Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

kijonkova.k
15. pro 2008

Kopcik:ze začátku stačí 20-30g masa,dávala bych ho asi míň.Jestli to děláš z tvořítek,tak třeba jednu kostku masa a 3 zeleniny,tak bych to dala já.Mlíčko mu klidně ještě dopřej,některým dětem trvá i 2 měsíce,než se dokážou vzdát mlíčka.Nikam nespěchej,není kam.Jste ještě malí 🙂 😉

oblacek
16. pro 2008

ahoj, bohuzel nestiham procist celou diskusi, tak se omlouvam jestli uz to tady bylo probrano...ale potrebovala bych poradit pac jsem asi natvrdla 😒 zacali jsme prikrmovat zatim mrkvickou a dneska ctvrty den chci dat novy druh asi brokoli....a jen nevim jestli mam dat zase dve tri lzicky a mliko??Protoze ten treti den mi snedl pulku sklenicky mrkve tak se mam zase vratit na zacatek? A treba za tyden kdyz budu davat novy druh tak zase tak malo? Pisou, ze se ma davka zvetsovat tak ja fakt nevim jak to mam delat ☹ dikas zoufala matka

andy80
16. pro 2008

oblacek: a co zkusit přidat 2-3 lžičky brokolice do mrkve. Když by se ti osypal, tak víš, že to není po mrkvi, protože tu už máš vyzkoušenou, ale po brokolici, kterou si zavedla jako novou

oblacek
16. pro 2008

To by slo...a nebo me napadlo dat pulku sklenky osvedcene mrkve a zvlast dve lzicky brokolice...ale nevim jestli se to takhle dela..

petka80
16. pro 2008

oblacku, jasně, taky by to šlo. Jinak ale většinou se to asi dělá tak, jak radí andy. Ono i potom to budeš všechno míchat dohromady a třeba zrovna u té brokolice kdyby ti pak snědl třeba půl skleničky, tak by ho mohlo bolet bříško, protože je nadýmavá. Tak teď budeš několik dní dávat mrkev+brokolici a pak třeba mrkev+brokolice+brambor nebo mrkev+brambor atd.

swead
21. pro 2008

ahojky,

mám dotaz, začali jsme s příkrmy a prozatím jsem dala mrkev ze skleničky, mám do tý skleničky přidat lžičku oleje, stejně jako se to dělá u vařeného doma? Nebo se to nemusí? Fakt jsem z toho jelen, prozatím hledám obchod s biozeleninou, jedu se tam podívat v úterý, ale do tý doby musím vydržet se skleničkama

radka.m.
21. pro 2008

swead-do skleniček se nemusí přidávat vůbec nic,vše co by tam mělo být,tam je.

swead
21. pro 2008

radko, děkuju moc moc moc 🙂 , taky pořád balancuju jestli vařit (víc k tomu tíhnu) nebo kupovat skleničky. Ale nechci vařit z obyč. zeleniny, spíš chci kupovat bio, ale problém v Plzni najít nějakýho dodavatele. Je to věda, krmit děcko zdravě 🙂

bajunka
27. pro 2008

ahoj dnes jsem se zastavovala u kamosky a ta mi rikala ze prvni jidlo co synkovi davala bylo kureci maso z kridylek a brambory s vyvarem ...no to je na me docela sila kor ve trech mesicich,ale malej nebyl kojenej....No my zatim tri tydny valcime,ale mrkve uz sni skoro pul sklenicky za den.uz jsme zkouseli i brambory kvetak a jablicko....ale proc sem pisu ne ze bych se uz chystala na maso, jeste je spousta zeleninky co musime vyzkouset,ale ta kamoska tvrdila,ze nejlepsi moso z kurete pro dite je prave to na kridlech ...ja si vzdycky myslela ze nejlepsi pro mimco jsou kureci prsicka...tak jak to tedy je?

cerstvamama
27. pro 2008

bajunka
Já nevím, ale maso z křídel nedávám ani nám do polívky. Nechám je jen vyvařit ve vodě i s kostrou, maso z kostry oberu do polívky a křídla vyhodím sakum prdum. Vždycky mě to tak učila babička i tchyně, že prý je tam jen kůže a takovej jako rosol. Já bych teda byla rozhodně pro prsíčka.

