Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

many
2. led 2009

tak když jsem měla rýžovou kaši tak tam bylo napsaný 120 ml a teď jsem koupila s banánem a tam je 150 ml ale já se podle toho zatím vůbec neřídím,začala jsem pomalinku,dávála jsem mu 30 ml delší dobu,pak 60 ml a teď jak kdy 90 nebo 100 podle toho kolik toho mlíka mám,mám strach mu dát hned hodně,aby se mi v noci nezblil bobeček

many
2. led 2009

a stejně když kojím tak si vezme kolik bude chtít ještě z prsíčka před spaním 😀 jinak teď se mi víc začaly nalívat prsa,takže v noci jak se hodně budil a ráno se vždy probudím kolem té 8 ho nakojím a ještě z toho prsa něco vystříkám a mám z noci plný i to druhý,tak vysříkám i ho,takže mám hned ráno 70,80,někdy 100 ml jak kdy a podle toho odstříkám něco za den a je to 😀

snezenka123
2. led 2009

tak to pak jo,já se přes den nečapu s odstříkáváním,ale je pravda,že když se malá vzbudí v noci za dlouho,tak mám taky mlíkárny docela přeplněné 😀 takže po ránu,kdyby se v noci už tak často nebudila,bych ze sebe i něco vymáčknout mohla 🙂 Díky za rady,dobrou noc 😉

many
3. led 2009

dobré ráno 🙂
snezenka - není zač 😉

dnada
3. led 2009

snezenka - zkus si vlézt do vany nebo do sprchy a celá se hezky napařit a pak odstříkat.. jde to mnohem lépe 😉 já mám tedy odsávačku a mě stačí prsa nahřát třeba teplou plínou a pít teplý čajík,tím se taky spouští mlíčko snáz 😉

unka
4. led 2009

Ahoj maminky 😉 chtěla jsem se poradit.Malýmu je 7 měsíců papá skleničky vše mu chutná masíčko nejvíc.Ve všech je ale mrkev.Napadlo mě jestli nevadí když papá každý den mrkev,aby si nevypěstoval nějakou alergii.Díky za názory

cerstvamama
4. led 2009

Alergii nevím, ale kámošky syn taky jedl pořád mrkev a celý z toho zoranžověl. Dokotorka jí pak doporučila tu mrkev na chvíli vysadit.

many
4. led 2009

unka ahoj 🙂 já taky dávám jen skleničky 😉 ani jsem nad tím nepřemýšlela 😉 ale myslím,že by to vadit nemělo ne,vždyť mrkev je zdravá 😉 děti jí taky mívají třeba každý den v polívkách 😒

kijonkova.k
4. led 2009

Holky,ve skleničkách je té mrkve tak málo,že to nevadí. 🙂

kacka.va
4. led 2009

my měli taky mrkev ze skleničky a byly jsme oranžové, tak jsem ji teď vysadila, aby malá trochu vybledla 🙂

unka
4. led 2009

Mě právě taky příjde jestli malej není nějakej barevnej 🙂 Jen mě to napadlo, abych něco nepokazila.Prokládám mu to občas květákem nebo brokolicí.Tak díky

many
4. led 2009

no já už mu furt na oběd dávám nějaké masíčko se zeleninou akrotá v neděli mu vařím ten žloutek,tak to koupím vždycky nějakou tu 4 bez masa a tam mu ho smíchám 😀

terri
4. led 2009

Ahoj mamky,
mám 6 měsíční holčiču a stále plně kojím zdá se že jí to stačí, ale už se zajímám co mě čeká.
Čím je lepší začít mrkví či bramborem? Ve st. jdu k doktorce, tak uvidím co nám řekne.
A jak dál jeden den to druhý ono a 3den?

kijonkova.k
4. led 2009

terri:začít můžeš jakoukoliv zeleninou,to jedno,jestli to bude brambor,mrkev nebo třeba brokolice.Záleží to jen na Tobě.Koukni na stránky www.kojeni.net-tam je vše o zavádění příkrmů,jak se má postupovat atd. 🙂

andy80
4. led 2009

Terri: většinou se začíná mrkvičkou, protože je nasládlá a dítě sladkou chuť zná, tak si na to lépe zvyká. A 3 dny bys měla dávat jeden druh zeleniny, další tři dny můžeš k mrkvi přidat třeba bramboru, po dalších třech dnech další druh... atd. Jeden druh zeleniny se podává 3 dny pro odhalení případné alergické reakce.

