Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

michamicha
13. srp 2011

jinak souhlas s @apollo11 ten název je děsnej, ale protestovat asi nemá smysl 😅

lucy222
13. srp 2011

@imzadi
@andelka co to je batát??? 😕
Jinak jsme zkusili ten vývar - jako jedla, ale ten výraz... 😅

lucy222
13. srp 2011

K názvu - nemít to v "oblíbených", tak vás nenajdu 🙄

andelka
13. srp 2011

@lucy222 sladká brambora, má takový podobný tvar jako brambor, ale je podlouhlejší. Taky se musí okrájet, ale vnitřek je oranžový. A je to rychle uvařené, snad rychlejc jak brambor.

Jo, taky jsem se divila co to mám v oblíbených za novou duskuzi 😀

lucy222
13. srp 2011

@andelka Jé, tak to by jí mohlo chutnat...Zkusím to někde sehnat 🙂 Děkuji 😉

imzadi
14. srp 2011

tak jsem uvarila bataty s brokolici, no porce na tri dny a to byla jen pulka batatu 🙂) tak uvidime, jaky to bude mit uspech 😀

@andelka dotaz, od kdy jsi zacala davat kuskus a co k tomu? dekuju 😉

li_la
14. srp 2011

Dali by ste dieťaťu domácu sladkú slivku? My sme papali už jablko, hrušku, banán, broskyňu a nektárinku a nemal žiadnu reakciu.

li_la
14. srp 2011

@michamicha Prečo? Veď sa to väčšine nepáči, tak nech nám to zmenia spať. Veď toto je diskusia, nie otázka a navyše diskutuje sa tu o všetkom možno súvisiacom s príkrmami a nie len o tom, či riedime mliekom...

bridget
14. srp 2011

@li_la Slivky uplne bez problemov, davam ich dcere od 6 mesiacov a vsetko OK a to ani nie fajnove domace, ale z obchodu 🙂

imzadi
14. srp 2011

@li_la ja bych dala...a varis jeste ovoce? my ted zaciname hruskou a varim teda...

apollo11
14. srp 2011

@li_la Slivku určitě.
Jinak já už se o komunikaci s adminy pokoušet nebudu 😅

andelka
14. srp 2011

@imzadi asi od 9měsíců, a k tomu jakoukoliv zeleninu, nebo i maso.

imzadi
14. srp 2011

@andelka dekuju, ja prave nakoupila a nevim, kdy takoveto prilohove zalezitosti muzu zacit davat...

evlyn
14. srp 2011

@imzadi vyroste z toho, neboj. U nas teda ze zacatku bylo to vztekani kvuli tomu, ze nebyl kontinualni prisun jidla (jako mliko pri kojeni), takze stacilo zvysit frekvenci podavani lzicek. Potom zase zabralo dat do druhe ruky neco na zabaveni - treba vicko od presnidavky. Pak uz sedel sam, takze druhou lzicku do ruky a pokousej se krmit sam 🙂 Ted uz beru vzpinani, ktere trva delsi dobu, zahazovani jidla a lzicek jako signal k ukonceni jidla (ale uz ma vic nez rok).

imzadi
14. srp 2011

@evlyn dekuju, dneska opet to same a kdyz jsem mu vrazila do ruky flasku s uchem, tak se zabavil tim a zbytek jidla byl celkem vklidu, takze mas asi pravdu...ale porad mele hlavou sem, tam, takze zidlicka je komplet od jidla... 😀

evlyn
14. srp 2011

@imzadi jj to jsme meli taky tak - dokud sam nesedel - do 10.mesice, jsem ho krmila ve vajicku, ke konci uz se zvladal i v nem otocit na brisko a desne se vztekal, ze mu takhle nepristala v puse lzicka.

evlyn
14. srp 2011

@imzadi jo a poradne otevirat pusu zacal spis az kolem roku, do te doby jsem mu musela vylozene drbnout lzickou o rty a "protlacit" ji dovnitr (oteviral pusu jenom na malou skvirku)...

michamicha
14. srp 2011

@li_la @apollo11 asi tak nějak 😅 navíc jsem četla, že změny názvů diskuzí jsou jejich strategií, takže pochybuju, že by to přejmenovali zase zpátky https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zmenovni... (strana 24, příspěvek z 11.8.)

