Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

misutovo
2. črc 2009

Zoeno, to by bolo super. Som sa bola pozriet na mrazak, je tam ze -17 st. tak to by snad mohlo byt.
Dakujem 🙂

moda08
2. črc 2009

Ahoj,takže jestli jsem to dobře pochopila,tak maso uvařím ve vodě, rozmixuju, nechám vychladit a zamrazím. Ještě jsem se chtěla zeptat,vím, že se dává maso 1x týdně,2x týdně....až se dostanu na 6x týdně + 1x týdně vařený žloutek. Ten žloutek se dává až se dostanu na 6x týdně maso a nebo už můžu dát první týden?

berenika39
2. črc 2009

maminy, mě to nedá, neberte to zle, ale když napíšete "nemám čas číst příspěvky", myslíte si že ostatní mají čas posrobně rozepisovat a hledat a posílat? Internet je na tohle super, google, tam "příkrmy kojenců" a ty tabulky vypadnou samy. Jinak link www.kojení.net se vyskytuje tady v té diskusi na každé straně x krát, netřeba číst 229 stran příspěvků, jen trochu zapátrat.
Nepíšu to nějak negativně, nechci aby se tu zbytečně spustila nějaká negativní debata, ano???? 😀 😀
Hezký den a at vám děti papají...

bereninka
2. črc 2009

Holky, poraďte, prosím:

1. Když dám malýmu třešně, to mu pak asi nemůžu dát MM, co? 😕 Normálně totiž po ovocné sváče pak kojím... Ale s třešněma to asi nejde, nebo za jak dlouho dokojit?

2. Jak učit jíst kousky? Malýmu dávám ty kukuřičné křupky, ale ty se mu samy rozplynou... Když jsem udělala méně namixovanou zeleninu, polykal to, nekousal. Zkoušela jsem rohlík, měl to v puse půl hodiny a nevěděl, o s tím... Jak na to?

3. Zkoušela jsem učit pít, zkouším to přes měsíc a nic. Pije ale pěkně ze lžičky, tak jsem ráda, že aspoň tak do něj dostanu nějaké tekutiny. Mám v tom pokračovat a pítko zkusit později? Trochu se bojím, abych mu nedávala tekutiny lžičkou do 2 let. 😅

berenika39
2. črc 2009

S těma třešněma nevím, já mám zafixovaný, že se na ně nemá vůbec pít, že to pak ve střevech kvasí 😠 😠 tak mu je dám a pak počkám, nedám pití hned. Mlíčka bych se bála, ale nevím, třeba je to jen moje nějaká představa 🙂

KOusky péta taky kolem osmého nejedl, prostě jsem počkala měsíc a úplně v poho, nech to ještě plavat a pak zkus znovu, at se mu tím zbytešně jídlo nějak nezprotiví. Sami k tomu "dospějou", někdo dřív, někdo později, jako se vším 😀 😀

S pitím přesně totéž, nabízej hrneček, ale jen když bude chtít. Neboj, naučí se.

kacka.va
2. črc 2009

nám říkali v porodnici, že hlubokozamrazené může být MM optimálně 4 měsíce. Já když ho rozmrazila, tak to byl pěkný humus a smrdělo, takže jsem ho vylila.
Kousky začne dítě jíst, až k tomu samo dospěje. Já od začátku příkrmy, které šly, spíš mačkala vidličkou.
Jinak souhlas s berenikou.

misutovo
2. črc 2009

Bereninka aj ja som sa tu uz pytala ako je to s pitim na ovocie. Ale odpovede som sa nedopatrala. 😒

Mna zaujimalo ci ju mozem na marhulovu presnidavku nakojit. Predsa je to len mliecko a v kombinacii s marhulami no neviem. 😖 Kazdopadne mam odskusane ze kombinacia broskyna a mliecko je ok. Tak neviem.
Ale pamatam si ze ked som bola mala a chcela som sa na ceresne napit, musela som zjest najprv kusok keksiku, piskotu alebo proste nieco suche. Takze ked mu das par tych chrumiek tak to bude asi tiez ok.

bereninka
2. črc 2009

Tak já kojím po každém voci, ale těch třešní se bojím. nevím, nevím, holky, poradéte ještě někdo, jak t o děláte?

levik82
2. črc 2009

ja ceresne preto nedam este 😅 alebo aspon nie ako jedlo, teda samostatny chod. az na rok ked snad pochopi ze na ceresne sa nesmie pit 😅 😀

kacka.va
2. črc 2009

bereninka: já když kojila, tak tohle ovoce nebylo sezónní, takže jsem to neřešila 🙂. a jinak jsme dost brzo najely na to, že po příkrmu jsem nedokojovala.

tinkaaa
2. črc 2009

neviete mi poradiť stránku ako postupovať s pridávaním jedla bábatku-myslím tak,že teraz máme nutrilon a potom k nemu čo a koľko a tak... dík vopred môže byť aj ip

jina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kacka.va
2. črc 2009

tinkaaa: www.kojeni.net
jina: to je pěkný, ale já takovýhle škemrání o hlasy zrovna 2x nemusím 🙂

pitryska
2. črc 2009

Holky, tak dnes jsem to prubla: Dala jsem Matesovi rozmixované jablko s pár třešněmi, zapil to trochou UM a naprosto v pohodě 😵 Takže buď mám odolné mimčo, nebo to tolik nevadí...

levik82
2. črc 2009

baby, chcela by som sa opytat. ked som dnes vecer navarila a vznikli mi 3 porcie, mozem to nechat v chladnicke, dat zajtra, v sobotu a v nedelu? 😕 na 2 dni v poho nechavam. ale na 3 neviem. robite to???

