Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

skritkova
10. led 2011

@sussanah Lepek jsme ještě nezavedli, ale už bychom pomalu mohli, ne? No já dávám Hami, pak tu Babylove (jáhlovou) a kukuřičnou od Nestlé, všechny by teoreticky měly být bez cukru. Kaše s příchutěma nedávám🙂

skritkova
10. led 2011

@sussanah Jo, tu Hami dávám nemléčnou rýžovou 😉

sussanah
10. led 2011

@skritkova ja myslim, ze pokud nemate v rodine nejakou zatez na lepek, tak klidne muzete zkusit. Nejdriv sse doporucuji ovesne vlocky, ze je tam ten lepek min agresivni ci co. Ze zacatku tak 1-2tydne, pak uz casteji. A kase vyzkousej, u nas fakt chutnaly, nejvice pak sestizrna, to byl hit 🙂

dana3262
10. led 2011

@sussanah tak dneska uz jsme u nasich, tak mel batatovou kasi (s troskou UM) a rozvarenou ryzi s cervenou repou. Oboji melo velky uspech 😎

sussanah
10. led 2011

@dana3262 supr 🙂

alubinka
11. led 2011

prosim vas mozem mojej malej uz varit polievocky so zapraskou? a je lepsie pouzit olej alebo muku?

kedy asi prejde na "normalnu" stravu? ze jej nebudem musiet varit osobitne, ale len jej odoberiem z hrnca co budem varit pre nas dospelych, a dochutim specialne pre nu? uz ma to vazne nebavi kazdy den vymyslat, vyvarat ☹

skritkova
11. led 2011

@alubinka Jej, to neporadím, to fakt nevím, ale já bych asi ještě počkala. Určitě Ti tu holky poradí 🙂
@sussanah A prosím Tě kolik těch vloček můžu na začátek dát? A v jaké formě? Napadlo mě zamíchat je např. do rozvařeného jablíčka nebo hrušky, mohlo by to být?

cicimon
11. led 2011

@skritkova daj tolko tych vlociek, aby ich nebolo prilis vela.... na zaciatok 1/2 polievkovej lyzice staci
napr na olovrant mozes spravit kasu z vlociek, ale to skus az po niekolkych dnoch zavadzania lepku... cca 3-4lyzice vlociek zaliat vriacou vodou, ak sa dost nerozmocia tak mixnut a pridat k tomu banan, je to fakt mnam

andelka
11. led 2011

@skritkova já budu začínat s lepkem tento týden 🙂 a právě chci zkusit dát trochu vloček rozmočit, příp. mixnout a přidat do ovocného pyré na svačinu. A sem tam do ruky chlebovou kůrku.

skritkova
11. led 2011

@cicimon Jůůů, díky za tip 😉 Myslím, že by to malé mohlo šmakovat, po banánu se může utlouct... 😀 Zrovna včera jsem manželovi říkala, že mám až strach jí dát na svačinku něco jiného než banán, ona jako ho vidí, tak natahuje ruce, vejská u toho a tu půlečku banánu má během chviličky v sobě 😀

skritkova
11. led 2011

@andelka ...a budem čekat, jak to těm našim drobkům bude chutnat 😀

andelka
11. led 2011

@skritkova jo jo, to budem. Ale snad jo. Dany má taky rád banán, ale nemůžu ho dávat moc často, protože staví. Tak to střídám se švestkou, ta zas funguje opačně. Ale celkově střídám ovoce a zatím jí všechno. Teď zrovna vařím mrkev a pastinák do zásoby, dneska to bude mít i na oběd, když už to bude hotové. Brambory teď měl furt, tak mu tam dám asi pohanku jako "přílohu".

sussanah
11. led 2011

@skritkova ja teda vlocky i povarim, ale asi i rozmoceni muze fungovat dobre, nezkousela jsem. Ja vzdycky povarim tak tech 5min. A teda maly je taky miluje, ma je obden na snidani a teda je to hit, jen to v nem mizi 🙂
@alubinka kdyz tak se muzes kouknout do sikuze pro starsi ditka https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/pokrocil...
Ja teda zaprazene polivky s moukou nedelam vubec uz ani pro nas, na zahusteni pouzivam bud ty obilne kase nebo cast obsahu proste zamixuju a tim zahustim. Ale jinak myslim, ze v 10m uz to je v pohode. Jinak co se stejneho vareni tyce, to tezko rict, precejen kazda rodina ma jine stravovaci navyky 😉 Do smazeneho rizku bych jeste fakt nesla, ale treba vyvar s nudlema bych dala v klidu i male (nepepreny). Nektera jidla jsem si delali spolu uz od toho 10m, ale ja jsem dost na zeleninu, takze me ty jeho mixy fakt chutnaji 🙂 Ja zacala varit spolecne asi od tech 13m, ale obcas ma samoze jine jidlo, kdyz mame treba testoviny s paprikasem a feferonkou nebo curry 😀

skritkova
11. led 2011

@andelka A švestky dáváš ze skleničky? Sehnat teď nějaký ovoce je fakt děs☹ Naše dnes bude mít brambor, řepu a masino🙂
A pohanka se vaří jak? Já to nikdy doma nevařila 😕

skritkova
11. led 2011

@sussanah Díky za radu😉

andelka
11. led 2011

@skritkova jo, ze sklinky, ono se toho pořádně moc sehnat nedá, aby to nějak vypadalo a chutnalo.
Já mám pohankovou instantní kaši 🙂 To je za pár vteřin hotové.

