Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zlatka
28. pro 2010

Tak jsem dnes byla u dr., protože má Adrianka horečky a klube se jí šest zoubků, nechce nic jíst, jen dneska trošku jablíčka. A teda nestíhám přebalovat. Ten olej se do zel.příkrmů přidává kvůli vitamínům, vážou se na tuky.Olivovej je nejlepší.
@ija1 já jsem jogurt ještě nezkoušela, ale mám brzo v plánu. Kupovala jsem bílej holandii a potom později ovocný floriány. Jinak si mylsím, že to děláš dobře s tou přesnídávkou, postupně budeš ubírat množství až si zvykne na samotnej jogurt. Taky by mě zajímaly jiný tipy na jogurty.

@verunka8 ahojky Veru, vůbec neva, jak se tu píše, že je jídelníček jednostrannej. A pribiňáka jsem dávala Berunce taky až po roku, jak píše Andělka.
@andelka to je super, že to malej tak krásně jí, to je potom radost pro něho něco v kuchyni vyrábět. A není nad to, když si to člověk uvaří sám a ví, co tam má. Adrianka stále jí snad "nezvážitelný" množství-pár lžiček, ale jedla mi tak i starší dcera, když jsem ji kojila, strašně málo.

Co se pití týče, tak já ode dneška dala trošku čaje (bylinkovýho lerosu) do Aventky a ať si s tím hraje, ono to chvilku potrvá, než přijde na ten princip, jak to funguje,ať už si trošku nadeběhnu na jaro.

zlatka
28. pro 2010

@evkaco jen jí dej, co si žádá. Aspoň já jsem se nikdy neřídila žádnejma tabulkama a hodinama mezi pitím, zkrátka kdy a kolik chtěla, dostala.

zlatka
28. pro 2010

škoda, že tu holandii nedělají menší.

ija1
28. pro 2010

@zlatka - ja jsem teda s prikrmovanim zatim zadnej problem nemela..........zeleninku az na cuketu papa krasne, cuketu musim smichat s necim, aby papala, ale posledni dny da normalne 160-200g zeleninky, a kdyz je maso, tak to tech 190 uplne s prehledem........jako maso davam zatim jen sklenickove, netroufam si na vareni..............
ale vice mene je to zroutik a zbasti co ma na misticce....neresi jestli ovoce, zelenina nebo kasicka....... i kdyz na ty kase je vybirava a lina je v noci sat z flasky, to se radsi obcas necha krmit...........a pak to zbasti v pohode..........

zlatka
28. pro 2010

@ija1 šťastná to žena 😀 😀 a kojíš ještě?

vivien6
28. pro 2010

@sokil dakujem urcite skusim a skusim aj na nete este nieco najst... 🙂

monuska342
28. pro 2010

@evkaco to vazne tolko vypije? 🙂 moj maly tolko nevypije a to ma skoro 5 mesiacov...skus jej davat nejake cajiky alebo prevarenu vodu... 🙂

alubinka
28. pro 2010

prosim vas co je lepsie davat na veceru? ovocie alebo zeleninku?
teraz papa na desiatu ovocie/ jogurt; na obed zeleninku s maskom, olovrant kojime a veceru by sme chceli pridat treti prikrm.. veceru preto lebo poobede skoro nikdy nie sme doma tak mi viacej vyhovuje kojenie..

a kojace mamicky, myslite ze staci tolko mm pocas dna? (rano, olovrant, pred spanim, 1-2krat v noci ale to skor kvoli ukludneniu ako najedeniu??)

marianas
28. pro 2010

Ahojte. Prosím Vás, čo mi poradíte na fľaky od banánu? Malý spapal asi polovicu z neho, potom si strčil do ústočiek lyžičku a všetko vyvrátil. Na body zostali fľaky a neidú mi vyprať. Poraďte, ako ich odstrániť. Ďakujem.

moora
29. pro 2010

ahoj, chtěla bych poradit, zda po obědě masozelenina se má dát to jídlo zapít mlíkem nebo něčím jiným. připadá mi, že když toho snědí málo , tak to mlíko jim alespoň něco ještě dodá za živiny. Ale zase voda nebo čajík by se asi s tím obědem lépe snesly. A po ovocné svačině, které snědí relativně hodně, se má taky dávat napít? dík za radu.

