Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

marlin3
18. kvě 2011

holky,děkuji moc za rady. Bobek včera nakonec nějaký byl....takže fajn. Asi zavedu ovoce taky dřív 😉
Můžu se zeptat? Která máte holčičku...kolik vážila a měřila v 6 měsících? Jen tak pro porovnání...díky 😉

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
slavicky
18. kvě 2011

@marlin3 v 5,5 měsících 6830g a 65 cm 🙂 myslím, že teď (6 měsíců) má kolem 7 😉

slavicky
18. kvě 2011

@marlin3 s tím ovocem super nápad 🙂 co papáme ovoce (hlavně teda hrušku), tak kakáme pěkně 😉

svatule
18. kvě 2011

@marlin3 váha dneska 6,7 kg, délku p.dr neměřila 🙂

cicimon
18. kvě 2011

@marlin3 moja mala asi 5,5kg 🙂

svatule
19. kvě 2011

holky prosím o radu, může mít malá růstový spurt, i když je na um, poslední cca 4 dny se budí hlady i v noci, tak se nám krmení trochu posunuje, kaši dám až po operaci...

alushka
19. kvě 2011

@svatule nevím, jestli je to spurt nebo se deti budi, ze uz maji lehci spani, ale nam se stalo to same, uz asi 14 dni se maly budi v noci hlady, i kdyz je na UM a predtim spal uz v pohode celou noc az do skoro 7 hod. ted se nejen budi v noci hlady, ale pak tak jeste 1x nad ranem a chce dudlik a ve finale vstava v 5,30, ach jo, asi me brzy z toho jebne

alushka
19. kvě 2011

holky, jak se vam prosim dari davat detem k prikrmum tekutiny? My jsme zatim na plne davce zeleniny s masem a zavadime ovoce na dopoledni svacinku (ovoce je v poho, to mu moc chutna), ale nechce pit, ani vodu ani ruzny cajiky, z ruznych lahvicek, ani pitka, max par lzicek do nej dostanu. Navic v posledni dobe si prodlouzil intervaly mezi mlicnymi davkami a nekdy mliko z flasky taky odmita

marlin3
19. kvě 2011

@alushka ahoj, já teda kojím a k tomu dávám tři týdny zeleninové příkrmy na oběd. Každý den udělám 100ml čaje do lahvičky a běhěm
dne ho Evičce nabízím,někdy vypije 10ml někdy tak 70ml...poslední dva dny přes den se nechce moc kojit,takže vypila těch 70ml...ale ona to kojení dožene během noci 😒 Takže tobě odmítá mlíko z flašky a mi se vzteká u prsu,když si myslím,že by se měla napít 😒

alushka
19. kvě 2011

@marlin3 to je super, ze ti cajik pije tak pekne z lahvicky, uz me tu lahvicku nechce ani do pusy a kdyz nedej boze trochu caje upije, tak se nadavuje. Tak jsem si rikala, ze na tyden mu tan caj nabizet nebudu, abych mu na nej nevypestovala odpor a zkusim to zase pristi tyd. a uvidim. Ach jo, s temi detmi je porad neco, kdyz se clovek vyhrabe ze sestinedeli, pak zase problemy s kojeni a pak problemy s krmenim, to je porad neco🙂

svatule
19. kvě 2011

@alushka tak to je podobné i u nás, spinkala ještě o víkendu krásně a ted se budí a vždy má i hlad, tak právě si říkám, že buď zoubky či spurt, předtím to nedělala, jsem měla radost, jak hezky spinká 🙂 tak uvidím, jestli jí to třeba po chvilce přejde...taky se mi víc líbil stav předtím, hlavně když od června jdu na pár hodin do práce 🙂
Jinak malá pije čajík z lahvičky, úplně se na to třepe, ale když zjistí, že tam je čaj a ne mléko, tak moc nechce, za den vypije tak 30-40ml, ale myslím, že to zatím stačí... tak nevím, proč malý nechce flašku...možná to u něj souvisí s těmi zoubky, že přes den nechce ani mlíko a večer se budí...nevím

handm
19. kvě 2011

Ahoj holky, někde jsem četla, že tyhle pidi děti mají jiný režim každé tři týdny.. u nás to tedy odpovídá. Vždycky si na něco zvyknu a za chvilku je to jinak.. Prtě už spalo skoro celou noc, max na jedno buzení, ted už si dává zas dvě vstávání.. k tomu rostou zuby, a ráno vylézá mezi 5-6, takže paráda...😝 Ještěže spí přes den hezky...

