Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

imzadi
6. zář 2011

@slavicky treba zafunguje, ze to bude mit i jinou barvu 😀

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
daisy14
6. zář 2011

@imzadi To by mě zajímalo do čeho zamražuješ, že píšeš jak vytáhneš pár kostiček a je to. To máš tolik tvořítek na led?! 🙂 jnebo do čeho to dávat, mě nic nenapadá, já jsem v tomhle naprostý laik, vaření mě nikdy nebavilo a tak zatím radši skleničkuju.
Jinak cuketa, pastiňák, fenykl, řepa, lilek, patizon, dyne, to jsou věci, které my dospělí doma normálně nejíme, takže ani nevím jak bych je připravovala 😵 něco už jsem se tu dočetla, díky za tipy a asi se do toho budu muset pustit. Mrkev s bramborem už je nudná 😀

@jankadudova souhlasím s tebou, kdo má zahrádku tomu se to mluví o čerstvé domácí zelenině. Já taky zatím radši skleničkuju, ale teď začaly u nás ve městě páteční zeleninové trhy, tak chci zajít nakoupit a pustit se do toho kuchtění 😝 Ale když mě to tak nebaví ☹

zebra41
6. zář 2011

@slavicky my mame ten isty problem. Jakubko odmieta mlieko od 6.mesiaca. a zmena mlieka nepomohla - a tiez mi hovorila aj gastroeneterologicka,ze ani nemusim skusat....Takze papame kase, jogurty, alebo take to mliecko s kasou od Hami alebo Nestle - aj ked riadne drahe a skusam davat mlieko. vecer ked je unaveny a chce spinkat,tak vtedy si da a este papa raz v noci

martuska75
6. zář 2011

@daisy14 mrazím tie mixnuté "grcky" tak že to dám do formy na ľad a ked to zmrzne vyklopím do normálne krabičky alebo sáčku. Ked je to zmrznute ak sa ti nerozpustí tak kocky zostanú ako sú.
Inak k tým cuketám a tak - presne u nás rovnaké. Neviem sa k tomu odhodlať lebo neviem čo s tým. Ale iné mi asi nezostane.

martuska75
6. zář 2011

@jankadudova áno mi sme to dávali lebo furt grckala a preto nechcela mlieko. Je jasné že to nemusí ich prípad. To bol len tip a isto by som to najprv konzultovala s deckárkou. Inak ale nemusí sa dávať úplne ten pomer čo je tam napísaný vraj sa môže pridávať len trošku na zahustenie mlieka - podľa našej doktorky to neškodí len to bude trochu hustejšie, preto som to aj radila. Ale sestra nie som.

imzadi
6. zář 2011

@daisy14 mam dve tvoritka a mrazim postupne, vetsinou za 4 hodiny zamrazene, mezitim zbytek ceka v lednici, pak vyklepnu do sacku ... mam sacky s mrkvi, brokolici, atd...

holky, jak pripravujete repu? s bramborem? dik

a zahradku sice mam, ale jen okrasnou, takze kupuju zeleninu normalne v obchode...se z toho bio nezblaznim 😝

filita123
6. zář 2011

Dakujem za odpoved, ja som mu podavala kazdy den novu vyzivu a vobec som ani nepomyslela na alergie 😒 , ale zatial sme v pohode, maskrtime 😝

daisy14
6. zář 2011

@imzadi díky za radu, v pátek nakoupím a pustím se do sáčkování🙂
Ta řepa mě taky zajímá, dostanu ji od známých a nevím co s ní 😕

jankadudova
6. zář 2011

@daisy14 No me to taky nebavi, proto je to jeden z duvodu sklenickovani🙂 Ale uz jsem investovala do parniho hrnce, ten to skoro vsechno udela za me🙂 taky jsem ted koupila na trhu. Ale od pul roku to trochu "osekam", tu starostlivost a taky budu kupovat v normalnim obchode, v Globusu je treba zelenina pekna a kupuju tam ty bataty.

alenv
7. zář 2011

@jankadudova
@daisy14
@imzadi holky prosím vás kolikrát týdně můžu dát maso.. ted už ho má počtvrté zasebou nevadí to? Měl králíka, kuřecí a dneska zase kuřecí, ale pokaždé s jinou zeleninkou. Dneska jsme dali špenát, brambor a do toho jsem dala kuřecí maso.

alenv
7. zář 2011

@jankadudova už dvakrát mi snědl celou skleničku.. a už to docela odsejpá🙂) otvírá papulku, ale musí tak po čtyřek lžičkách trošku zapít čajikem jinak by dál nejedl

imzadi
7. zář 2011

@alenv hele, ja bych to s tim masem tak nehrotila...jako ve finale se ma jist 5x tydne a 1x zloutek, ale k tomu jsme se nedopracovali jeste ani my 😀

daisy14
7. zář 2011

@alenv My máme maso 3x-4x týdně, myslím si, že to naprosto stačí, tolikrát týdně ani já maso nejím 🙂

alenv
7. zář 2011

@daisy14 no to mi povídej.. já jsem hrozná.. maso moc nejím.. jsem spíš na sýry.
@imzadi no copak o to já mu klidně dopřeju 😀 jen abych mu neublížila třeba, že mu ho dám moc časo