berenika39
2. črc 2009

levik, jo, já to už dělala, nic se nestane, když to rychle schladíš a uložíš v zavřeném kelímku. nebo ten třetí šoupni do mrazáku,pokud to není brkaše, ta je rozmrazená blléééé 😝 😝

levik82
2. črc 2009

praveze sa chcem vyhnut mraznicke. nejak nam z nej prikrmy nechutia. aspon si myslim ze v tom to je - lebo posledne dni vytahujem z mrazaku 😝 a popravde, ani ja nemam rada jedlo kktore bolo na mraze. mozno to zdedil 😝 😀

andrea142
2. črc 2009

kacka.va: ďakujem

pravdu povediac to www.kojeni.net som tu čítala ale myslela som si že je to stránka o kojení. 😅

a tiež sa nechcem dotknúť nikoho ale ak napíšete odkaz to www..... tam to nájdeš tak veľa času to nezaberie

kacka.va
3. črc 2009

andrea: nikoho se určitě nedotkneš, tady šlo spíš o to, že na ty stránky je tu odkaz několikrát na každé stránce a je to tu psané pořád dokola a dokola a jak sis jistě všimla, tak jsou tu někde i tři vzkazy za sebou, kde se holky ptají na základní informace, jenže těch je tolik, že se to tady nedá vypisovat pořád dokolečka. 😉

denisa31
3. črc 2009

ahoj,
holky zajímalo by mě jestli jste ze začátku poctivě odvažovaly ty příkrmy, teda hlavně maso a tak, nebo stačí když to odměřím např. na lžíci. Za měsíc také začneme, takže sháním mixér a právě nevim jestli je nutné kupovat i kuchyňskou váhu

kacka.va
3. črc 2009

já to brala "baj voko" měla jsem mističku, i které jsem věděla jak je velká a podle toho jsem přibližně určila objem masa a zeleniny.

shaula
3. črc 2009

Jo, taky to dělám od oka. Váha je zbytečná, já si dávám dávky do skleniček od přesnídávek, takže vím přibližně, kolik toho je. Digitální váhu doma mám, ale v souvislosti s příkrmy jsem ji nikdy nepoužila 😉 Jo, pardon, jednou, někdo se tu ptal, kolik gramů masa dáváme, tak jsem to schválně zvážila a vyšlo mi to cca 80 g na 4 porce - ale to jsem vážila fakt jen ze zvědavosti. 😉

denisa31
4. črc 2009

děkuju za tipy, odměřit to v té skleničce to je dobrý nápad

taella
4. črc 2009

ahojte ,
mám trošku problém s malou , po zavedení zeleninových príkrmov , mi začala odmietať mliečko 😖 . Ráno vypije cca. 180 ml. a potom už do nej dostanem max 60 ml. Na obed mi pekne poje zeleninku, tá jej celkom chutí . 😉
Tak som jej mliečko čo ostalo zarobila s kašou a aj tú pekne pojedla . Len neviem , koľkokrát denne jej môžem
dať kašu . 😕 Keď som jej skúšala dať mliečko lyžičkou , tak ani tak nechcela .
Mlieka má momentálne Nutrilon Allergy Care , zatiaľ ho nemôžeme zmeniť , čakáme na výsledky z gastra , či sa jej nepotvrdí alergia na BKM.

martina100
4. črc 2009

Ahoj,
potřebovala bych pár tipů na večeře. Malá kaše odmítá. Normálně bych to neřešila, ale za poslední dva měsíce nepřibrala ani deko a doktorka nám doporučila večerní příkrm. Abi má k přesnídávce jogurt s ovocnou přesnídávkou, k obědu maso a zeleninu, ke svačině zase ovocnou přesnídávku, většinou s trochou jogurtu. Dneska jsem jí dala k večeři zbytek od oběda a dokojila ji. Docela jí to jelo. Co mimo kaše dáváte k večeři vy?

eliotka
4. črc 2009

Mohla bys dávat jogurt, nebo někdo dává vývar. Ale asi ji to nezasytí jako kaše.
Brzo už asi zkusíš kousky a to by pak mohla třeba toastový chlebík na kostičky s žervém. 😉

eliotka
5. črc 2009

Holky, od kdy se může dávat hovězí?

shaula
5. črc 2009

www.kojeni.net říká hned od začátku, tj. cca měsíc po zavedení zeleniny (obvykle to vychází na 7 měsíců).

vikina74
5. črc 2009

Ahojte, so zaujmom som si precitala vase prispevky a aj odporucania na kojeni.net. Co ma vsak zarazilo je, ze davate drobcom do jedla PANENSKY olivovy olej. Ja zijem v Nemecku a tu vyslovene varuju pred pouzivanim penenskeho oleja, lebo moze obsahovat zvysky pesticidov a pod. Odporucaju pouzivat iba rafinovane oleje, repkovy, olivovy alebo slnecnicovy.
My zajtra zaciname so zeleninkou, vybrala som pastrnak /alnatura/ , lebo maly zvykne grckat a ja nechcem mat vsade oranzove fleky. 😉 Tak nam drzte palce, aby mu chutilo. Maly ma 6 mesiacov.

tonica
5. črc 2009

Ahoj. prosim o radu. Zacala jsem s prikrmem, ale mala basti jen mrkvicku od Hippu. Odmita cokoli jineho a ani mrkev moji vyrobu nesni. Pak jsem zkousela brambory, kasi... vse bez uspechu. Jak bych mela pokracovat dal? Diky