Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

evlyn
8. bře 2011

@julienka ptala jsem se na to své doktorky a říkala mi, že reakce na lepek nebývá okamžitá - většinou se vyhodnocuje podle toho, že dítě přestane dlouhodobě prospívat - přibírat, není mu dobře, mívá průjmy. Ale ne že by z něj dostalo průjem hned v tu chvíli - vysvětlovala mi to nějako (už si to moc nepamatuju), že než lepek naruší zažívání natolik, aby se to projevilo navenek tak to nějakou chvíli trvá....

sussanah
8. bře 2011

@vivien6 ja bych delala tu davku stejne mnozstvi, napr tech 200ml a misto 6lz dej 5. Kdyz to projde, tak po par nocich bych zase snizila o jednu lzicku. Treba se necha oblbnout a pak se v podstate dostanes skoro az na vodu a treba ji to prestane za to stat, aby se kvuli tomu budila. Teoreticky by to klapnout mohlo, vsak za pokus nic nedas 😉 Ber to tak, ze s um to mas jednodussi, u kojeni se to mliko naredi jen tezko 😀

lublana1
8. bře 2011

@lucinka02 ...prave biely mu moc nechutil, tak som mu primiesala ovocnu vyzivku donho a to uz chutilo 🙂 kazdy den jogurt asi ani nebudem davat... co tak este davate na olovrant? mojmu uz mliecko na olovrant nestaci, je dost velky papkac 🙂 tak uz chcem vymenit olovrant za tuhu stravu... dakujem za odpovede 😉

julienka
8. bře 2011

@evlyn aj ja som sa dotazovala u odborníčky na detskú výživu a popísala mi príznaky reakcie na lepok. Takže tie naše tomu chvááálabohu nezodpovedajú 😉) asi to budú určite zúbky B-)
a ďakujem za povzbudenie 😉

andelka
8. bře 2011

Tak dneska jsme poprvé vařili batáty a super mňamka - necháme si je v jídelníčku 🙂

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
8. bře 2011

@em_ka Tak Dany jí všechno tak normálně, ale chutnalo mu to, tak fajn 🙂 Dala jsem k tomu brokolici, květák a malinko mrkve. Co se člověk nenaučí za nové potraviny když má dítě, co?

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
mona777
8. bře 2011

baby ja som dala malemu mrkvu postruhanu na sklenom struhadle na jablka, myslite ze je to slabo nastruhane? ja ju dusím v parnom hrnci a len ju nastruham - stuhadlo vraj je najlepšie umelé alebo sklené, preto to tak strúham. príkrmy dávam len od včera

andelka
8. bře 2011

@em_ka ne, většinou 2x týdně plus 1x žloutek. Někdy se stane že 3x maso, ale výjimečně.

@mona777 když ti to sní nemixované tak myslím že v pohodě. Někdo od začátku jen mačká vydličkou. 😉

mona777
8. bře 2011

@andelka papá to , nema problem sa zda 🙂

andelka
8. bře 2011

@mona777 tak fajn 🙂 Mi se Dany donedávna kousky dusil, i měkkými, i hrudkami, takže jsem musela pasírovat nebo mixovat. Teď už je to dobrý 🙂

mona777
8. bře 2011

@andelka no zatial sme spapali len troška ale tvaril sa že je všetko OK, dúfam že to tak je 🙂 ani nekaslal ani sa nedusil len sa díval čo to papa a bol z toho vyvalený akurát tak , že čo to papá 🙂

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
mona777
8. bře 2011

@andelka tvoj Dany ma 9 mesiacov, prosím ta ked mal 8 mesiacov ako to bolo s príkrmamy - kedy cez den papal príkrmy a kedy mliečko. Ja totižto idem do prácie od 24 mája a 22 mája ma moj Davidko 8 mesiacov - tak sondujem či bude potrebovať moje mliečko ked budem v práci alebo nie Doma zostáva moj manžel

andelka
8. bře 2011

@em_ka železo je i jinde, pokdu má pestrou stravu tak nemusí být zatěžované každý den masem. Ani já ho nejím každý den. Jednou týdně mi přijde málo, 6x zase moc, tak jsem si udělala střed 🙂

@mona777 tak to vypadá dobře, že se jen koukal a jinak papal 🙂 No, když měl 8 měsíců, tak měl 3 příkrmy zavedené - svačina jogurt, oběd zelenina, svačina ovoce a kojila jsem 4x denně, ráno, po obědě, večer a před spaním. Ale v tom 8měsíci už ai po obědě nemuselo být, dělala jsme to spíš aby potom usnul. Ale když jsem potřebovala jít hned ven, tak jsem nekojila a dala jsem mu čaj. Takže si myslím, že v 8 měs. už dítě může mít mlíčko jen ráno a večer, i jsem to nedávno četla.

evlyn
8. bře 2011

@andelka tak to gratuluju. U nás je teď s jídlem nějaký boj - jako jogurt s ovocem to může na kila. Ale zeleninový oběd? Nebo kaše? Prudááá - to nechci a sedět mě u toho nebaví a vůbec. Sní polovinu toho co obvykle (a ksichtí se u toho) a pak začne naštvaně ječet, že ho prudím jídlem. Chjo - a to teď tak pěkně jedl a otevíral pusu - až jsem se začala radovat (asi předčasně).

evlyn
8. bře 2011

@andelka myslela jsem k těm batátům a celkově k jedlíkovi 🙂 Jinak pleny bych měla mít v ruce 18. v pátek, tak to přes víkend snad stihnu roztřídit a nachystat na poštu....

mona777
8. bře 2011

@andelka si ma potesila, a ten jogurt sa aky dava - nesladeny biely alebo nieco specialne?

cicimon
8. bře 2011

@mona777 aky je tvoj jedlik? lebo ak ti na obed zje menej ako 100 mal by dostat mlieko, tolko mu asi stacit nebude... urcite nedolej cajom, ved mlieko sa berie ako jedlo..
a jogurt tucny biely,, tesco, hollandia,sabi,coop, zvolensky

mona777
8. bře 2011

@cicimon dakujem, prikrmy mame len dva dni, ale malo papa mliecka celkovo-cize slaby jedák

cicimon
8. bře 2011

@mona777 moja stale nezje na obed viac ako 100, len vyzivy zje viac, ju by som este bez mlieka nemohla nechat... uvidis potom ked to bude aktualne,,, ale ak zje pod 1500 treba este dat mlieko..

andelka
8. bře 2011

@evlyn no, já se zatím raduju, sní všechno bez řečí, tak ale musím udělat ťuk ťuk. Snad i u vás to brzo přejde. A na plínky se moc těším 🙂
@mona777 já dávm Holandii, koukám že už poradila cicimon, aspoň to máš ze Slovenska info 🙂 s tím mlíčkem - já dávám někdy jen čaj, protože Dany sní 150 - 160g na oběd, tak pak už nutně nepotřebuje se dopít mlíčkem. Myslím si, že když začínáte teď už přikrmovat, tak na oběd v tom 8měs. už taky se nebude potřebovat dorazit.

mona777
8. bře 2011

@cicimon @adelka to znamená že musí za den zjesť minimálne 1500 gramov tuhej stravy? to mu každý den vážite

cicimon
8. bře 2011

@mona777 nie 1500... ale 150-250g je plna davka 1 porcie,,teda ak zje tolko uz neusi viac teda mlieko po jedle

mona777
8. bře 2011

@cicimon aha rozumiem - na také číslo sa musíme dopracovať - len s tým vážením to asi nemusím každý den vaziť ale len tak približne - alebo ty to vaziš stále?

cicimon
8. bře 2011

@mona777 ja vazim, ale zas ked si raz 2x v miske odmerias kolko je cca 150... alebo napr 1 plna flaska od vyzivy

andelka
8. bře 2011

@mona777 já vážím pořád, jsem takový grafově tabulkový typ 😀 Ale asi bych to už zvládla jen podle množství jídla v misce 🙂 od oka. My jsme začínali na nějakých 100-110g a asi za měsíc jsme se dostali na 140, teď sní max. 160. Jako celá velká sklenička to ještě není, a malá 125g je zas málo, tak to mám občas veselé 😀

mona777
8. bře 2011

@andelka
@cicimon na kuchynskej váhe to vážite?

andelka
8. bře 2011