mimi21mimi
11. led 2011

ODkedy sa dava detickam puding a jogurty - ake druhy? Lebo to nejako nemozem najst.

slavkah
11. led 2011

ahoj, tak pred 14 dny jsem zacla s prikrmy (zatim zkousime ruznou zeleninku) a moc mi pomohlo procteni tohoto tematu a i kojeni.net, diky vsem za vase rady a zkusenosti.
Jake bylo dnes moje prekvapeni na pulrocni kontrole (jak uz jsem psala v jinem tematu ziju v Nizozemi) , napred me ponekud sokovala otazka jak dlouho jeste hodlam kojit a jestli byva malej v kolektivu jinych deti (holt nezapadam do mistnich tabulek matek co chodi 3 mes. po porodu do prace a mimi do jesli 😀 ) a pak rada jak dal s prikrmy : mam zacit pridavat do zeleniny testoviny nebo ryzi a rybu nebo vejce, mam mu zacit davat rano druhy prikrm ovoce, a taky jogurt a pres den mu mam davat zmoulat chleba ......... 😕 a ne tak casto kojit (kojim po 3 hodinach pres den, a vetsinou tak 2x v noci)

andelka
11. led 2011

@mimi21mimi no, pudink asi ne, do roka, teda ten klasický z mlíka. Jogurt bílý klasický, my dáváme Hollandii. Ale doporučuje se až od 8měs., takže na oboje času dost 😉

@slavkah 😕 no tak to všecko co jsi vyjmenovala postupně jo, ale fakt postupně 😅 Za jak dlouho máte další kontrolu? Jako že by to na tebe vysypali na 3 měsíce dopředu 😉 Holt asi jiný kraj...

slavkah
11. led 2011

@andelka oni to mysleli na ted, dalsi kontrolu mame za mesic, no budu se drzet radsi doporuceni na kojeni.net a zdraveho rozumu 😀

andelka
11. led 2011

@slavkah tak to rozhodně. Nevim kam spěchají. No, u nás totiž je kontrola v půlroce a pak až v 8 měsících 🙂

ija1
11. led 2011

@andelka - muzu se zeptat, jak vypada ta pohankova kase? asi jsem blba, ale ja tohle sama opravdu nejim 🙂, ale chtela bych to zkusit, at Alenka nema jen brambor, ryzi.......a do testovin se mi popravde jeste nechce i kdyz jednu sklinku testovin s necim tu mam............maximalne mi to odmitne.........

ija1
11. led 2011

@andelka - omlouvam se, ze se ptam, ale pripada mi, ze obcas mame podobny nazor na veci, .........

andelka
11. led 2011

@ija1 vůbec se neomlouvej 🙂 já jsem o těstovinách taky ještě neuvažovala 😉 Kupuju u nás v obchodě pohankovou instantní kaši od firmy Natura Hustopeče. Ale určitě se dají koupit i ve zdravé výživě, u nás jich mají spoustu, jen já se dostnu spíš do obyč obchodu, tak to kupuju tam. Normálně se jen pár lžic rozmíchá v horké vodě. A je to přirozeně bezlepkové a má to vitaminy a minerály. 🙂

cicimon
11. led 2011

@ija1 @andelka napr v kauflande maju rozne instantne kase http://www.marianna.sk/ alebo zn poex

andelka
11. led 2011

@cicimon já už jsem v kauflandu nebyla skoro rok 😅 ani nevím kde to tam mají. Ale až se tam vypravím, tak pohledám. Jinak u nás ve zdravé výživě mají rýžovou, kukuřičnou, jáhlovou, pohankovou, špaldovou... 🙂

piacere
11. led 2011

žienky, ako pripraviť malému slivku? Šúpať? Variť? Ak variť, tak koľko? 😕

piacere
11. led 2011

joj a dnes sme dali prvýkrát tú kašu z prosa a teda veľký úspech nemala 😒 a to mám doma jedlíka.... skúsim mu ju dať s ovocím... dnes mal čistú a dosť na mňa pozeral, že čo mu to dávam 😅

hori
11. led 2011

@ija1 ak nezozenies instantnu pohankovu kasu, tak este je tu alternativa - pohankove vlocky - zomelies ich nasucho v mixeri na jemnu mucku a 1 mierne kopitu pol. lyzicu nasypes do 1 deci vody, ale vriacej a chvilku povar, kym trochu zhustne... s bananom a jablckom je to fajna mnamka na desiatu... 🙂

cicimon
11. led 2011

@hori tie pohankove vlocky ani mliet netreba, ked sa namocia tak zmaknu... ja ich zvyknem davat na koniec varenia k zelenine a je to za chvilku hotove