Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lublana1
4. únor 2011

@blanka.k ...dakujem pekne za odpoved... dufam, ze nas to obide a vsetko bude ok... zacnem postupne s mliekom aj lepkom, ale pockam este do ukonceneho 8-meho mesiaca... 😉

adelaine
4. únor 2011

@andelka dakujem 🙂
a od Neste tu viaczrnnu som chcela aj ja, skusim mu ju ponuknut 😉

andelka
4. únor 2011

@adelaine zkus. Třeba jestli chceš můžeš dát bezlepkovou a trochu té lepkové do toho přidat, ať nemá napoprvé velkou nálož, jestli s lepkem teprve začínáte. A je to osmizrnná co mám doma 🙂

julienka
4. únor 2011

Baby, kedze je tu debata o kasickach, tak sa spytam: moja mala ma o tyzden 6 mesiacov, kasickujeme uz asi mesiac, ale to jej stale davam tekutu do flase. teraz jej uz robim hustejsiu, ale stale na ten kasovy cumel.. kedy je ten spravny cas urobit kasicku kasovitu na lyzicku?? 😉 (kasu davame tesne pred spanim)... dakujem za rady.

lidiab
4. únor 2011

Holky, kdyz uz tady probirate ty kase...ja dokrmuji zeleninou dva tydny, kdy mam zacit davat kasi? A hlavne, mam ji davat misto te zeleniny, nebo jako veceri? Tedy ma zustat jen ten jeden prikrm denne, nebo se to ma s kasi rozsirit na dva? Nejak mi to unika 🙂
A dalsi dotaz - koupila jsem mlecnou kasi od Nutrilonu, ale od pristiho tydne chci menit UM (dosud Nutrilon). Muzu tu kasi stejne dat? Nebo radeji nedavat? Ono to slozeni tech mlek je velmi podobne, snad by to nemelo vadit. Nebo ne??

meo
4. únor 2011

@julienka já dávám kaši už od začátku na lžičce a malá mi to jí. Takže jestli je třeba zvyklá na lžičku, protože jí dáváš zeleninku nebo ovoce, tak můžeš začít klidně hned 😝

meo
4. únor 2011

@lidiab já jsem tedy po zelenině dávala ovocnou přesnídávku a pak kaši, ale pořadí je asi jedno. Dej to určitě jako další příkrm, zeleninku jí dávej třeba na oběd a kaši na večeři. Já to dávám před spaním a malá mi krásně spinká 12hodin 😉
Co se týká mléčných kaší od Nutrilonu, tak se mi zdají zbytečně drahé, ale to záleží na tobě. Já kupuji většinou nemléčné a dám to do mléka, na které je malá zvyklá. To složení mléka je podobné, a u kaší možná koukej na to, aby třeba neobsahovaly moc cukru.
Nutrilon mléko jsem ze začátku taky chtěla používat, ale nehledě na to, že je nejdražší, tak mi to stejně malá nechtěla pít. Takže dávám Hami mléka a malá občas ráno vypije i 300ml. Nestačím se divit, kam se to do ní vejde. 😅

lidiab
4. únor 2011

@meo Dekuji! Ja chci prave zkusit UM Babylove z Dm drogerie. Slysela jsem na nej jen chvalu a je v bio kvalite. Cena s Nutrilonem nesrovnatelna. U nas ta kase na spanek nejspise zadny vliv mit nebude...syn se budi kazde dve-tri hodiny, ma problem s nosankem a spatne se mu dycha, musime mu ho vyplachnout, odsat, namazat mastickou atd. Takze to zasyceni az tak moc nepotrebujeme, jelikoz aby se pak chudak uklidnil mu musim dat lahev. Proto se porad nemuzu rozhodnout co s tou kasi.

andelka
4. únor 2011

@lidiab určitě kaši jako další příkrm, na oběd nechat zeleninku. Já jsem ale jako druhý příkrm po měsíci dala ovoce na svačinku a další měsíc jogurt na svačinku, večeři ještě nemáme a to dám tu kaši. Švagrová co měla holky na UM dávala kaši ráno/dopoledne, protože navečer to na ně bylo moc, to měly radši jen UM.
Na Babylove jsem taky slyšela chválu, kupuju od nich hodně věcí, i nemléčné kaše mám koupené od nich. 🙂

bambulkabambulkova
5. únor 2011

🙂 ahojte kedy sa zacina s prikrmami moj mali ma 2mesiace aj 1tyzden a ma 7kg kedy by som mala zacat???pije nutrilon

simi.w
5. únor 2011

@bambulkabambulkova ahoj, určitě ne dříve než před ukončeným čtvrtým měsícem, spíše ukončeným pátým měsícem, pokud je na UM. Vždyť Dr. na poradně ti sám řekne a poradí kdy máš začít 😉

bambulkabambulkova
5. únor 2011

@simi.w dakujem ano idem do poradne opytame sa

simi.w
5. únor 2011

@bambulkabambulkova jste malincí, máte ještě dost času na příkrmy, já jsem začala u Adama až od ukončeného osmého měsíce, sice byl kojený a určitě mu nic neuteklo 😅

