Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

levik82
1. črc 2009

ahojte,
chcem dat malemu nektarinku na desiatu. len neviem co s nou 😅 olupat, ok, a potom ako s duzinou? staci popucit vidlickou ci ako? 😅 😉 dakujem 😉

moda08
1. črc 2009

garfie-super,díky moc. Koukala jsem na ty stránky a asi si nějaký skleničky objednám. Měla si i něco jinýho než to maso? Zkusím asi i nějaký ty zeleniny. Frutapuru mám doma a taky mám doma Sunarky,tam je ve složení taky jen ovoce.

moda08
1. črc 2009

garfie-ještě jsem našla výrobky Sunval na stránce www.rozmaryna.cz,kde mi to přijde levnější. Akorát jsem tam nenašla to maso.

saska.t
1. črc 2009

lea- ja osupem obkrajam okolo kostky a mixnem kedze väcsinou sa popucit nedaju a pridam k nej ine ovocie alebo domacu kasu

shaula
1. črc 2009

Laetti - neřiď se podle měsíců, ale podle složení, a budeš mít jasno🙂

Surynka - od té doby, co chceš dávat lepek. Rozhodně ale bezvaječné (min. do roka). Jinak můžeš ve zdravé výživě koupit i bezlepkové těstoviny (třeba rýžové).

Blandik - já vařím na 2 dny dopředu, takže do druhého dne v ledničce klidně můžeš nechat. Někdy mi zbude i na třetí den 😉 Olej do ovoce tedy neeee 😉

Všem - často se tady opakují dotazy "od kdy mohu dávat" nebo "jakou zeleninu" - prosím přečtěte si http://www.kojeni.net/prikrmy.php , tam je všechno jasně popsáno. Bude určitě jednodušší pak tu probírat jen to, čemu někdo nerozuměl, nebo co se dá udělat jinak 😉

kacka.va
1. črc 2009

saska: aha, já myslela, že dáváš instatní. 🙂
Blandik: vitamíny rozpustné v tucích jsou A, D, E a K 😉
levik: nektarinky jsem trochu mixla, aby z toho nebyla úplná kaše.
jinak těstoviny jsem dávala od začátku vaječná a nic to s námi neudělalo, žloutek se stejně do jídla přidávat může a že je v tom i bílek, to jsem neřešila, to by pak dítě nesmělo ani rohlík, protože v tom je taky celé vajíčko.

misutovo
1. črc 2009

Garfie,

to masko od Suvalu je ale zmes s ryzou ze? Len cisto maso som na stranke nenasla. Alebo som zle pozerala?
Ja som kupila v bio-obchode chladene morcacie masko ( to bola teda palka- este ze som mala sebou muzovu kartu 😀)

levik82
1. črc 2009

tak mame za sebou nektaricky 😉 lepsie ako banan, ale proste cerstve ovocie, co my teda nemusime 😅 a nakoniec som to postruhala na sklen. struhadle 😅 v poho 😉

shaula
1. črc 2009

kacka - nejsem si 100 % jistá, ale myslím, že do rohlíků vajíčka nejdou... Do chleba tedy určitě ne, a řekla bych že ani do rohlíků...

garfie
1. črc 2009

misutovo: no, koukám, že je to s rýžovou moukou, ale to je spíš na zahuštění, je tam 40% masa, což je víc než dost-třeba alnatura má jen 8% masa. Je to celkem jen 80 gramů-takže na jeden oběd málo-ale zato myslím najednou masa až moc 🙂
moda08: zkus jim napsat, ať rozšíří sortiment 🙂 Jinak něco málo jsem měla, ze zeleniny nic, jen ovoce-a jen co je u nás k dostání-jsou tady tři bioprodejny, ale všechny mají totéž ☹ Raději kupuju alnatury v DM, jsou přece jenom levnější.

lestep
1. črc 2009

shaula - určitě moc dobrý odkaz. je to tam perfektně popsaný.

kacka- do pečiva se dává jen žloutek.

frutapury jsou super. nektarinky jsem ještě nezkoušela. broskev ano.

berenika39
1. črc 2009

Nám mudra, když nám zatrhla vejce - řekla, že pečivi klidně ano, jakékoliv, že do těch směsí se vejce dávají, ale vyjde to tak jedno vejce na 100 rohlíků, takže zanedbatelné množství.

Jinak já zkusila ted po dvou měsících žloutek a kuk - červené flíčky, sice minimálně a do dvou dnů dobrý, ale asi je to tak. Vejce zatím neeeee...další "expoziční test" nechám za dlouho 😒

tin007
1. črc 2009

ahojte, urobila som zeleninovy prikrm (mrkva, zemiak a cukina) do ktoreho som dala malu lyzicku olivoveho oleja a striekla trosku materskeho mlieka. maly vsak zjedol iba polovicu. chcem sa spytat, ci mozem nechat prikrm v chladnicke do zajtra a dat mu ho na obed. vdaka

kacka.va
1. črc 2009

shaula, jno my v receptu na domácí housky vejce měli, tak nevím 😒

pitryska
1. črc 2009

Ahojky,

tin - já myslím, že v lednici by se tomu nemělo nic stát, mateřské mléko se může v chladu uchovat 24h

