Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jankadudova
15. srp 2011

Resp. my mame UM, ale stejne🙂

andelka
15. srp 2011

@jankadudova no jasně, malej je ještě malej. Já jsem začínala až v 6měs, taky zeleninou, za měsíc ovoce, za měsíc jogurt a až pak od 9měs. kaši. Přišla mi na něj moc těžká. On už právě jak se rozjedl, tak si ani nevšiml, že jsem mu místo kojení dala něco jiného.

jankadudova
15. srp 2011

@andelka Ja vim🙂 znam tvuj clanek skoro zpameti. z jsem chvalila, ale toho neni nikdo dost!

andelka
15. srp 2011

@jankadudova no jo vlastně 😅 😵 Mrňousek malinkej, kolik má vlásků 🙂 též si myslím že mu nic neuteče, všechno postupně 🙂
Já teď musím jíst dost zdravě, protože to moje děcko furt somruje a já jsem měkká jíst a odbýt ho a nedat mu. 😅

jankadudova
15. srp 2011

@andelka Ma vlasky, odstata ouska, je to maly Rakosnicek🙂 no ma bohuzel alergii na bilkovinu KM, takze musim s prikrmy pomalu a opatrne. Samotnou brokolici odmitl pozrit, tak je treba vymyslet neco, do ceho ty blivajzy schovam🙂 Zkusim ty sladke brambory. Je jeste nejaka zelenina, se kterou mas dobrou zkusenost? Nebo kombinace co by me nenapadla?.-)

andelka
15. srp 2011

@jankadudova Dany má taky odstáté ouška 🙂 ta brokolice by se v batátech mohla ztratit. Mi to přijde sladké asi jak mrkev. No, ty jo, nevim, dělám různé kombinace a sní všechno. Má rád třeba brambor s červenou řepou nebo s cuketou. Nebo mrkev s pastinákem, nebo i květák s brokolicí. U něj je to "těžké", sní co mi přijde pod ruku. Nedávno jsem dělala batát s červenou čočkou a kuřecím masem a taky mu to jelo 😅

jankadudova
15. srp 2011

@andelka A vsechno to uvaris a mixujes? I kdyz uz je starsi, tak muze i kousky, ze? No ja zatim sklenicky, pak neco smicham a chci vybirat co kde koupim. Zelenina v Globusu vypada celkem dobre nebo u nas na trzich, ale nekdy je to drazsi nez ty hotove🙂 dekuju za tipy. Repa by me asi nenapadla. Zkusim.

andelka
15. srp 2011

@jankadudova uvařím a pomačkám. On už jí všechno, má asi 12 zubů. ale strašně dlouho jsem mixovala, určitě do 9měsíců.

ivkaj
15. srp 2011

Holky, ten babát jde po uvaření teda i zamrazit? Vybrala jsem sice menší, ale jen tak pro jistotu. Kupovala jsem ho v Globusu a pán od zeleniny se mě ptal, jak se to vlastně upravuje. 😀

andelka
15. srp 2011

@ivkaj mělo by to jít. Ale nám to vychází na dva dny, že to překrojím, a oloupu půlku a uvařím a tu druhou dám do misky do lednice a udělám druhý den.

jankadudova
15. srp 2011

ach jo. Tak ja se vcera radovala, jak Maxovi jedou brambory s mrkvi a trochou mleka a dnes totez, ja natesena a on spustil sileny rev, zachvat, nechtel ani lzicku a jen mleko☹ tak nevim co mu prelitlo...

berenika39
15. srp 2011

@ivkaj ono je to jako brambora a když to zamrazíš, tak to pak bude takový nic moc 😝 . jak píše @andelka, lepší je to nechat v lednici ve folii a druhý, třetí den znova uvařit.

imzadi
15. srp 2011

@jankadudova ja to zamrazila, na webu se pise, ze se to muze mrazit, myslim, ze uplne jako brambora to neni kvuli skrobum...uvidim, budu rozmrazovat pristi tyden 😀

@andelka muzu dotaz? psala jsi, ze po ovoci uz nechtel malej kojit, kolik si toho davala? a delala jsi domaci nebo nejake presnidavky? ja nejake nakoupila, ale vsechny maji divny obsah...mam tady par 100% ovoce od hami, ale ne moc...dik 😉

jankadudova
15. srp 2011

@imzadi To ja se neptala🙂 ja si stezovala na vzpouru prcka...nestalo se ti to nekdy?

ameliejulliette
15. srp 2011

Ahojte, prosím vás o tipy, jak zahustit odpolední ovoce (jablko, hrušku), když nechci dávat skleničku, ale rozmělněné čerstvé ovoce? A čm se dá nahradit večerní kaše, aby to nemusela být ta mléčná/nemléčná kaše v prášku? Díky moc.