em_ka
14. srp 2011

Hmm... Doteraz bolo trendy, ze zmenili nazov na jednoduchsi a vystiznesji a teraz toto... 😕

imzadi
14. srp 2011

@evlyn tak tos me uklidnila🙂) zajimave je, ze odpoledne jsem mu davala hruskove pyre a to jsem si ho dala na klin a byl vklidu...pusinku sice neotviral, ale nesil sebou, nevztekal se, proste klid

zebra41
14. srp 2011

@imzadi tak my to mame tiez....najskor som si myslela,ze mu proste nechuti. no proste takto papa...niekedy je to vsak uz o nervy, lebo neviem,ci mu nechut, ci nechce jest alebo ma proste potrebu sa pretacat...a obcas sa naje uplne v klude bez akychkolvek pretacani a scen. tiez tomu nerozumiem. 😕

sova33
14. srp 2011

@imzadi
@zebra41 Ahoj, náš malý jí krásně v židličce, ale někdy s ním taky začnou šít všichni čerti. Opře si nožky o pultík, strká si je do pusy, kouká všude okolo, sahá mi po lžičce. Ale pusu otvírá hezky, někdy ale musím zopakovat tak třikrát ham nebo se lžičkou pusy dotknout.
Myslím si, že to dost souvisí s "mírou hladu" 😀, jak je unavený, jestli ho něco zaujme a tak. A taky už se mi několikrát stalo, že v půlce zeleninu už nechtěl, tak jsem ho nakojila, zkusila mu dát ještě lžičku a on to dojedl až do dna, takže to vztekání může být u nás třeba i žízní 🙂

sova33
14. srp 2011

@em_ka A to ještě pozor, aby nám tyhle příspěvky nevymazali, protože s tématem nesouvisí 😒

zebra41
15. srp 2011

@sova33 ja som Drobca krmievala v lehatku, lebo este nesedi a to teda neznasa uz ked ho zbada 😒 nas pusu otvara tiez no to vseetko okolo toho....no ale vzdy sa nakoniec nejako naje 😒 a obcas ma dobry den a papa uplne vsetko v pohode. ja mu skusam dat napit ked sa zacne hnevat - niekedy pomoze,ale nie vzdy. ked to beriem tak,ze asi dopapal, tak asi o 2min spusti taky krik,ze mi je jasne,ze este veru nedopapal

imzadi
15. srp 2011

@zebra41 😀 koukam, taky takove klidne ditko 😀

@sova33 ja uz po obede nekojim, davam caj nebo stavu, vcera jsem delala hruskovou ... a jinak ohledne prispevku, snad ne 😕 to uz by bylo vazne jak nekde v cine, kde nikdo nic nemuze rict jinak nez rezim nastoli 😠

jankadudova
15. srp 2011

Holky prosim o radu. Chtela bych taky zkusit bataty, maji je u nas v Globusu. Jen se bojim, zda nejsou prilis sladke?? Neznam jejich chut. Nechci do synka cpat prilis moc cukru, ale zas aspon nejaka zmena...nevim. dekuju. Jinak - za jak dlouho po zavedeni prikrmu jste nahradily cele kojeni?

andelka
15. srp 2011

@jankadudova jsou přirozeně sladké. Taky malému omezuju cukr, hlavně klasický, ale tohle je něco jiného, tak se neboj. No, oběd jsem nahradila za delší dobu, ale odpolední kojení ovocem po 3 dnech a dopolední jogurtem hned. Večerní kaší taky hned.

imzadi
15. srp 2011

@jankadudova ja obed uz nedokrmuju asi 10 dnu od zavedeni...co snedl cca 130 g a batatu se neboj, dej je s necim mene chutnym, s brokolici super 😉

jankadudova
15. srp 2011

@imzadi Tak diky za rady. Ja jsem se vcera ( 8 dni od prvni lzicky) radovala, ze snedl hodne brambor a mrkvi a on se stejne po hodine a pul hlasil. Vypil sice mene, ale proste chtel mleko. Tak samozrejme skacu jak junior piska🙂

jankadudova
15. srp 2011

@andelka Dekuju. Ja chci s kasi opatrne, abych ho nezabetonovala, takze tu jeste nedavam. A ovoce take jeste ne. Zatim zeleninu. Tak uvidime.