janulka21
29. pro 2010

@andelka teda ty to máš nastudovaný 🙂), věřím, že trávíš hodně času před regálem a už vím, že budu to samé 🙂 , ale radši strávit čas ted než pak aby mělo mimi nemocný žaludek z těch blivajzů co tam cpou ☹((

janulka21
29. pro 2010

@ija1 Jééé, tiše závidím, jak ti maličká krásně spinká 🙂) Tohle bohužel neznám ☹

andelka
29. pro 2010

@janulka21 to víš že jo, studovat etikety je nutnost. Teď zrovna hledám nějaké sušenky nebo keksiky, co bych mohla dát malému do jogurtu nebo přesnídávky rozmočit, ale ve všem co u nás měli byl cukr a obyčejná pšenice, a já bych chtěla přece jen něco onačejšího. Jinak ten Hipp mě fakt zaskočil, holky to tu kdysi psaly, že dop všeho rve sůl, tak jsem si vzpomněla že mám taky nějaké skleničky a buch ho - byla tam. Je to kukuřice s brambory a krůtím masem - od 4. měsíce, BIO, ale v tom kuchyňská sůl s jodem. 😝

janulka21
29. pro 2010

@andelka Jé tak se sušenkama ti taky neporadím. Švagovka vždycky dětem dala do ruky takový suchary, mají je i v lékárně a byl klid, ale do jogurtu myslím neříkala, že něco dávala. Cože? To snad není pravda, proč to dělají, když to miminkům "škodí", to jsou hajzlové ☹ Jen aby to mělo lepší chut, to je teda důvod ☹
Myslíš, že když Anetce dávám od tohodle pondělí mrkev a dneska bych jí vynechala a normálně bych jí nakojila, že se něco stane? Nic, vid, co by se mělo stát. Jí totiž rostou zoubky, včera už se jeden úplně vyklubal, ale dneska je stejně pořád mrzutá a ufňukaná tak jí nechci trápit ještě mrkví i když jí teda baští. Navíc mi dneska ráno přišlo, že jí bolí bříško, že se nemůže vykakat tak jsem jí dala švestkovou štávu asi dvě lžičky, jenže to bylo v pět ráno a mrzutá je pořád, tak to bude asi druhý zoubek, cítit tam je.
Koukám, že jsi z Ostravy, jsem myslela, že z Prahy, už jsem od tebe četla dost příspěvků 🙂

andelka
29. pro 2010

@janulka21 my jsme zatím bez zoubků, ale zase nachlazení, takže toho dneska taky moc nepojed. To neva když budeš jen kojit, kvůli zoubkům se to stává často, nebo jiným problémům, s bříškem a tak, jim to neuškodí. 😉
držím palce ať je brzo lépe.
No nevim proč tam rvou sůl, a do přesnídávek jiné značky zas cukr, Hipp jsem nestudovala v tomto.
Ty keksiky ještě budu muset pošpekulovat. Jinak mu do přesnídávky dávám trošku pohankové kaše a chystám se na ovesné vločky. 🙂
Jo jo, z Ostravy 😵

sonkab
29. pro 2010

ahojte, dnes sme zacali 1x s prikrmom - mrkvicka. Uvarenu som pomagala vidlickou a prepasirovala cez sitko (kedze sa mi ta 1 mrkva nedala pomixovat mixerom). Maly spapal 2 - 3 lyzicky, potom ho uz aj naplo.
Ako ste riesili to mixovanie na zaciatku zavadzania ? Ja rozmyslam ci nekupim na zaciatok hotovu - aspon kym nezacne papat tak, aby som mu to mohla v pohode mixovat. Co vy na to ?

jasminet
29. pro 2010

@sonkab ja som si urobila vacsie mnozstvo - uvarila, pomixovala a dala zamrazit do formiciek na lad. potom som vyberala potrebne mnozstvo mrazenych kociek mrkvy, karfiolu atd 😉

stastnevydatam
29. pro 2010

@sonkab ahoj, aj my sme zacali pre tyzdnom mrkvickou, tiez sme najprv vidlickou roztlacili a potom cez sitko.. nevypluvla nam to malicka, pekne papala.. ale potom v plienocke sme videli, ako keby jej to netravi, cele to vykakala 🙂
co sa tyka kupenych, hotovych vyrobkov, tak to zatial odkladame na neskor., mame zatial svoje zasoby mrkvicky, cuketky, a zemiakov a teda sme si isti, co jej davame... ale kupili sme aj do zasoby- moja prva brokolica v sklenenom pohariku- ale tu je problem, tam je pisane, ze sa to ma minut, do 2 dni od otvorenia... a to neni sanca ze vsetko spapka...tak vela stastia 🙂

sonkab
29. pro 2010

@jasminet dobry napad, dakujem 🙂

zlatka
29. pro 2010

@alubinka na véču se dává kaše, to nechceš zkusit? víc zasytí a pak by mělo mimčo chrupkat celou noc.já jsem teda aspoń dávala po koupání kaši a pak ještě před spaním kojila.

