Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

marmazel
28. lis 2008

petka80:jj, psala jsem, že postupně chci přestat, a vím, že to mléko je pro dítě důležité. a souhlasím, že to opravdu je hrozné, když vidíte jak si dvouleté dítě přiběhne a sápe se po matce a dožaduje se mléka.kámoška vzala malýmu ve třech letech prso a skončili u psychologa, protože bylo strašný zle, že mu vzali prso. já sem ochotná kojit tak do roka, než se naučí jíst včechno, myslím, že čím dřív si na prso odvykne tím líp pro ní.

dripik
28. lis 2008

Ahojte holky, přečetla jsem jen pár příspěvků z diskuze, takže netuším, zda se tu něco takového, na co se chci zeptat já, řešilo...

Mám dceru, 5.12.jí bude 9m. Příkrmy - polední zeleninku baští od 5m 3t,týden předtím jsme začali dávat kaši na noc, pač se nám začala dost budit, měsíc na to dopolední sváču ovoce, další měsíc odpolední jogurt. Noční kojení se nám podařilo odbourat před měsícem, takže ted už si dá mlíčko jen večer po koupání a ráno mezi 5-6h.

Můj problém spočívá ve večerních kaších:
poprvé (přelom srpen- září)jsem ji zkusila dát bez konzultace s dr. Hami Hajaju, nabaštila se v 18h. v 19h. koupání pak mlíčko a spánek, ale noc byla příšerná protože se mi asi 8x pozvracela...tak jsem další den volala dr.a ta nám poradila hypoalergenní kaši od Nestlé Sinlac, ta je bezvadná a chutná nám dodnes. Měsíc na to jsem zkusila kaši od Hami s banánem (měla jsem doma spoustu kaší co jsme dostali, když se malá narodila), znovu se mi několikrát pozvracela...tak zase měsíc klídek a pak jsem zkusila koupit nějakou Sunarku rýžovou, stejný scénář, tak jsem všechny kaše dala sousedům co mají malé děti a veškeré pokusy jsem vzdala, pač dívat se jak se dáví, že se jí chce zvracet a několikrát za noc převlíkat postýlku, jsem už nezvládala...Takže jsme najeli na pohankovou kaši, tu kaši od nestlé a jáhly,takhle jsem to vždy každý večer točila. Ale tušila jsem, že přijde den kdy se mi toho přejí a taky že jo. Pohanku už nechce, hrozně pláče že má hlad, ale prostš ji nechce, tak musím rychle udělat sinlac kaši aby mohla baštit...Taky jsem zkoušela obnovu, že do jáhlí jsem dala bebu, to mi ani nepozřela...to jsem vlastně jednou zkoušela udělat i tu sunarku s bebou a taky to vyblila...
Dnes jsem si říkala, že zkusím zase kaši, že už je zase o něco starší, tak jsem koupila nemléčnou kaši Sunarku, no tak snědla 5 lžiček a pak to vůbec nechtěla, další lžičkou už se nadrapovala, takže skončil další marný pokus...

Chtěla bych poradit co teda můžeme v našem věku k večeři jiného než jen ty kaše...Nebo jestli měl někdo stejný problém jako my a podařilo se mu to překonat...Budu vděčná za jakékoliv postřehy, tipy a rady...děkuji moc moc...

kijonkova.k
28. lis 2008

dripik:já ti sice neporadím,ale moc by mě zajímalo,jak jste odbourali to noční kojení???? 🙂 Nám je zítra 9 měsíců a budíme se 2x za noc ☹

dripik
28. lis 2008

Kijonkova.k, je to trošku na dýl, napíšu ti do IP...

dripik
28. lis 2008

Kijonkova.k máš IP

andy80
28. lis 2008

dripik: k večeři vůbec kaši dávat nemusíš. Co zkusit třeba bramborovou kaši? Nebo můžeš už zkusit ten chleba se sýrem a dát to zapít mlíčkem. A co krupicová kaše? Vím, že není až tak nej, ale za zkoušku nic nedáš. Ale já si myslím, že v devíti měsíc už můžeš začít dávat jiné večeře než kaši. Třeba maso se zeleninou a rýží. Vždycky to můžeš dát zapít trochou mlíčka, aby o mlíčko, které bylo v kaši nepřišla. S Jiříkem jsem to dělala tak, že jsem mu dala večeři v sedm před koupáním, třeba chleba se sýrem, pak jsem ho vykoupala a do postýlky jsem mu dala flašku s mlíčkem.

daluri
28. lis 2008

Dripik, to je zvláštní. Ptala jsi se na to dr, proč z těch kaší zvrací? Čím to může být? Nemá třeba alergii na lepek nebo krav.mlíko obsažené v těch kaších? A co kdyby jsi ji dávala bramb.kaši nebo i ten jogurt nebo jak píše Andy..

Já ještě jogurt nezavedla, dr říkala, že můžu, ale asi ještě chvilku počkám.
HOlky a jak píšete o tom kojení, no toho se taky děsím, že se malá bude dožadovat i po roce. V noci kojíme snad x krát, někdy baští, někdy se jen na chvíli přisaje..tak uvidíme, jak to pak odbouráme, hlavně to pití v noci 😉

muminek
29. lis 2008

tak holky malej tu mrkev docela baští ale brokolici tu teda ne za skleničky ještě ji sní ale doma vařenou tu ani trochu jak ji chystáte vy?

anke
29. lis 2008

dripi: netestovala vas dr. na tu alergii na lepek, jak rikaji holky? zvlastni, ze hypoalergenni Sinlac je OK a zbytek blinka ... no doufam, ze ne ... treba ji to jenom nechutna 😅

muminek: ja kupuju brokoici mrazenou od fy Findus - maji tam takove pekne mensi kousky, to povarim ve vode a driv jsem pasirovala pres cednik, ted uz zvlada kousky, tak jen rozmackam vidlickou a pridavam k tomu bud karotku ze sklenicky, nebo to davam dohromady s povarenou baby karotkou, kt. je sladka, takze to udela celkem fajn chut ... nejvetsi hit je tahle karotka s brokolici, s bramborem a kurecim masem - to kdyz se pomixuje dohromady, tak to chutna i mne

andy80
29. lis 2008

já si myslím, že jí nesedí to mlíčko v kaších obsažené. Malá mi taky některá mlíčka blinkala. Teď jsme našli to pravé a je to o.k. Protože třeba rýžová sunarka neobsahuje lepek, tak to alergie na lepek nebude.

muminek: brokolici dám vařit s brambůrkem a kuřecím masíčkem, vařím to hooodně do měkka a pak to rozmačkám vidličkou, masíčko nasekám na mikro kousíčky a malé to moooc chutná. Brokolice jí snad jede nejvíc, ale to má po mě, já jí taky můžu.

elzinka
29. lis 2008

ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Měsíc už baštíme zeleninku s masem a poslední dobou mi dělá malej u jídla brikule, nechce jíst, vzpíná se 😒 Taky zatím odmítá cokoliv jiného pít než MM, takže ještě po obědě kojím. Stále se mu pokouším nabízet vodu, čaje, ředěné šťávy ale na všechno se šklebí a plive to. Tak nevím, kdy odbouráme aspoň polední kojení. Mám dojem, že místo příkrmu se dožaduje právě MM, protože se mi šátrá po prsou.

Teď týden zkouším dopolední příkrmy a zatím s ovocem žádný úspěch, nic nechce, skousne si spodní rtík a pusu neotevře ani za nic, ale MM to si dá.

Dripi, nemohla by jsi mi taky poslat návod, jak odbourat noční kojení? Budíme se sice už jen 2krát, ale ráda bych to už odbourala. Ty dáváš kaši a pak ještě kojíš, nebo už jen tu kaši? Já ještě pořád kojím.

muminek
29. lis 2008

Myslíte že když mám uvařenou brokolici v mrazáku že mám skusit uvařit kuřeci a smíchat to. Jak dlouho to kuře vaříte do měka nebo rači dýl. 🙂

marmazel
29. lis 2008

dripik: můžeš mi taky poslat návod na odbourání nočního kojení? 🙂 díky

co berete jako noční kojení? v noci kolem půlnoci, to chápu a co třeba ve 4 ráno? Má vydrže t až do rána třeba do 8?

dripik
29. lis 2008

elzinko, dávám v 18h. kaši, pak se v 19h. koupe a pak chce ještě nakojit, ale to není na hlad spíš jako že mě chce cítit, většinou to u toho zalomí...písnu ti do IP

Holky díky za rady, alergie na lepek to asi nebude pač už dáváme těstoviny a to je vše v pohodě...spíš śi myslím taky to mléko...Já jí klidně udělám krupicovou kaši, ale z jakého mléka to mám udělat, když i tu bebu mi nechce...

Jo a včera se teda nepoblinkala, tak možná dnes zkusím tu kaši znovu jestli tomu přijde na chuť...

Dr. mi neřekla, čím by to mohlo být, bavily jsme se o tom jen poprvé když mi pak poradila ten sinlac, jinak ne.e ale možná jí pak zkusím ještě zavolat ppokud by to bylo třeba, na kontrolu jdem až v lednu...

kijonkova.k
29. lis 2008

Dripik:Díky 😀 😀 😀

many
30. lis 2008

ahoj holky 🙂 tak my už taky dáváme příkrmy 🙂 už máme zasebou mrkvičku,mrkvičku s bramborem,brokolici a dnes dostal krůtí maso se zeleninkou 😉 zatím papá krásně,musím zaklepat,ale jinak v noci se furt budí a to je síla ☹ chtěla jsem dát kaši,ale zatím jsem se neodvážila jí ani koupit,2x jsme zkusili dát od Hami 2 mlíko a nechtěl flašku ani za boha,brečel a nakonec jsem mu musela dát prso,ale i tak jak chutnal,tak do sebe tak 10 mohl dostat i míň a večer nám chudáček zvracel,takže mám strach,aby to neudělal i po kaši ☹

iira
30. lis 2008

ahojky holky , poradte mi co davate mimčum pít?my už vesele davame přikrmy, ale už bohužel nekojím...mala začla odmítat a tak mame bebu...

lucy..
30. lis 2008

Ahoj holky, mame takovy problem ☹ Maleho jsem do 6-ti mesicu jen kojila, pak jsme zacli pomalu s mrkvickou, mrkvickou s bramborem, brokolici, kvetakem, brambor se spenatem - vse bylo OK a uz bastil celou sklenicku, tak jsme zkusili kralika se zeleninou...prisel mi vecer neklidnejsi,i poplakaval, tak jsem mu chtela nasledujici den odlehcit a dala zase jen mrkev......no jenze asi za 2h urputne zvraceni - jeli jsme k Dr., to uz vypadal dobre. Dala jsem mu tyden pohov - jen kojeni a dnes to znovu zkusila - dostal asi 3 lzicky mrkve, moc mu to teda nejelo...no a asi za 3h ho zase natahovalo, ale vyblinknul jen trosinku - taky skoro nic nesnedl......tak jsem z toho zmatena, co se to stalo kdyz uz bastil normalne.......MELI JSTE NEKDO NECO PODOBNEHO? 😖

iira
30. lis 2008

moc mu tu mrkev necpi , ona zastavuje a malej se nebude moci pořadne vykakat , zkus mu dat něco jineho

lucy..
30. lis 2008

Irco, on ma prave vetsinou spise ridkou stolici a je fakt, ze mu ji ty prikrmy dost zahustili, tak se mu asi nejak pretizil trakt, nevim no. Me je proste divny, ze ho ta mrkev nuti na zvraceni

lucy..
30. lis 2008

ale zácpu nemel.....kadil normalne tak 2x dene

many
1. pro 2008

teda to je zvláštní 😒 chudáček ☹ no asi ho to tlačí na žaludek,mně to Ladík dělá u toho UM tak mám hrůzu mu dát večer kaši,že bude taky zvracet ☹ ale že to předtím Lukášek papal a teď najednou mu to nesedne 😒 no zkus zase jít raději k doktorce

lucy..
1. pro 2008

many vid? Ja jsem z toho nestastna...Dr.rekla, at zatim jen kojim...ale jak dlouho? 😢 Kdyz basti jen mlicko, tak je uplne v pohode.

many
1. pro 2008

to ti věřím ☹ no jo,ale jak dlouho máš kojit,když se taky musí naučit jíst normální stravu,že,vždyť pak mu to stačit nebude,no uvidíš,zkus za ní kdyžtak zase jít a nebo zase třeba pár dní koj a potom zkus dát něco jinýho,třeba brokolici a uvidíš,třeba mu nepojede najednou ta mrkvička 😒

lucy..
1. pro 2008

no jdu tam zitra i kvuli potvrzeni na plavani, tak se ji znova zeptam....on kdyz ho jen kojim tak ma ridsi to kakani, tak nevim jestli by nebyl lepsi vyter...fakt uz jen spekuluju co by to mohlo byt....kdyby mel nejakou strevni virozu, tak ma teploty a tak...ale on je proste bez MRKVE 🙄 uplne v pohode...

many
1. pro 2008

to je těžký,že,oni jsou zvyklý na mlíčko a teď do nich začínáme cpát něco jinýho,no u nás je zatím klid,musím zaklepat,ale fakt mám strach z té kaše,už jsem přemýšlela,že jí pak koupím a zkusím mu ji dát přes den,ale jak jsem četla,tak psaly některé maminky,že i po kaši se jim dítě budí ,tak to ho můžu raději kojit,že 😖

many
1. pro 2008

lucy - neboj,Ladík měl do teď než jsme začali s příkrmy tak furt řídkou stolici a to bylo plín a plín no tak zhruba 5x ráno a 5x navečer 😉 teď už kaká jednou denně a nebo obden

many
1. pro 2008

a teď už to má taky trošku hustější 😉 a po mrkvičce taky kakal až obden

many
1. pro 2008

snad to bude u vás brzo dobrý 😉 držíme pěstičky 🙂 ať to Lukášek stráví a nezvrací,to je hrůza,že,když tak malý děťátko zvrací a jak se mu navaluje ☹ já z toho v noci byla hotová,jsem nemohla usnout aby se třeba nějak neudusil ☹ no fuj,proto si říkám,zlatý mateřský mlíko

lucy..
1. pro 2008

no to me se taky budi v noci tak 3-4x na papani a ted se taky neodvazuju do nej na noc cokoliv cpat. Prave jsem take cetla, ze to kolikrat neni nic platne a hrozi zvraceni....No jetse je otazka to nocni buzeni, jetsli to neni jen ze se chce pritulit 😅