Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

paveronika
4. dub 2011

Maminky myslíte že bych mohla dát po dvou dnech příkrmu brambor a mrkev, brokolici?koupila jsem totiž skleničku od hippu a tam je spotřebovat do 24hod nebo myslíte že bych mu to mohla dát i dnes? 😒

andelka
4. dub 2011

@dzudka to myslím bude akorát 🙂

@em_ka jo jo, tak jsem to dělala. Namočila do vody tak na 2h, potom povaříla do úplného změknutí a pak rozmixovala. Ale hladké to nebylo nikdy, vždycky mi tam kousíčky zůstaly.Mně se malé množství hodně blbě mixuje. Teď jak už malému nevadí hrudky a kousky, tak nemixuju.
Já nevím, hrníček s pítkem, ne s klasickou savičkou jsem dávala jak jsem učila Danyho na tekutiny, ale to měl už 8měsíců. Klasickou savičku vůbec nezná. Ale co sjem četla tak hrníčky s pítkem jsou od 6+ 😉

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
4. dub 2011

@em_ka my měli ten samý problém, naštěstí tu vločkovou kaši v ovocném pyré bral, ale ostatní dlouho ne. Ovesnou kaši instant jsem neviděla, ale je fakt že jsem po ní nepátrala. Kdyžtak by ji mohli mít ve zdravé výživě. Nebo ještě můžu doporučit 3zrnnou kaši od Babylove, tam je oves, špalda a ječmen, to jsou taky méně agresivní lepkové obiloviny. A to bys jen zamíchala ve vodě a přidala do čeho bys chtěla.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
4. dub 2011

jo a jinak na sebe musím prásknout, že měl Dany včera dva piškoty. U tchánovců holt vyměknu 😅 Děsně mu to jelo, když to bylo sladké - takže je měl nadlouho naposled, celkem nic přínosného na nich nevidím 😕 Dneska ráno buchal kukukřupky. 🙂 už konečně umí kousat, tak ho to baví. Má to jako přídavek k MM co dostává ještě v posteli. Křupky mu pak dávám v židličce, když si chystám jídlo.

slavicky
4. dub 2011

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu. Mám holčičku, je jí ted 4m a 3 týdny. Máme 6350g. Dr.říkala, že krásně rosteme, přibere kolem 600g za měsíc. Přikrmovat zatím nemáme, že není potřeba do půl roku. Můžeme zkusit trochu kaše. Můj problém je tento. Malá jedla dřív mnohem víc než ted. Ještě před měsícem vypila kolem 900ml mléka, když se podívám na minulej týden, je to mazec. Stěží do ní narveme na jednu dávku 120ml mlíčka (jsme na UM), po 100 začne dělat caviky. Dřív dala i 180. Zkoušela jsem mlíčko s kaší, to zdobla rychle, ale prý to má stejnou hodnotu jako UM, tak jsem přestala dávat, radši bych začala zeleninou. V noci se mi nebudí. Co myslíte, proč ted tak málo papá? Příjde mi, že jí zkrátka to UM nechutná. Když jíme my s manželem, kouká nám do pusy a natahuje ručičky. Ale dr. tvrdí, že je na příkrmy čas... budu ráda za každou radu a názor. Děkuju 🙂

dzudka
4. dub 2011

@em_ka ovsene vlocky ked si dobre zabaris vriacou vodou tak oni tak zmeknu na uplnu kasu 🙂 iba vyzmykas a mas 🙂

dzudka
4. dub 2011

@slavicky ak je na um tak este pockaj do ukonceneho 5mes a potom mozes po troske zacat 🙂
mozno jej staci ved ked pekne spi tak urcite neni hladna ak by bola hladna by sa ti budila.....
takze v pohode vydrzte do ukonceneho 5mes a potom mozes zacat
inak aj nas maly priberal 600gr za mesiac to je dobre priberanie a to sa len kojil...

slavicky
4. dub 2011

@dzudka Taky jsem si právě říkala, že ještě ten týden dva počkám, že snad má malá "rozum" a kdyby byla hladová ozve se... děkuju za radu a podporu 🙂

sofia2008
4. dub 2011

@slavicky mate krasnu vahu aj ti pekne pije, moja mala pije max 500ml na den, od kedy pije UM nidy mi nevypila viac ako 600ml na den, nasa vaha bola v 5. mesiaci 6500g..takze kludne pockaj s prikrmami, my sme museli zacat od 4 mesiaca, lebo vkuse odmieta mlieko 😒