bambulkabambulkova
5. únor 2011

hej ale moj ma vyse 7kg a ma 2mesiaceee

numlock
5. únor 2011

ahoj, mam skoro sedmimesicniho chlapecka a uz pres mesic prikrmuju, ale porad jsem neprisla na to, jak pripravit prikrm s ryzi.....kdyz se ji pokousim rozmixovat, vznikne z toho desne lepkava matlanice, ktera ani nejde ocistit z mixeru. ale davat celou ryzi je blbost ne? a jeste prosim poradte - kdyz chci zkusit zavest lepek, co je nejlepsi na zacatek? mozna se to tu uz resilo, ale cist 640 stran nemuzu 😖 diky

simi.w
5. únor 2011

@bambulkabambulkova i když je velký na svůj věk, tak si myslím, že určitě ne dříve než od čtvrtého měsíce není vhodné dávat kojenci nic víc než mléko, pak napiš, co ti řekli na poradně 🙂

sussanah
5. únor 2011

@bambulkabambulkova na hmotnosti opravdu az tak nezalezi. Jakoze valibuka mate, to je pravda, ale porad s hmotnosti mu ten travici trakt nedospeje. Kojis nebo je na UM? Pokud kojis, tim spis nic neuspechavej, mimco si vezme, co potrebuje. Pokud na UM, tak fakt pockat alespon ukonceny 4m, lepe kazdy tyden navic. Porad se s dr, jak pisou holky, hlavne pozore na to davkovani UM, at se zbytecne neprecpava, ale to urcite vis 😉

sussanah
5. únor 2011

@numlock ja ryzi ze zacatku davala opravdu malo a hoooodne redila, jinak z toho bylo to co pises. Klidne muzes dat i vcelku, pokud ti to sni, ale urcite poradne rozvarenou. Ryzi vic jsem zacala davat az pozdeji, protoze muj kluk se z ryze davil 😅
Na zavadeni lepku je nejlepsi zacit s ovesnym lepkem (ovesna kase), potom ostatni obilne kase, pripadne chleba, testoviny (bezvajecne). Zavadet postupne, nejprve 1x tydne, pak 2x atd.

njonja
5. únor 2011

@bambulkabambulkova moj mal tiez tolko (dokonca viac v jeho veku) a zavadzali sme az v 6,5 mesiaci. viditelne ti prosperuje z materskeho mlieka , tak preco to kazit?

ratatooy
5. únor 2011

@bambulkabambulkova ahoj mi budem začínat s příkrmem teď po 4měsíci,máme taky 8,2kg

simi.w
5. únor 2011

@sussanah
@njonja holky @bambulkabambulkova psala, že mimčo má na Nutrilonu 😉

bambulkabambulkova
5. únor 2011

no uz ma 7kg dnes som ho vazilaa

numlock
5. únor 2011

@bambulkabambulkova pani to je kus chlapa 🙂 kolik vypije za den?

bambulkabambulkova
5. únor 2011

500 az 600ML ale aj viacej :DDD Aku ma chut, preto sa pytam kedy prikrm mam zacat davat

cicimon
5. únor 2011

@bambulkabambulkova no urcite neprikrmuj skor ako po skoncenom 4mes..

sussanah
5. únor 2011

@bambulkabambulkova ale to je vcelku normalni davka mleka na den, ne? Vubec to s prikrmy neres, normalne davej mliko 🙂 Opravdu to nema cenu uspechavat, ten travici trakt potrebuje dozrat a drivejsi prikrmovani je jen na skodu a muze mit opravdu vazne zdravotni nasledky.

sussanah
5. únor 2011

@bambulkabambulkova pockej, ted to pocitam, to je vcelku i mene nez bezna denni davka mleka 😕

andelka
5. únor 2011

@bambulkabambulkova jak píšou holky, před ukonč. 4 měsícem určitě ne, lepší je až po 5.měs. A s váhou to moc společného nemá, některé děti jsou větší jiné menší, kamarádčin chlapeček měl ve 3měsících 10 kilo, byl kojený, takže přejídání nehrozilo, a určitě bude s příkrmy začínat s ukonč. 6. měsícem, když pěkně přibírá po mlíčku a jinou stravu rozhodně nepotřebuje. Nepřineslo by mu to nic, akorát možná trávicí potíže.

@numlock já teda klasickou rýži nedávám, i z tohoto důvodu, dávám občas rýžovou krupičku, kamarádka dávala rýžové vločky, je to rychlejší a snazší na přípravu. S lepkem jsme my začínali od ukonč. 8.měs., ovesnýma vločkama v přesnídávce, a taky - napřed jednou týdně, pak dvakrát a teď máme třikrát.

numlock
5. únor 2011

@andelka a kde se da ryzova krupicka nebo vlocky sehnat? dnes jsem byla v DM a nic takoveho jsem tam nevidela.

cicimon
5. únor 2011

@numlock v potravinach by to mohli mat, ja som napr kupila ryzove vlocky v kauflande