marlin3
19. kvě 2011

@alushka jo jo,jak píšeš...furt něco. Ale pořád to nejsou žádné zásadní problémy,takže můžeme být rády,že řešíme takové drobnosti 😉 Oni z toho brzy vyrostou a pak to teprve začne,až budou umět odmlouvat a tak... 😀 😉

marlin3
19. kvě 2011

@handm myslela jsem si,že když rostou zoubky,tak bude chtít být na prsu furt..jako na uklidnění. A ono to u nás vypadá opačně 😅

handm
19. kvě 2011

@marlin3 no, já znám víc dětí, co prostě při růstu zoubků nechtějí jíst vůbec... Ono je prostě pořád něco 😉

katuska85
20. kvě 2011

Zdravím mamky a jdu zas na konzultaci 😅 Chci se zeptat,jaké kukuřičné křupky kupujete prckům?Prohlídla jsem krámky u nás ale na složení píšou že obsahují kuku škrob,rostilný olej a asi 3 procenta soli.Nevíte zda se dělají některé uplně bez soli?
a ještě by mě zajílamo,když koupíte brokolici nebo květák blanžírujete ho před tím než ho dáte do mražáku?Já ho vždy jen rozeberu na růžičky,properu,dám do misky do mrazáku pak jen vytáhnu a uvařím s ostatní zeleninkou a masíkem ale ted jsem se někde dočetla že by se měl před zmrazením zblanžírovat??

olienka12
20. kvě 2011

@katuska85 kupujem v kauflande su nesolene modre balenie a su vynikajuce

naomi31
20. kvě 2011

Naše malá nechce vůbec pít ☹ zkoušela jsem všechno a už si nevím rady 😢

evlyn
20. kvě 2011

@katuska85 Kupuju ve zdravé výživě bez soli...

marlin3
20. kvě 2011

a holky...od kdy jste začaly dávat ty křupky?

svatule
20. kvě 2011

@marlin3 taky by mě to zajímalo, od kdy je malá může, prý to je dobré na broušení dásní
🙂

babulinkab
20. kvě 2011

@marlin3
@svatule podle www.kojeni.net - je na to vhodná doba mezi 8. a 9. měsícem
• Dítě stále rozvíjí jemné pohybové funkce ruky a také se prořezávají zoubky - je schopné vzít do ruky potraviny, dát si je do úst a žvýkat. K nácviku žvýkání je tedy důležité dítěti vhodné potraviny nabízet – dávejte tedy dítěti do ruky kousek chleba či rohlíku, vhodné jsou také různé kukuřičné a další křupky, které je možné koupit v prodejnách zdravé výživy a dále dětské sušenky (v menší míře, bývají často příliš slazeny), vhodné pro tento věk. Dítě je potřeba při konzumaci potravy vždy hlídat!

svatule
20. kvě 2011

@babulinkab super, díky moc

marlin3
20. kvě 2011

@babulinkab díky za info....tak uvidíme,zoubky se nám už prořezávají,tak to třeba někdy vyzkoušíme 🙂

katus123
20. kvě 2011

@julienka no vidis, aj tie sa obcas deju...xixixi...nam posledne dni nie je nejak do chuti, do vsetkeho ho treba tlacit ah..asponze teraz mi zjedol polievku od ovka, dala som si aj ja a je fakt dobra 😉

mirabelluska
20. kvě 2011

@naomi31, najskor som ti chcela napisat, ze skus slamku, potom som pozrela vek, ale neboj keby bola fakt smadna vypije aj cistu vodu. a mozno ju uz zacinaju trapit zubky...

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
sofia2008
20. kvě 2011

@em_ka a kde kupim tie kukukrupky?odkedy sa moze davat cvikla?lebo mala je troska chudokrvna..a este odkedy jej mam davat papat male kusky? lebo zatial je velmi napina...ty mas stale super rady..dakujem 😵

estrellita
20. kvě 2011

@katuska85 @sofia2008 ve zdrave vyzive najdes krupky - kukuricne, jahlove, ryzove a mix. Ve slozeni maji vzdy jen extraduvanou ryzi, jahly, kukurici, vubec nic vic 🙂 jsou od znacky Natural
@naomi31 pokud kojis, tak neni potreba davat jine piti, ani pri UM, jen kdyz jsou teploty treba 30, tak nabizet, ale pokud nepije, zizen nema 🙂
My jsme zacali davat vodu pri prvnich prikrmech, maly na zacatku temer nechtel, tak jsem jednou podlehla a zkusila dat stavu svetskovou (mel problemy s tuhosti stolice) a taky nechtel. tak jsem si rikala, ze proste vydrzim, budu nabizet jen vodu a kdyz nebude nic jineho a bude mit zizen, vezme si. A dneska pije naprosto v pohode vodu, nic jineho nezna a za den krome UM a vody v jidle (trochu mu to redim) vypije jeste tak 60-100 ml ciste vody (kdyz je tepleji , tak tech cca 100, kdyz je chladno, tak min), tak zkus vydrzet a stavicek se vyhnout, at pak nemas problemy prenaucovat 🙂