makinka.1
27. pro 2008

No maso z kridel bych miminku urcite nedala.Je tam akorat tucna kuze a maso skoro zadny a nevalny kvality.U nas to zere pes...Urcite prsicka a uplne nejlip z domaciho kurete nebo z biokurete.Nevereila jsem,jaky je rozdil mezi domacim a kupovanym kuretem,dokud jsem to nevidela a neochutnala...To kupovany vypada proti domacimu jako mesic stara promrzla a promodrala mrtvola. 😒

kacka.va
27. pro 2008

já sama křídla zrovna nemusím, takže se u nás nedělají, přijde mi, že je na nich málo masa a je to tučnější. A právě proto se např. nedává dětem vepřové, že je taky tučnější, takže bych nedávala ani křídla.

jandaj
27. pro 2008

Tak já bych mimču maso s křídel taky nedala, nejlepší je maso z prsíček

bajunka
27. pro 2008

No tak mám radost,že máme asi všechny obdobnýnázor,že nejlíp bude maso s prsíček...my se k tomu dopracujeme asi až někdy koncem ledna i když s naší rychlostí možná až v únoru určitě se budu snažit sehnat kuře domácí nebo z biochovu.
kámoška(jiná) říkala,že z některých kupovaných kuřat jim ani pes nechce žrat kosti 😒

kijonkova.k
27. pro 2008

Tak já taky dávám malé masíčko z prsíček,ale třeba už měla párkrát i libové vepřové 🙂

kacka.va
28. pro 2008

tam nejde o to, že by vepřové nemohlo být libové, ale o to, kolik je tuku uvnitř toho masa 😉

kijonkova.k
28. pro 2008

kacko,já to chápu.Ale četla jsem,že se vepřové může.Dávám i hovězí a telecí.Určitě z toho má dítě více(Fe),než z kuřecího.I když samozřejmě drůbeží a králík je nejlibovější.Vepřové měla asi tak 4-5x za tu dobu,co dávám příkrmy. 🙂

andy80
28. pro 2008

vepřové se dávat může a dokonce se i doporučuje. Měli by se jíst všechny druhy masa

kijonkova.k
28. pro 2008

andy,taky si myslím 😉

kacka.va
28. pro 2008

nám všichni říkají, že můžeme hovězí, ale vepřové dávat až úplně nakonec a až po prvním roce. 🙂

kijonkova.k
28. pro 2008

Pak si vyber,že? 😉 🙂

juliet
30. pro 2008

ahoj, chtěla bych se zeptat, zda mineporadíte. Děti mají 5 měs a kousek, jsou částečně kojené + dokrm Bebou. Dětská dr. nám řekla, že přikrmovat ještě není třeba, že máme počkat do 6. měsíce. Včera jsem však byli s malým v nemocnici a primář mi řekl, že mám dětem dávat maso-zeleninovou polévku. Dáváte ji taky někdo a jak ji mám připravit, když ještě na nic nejsme zvyklí?

kijonkova.k
30. pro 2008

juliet,tak pokud už chceš začít,tak raději opatrně.Nejdříve jeden druh zeleniny(mrkev,brambor...)zkoušet třeba 3 dny,pak postupně přidávat další druhy,maso bych dala až tak za 14 dní po zelenině.Pak teprve dělat ty polívečky atd. 🙂 Mrkni na www.kojeni.net,tam je vše o zavádění příkrmů 😉

kacka.va
30. pro 2008

juliet: já bych taky s tím masem počkala, až si zvyknou na zeleninku.

makinka.1
30. pro 2008

Holky,nezkousela jste nektera davat vareny bataty?

motylek
30. pro 2008

Já je nezkoušela, zatím nevařím, ale dávají se dětem, protože jim jedou, že jsou sladký, ale sehnat je už je horší 😉

makinka.1
30. pro 2008

U nas v kauflandu je maji stabilne.Dneska jsem koupila poprve,zitra bude premiera. 😉

alenach
1. led 2009

Předem se omlouvám, jestli tenhle dotaz už proběhl, ale tahle diskuse je strašně obsáhlá. Matýsek má 7,5 měsíce a nikde nemůžu najít jak velké porce těch příkrmů by měly být. Zatím docela válčíme a jídlo mu moc nejede a je to čím dál horší te'd se mu sice vyklubal první zoubek tak to možná bylo tím. Jíme už skoro vše. Moc děkuju za dobré tipy

kacka.va
1. led 2009

koukni na www.kojeni.net tam jsou pěkné tabulky 😉

barusha
1. led 2009

Ahoj holky, chtěla bych se poradit... Zkoušela jsem malýmu dát mrkev s bramborem a zeleninovou směs od Hippu, ale tvářil se teda příšerně, prskal a vypadal, že bude zvracet 😅 Tak nevím, jak mám pokračovat, když se má začít zeleninou, tak je blbost zkoušet přesnídávku,ne? Jak jste dětičky naučili jíst příkrmy? Předem díky za rady 😉