ameliejulliette
15. srp 2011

@jankadudova My zatím ještě vzpouru neměli, ale jsem na ni připravená a jsem připravená dát mu vždycky ochutnat, jestli jako už zas můžem 😀 a když se na to bude xichtit, tak dostane jenom mlíko, až dokud ho to nepřejde 😉 Je zatím jedlík, tak určitě se k tomu časem vrátí, koho by bavilo mít furt mlíko? 😀

ameliejulliette
15. srp 2011

@jankadudova Celé kojení jsme nahradili asi po 14 dnech - to na oběd. Po kaši večer ještě dostává mlíčko, jak si řekne - za hodinku, za dvě. Nahradili jsme ten oběd tak, že vždycky po obědě řval a tak do hodiny dostal prso, teď ho za chvíli po obědě uspím 😀 a po probuzení prso nechce, vydrží až do svačinky, čili jeho řev nebyl hlad, ale maskovaná únava, jak ho oběd zmohl 😉 Ale dneska třeba tomu jídlu moc nedal, tak dostal prso cca po dvou hodinách...

andelka
15. srp 2011

@imzadi no, bylo toho asi 100-125g - napřed jsem dělala svoje, že jsem jabko nebo hrušku nastrouhala nebo nakrájela na kostky a trochu povařila a rozmixovala,když to bylo moc řídké, tak jsem do totho nasypala trochu kukuřičné nebo rýžové krupičky Nestlé (bez cukru a dalších hovadin) nebo později jemné ovesné vločky. Ale hodně jsem v zimě využívala právě ty 100% kelímky Hami nebo Hipp, nebo pak i skleničky se daly najít bez cukru a modifikovaných škrobů Hami, Hipp, Alnatura, Babydream...

imzadi
15. srp 2011

@andelka dekuju, dneska jsem narychlo uvarila jablicko...
@ameliejulliette ja dneska to jablicko zahustila bananem 😀 chutna mi to, bude to boj to nesezrat 😀

ameliejulliette
15. srp 2011

@imzadi Díky 😉 Zahuštění banánem nebo piškoty bych se ráda vyhnula, to jsem nenapsala... 😅 Tak přeju, ať prckovi něco necháš 😀

ameliejulliette
15. srp 2011

@andelka Joo, díky, píšu si, kukuřičná a rýžová krupička Nestlé 😉

sova33
15. srp 2011

@ameliejulliette My sice dáváme mléčnou kaši, ale občas mu dám rýžovou nebo kukuřičnou kaši, do které dám trošku jablíčka nebo hrušky.

ameliejulliette
15. srp 2011

@sova33 Díííky

sova33
15. srp 2011

@ameliejulliette Za málo 🙂

vladimira32
15. srp 2011

ahojte, malý mi už papá zeleninku - mrkvu, zemiak, skúšala som trošku brokolice a chutila mu. Chcem sa spýtať, kolko mu môžem dať tej brokolice, napr. keď mu ju dám so zemiačikom. Už si zvykol, že na obed iba zeleninka, zapiť čajom a ďalšie jedlo / UM/ až za tri hoďky. Ešte by som chcela vedieť, akú všetku zeleninku mu môžem dať po brokolici. Díky
😉

imzadi
16. srp 2011

@vladimira32 ja delam vetsinou porci o cca 150 g na obed...a zatim to staci...jinak muzes vyzkouset petrzel, duni, cuketu, kvetak, spenat....

ameliejulliette
16. srp 2011

@vladimira32 Taky pastiňák, ten u nás boduje 😉 Brokolice neprošla... 🙂

jankadudova
16. srp 2011

Dnes sladky brambor s trochou mrkve a bastil🙂 brokolici je treba do neceho "schovat", ta u nas taky samotna neprojde ani omylem.

ameliejulliette
16. srp 2011

@jankadudova No on se z ní drobek i osypal a ucpal, takže si zatím schovám do mražáku 😀 A za čas zkusím po troškách znovu... Já jdu zrovna pofackovat hokaidó, dnes premiéra, tak jsem zvědavá. A dám si taky 😀

imzadi
16. srp 2011

@ameliejulliette dyne super🙂

my dnes dali, aby mel jakoze maso, sklenicku od hippu, od 4m...testoviny se zeleninou a sunkou, no zblajznul celych 190 g a pak ctu, ze v tom jsou rajcata a sunka ze je veprovaaaa!!! a byl tam i tymian 😀 a ze rajcata az od 9m 🙂))

jankadudova
16. srp 2011

@ameliejulliette Coze des delat?? 😀