to on zatim moc preferenci jidla najevo nedava, jen u kvetaku to vypadalo, ze ho zaujal...

tak asi dobry, asi to byla ta hexa.. tak to asi takhle budu jednou za cas delat.. ono ve fenyklu je pry neco co ma udajne vliv na dobrou naladu... jsem to ted nekde cetla.. ale je to aromaticky, tak ma asi Jaku pravdu, ze to neprehanet.. dala jsem tak 40 procent brambor, 40 procent mrkev a 20 procent fenykl

jinak lahvicky jsem taky michala, Gilotek, ale asi bych nemichala ruzne znacky nebo kdybych se tam docetla, ze je jedno zahustene napr. ryzovu mouckou a druhe kukuricnym skrobem.. aby to nenadelalo nejakou paseku...
ja spis treba udelam nejakou zeleninu a do toho pridam brambor nebo jahly (jako nemlecnou jahlovou kasi, maji v DM drogerii)

jinak do ankety: tak ze dvou tretin varim, z normalni zeleniny ze supermarketu.. bio bych chtela, ale nejak jsem skoro nic nenasla a nebo to nevypadalo nic moc a bylo to silene drahy...
a lahvicky kdyztak kupuju Alnaturu.. my totiz bastime zatim jen zeleninu a oni velkou zeleninu ty ostatni firmy ani nedelaji... maso budu zavadet az pozdeji, tak po 9 mesici, myslim, ze je to zatez... zelezo ma z tech jahel, ma to denne, je toho tam dost, tak si myslim, ze je to ok... mimoto mu to fakt jede 😀

mircka
10. črc 2008

Ahojky,
tak já zatím jen vařím. Ráda bych bio, ale nějak nemražená není k sehnání. A když vařím do "foroty", tak nemůžu mrazit 2x.
Jinak mě napadlo, může dostat malej místo sušenky, rohlíku, rýžový chlebíček (bio a neochucený samozřejmě)? Co myslíte?

zusma
10. črc 2008

Holky, to jsou všechny kaše Sunarky za pár vteřin tak řídký? Já dělala nemléčnou s MM a za pár vteřin z toho bylo jen mlíko 😠 🙄 To mi Nutrilonka ani Hami nedělala. Ale ty jsem teda dělala mléčné

lu777
10. črc 2008

Mircka: a neni v tom chlebicku sul?? pokud je tam jen ryze, tak by to snad melo byt ok, ale nevim, myslim, ze tam urco neco bude 😕

ja mam v planu tak za mesic dva takovy ty bezlepkovy kukuricny krupky ze zdravy vyzivy, takovy ty jak se rozpousteji prakticky na jazyku, to by snad i mohl pochopit ze se to ji kdyz mu to dam do rucicky 😀

jaku
10. črc 2008

Zusma nevím, já dělám jen ty mléčný. Ale taky by mě to zajímalo.
Mircka já si občas ty chlebíčky kupovala pro sebe a stalo se mi, že tam byl tvrdý kousek , jakoby neprasklá rýže, tak bych se to asi bála dát mimču, ale třeba už dělají jiný. A určo bych koukala na tu sůl.
Jinak my ty kukuřičný křupky máme, jsou super, mají je i jako tyčinky, ale to je tak pro starší děti. No a u nás vedou sušenky Hami, ty se rozouštějí skoro samy.

zusma
10. črc 2008

jaku mně to nedalo a zkusila jsem tu nemléčnou znova jak s UM tak s MM a už to bylo snad ok. tak jsem toho asi před tím dala nálo nebo nevím 😔

malá ty křupky milujw se vším a vždy 🙂

elucinka
10. črc 2008

Zusma - s mateřským mlékem mi zřídly vždycky všechny kaše, taky jsem nejdřív myslela, že to dělá jen ta sunarka, ale dělají to všecky ☹