sonkab
29. pro 2010

@stastnevydatam a kolko ma malicka mesiacov ? Maxino ma skoro 5 a pol mesiaca, doktorka povedala, ze uz mozme prikrmovat. Ale este nevie papat lyzickou, jazykom to vytlacal von.
No nieze by som bola leniva, ale ked mam kazdy den varit 1 mrkvu, potom to magat a pasirovat - a aj tak este z toho polku vyhodim, neviem, neviem. A ked do toho pridam este zemiak, aj to budem pasirovat ? Keby uz papal tolko, ze to hodim do nadobky a ponornym mixerom vymiesam ! 🙂

stastnevydatam
29. pro 2010

@sonkab malicka mala 18.12 pol roka, a s prikrmami sme zacali 16.12.. ja som nevarila celu mrkvu, len troska som odcvakla, nasekala na malinke kusky a varila... potom som to varila spolu so zemiacikom,tiez len par kuskockov a spolu pretlacila... aj my sme hovorili, ze keby sa to da mixerom, bolo by to jednoduhsie.. ale skusime to tak, ze povarime v detskej mineralke a rozmixujeme v nej.. bude to redsie, a bude sa to dat zmixovat 🙂

sonkab
29. pro 2010

@stastnevydatam juj, do kelu ! To som mala varit v dojcenskej vode ? To ma ani nenapadlo, ale ked to teraz spominas, uz som to niekde pocula !

stastnevydatam
29. pro 2010

neboj, aj my to zatial varime v obycajnej... nastastie tu na SR mame kvalitnu pitnu vodu, teda ako tak..... a ta sa prevara... ale ked by sme to mixovali, a pila by to s tym, tak potom dame dojcensku...

ija1
29. pro 2010

@zlatka - uz ne...........od zacatku jsem mela malo mlicka, tak jsme 3 mesice bojovali i s odsavackou a tak , ale neslo to.......... nejdriv me to mrzelo, ale pak uz jsem to neresila............

andelka
29. pro 2010

@stastnevydatam ahoj, i u nás vypadalo, že to co snědl měl pak v plínce, tak jsem mu dávala několik dní menší množství, jeden druh (mrkev), pak pomalu brambor s mrkví zase po menších dávkách víc dní a postupně se to spravilo, teď kaká bobky, nebo takovou tužší konzistenci. Ono se to pomalu upraví, jak si zažívání zvykne.
Když otevřeš tu malou skleničku, tak ji pak můžeš dát ještě zítra a pozítří. My jsme tak první skleničku měli, natřikrát.
@sonkab já to dělám buď tak, že koupím hodně mrkve a namixuju větší množství a zamrazím po kostkách (po květinkách, mám z Ikey tvořítko na led, dobře se to z toho dostává) nebo když třeba vařím brambor (ten zamrazit nejde, takže dělám čerstvý) tak přepasíruju přes sítko, nebo jde ho protlačit přes lis na česnek 😉 Vařím normálně v obyčeujné vodě, ale dávám vařit až do vařící, takže vlastně do převařené, je to rychlejší a neztratí to tolik vitaminů.

sonkab
29. pro 2010

baby, a este jedna otazka. Dnes som dala prvy krat prikrm - mrkvicku a cele poobedie je maly maximalne zly. Teraz som ho isla uspavat a taky plac ho chytil ako nikdy. Neupokoji sa ani na rukach. Moze to byt spojene s prikrmom ? Moze byt, ze ho boli brusko ? Dakujem

dajna11
29. pro 2010

@stastnevydatam mrkvička ked ju spapá má byť potom v plinke ked sa vykaká...aj dospeláci ju maju ked ju zjdeia vo väčšom množstve...to je ok. a tuhšia stolica je potom samozrejme lebo mrkvička zapeká.....a tiež ked začne jesť už viacej nemliečnej stravy tak aj stolica už bude vioac dospelejšia 🙂 🙂

kkattkka
29. pro 2010

Zdravim vespolek, omlouvám se, že se budu dotazovat, i když to tu už určitě bylo, ale 620 stranek je 620 sranek ☹

Dceri bude v sobotu 7 mesicu, uz mesic se pokousim na obed davat mrkev, pozdeji mrkev s bramborem. Vyzkouseli jsme hami, sunarku atd. Az jsem se vratila k domacimu vareni. Uz nevim jak dal, protoze je to mesic a dostanu do ni sotva tri lzicky. To same vecer, mame davat kase, zatim jsem koupila Nutrilon na noc, ale je to kazdovecerni boj. Uz u toho alespon nerve, ale lahev ma jako kousatko.

Kdyz byla malicka, z lahve ji moje mliko chutnalo a nemela s lahvi problem.

Co delam spatne? ☹ Poradite prosim?

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz