Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

bolk
17. únor 2009

Jo a ještě jsem zapomněla neporadil by mi někdo čaj pro miminko bez cukru(kromě toho na prdíky s anýzem od Teekane a Lerosu s heřmánkem). Heřmánek ještě moc nechci dávat. Tak třeba nějaký ovocný bez cukru. Vodu mi malá moc nepije i když to budu dál zkoušet. No a máme ten hrnek od Aventu a asi je na to moc malá sice občas něco vysaje , ale moc jí to nejde.

jitrulka
17. únor 2009

tak já dnes koukala na asi 4 další kaše (sunarka, nestlé, ...) a obsah sacharidů byl u všech koL 70g/100g.ono jsou v té hodnotě i škroby atd. takže jsem tu hami právě úspěšne poprvé podala a uvidíme co to udělá 😉

pavlina05
17. únor 2009

Holky, tak já dnes namixovala super ovocný příkrm...jablíčko+banán+hruška (vše bio za hrozný peníze!!!!) a myslíte že to Ája jedl???? No třebal se po tom.....takže jsem vybalila Frutapuru a ta mu teda jela 🙂

Many, tak jsem zkusila vytvořit tu pohankovou kaši...no hnus 😝 😝 😝 😝 vylila jsem ji do dřezu a udělala nutrilon rýžovo-obilnou. Je celkem ok, určitě méně sladší než ty od Hami. Tak asi zítra koupím ten nutrilon kaši.

bolk...Alnaturu v DM jsem nesehnala já ☹ ☹ ☹ a to se pídím už 2 měsíce tady v Brně!!!! 😠 JInak ohřívám ovoce...ale stejně mi to nejí! Takže prdím na to a kupuju sklenky, počkám si na léto 🙂

jitru, ono si asi moc nevybereš....myslím, že jim to neublíží. a po tom co jsem dnes vytvořila tu pohankovou z bio obchůdku 😝 😝 😝 😝 budu dávat ty kupované. Chudák by se asi po.....a já také 😝

smardik
17. únor 2009

bolk u nás v Ostravě nemláčná alnatura byla - včera jsem na alnaturu koukala a vím že byla, já nakonec brala malému špaldovou 🙂

jaannaa
17. únor 2009

ahojte, tak ja dnes navštívila Dr., byli jsme na 6timěsíční kontrole, a ona mi říkala že mám zařadit do jídelníčku aj odoplední svačnu - ovoce (jablíčko či banán)...btw. teprve 12 dní dáváme příkrmy (zeleninu k obídku, k večeri kasi), tak jsem dneska podala jablíčko a docela se na to šklebila (dala jsme část povařeného jablíčka ze svých zimních zásob a část jablíčka jsem nastouhala)... snědla cca 20 g ... a to jsem si myslela, že jí to bude šmakovat...uvidíme zítra jak se na to bude tvárit...

pavlina...taktéž naše Lůca musí mít vše teplé, aj to jablíčko jsem musela trochu ohřát aby ho jedla

pavlina05
17. únor 2009

zajedu do Ostarvy pro kaši 😅 😅 😅

jaa, mě se zdá, že je to teplejší lepší. Já i ty kupované trošičku ohřívám 😔

andy80
17. únor 2009

jj u nás Alnaturu mají taky - Špaldovou, jáhlovou a snad rýžovou. Já kupuju jáhlovou a špaldovou. Rýžovou kupuju od Nestlé.

evikuu
18. únor 2009

Ahoj holky, včera jsem se k vám nedostala -vybírali jsme kočárek knám na jaro do terénu 😀 něco obyč ale aby vydržel. toto je výsledek, já tomu vůbec nerozumím a tak třeba nějaká zvás ho zná 😀
http://www.detskyraj.cz/zbozi/2810-deltim-voyager-

Veruš a hlavně Kačka pomáhali jak to šlo. Jinak včera měla malá jídelní záchvaty a jedla furt, nikdo si nemohl vzít do ruky jakoukoliv lžičku, hnedka otvírala pusinu 😀
K obídku jsme dali králík+zelenina HAMI měla ho poprvé a mohla se zbláznit jak jí to chutnalo. 😀
Jinak mám také nakoupené kaše z DM přímo jejich značky neznáte??
U nás DM není ale manžel říkal že mě vezmě na výlet po DM drogerijích asi v sobotu-to bude zase vítr v korunkách 🙂 😝

evikuu
18. únor 2009

pavli-ten ovocný příkrm co jsi udělala já bych si dala jestli ještě máš 😀
Jinak malé dávám nemléčnou bynánovou hami s UV a do mlíčka na noc jí dávám rýžovou nemléčnou nestlé je teda drahá stejně jako mléčná 😠 a oproti jiným nemléčným snad o půlku /stojí kolem 70kč/, ale má dobrou chuť a malé teda jede.
Koukala jsem že řešíte cukry-tak to vůbec neřeště protože vše je přírodní cukr.Na nestlé kaši je přímo napsáno BEZ PŘIDANÉHO CUKRU ale má napsáno ještě větší hodnoty než na hami nebo sunarce a nebo kaši babylove/DM/ je to díky tomu speciálnímu štěpení- u nestlé obvzlášť, oni si na tu recepturu potrpí 😀

JITRULKO hlavně nic nevyhazuj a baštěte 😀 opravdu si nevybereš.A taky se to dá porovnávat jinak-kolik je "cukru" v jedné porci protože každá firma doporučuje jiné množství kaše-to by jsme nedělali nic jiného než počítali kalorie a je to takové minimum.To máte jako když jim dáte více nebo méně sledké jablko 😀
Když to nebudete ještě přislazovat a dochucovat grankem 😀 jako taťkům tak je vše OK.

evikuu
18. únor 2009

BOLK:našla jsem ti nějaké čaje bez ckru,ty první dva od HIPP jsou novinka a můžu doporučit ale teda FAAAKT nejsou sledké-doporučuji si dokoupit dětský mléčný cukr-hodí se vždy 😀
Snad jsem pomohla.

http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/n...

http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/n...

http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/n...

http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/n...

http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/h...

http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/h...

PAK JEŠTĚ ČAJE www.goldim.cz taky jsou dobré.

jaannaa
18. únor 2009

evikuu - tektéž jsme pořizovali kočárek do terénu www.dojran.cz - cross country - jeto trojkombinace

jitrulka
18. únor 2009

Tak jsem včera večer dala malé poprvé kaši. Šmakovala jí ale na spánek to vliv nemělo, spíš opačný... vzbudila se 4x místo 2x. Ale nesnědla toho moc tak uvidíme jak to bude pokračovat... dnes jí zkusím dát v poledne brokolici 🙂

bolk
18. únor 2009

JEEEEE dik. To jsi mi připomněla tu značku babio. někd jse to před tím viděla a zapomněla ten název. Ale nikde jsem je neviděla prodávat. nevíte kde bych je sehnala?
Ona mala stejne nic nez mliko moc nechce.

No a jinak to mam jako jaannaa taky máme začít přidávat ovoce tak to někdy příští týden zkusím.

Včera jsem dala dýni (ze skleničky) a nic moc.
Nejvíc nám chutná ta mrkev brambor s mrkví taky nic moc, ale to se dalo čekat. Mrkvička je taková sladká. No ale to jí pořád dávat nemůžu nebo budeme mít doma malého indiána.🙂 Ještě jsem si koupila cuketu, tak jí zkusím připravit, na tu docela sázím🙂.

evikuu
18. únor 2009

jaanna moc hezkej ale ten bych nevyužila-velkou klasiku máme tak je to pro nás zbytečné.

Babio si myslím seženeš v každé lepší lékárně a nebo si ho nechej objednat.

Nám moc chutná kuře+zelenina+jablko to si pomlaskávala je to od HAMI 😀

pavlina05
18. únor 2009

evikuu ...dojedla jsem jej já. 🙂

Nám zatím chutná vše...zatím 😵

Holky, tak aby jste se pobavily:
Ája se asi zbláznil...od 22:45 do 4:30 nespal!!!! Hulákal, smál se, blbnul...dělal voloviny, ale spát nechtěl!!!! Klečela jsem u postýlky, kojila, prosila...nic nezbralo..ana kaše 😅 Takže se pak u nás spalo od 5 do 9. Uf, tak ty 4 hod mi musí stačit 😅

janasekh
18. únor 2009

Holky, dáváte už prckům žloutek? Já dávám maso už 3x,4x týdně a nevím, kdy mám dávat ten žloutek? jestli už teď nebo až bude maso jíst denně. a co děláte s jídlem, které se nesní? necháváte na druhý den a přimícháte to k jinému jídlu. včera nám zbylo trochu brokolice, ale dneska tam mám otevřenou ještě sklínku zeleninu s telecím masem, kterou dneska musíme sníst, takže jsem tu včerejší brokolici vyhodila, ale je mi to líto ☹

pavlina05
18. únor 2009

janasekh...žloutek klidně dej už teď. Já dávala min. týden maso 4 x a k tomu ten žl.
Když mi něco zbyde, tak to nechávám do druhého dne. 😉 Ale jsem dost opatrná, pokud to tedy není z jedné sklenky...(jako že jsem z ní krmila a brala tou lžičkou co krmím) , obvykle oddělím část ...

...já dnes vyřím kuřecí+mrkev a ze včerejška tam mám zbytek mix zeleninky 😉

janasekh
18. únor 2009

aha a ten žloutek asi rozděláš do té skleničky, viď? tak já ho jdu už vařit. a stačí půlka žloutku nebo dáváš celý?

pavlina05
18. únor 2009

janasekh uvařím celé vajíčko, více jak 15 min!! A pak dám žl. třeba do mix. zeleniny. Posledně jsem jej dala s mrkví a brokolicí 😉

janasekh
18. únor 2009

takže vlastně vajíčko dneska ne, máme maso, tak to nechám na zítřek, děkuji, děkuji za rady

jitulka
18. únor 2009

Ahoj, můžu se zeptat kdy jste začali se zeleninovými příkrmy? Kubík má 4 měsíce a 2 týdny, už nekojím a doktorka mi řekla, že už můžu pomalu začít. Ale bojím se aby to nebylo brzo a taky nevím co mu mám dát jako první... ☹ Poradíte někdo?

jaannaa
18. únor 2009

jitulka, to začít můžes,.... ze začátku mrkev, brambor, cuketa, brokolice, spenát....pěkně pomalinku...a

jaannaa
18. únor 2009

a večer zkus aj kaši 🙂 my jsme ji taktez zacali davat soucasne se zeleninou.... 😉

pavlina05
18. únor 2009

janasekh ...jj, 6 x maso a sedmý den vejce 😉

jitulka ano, začít můžeš když už nekojíš. JAk radí jaannaa 😉

flor1
18. únor 2009

Pavli díky...no já teda nedokojuju...myslím, že snad má dost 🙂

andtka
18. únor 2009

Ahojky, před 14 dny jsme začali taky s příkrama - zeleninou. Dali jsme mkrvičku, brambor a brokolici. Teď chci dát špenát. Můžu mu dát i květák? A kdy se začínají dávat polévky? Díky za radu.

mikulka
18. únor 2009

Holky, a špenát dávate jaký? Mražený? 😕

pavlina05
18. únor 2009

andtka
já dávala tohle: mrkev, brambor, brokolice, květák, špenát,cuketa,dýně,petržel, pastyňák, kedluben, zelené lusky, hrášek,...
Polévky dávej klidně hned. Já je nedávám, protože vše mixuji na kaši. Až sní větší kousky, tak vytvořím polévku.

mikúlko: špenát nejlépe ze skleničky do 1 roku!! je tam mnoho dusičnanů!! A sklenky jsou kontrolovány 😉

jitrulka
18. únor 2009

tak jsem byla dnes u mudry a ta mě "sprdla" že ještě nedávám maso... božíčku, vždyt jsme právě začali... a že prý už nemám po jídle dokojovat. ale malá toho nesní za jednu celou dávku... tak nevím. Ale zatím pěkně pokračujeme, sice málo ale přece. kolik např. snědli ze začátku (po týdnu) vám? my tak 60 ml.asi.

evikuu
18. únor 2009

Malá baští vždy půlku malé skleničky HAMI a pak jí dodám mlíčko.Říkala jsem si že jí to dám zapít čajem ale ani ne za hoďku má znova hlad a mlíčko je mlíčko.Určitě dodojuj když tu možnost máš a necpi to do ní pod tlakem, nebo jí zprotivíš všechno!!