andreah25
7. zář 2011

@daisy14 Ak smiem poradit ohladne prikrmov, tak ja som nikdy nikde nehladala ziadne recepty. Malemu varim to, com domov da, teda co je v chladnicke. Zeleninu kupujem kedze sme na bytovke. Malemu robievam zeleninove, alebo zeleninovo masove kase, vzdy uvarim tak na cca 4 dni, nadavkujem si to do nadob z tupperware (dobre tesnia) a kazdy den si len postupne vyberam z chladnicky, ohrejem v mikrovlnke a je to. Robim tak, ze doobeda ma zeleninku a poobede ovocie. Tu su nejake recepty co doma robim:
- v jednom hrnci uvarim kuracie maso s cca 2 zemiakmi, polovica hlavky brokolice, 1-2 mrkvy a k masu vzdy uvarim este aj cuketu, aby bola kasa jemnejsia. Po uvareni zlejem vodu, rozmixujem len maso, ostatne popucim vidlickou a spolu zmiesam, nadavkujem a je hotovo.
- mozes uvarit aj tekvicu so zemiakom a mrkvou
- dalej moze byt brokolica, karfiol, mrkva, zemiaky
- morcacie maso, zemiaky, mrkva, na zjemnenie cuketa alebo patizon
- varila som uz aj baklazan, no ten po uvareni ostava taky divne tmavy
- mozes uvarit aj ryzu s hraskom
- osobne som skusala cokolvek a zatial maly zjedol vsetko a z nicoho mu nic nebolo 🙂 teraz mame 10 mesiacov a uz jeme cokolvek
- ovocne prikrmy robim: nastruhane jablko s mrkvou, alebo jablko s bananom alebo s hruskou, biele jogurty zmiesam napr. s roztlacenou broskynou alebo marhulou, alebo cisty biely jogurt s lyzickou medu a pod. Daj priestor fantazii. Vzdy ale ked cosi vyskusat, pockaj dva dni, ci nebude reakcia a potom mozes skusit zase nieco ine. 🙂

daisy14
7. zář 2011

@andreah25 Děkuji za recepty, jsem ráda za každý tip. 😉

sova33
7. zář 2011

@imzadi Ahoj, řepu jsem uvařila vcelku, rozmixovala a smíchala s bramborem.

lucy222
7. zář 2011

@imzadi já tomu mražení moc nevěřím... 😒 si říkám, že já bych to z mrazáku taky nejedla 😖 😉
Jinak malá se docela rozjedla, tak už jen ty brambory 😀 Náš věčný boj 😅

ivkaj
7. zář 2011

Holky, myslíte, že můžu Rýžovo-kukuřičnou kašičku od Nestlé míchat s touhle http://www.countrylife.cz/vtipna-kase-kukuricna... ?

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivkaj
7. zář 2011

@em_ka Tak super, mám i rýžovou, tak to budu "ředit". Ta od Nestlé mi přijde totiž moc sladká :-/

imzadi
7. zář 2011

@sova33 dekuju, zkusim

@lucy222 tak ja mrazene davam v pohode, mam to snazsi 😀

jinak ted jsem dovarila hrasek, jako ze udelam hrachovou kasi ... hromada hrasku, ale jak jsem uvarila, rozmixovala a pasirovala, abych se zbavila slupek, tak mi skoro nic nezbylo 😀 tak jsem naredila bramborem a UM ... no jsem zvedava, jaky to bude mit zitra uspech...

lucy222
7. zář 2011

@imzadi jj, máš...to je jasné...jen já se zatím odhodlávám 😉
Hrášek??? 😕 Ať Ti neulítne 😅

imzadi
7. zář 2011

@lucy222 myslis ze je brzo? brokolici zvlada bez potizi, ja bych to testla..at ma zmenu...je tam stejne vic toho bramboru 😀

lucy222
7. zář 2011

@imzadi ne, v poho...Já jen koukám co vše nás možná čeká 😕 😉

knedluska
8. zář 2011

@imzadi - my hrášek měly minulý týden a v pohodě. 😉

knedluska
8. zář 2011

@ivkaj - prosím tě, jestli jsem to dobře pochopila, šla by tahle kaše rozdělat třeba do UM? My tedy pořád kupujeme mléčné, protože kojím, ale jak píšeš, jsou sladké a tohle by mi možná přišlo i levnější a hlavně určitě lepší.

ivkaj
8. zář 2011

@knedluska dívala jsem se na obě a na etiketě je psáno rozmíchat v horké vodě nebo mléce. Tak to budu dělat ve vodě a pak smíchím dohromady s připravenou od Nestlé a je to. Jem uvidím co na to prcek.

ja.na81
8. zář 2011

@knedluska ahoj, konkretne tuhle kasi, na kterou se ptas, neznam, ale chtela jsem rict, ze ja kupuju jenom nemlecne kase (napr. 3zrnna Babylove, 4zrnna Alnatura..) a rozdelavam je do UM a kojim taky jeste 🙂