sussanah
4. dub 2011

@apollo11 ahoj, promin, byla jsem vic jak tyden na cestach a bez netu. Jak psala andelka, kolem roku je to cca 500ml denne. U kojeni bych tp neresila vubec,, ale pokud si da jednou v noci, potom kase 200ml a jogurt, to bych rekla, ze by mohlo byt dostacujici. Po roce se to uz s UM nemusi tak hrotit, staci uz vetsinou jen jogurty, syry, tvaroh, zakysy apod. Pokud ti to um nechce, tak to do ni stejne nijak nedostanes 😉 Ten reisdrink ti pije? Ja z toho treba delam ruzne mlecne polevky, takze i to je zpusob, jak to do ni dostat. A zbytek dostatecne pestra strava 😉

piacere
4. dub 2011

@slavicky možno má len také obdobie.... náš je síce o dosť starší, ale už vo veku tvojej dcérky mi pri mliečku vystrájal... mal obdobie, keď papal 180ml... teraz nezje viac ako 150ml,... a mali sme aj obdobie, ked som doňho nevedela dostať 90ml mliečka...

pokiaľ pekne priberá, tak ešte neprikrmuj... ona sa zase rozpapá, čo sa mliečka týka... aspoň čo mám skúsenosť s mojim synátorom...

slavicky
4. dub 2011

holky děkuju, uvidím, jestli se to trochu zlepší, nebo zhorší. Určitě počkám do 5. měsíce a pak uvidím co a jak 🙂 kdyžtak se objednám na převážení a domluvím s dr 🙂

medyna
4. dub 2011

maminky, prosim o radu .... kupila som cviklu, ako novu zeleninku pre malu, mozem ju dat so zemiacikom a mrkvickou napriklad? Nic ine ma totiz nenapada ..... 😅

sussanah
4. dub 2011

@medyna ja davala kombinaci s bramborem, pohankou nebo jahly. Pozdeji jsem davala jako omacku na testoviny. V podstate to muzes smichat s cimkoliv 😉 Vyborna je i ve vyvaru 🙂

piacere
4. dub 2011

@medyna ja kombinujem: cvikla/zemiak, alebo cvikla/zemiak/mäso...

apollo11
4. dub 2011

@sussanah Ahoj, vítej 🙂 Děkuju, nějak to snad dám dohromady - naštěstí si poslední dny dá trochu ode mně ještě večer před spaním, nebo odstříkám a dám jí to - sice mě to nebaví, ale říkám si, že třeba je to posledních pár týdnů/měsíců kojení a ráda na to budu vzpomínat 😉 Po roce to bude lepší, zas se otevřou další možnosti, ale teď je to ještě kojenec a vím, že ta mléčná strava se nedá ošidit.. A UM si dá tak 30-50ml dopoledne, takže taky aspoň "něco".

sussanah
4. dub 2011

@apollo11 zkusila bych to pres ty mlecne polivky bud z reisdrinku nebo z um, pokud ma polivky rada, tak v tom toho taky docela dost sni 🙂

apollo11
4. dub 2011

@sussanah jo ten reisdrink jsem ještě nezkoušela, chystám se. Vzhledem k tomu jak málo pije, by něco tekutějšího bodlo.. mléčnou kaši totiž normálně sní, ale nechci jí dávat kaši 2x denně 😒 A s čím tu polívku děláš? To neznám 🙂

sussanah
4. dub 2011

@apollo11 v podstate z cehokoliv 😀 Brokolicovou, porkovou, hraskovou, fazolovou, dynovou.. Recept porad stejny, tj danou zeleninu podusim na masle s oliv olejem, zaleju domacim vyvarem vyvarem (cca 150ml), prikorenim bazalkou, saturejkou nebo necham jen bobkovy list ( u fazolove), pridam nakrajeny brambor na kostky a pak doliju mlekem cca 300ml. Po uvareni cast vytahnu a rozmixuju, cimz se to zahusti a vliju zpatky do polivky, takze je to hustejsi ale porad je tam co na kousani. Porkovou teda mixuju celou, na kousani nechavam bokem jen brambor. To mnozstvi vystaci tak akorat pro me a zaroven pro maleho na obed. Obcas jeste prihodim kousem zakysane smetany na zjemneni, podle toho jestli mam nebo ne 🙂

apollo11
4. dub 2011

@sussanah Bezva, díky 🙂 mě nenapadlo, že se takhle polívka dá dělat i se sladkým mlíkem. Určitě zkusím 😉

sussanah
4. dub 2011

@apollo11 no s bananovym UM bych to asi nedelala, ale bezne to delam z reisdrinku 😉

jaruska8
4. dub 2011

Ahojte, koľkokrát sa vaše detičky počas dňa ešte koja??? Dávate im po každom príkrme??? Hm???? Keď sapapjú dosť, dajú si ešte mliečko???

