Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

cicimon
11. dub 2011

@janica81 co napr?

janica81
11. dub 2011

@cicimon uvarena kasicka...zelenina+ryza...mala som vela...dala som zamrazit...uz je to uvarene 🙂

cicimon
11. dub 2011

@janica81 no ja by som to zohriala, neviem ci to rozmrazis na dostatocnu teplotu
a mrazene kase su dobre este na jedenie? moja ked nezje celu kasu dam jej to bud neskor alebo na druhy den na desiatu... aj ked ja zas nevarim tie krabicove (kde je napisane nenechavat zvysne porcie...)

janica81
11. dub 2011

@cicimon nie toto je len mrkvicka s cuketou roz mixovane...a ryza... 🙂 nic komplikovane... 😀

cicimon
11. dub 2011

@janica81 ja by som to v poho zohriala

janica81
11. dub 2011

@cicimon dakujem 🙂

slavkah
11. dub 2011

ahoj, chci se zeptat od kdy jste davali lilek? a jak jste ho delali? taky jen v pare? zda se mi, ze jsem tu jednou cetla, ze ho nekdo da upect jen tak nasucho do trouby, jen uz nemuzu najit v ktere diskuzi to bylo .....

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
kika87
11. dub 2011

Ahojte, ak by nejaka maminka mala záujem o lacnejší Nutrilon mliečko, stačí mi napísať do IP 🙂

andelka
11. dub 2011

@janica81 já jsem vždycky zmražené ještě ohřála. Ale mám mraženou jen samotnou zeleninu nebo ovoce, přílohy dělám čerstvé.

@mishad kukuřice je bezlepková 😉 Jo jo, uděláš kaši a vmícháš jak jsi zvyklá, buď rozvařené ovoce, nebo já už teď dávám nastrouhané syrové, nebo přesnídávku...
Kuskus dělám se zeleninou, uvařím zeleninu, propasíruju a přidám měkký kuskus.

mishad
11. dub 2011

@andelka tak jsem udělala k obídku kus kus s mrkví a kuřecím a mooc chutnalo 🙂 můžeš mi ještě říct, zda 1 vrchovatá polévková lžíce kus kusu je dobrý poměr na 2 mrkve a kuřecí?Děkuji moc, jinak s tou kukuřicí jsem to nějak teda nedomyslela 😀 já chci začít s lepkem a koupím kukuřici 😀 děkuji za rady 🙂

zuhur
11. dub 2011

@andelka tak maso - začíná být v pohodě, od včerejška baští Jindříšek i rýži a jen se oblizuje. Dokonce začíná zvedat dávky. Ale jablíčko teda furt ne 😀 a to jsem měla strach, aby pro ovoce nepřestal baštit zeleninu.

andelka
11. dub 2011

@mishad to neva, já jsem koupila 4zrnnou kaši, že bude lepková a je tam rýže, kukuřice, jáhly a pohanka 😀
Myslím že je to akorát poměr. Já to dělám tak od oka 😅

@zuhur každé dítě je jiné, je to vidět 🙂 to je fajn, že maso už mu jede. Ono se to poddá všechno časem 🙂

zuhur
11. dub 2011

@andelka však jo. Budu ráda, že bude zvládat obědy a svačinky zase zkusíme postupně. Když bude nejhůř, tak zkusím ten jogurt - třeba projde.

vivien6
11. dub 2011

baby a co kravske mlieko?? citam podrobne o tom,a kazdy ma iny nazor... niektori pisu od roka,niektori od dvoch.. co by nato???

hamma
11. dub 2011

Mám na vás dotaz: v sobotu jsem uvařila Jojovi první mrkvičku, ochutnal, ale netvářil se moc nadšeně, včera to bylo o něco lepší a dneska jsem přidala ještě bramboru (takže byla malá mrkev a malá brambora) a on to zbaštil všechno! Všude píšou, že první dny má dítě sníst jen pár lžiček, ale jemu to tak jelo a pořád se natahoval, že chce další...Myslíte, že to vadí? Díky za rady!