Holky, máte zkušenosti s třešněma? Začala jsem před pár dny přikrmovat ovocem, ale zatím po menších dávkách, takže potom malého dokrmím UM. No a všeobecně by se na třešně nemělo vůbec pít, tak nevím, jestli to mám risknout... 😕

saska.t
1. črc 2009

tin - no ja by som to nerobila MM sa nesmia 2x prihrievat a kedze ty si ho dala do tepleho prikrmu tym padom by bolo 2x zohriate, nabuduce ked urobis prikrm odober cast ktoru budete papat do tej pridaj MM ak vam nebude stacit zase odoberies, zbytok z ktoreho si odobrala nechaj v chladnicke a na druhy den daj zohriat a zase k nemu mozes dodat MM 😉

kacka.va
1. črc 2009

pitryska: nevím, jak u miminka, ale já celý život normálně na třešně pila a nikdy mi nic nebylo, to asi záleží, jak to kdo snáší.

moda08
1. črc 2009

Tak jsem nakonec nakoupila skleničky Alnatura-vypadá to fakt dobře, doufám, že mi to bude malej papkat.
Určitě jste tady o tom již psali,ale prosím o radu. Budeme začínat s masem. Připravujete každý den čerstvé a nebo si ho uvaříte a zamrazíte? A mixujete nebo jen nasekáte? Mě bohužel Daneček nechce jíst vůbec jídlo s kouskama-dáví se na tom, takže asi bude lepší to umixovat,že. Jak to děláte vy?

tin007
1. črc 2009

ahojte, dakujem za rady, tak to vyhodim a zajtra varim cerstve

zuzik_p
1. črc 2009

moda, na kousky v jidle ma tvoje mimi jeste furu casu, jen mixuj 🙂 jinak ja davam dcerce broskve, moc ji chutnaji a dnes jsem se na kojeni.net docetla, ze az od 1 roku. Myslite, ze je to z duvodu, ze je to exoticke ovoce? My zijeme v cizine a tyto broskve jsou mistni.

pa.juska
1. črc 2009

Garfie, to maso od Sunvalu nakupuju tady http://www.promimino.cz/detail/sunval-kruti-mas..., ale teď kupuju maso Hipp http://www.promimino.cz/detail/bio-maso/hipp-bi..., je to větší balení.

shaula
1. črc 2009

Moda - přesně jak píše Zuzik, kousky obvykle děti přijmou až kolem ukončeného osmého nebo devátého měsíce, některé mnohem později. Takže mixuj nahladko. Já vařím na dva dny dopředu, takže nezamrazuju, jen výjimečně - jako třeba dnes🙂 Mám jednu skleničku navíc, tak jsem ji šoupla do mrazáku. Ale nebyl by to žádný problém zamrazit hotový masozeleninový příkrm.

andrea142
1. črc 2009

ahojte

chcem sa vás spýtať či nemáte zoznam aké jedlá (ovocie,zelenina) sa môže dať bábätku. malú som začala prikrmovať v 4.mesiacoch keďže nie je kojená. mohli by ste mi to poslať do IP alebo na mail. ďakujem

leila2110
1. črc 2009

ahojte ,moja malinka ma dnes styri mesiace a chcem zacat dokrmovat, mohli by ste aj mne poslat zoznam potravin, že čim mam zacat a co mozem a co nie? poprosim poslat do IP, dakujem 🙂

kacka.va
2. črc 2009

andrea, leila: je to tu psané pořád dokola 🙂, koukněte na www.kojeni.net, tam jsou přehledné tabulky.

tinus20
2. črc 2009

Ahojte babule,mam otazku,kedze nemam cas citat vsetky prispevky a zaciname s prikrmami,no ibaze som z toho "jelen"
chcela by som sa spytat jak su natom nekojene deti?myslim deti na UM od narodenia vraj existuje nejaka tabulka co mozu papat v ktorom mesiaci...takze ak ste ma pochopili co tym myslim a viete mi poradit prosim vas napiste mi postu.
DAKUJEEEM velmi pekne 🙂 🙂 🙂 zatial sa majte a drzim vsetkym malym papkacom palce a maminkam pevne nervy v zaciatkoch 😉

kacka.va
2. črc 2009

tinus: www.kojení.net holky to tu píšou pořád dokola a na posledních dvou stranách je ten odkaz několikrát, tak si to nejdřív pročtěte a pak se případně ptejte, ne? 😉

garfie
2. črc 2009

pa.juska: diky za tip! Me dela proste problem varit maso doma....i pro nas ho delam tak jednou za mesic 🙂

misutovo
2. črc 2009

Ahojte,

neviete za aku dobu sa ma spotrebovat mrazene MM? Som tusim niekde citala ze do 3mesiacov, len som si neni ista.
Chcela som to vyuzit teraz do prikrmov ala asi to budem musiet vyhodit lebo mam aj take co je zamrazene uz 4 mesiace. Som sa totiz bala laktacnej krizy a kadecoho tak som sa zasobila aby som nemusela prikrmovat UM ale dala by som jej prip. moje MM. Pak som zistila ze mi to aj tak nechce pit 😀 .
Ale mozno by som jej z toho neskor spravila kasu, lebo na kasu asi popri kojeni neodstriekam. Tak co vy na to? Asi vyhodit co? To je skoda, tak som sa s tym natrapila aj s tou hlupou odsavackou. ☹

zoeno.1
2. črc 2009

misutovo,tak teraz som si precitala pribalovy letak na odsavacku a tam sa pise,ze skladovanie MM
3-5dni ...+4stupne
6.mes...-16stupnov
12.mes....-18stupnov

ja si myslim,ze ked to pekne rozmrazis a nebude to pokazene,tak mozes MM pouzit
😉