Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

pajinka23
23. zář 2009

A kedy mozem davat zeleninu v surovom stave 😉

lyongirl
23. zář 2009

pajinka - mne starší syn jogurty netoleroval. Dala som ich až v roku a mal strašné hnačky a tá stolica bola veľmi zvláštna. Pritom by sa za nimi potrhal, no a keď ich už mohol, tak mu nechutili a nechutia mu doteraz. Môžem mu dať aj pribináčka a nechce ani toho 😝 😝 😝

Na ten UPSVR by si to mala asi keď bude mať malý skoro pol rok, ale my tentoraz meškáme, zabudli sme na to 😅

shaula
23. zář 2009

V ČR se musí žádat v tom měsíci, od kterého se bude rodičovský příspěvek pobírat.

petreva
23. zář 2009

Ahoj holky, čtu to tady pravidelně a připadá mi, že většina z vás strašlivácky s tím jídlem chvátá 😕 já jsem teda pořád teoretik, ale PAJI, chlapečkovi ještě nejsou ani 4 měsíce a už má dva příkrmy? Vždy
ť je to šmudlík malinkej, celá jeho tráv. soustava se stále vyvíjí 😅
EVI, ty máš takový rozumný názory...vždyť půl roční dítě i 7 měsíční má pořád nárok vícekrát denně na UM nabo MM. Např. na kojeni.net které znáš se říká, že i v 8 měsících kojit nebo UM 3-4x. Nikam nechvátej a zejm. když holčička nechce baštit. V mlíčku má taky spoustu živin. Chápu, že je to o nervy, když mimčo nechce baštit, ale tak jí fakt zkus nabídnout mlíčko míšto svačiny a vrať se k ní třeba příští týden.
TeĎ nechci vypadat, že jsem snědla moudrost světa, ale ty miminka potřebujou čas a trpělivost (tou teda já neoplívám) ale chceme pro ně přeci to nejlepší...ne jim zadělat na alergie a trávicí problémy na celý zbytek jejich krásnýho života, ne??

berenika39
23. zář 2009

pajinka, zeleninu v syrovém stavu si zasuň někam hluboko do paměti a vytáhni jí za hoooodně dlouho. opravdu není kam spěchat.

petr syrovou zeleninu sice jí, okurku, nastrouhanou kedlubnu, proužky papriky,salát, čínu, ale stejně někdy má honičku a prdíkuje o život. je o rok starší než tvoje mimčo 😉 😉

evinkaa
23. zář 2009

Petreva: Já malé po každém nezdaru s příkrmem mlíčko nabídnu, snažím se do ní aspoň něco dostat. Někdo tady radil už láhev nenabízet, ale to bych já osobně teda nikdy neudělala. Dnes už je malá trošku veselejší, míň pláče a mlíčko pije víc, jak včera, tak snad se to zlepší. Nepije teda celé dávky, ale aspoň něco pije. Přikrmujeme od pátého měsíce, proto, když malá odmítá to, co má ráda, tak vidím změnu a mám strach.

petreva
23. zář 2009

BEREN, nevím, jeslti jsi odpovídala mě 😅 ale to je jedno, nějak to neumím nikam zařadit...
EVI, to je dobře, že Natálka líp baští!! Jen se mi nezdají rady Dr. že takhle staré dítko má mít mlíčko ráno a možná večer 😕 Držím palce, aby se už jídlo jen zlepšovalo, chápu, že jsi z toho nervozní 😉

berenika39
23. zář 2009

s tou syrovou zeleninou? nene, to bylo pajince....

pajinka23
23. zář 2009

Petreva to ze davame malemu prikrmy nam nakazala doktorka kvoli tomu ze mame reflux a ver alebo nie tak sa nam to o 90percent zlepsilo a este preto sme zacali skor lebo moj chlapec je jedak a mlieko mu proste nestacilo ☹ ☹ ☹ vipil aj 250ml a stale bol hladny,preto aj doktorka zvolila tuto alternativu 😉 😉 A ja osobne si myslim ze som urobila s dokrmom dobre mali mi spapa vsetko co mu nachystam 🙂 🙂 takze keby nechcel tak mi prikrm nepapa 😕 odkedy ho dokrmujem je ovela spokojnejsi,lepsie spinka 🙂 🙂a prestal skoro uplne ugrckavat 🙂 🙂

pajinka23
23. zář 2009

berenika vsak ja sa len pytam 🙂 🙂 🙂 ved mu ju nedam 🙂 🙂 a varenie ma bavi 🙂 🙂

pajinka23
23. zář 2009

Evinkaa tak sa skus poradit s dokim 🙂 🙂 🙂 pre istotu 😉

shaula
23. zář 2009

Pajinka, chápu tvůj důvod a věřím, že se reflux asi zlepšil. Ale tvůj syn je ještě straaaaašně malinký, tak postupuj jen pomaličku a opatrně. V NECELÝCH (!) 4 měsících dávat už dva příkrmy je fakt moc, Petreva má pravdu. 😉

loretka1
23. zář 2009

Musim se zastat Pajinky.Ja sve male take jsem nabidla uz prvni prikrm ve ctyrech mesicich.pak mela dva tydny klid,pak uz jsem ji je davala obden.Dnes,kdy je ji pet mesicu,basti i presnidavky,kasicky.Jinak davame nutrilon.Nechte maminky at si delaji podle sveho.Pokud ji nedala prikrm v prvnim,druhem mesici,myslim,ze je to OK.

berenika39
23. zář 2009

a kde je ta hranice, kdy nejdřív?

pajinka23
23. zář 2009

loretka1 dakujem 🙂 🙂 🙂

pajinka23
23. zář 2009

ja si myslim ze ked je babo hladne tak mu treba dat napapat 🙂 🙂 ,ale ja postupujem naozaj pomalicky 😉 😉 Zeleninku davam pomali a novy druh zaradim tak na stvrty as piaty den 🙂 🙂 Ved keby sa nesmelo babu dat papat od styroch mesiacou tak by asi ani tie vyzivky z obchodu a stavicky kasicky atd neboli od stvrteho mesiaca 🙄 🙄 A to ze sa zacne o par dni skor sa nic nedeje 😉 😉 babo keby nechcelo tak nebude papat 😲 lenze moj ako som uz pisala je jedak tak co uz mam robit???Mam ho nechat hladneho??Ci mu mam davat kazdu hodinu mlieko??Ked mu je malo aj 250ml??A to este neratam cajik kolko vypije a zavse stavicku 😒 kamoska davala vyzivu odukonceneho tretieho mesiaca a mali je ok 😕

ali27
23. zář 2009

dm1 a mozes mi povedat akej znacky je ta kasa? ja som dnes pochodila 3 obchody a nenasla som ziadnu dobru ryzovu kasu, kde by neboli same somariny a ryze max 30 percent.

glumy
23. zář 2009

Ahoj, tak my máme opačný problém. Kubík jí zeleninu hrozně rád, zkouším mu dávat ovocnou přesnídávku na svačinu, ale nechce ji. Zkoušeli jsme jablíčko s mrkví, meruňku, hrušku a banán a nic mu nechutná☹ Nemáte nějakou radu jak na to? Díky🙂

petreva
23. zář 2009

BERENIKA, 😉
PAJINKA, nemyslelajsem to jako výtku, ale asi jsem to nedala správně do slov, Shaula to vystihla 😉

alias313
23. zář 2009

ahojte malemu davam papkat na obed zeleninovu polievocku- momentalne mrkva zemiak, problem je v tom ze ho to dost zapeka a z vyzivy mi spapa len tu hruskovu a z tej ho tiez dost zapecie. Aku zeleninku mu mam skusit davat aby ho nezapekalo?skusali sme mrvku, zemiacik, brokolicu. A spenat s karfiolom vobec nechce. A kedy sa pridava do polievocky kuracie maso?to mu muzem potom v polievke rozmixovať?

pajinka23 my sme tiez zacinali s prikrmami od 4m, ale nie kazdy den, len obcas sme nieco vyskusali na obed nejaky kusok zeleninky-tak 3,4 lyzicky, ale bolo to v pohode, teraz uz davam na obed polievocku a na desiatu ovocicko. ale hlavne som mu vecer davala ryzovu kasu a po tej spinka celu noc ako dudok 😉 , teraz sa prikrmy neodporucaju podavat skoro hlavne pre rozne alergie a taaak.

dm1
23. zář 2009

ali27 je to nemliecna kasa od HAMI - ryzova - tato: http://www.hami.sk/sk/nase-vyrobky/vsetky-produ...
a baby tu pisali este od Nestle ale Ryzovu krupicku od 5.mesiaca co ma napisane v sacku nie v krabici.

pajinka23- a preco by nemala zasytit rovnako?!? nechapem... ved jediny rozdiel je ze nie je ochutena napr.vanilkou

ali27
24. zář 2009

dm1, dakujem, uz ju mame kupenu 🙂

peggi
24. zář 2009

Alias313,
aj môj syn mal problém so zapekaním,nemal stolicu aj 3-4 dni a bola tvrdšia. Vyhodila som mu zo stravy mrkvu-údajne tá môže zapekať a začala som mu do príkrmu pridávať pár kvapiek oliv.oleja (môže byť aj iný rastlinný olej). Teraz už je to v poriadku,mrkvičku už papáme v pohode. Skús malému ponúknuť cukynu,my ju máme veľmi radi. Mäsko som začala dávať mesiac po zavedení príkrmov,uvarené som pokrájala/posekala na malé kúsočky. Ak by to malému vadilo,tak ho rozmixuj.

pajinka23
24. zář 2009

babulky prihlasila som mojho drobceka do sutaze 🙂 🙂 🙂 Zahlasujte zanho prosim 🙂 🙂 🙂 Dakujemhttp://www.prettybaby.cz/main.html?photo=9589ht...

mikijana
24. zář 2009

Ahoj holky, prosím o radu. Od kdy se zavádí 3.příkrm?od 8.měs.? zatím dáváme v poledne zeleninku s masem, odpoledne ovoce a večer kaši, ráno a večer nutrilon. tak by se měla přidat dopolední svačinka ovoce a pak třeba odpol. jogurt od 8.m.?

zuzankast.
25. zář 2009

ahojky, jak jste maminy zjistily, že je čas na příkrmy?Já mlíčko pořád mám, malé se teď vyklubal zoubek a od té doby je trošku nevrlejší a méně spí. Dřív jedla po třech hodinách a to hlady neplakala - já hlídala čas, dříve papat ani nechtěla, teď ale když jí nabídnu už po dvou hodinách, tak s chutí baští. I v noci se mi začala budit, ale nepláče, povídá si a tak ji nakrmím, u prsa usne a vydrží do rána (od 1h do 7) ..Asi už bych měla začít dát Julince ochutnávat zeleninku že?

ali27
25. zář 2009

ahojte, tak zacala som vazit vsetko co mala spapa a je to teda strasna bieda na to ze "papame" prikrmy uz cca 4 tyzdne. na obed zjeda 20g mrkvy s ryzou (su dni ked nezje nic, mrkvu ma asi najradsej) a na veceru 30g kase (kasu davam zatial len 4. den). zlepsi sa to niekedy?

ali27
25. zář 2009

zuzankast. ja som sa docitala, ze u kojenych deti by sa mohlo zacat s prikrmami asi 2 tyzdne skor ako dovrsi babatko 6. mesiac, skor sa vraj neodporuca...
mozno mas len laktacnu krizu, ktora sa zvykna v 6. mesiaci vyskytovat a preto potrebuje castejsie papat, alebo naopak ako pises sa potrebuje len na prsicku ukludnit...