hamma
11. dub 2011

Mám na vás dotaz: v sobotu jsem uvařila Jojovi první mrkvičku, ochutnal, ale netvářil se moc nadšeně, včera to bylo o něco lepší a dneska jsem přidala ještě bramboru (takže byla malá mrkev a malá brambora) a on to zbaštil všechno! Všude píšou, že první dny má dítě sníst jen pár lžiček, ale jemu to tak jelo a pořád se natahoval, že chce další...Myslíte, že to vadí? Díky za rady!

bury
11. dub 2011

@hamma - já bych to neřešila a dala, kolik si malý vezme 😉 přeci mu to nebudeš odpírat, když mu to chutná, ne? 🙂

cicimon
11. dub 2011

@hamma no za plnu davku sa berie 150-250g... takze ak nezjedol 250 tak je to ok... ale zas asi ani tych 150 este nemusi, ked je len par dni

andelka
11. dub 2011

@hamma já myslím taky že to nevadí. Sice malému mrkvička taky chutnala, ale já jsem stejně měla ohřáté jen malé množství, takže pak se musel spokojit s mlíčkem.Ale co jsem tu četla, tak nejste výjimka 🙂

@vivien6 no, já tak zlatou střední, od 8měsíce jogurt, teď máslo, žervé, od roka mléko na vaření na přípravu jídel, tvaroh, na pití tak od necelých 2let, napřed ředit s vodou. A kvalitní, žádné krabicové. Dost se mi líbí Polo- a Plnokrafka - je nehomogenizované, prý pro děti nejlepší, má nahoře smetanku. Ale jinak bych brala ty čerstvé bio mlíka.

zuhur
11. dub 2011

@andelka ty Danymu vaříš vlastní kaše nebo máš kupované?

vivien6
11. dub 2011

@andelka to mlieko na varenie ani nepozivam 😖 co to ako sa to pouziva?? ja nechcem davat,mam strach,ale od 2 rokov by som jej dala.. ale to si musim najprv premysliet ake .... je vela na trhu si necham poradit od odborniciek 🙂 vdaka

andelka
12. dub 2011

@vivien6 no já zatím dávám jen jogurt a trošku másla, jinak nic. Na vaření se pak dává třeba do omáček na zapékání nebo do kaší, pudinků...ale to ještě nedělám.

@zuhur kupované, buď v DM (Babylove, Alnatura) nebo zdravé výživě(country life, nomina, natura) , míchám to buď s UM nebo Reisdrinkem.

ja.na81
12. dub 2011

@andelka lovim prave informace ohledne jogurtu pro prcka a ctu, ze ho davas od 8. mesice, tak se obracim rovnou na tebe 🙂 Davas tedy jogurt na dopoledni svacinku kazdy den? Samotny nebo i s ovocem?

em_ka
12. dub 2011

Mam doma mliecnu kasicku babylove ale dcerka pije mlieko sunar nutradefense - z toho vzdy robim kasicky. Co myslite, mozem jej urobit ten babylove? Obsahuje ine mlieko, tak aby jej z toho nebolelo brusko...

vivien6
12. dub 2011

a mohla by som jej urobit ryzovy nakyp z kravskym mliekom ci z umelym mliekom??

vivien6
12. dub 2011

@em_ka ja si myslim,ze mozes...aj ja som malej davala kase inej znacky,a mlieko zasa inej..to nema vplyv na brusko..

cicimon
12. dub 2011

@vivien6 po roku sa moze kravske do varenia, tak kludne

zuzkat1
12. dub 2011

@vivien6 pokojne s kravskym... mne vcera dokonca endokrinologicka povedala ze po roku ho aj pit moze..ale nie ze liter denne, ale ze obcas v pohode... ja jej hocikedy aj puding robim s KM

vivien6
12. dub 2011

@cicimon
@zuzkat1 vdaka dobre vediet... a ako ho pouzivate do varenia<?do omacok a tak ???

zuzkat1
12. dub 2011

@vivien6 normalne ako pre nas... pridam ako ked pre nas varim... v tom jedle sa prevari.. ked nahodou chces dat pit tak musi byt prevarene .. a plnotucne🙂