sussanah
4. dub 2011

@jaruska8 ja jsem v maleho 9-10m kojila rano misto snidane, potom po odpo spanku (od 9m spal 1x denne) a potom nekdy behem odpoledne a na noc. kojila jsem potom jeste v noci kolem cca 3h. Takze to vychazelo na 4-5 kojeni denne. Nedavala jsem mu po kazdem prikrmu, ale to je dost individualni, od proste nerad michal jidlo s mlikem uz od zacatku prikrmovani. Pokud chce mliko i po prokrmu, nebranila bych ji 🙂

cicimon
4. dub 2011

@sussanah vies poradit, ci sa da naucit obedovat tak, ze ak nechce obed pojde von hladna bez dokojena? teda ci po par takych dnoch by sa naucila, ze ak nezje obed dalsie jedlo bude az o x hod olovrant? lebo ta moja opica masove vyzivy vacsinou v poho zje ale varene velmi vymysla a zas jej nechcem davat kazdy den flase..

sussanah
4. dub 2011

@cicimon ono v tomhle veku to uz zacina byt i o chutich, teda alespon u nas to tak zacalo byt. Takze nekde ji muze treba neco vadit, nejaka konkretni chut. Anebo jak pises, proste si vymysli 😉 Ja jsem teda tvrdak, takze maly ma proste obed, kdyz ma nahodou blby den, tak jde spat o "hladu". PO probuzeni mu nabidnu ten obed znovu, pokud nechce, tak dostane az dalsi jidlo v poradi - svacinu v obvykly cas. Ale s timto zasadni problem nemame. Kazdopadne u rocniho ditka se daji ta jidla uz pomerne hodne dobre ochutit, aniz by byly prekorenene nebo presolene. Muj treba uplne zacal odmitat takovy te "blivajzy" typu vsechna zelenina v jednom hrnci uvarena domekka apod 😉 Zkus treba nejak obmenit vareni (teda nevim jak varis, tak to prosim neber osobne 😉 ) a zaroven bych zkusila i trochu pritvrdit 🙂

Jinak flasky teda my porad jedeme ty pro 10-12m, kdyz jsem koupila ty pro starsi 1r, tak to bylo i pro me siiilene solene a korenene 😝

cicimon
4. dub 2011

@sussanah no ja skusam varit vselico... teraz mala take ze zemiaky zvlast uvarene s maslom a k tomu zvlast maso s mrkvou... a nic.... a ked jej prekladam varene s flasou tiez nie je problem.....ale ona vymysla pri roznych veciach.....vyzivy OVKO a sunarek zje bez problemov, pri hami a hipp vymysla..
ja po obede zvyknem chodit von a olovrant ma cca o 17tej, tak neviem, ako by vydrzala cca od 12.30-17tej.... ak neratam nejake chrumky v kociku.... tak uz fakt len otazka ci ju nechat x hod bez jedla (ak ma desiatu cca 9.40 , obed okolo 12.30 +- a olovrant cca 17.00) ak nebude chciet jest obed...?
ona s kuskami nema problem, rozky, banan a chleba by jedla furt keby sa dalo

andelka
4. dub 2011

@jaruska8 momentálně kojím ráno místo snídaně, večer před spaním a jednou v noci. Když mu bylo jako tvojí malé, tak jsem kojila ještě po obědě a navíc jednou v noci, takže 4-5x. Po svačinách už ne. Od 10 měsíců přestal spát jednou denně a začal dvakrát, takže jsem poobědové kojení (po kterém usnul) vypustila.

sussanah
4. dub 2011

@cicimon ajo, tak to mate opravdu vetsi pauzu mezi jidly. U nas ma maly jidlo cca v 7:30, potom v 10h, obed ve 12h, svacina v 16h a vecere v 18:30, takze relativne mensi pauzy oproti vam. Dala bych ji treba tu svacinu driv, treba kolem te 15:30. To uz by mela mit urco hlad. Nebo zkus znovu po cca 2h nabidnout ten obed ohraty, treba by se chytla. Zkousela jsi ji dat svoji lzicku? To u nas taky zabralo, jakoze se bude krmit sam, snazil se a mezitim jsem ho ladovala i ja. Nebo sem mu tu ruku vedla a pomahala se trefit do pusy a ho to bavilo tak, ze snedl vsechno bez problemu. Taky obcas u stavek jsem mu par vetsich kousku (napr brambor, brokolice) dala zvlast na talirek, to mohl jist rukama a ja mu davala dalsi lzickou. No taky jsme po tom roce zazili vice vzpoury nez pred tim, proste uz maji ti svisti vice rozumu a zacinaji zkouset, co toho ti rodice vydrzi 😉