Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

cicimon
15. čer 2011

@jurky skus bezvajecne cestoviny, ovsene vlocky alebo zuzlat rozok

andelka
15. čer 2011

@jurky já jsem s lepkem začínala v 8měsících, dřív ani nebylo moc jak, hned na začátku přikrmování mi to nepřišlo dobrý a zas moc pozdě jsem taky nechtěla. Začínala jsem trochou lepkové kaše do ovocného pyré nebo povařenýma ovesnýma vločkama. Těstoviny ani rohlík nehorzil, v té době muselo být ještě všechno na kašičku 😅

tereziee
15. čer 2011

Ahoj holky malej uz ma 6.mesicu a papa zeleninu,maso i ovoce a dr.rikala ze uz muzeme zacit s lepkem tak se chci zeptat s cim mam zacit? a kdyz kupuji sklenicky tak mam do toho dat i zloutek 1.tydne a celej nebo pulku??dekuji za rady 🙂

zuzanames
15. čer 2011

@jurky teraz sa odporúča zaviesť lepok dokonca už medzi 3. - 6. mesiacom. Kľudne môžeš dať napr. žužlať rožok. Moja dcéra ho je od piateho mesiaca a žiadny problém. 🙂

mona777
15. čer 2011

@sarkaa tak načo sa pýtaš ked aj tak chceš dať kašu takému maličkému babatku - zaťažíš mu obličky a tie čo o nich píšeš to tiež robia - spytaj sa lekárky

sarkaa
16. čer 2011

@mona777 Já jsem nepsala, že ji mu chci dát, ale že mi lékařka doporučila, abych mu ji začala dávat na noc ,-) Psala jsem, že si tím nejsem jistá. Toť vše.

paveronika
16. čer 2011

@mishulle Ahoj můj malý vypil ve 3,5měs. stejné množství možná ještě víc a vážili jsme 7kg.A s příkrmy jsme začínali až ve 4,5měs.Dřív než ve 4měsících bych s příkrmy rozhodě nezačínala. 😉

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
sonka31
16. čer 2011

Ahojte dievcata, pozeram, ze pre nas momentalne aktuamna tema - prikrmy. Uz sme zacali so zeleninou, najnovsie aj s ovocim, nemame (nastastie)ziadny problem. Chcela by som sa poradit - trosku uvarenej ryze mozem pridat do zeleninovej kasicky a rozmixovat? Ci este pockat? Ked ryzovu kasicku decka mozu, tak snad ano.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
barchee
16. čer 2011

@sonka31 daj, nič sa nestane 😉 my papáme ryžu vcelku často, striedam dni zelenina+zemiak, potom zelenina+ovsenné vločky, zelenina+ryža a zeleninová polievočka čistá 2x do týždňa. Tak, aby mal rozdelené na každý deň niečo iné. Teraz už chcem pomaly skúsiť pridať králičie a kuracie mäsko a žĺtok 😉 Z ovoci papáme jabĺčko, banán, malina, čerešňa - len tak na uchutnanie, teraz chcem zaradiť už aj marhulu a broskyňu 😉 A kúpila som aj ovsennú kašu slivkovú navečer do mlieka 🙂

barchee
16. čer 2011

@em_ka nás ryža nezapeká a dávam ju aj mrkvou - ale ja robím len babykarotku - tá malého vôbec nezapeká a teraz mladú jarnú mrkvičku 🙂 je to individuálne, malého napríklad zapeká čerstvé nastrúhané jabĺčko, musím ho dávať s hruškovou alebo slivkovou výživou - tie zmäkčujú stolicu 😉

sonka31
16. čer 2011

@barchee Ahoj Barborka, dnes skusim ryzu s nejakou zeleninou. Pediatricka mi povedala, ze zemiacik je fajn, ale v tomto veku este nie prilis casto. No a niektoru zeleninu neche len tak "cistu" - betar. My sme uz skusali broskynku, marhulu, nebol problem. broskynu som raz urobila aj s mrkvickou oblizoval za az za usami. Davas uz lepok teda? Ja zacnem neskor, asi s ovsenymi vlockami takisto.

barchee
16. čer 2011

@sonka31 pediatrička mi povedala, že môžem už pol kávovej lyžičky ovsenných vločiek dať k zelenine variť, tak raz do týždňa mu to robím 😉

sonka31
16. čer 2011

@barchee Ano, skusim aj ja neskor. A ryze kolko davas? Za kavovu lyzicku?

sonka31
16. čer 2011

@zuzanames Lepok od 3. mesiaca?? To som este nepocula. Viem sice, ze je dobre zaviest ho postupne, kym este kojime, ale od 3. je to priskoro, nie?

renatka100
16. čer 2011

@sonka31 aj nam pediatricka na kontrole povedala, ze v 5. mesiaci sa vytvaraju protilatky a treba davat lepok, mame to dat vo forme gulicky chlebika kazdy den.

sonka31
16. čer 2011

@renatka100 Aha, takze si uz skusala chlebik? Ja este cakam, chcem dat prve vlocky do zeleninky.

tereziee
16. čer 2011

@em_ka děkuji 🙂

werunka21
16. čer 2011

Holky, nebo přímo @andelka 😀 chci se zeptat, jáhlová kaše je taky celozrnná (Babylove i Alnatura), to se tak nebere? Nebo je to stejné jako s ostatníma celozrnnýma? Jsem si toho všimla až dnes 😅

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
werunka21
16. čer 2011

@em_ka jakto? 😅 No celozrné pečivo a mouka se nemá často dávat ne? A Andelka tady nedávno zmiňovala, že 3-zrnná kaše je celozrná tak pozor na ni, že se nemá dávat často. No a jáhlová kaše je celozrnná, tak se ptám, zda s ní taky opatrně. To není tak těžké ne? 😀 😅

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
renatka100
16. čer 2011

@sonka31 no tento tyzden urcite dam, dnes sme po ockovani tak je horucka, preto musim este pockat ☹

andelka
16. čer 2011

@werunka21 no, je fakt, že leckde není napsané jaká to kaše je, a u jáhlové co mám, nic napsané není. ale já pro jistotu ty kaše střídám 😉 Spíš jde o to, aby třeba nemělo děcko každý den celozrnnou pšeničnou, tu jsem taky viděla prodávat.

barchee
16. čer 2011

@sonka31 dávam tak polovicu polievkovej lyžice 😉

miriiama
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
julienka
16. čer 2011

@miriiama trošku odveci príspevok vzhľadom na názov témy.. nie?

suchakaterina
17. čer 2011

Ahoj holky. Prosím vás myslíte, že si můžu s příkrmama začít sama nebo musím mít svolení od mudr. ???? 🙂