katula
8. led 2009

ahoj, mam trochu zvlastni dotaz, ale porad mi to vrta hlavou. maly je zatim na Bebe, ale uz obcas koupim nejaky prikrm do zasoby a zarazila jsem se u kasi. kdyz budu kupovat na stridacku mlecne kase ruznych firem, nebude mit maly z toho hokej v brise? mam raci kupovat od Nestle, ktere Bebu vyrabi (a tim padem ji do tech kasi asi dava) a nebo raci rovnou nemlecne a delat si to se svym mlikem? nebo je to blbost a muze se to kombinovat 😅

coriven
8. led 2009

Ahojky, taky se přidávám s dotazem - malej je 8,5 měsíce stále na MM od 6 dávám příkrm - zatím jíme brambor, rýži, květák, brokolici, špenát, cuketu, mrkev, petržel, hrách... co už můžu dalšího dávat? Měly jsme červené flíčky po tělíčku, tak jsme zatím jen na vynechaném poledním jídle, jinak pořád kojím - ale už chci rušit další - co se hodí na svačinku?
A jaké jogurty jsou nejlepší? Díky za rady 😵

kijonkova.k
8. led 2009

katula:pokud jste na Bebě,tak bych kupovala nemléčné kaše,já má dětskou rýžovou krupičku od Nestlé,je od 5,měsíce,ale určitě jsou i jiné od 4.m a dělala bych je s tou Bebou.A nebo kupovat od stejné značky,jak píšeš 😉

coriven:určitě už bys mohla dávat maso,pokud teda chceš.Na svačinku ovoce-banán,jablíčko,hruška nebo přesnídavky.Pokud budeš dávat čerstvé,tak raději ze začátku podusit,když měl měla malá ekzém 😉 Jogurt už byste taky mohly,dává se od 8.měsíce.Nejlepší je bílý,holky dávají často Activii a Holandii,já kupuju ty obyčejné,s krátkou dobou spotřeby,jsou čerstvé,bez konzervantů.V žádném případě nízkotučné 😝

pavlina05
8. led 2009

coriven ...já dnes udělala dýni Hokaido. je to bio a jednoduché na přípravu a moc chutné!!
Holky a jak děláte rýži? JAko s čím????

Já střídám zeleninku po 4 dnech. Dnes jsme zařadili ovocný příkrm ze skleniček, v pondělí bude první masíčko. VAřím vše 🙂

coriven
8. led 2009

Holky díky za tipy - jo maso dávám, sem zapomněla - to nám jede 😅
pavlina05 - rýži se zeleninou, masem... (na co natrefím v mražáku 😅 ), kupujem Lagris - dávala sem jí Natural, ale ta jí nejela... tak ted bílou a ta jí šmakuje 🙂
kijonkova - malej právě ovoce moc nejde, ať skleničkové či syrové či podušené 😒 , zkouším zkouším, ale děsně u toho prská...
Dnes sem jí dala Aktivii, taky prskala, ale půlku snědla 😅

andy80
8. led 2009

Cori, zkus dát bílý jogurt s namačkaným banánem. A další tip na jídlo je červená čočka. Je to mňamka, teda aspoň malé moc chutná.

Katula, kupuj od stejné značky jako máš mlíčko, alespoň ze začátku. Mohlo by se ti stát, že od jiné značky mu nebude to mlíčko v nich obsažené snášet a může ti to blindit.

kijonkova.k
8. led 2009

Tak to my jsme zase ovocní,naší malé moc nejede zelenina s masem 😠

gimulka
9. led 2009

holky kolik té ovocné výživi vám prcci sní? Ten můj sní celou 190 g nebo 200 g na snídani, není to v šesti měsících moc?

andy80
9. led 2009

Gimulka: mě malá snědla celou přesnídávku 190g už v 5ti měsícíh, vlastně jí zbodla hned po zavedení celou, takže to není moc, vždyť je to místo jídla.

gimulka
9. led 2009

tak to se mi ulevilo, kámošky kluk je stejně starý a sní jenom třetinu, ale my máme hold jedlíka...

andy80
9. led 2009

gimulka: každý dítko je jiný i v jídle

katula
9. led 2009

holky diky, takze jsem mela dobrou predtuchu 🙂 ja se jeste casem budu ptat 😀
nemate seznam nejakych "zavadnych" sklenicek, co obsahuji treba cukr nebo sul?
jinak zdravim gimulku 🙂

andy80
9. led 2009

hipp zeleninové obsahují většinou sůl. Jinak sklenička závadná není žádná, jen musíš bedlivě sledovat složení, když to kupuješ

gimulka
9. led 2009

Holky já nakoupila asi 30 ovocných skleniček od Hamé Hamánky, nějak mě nenapadlo se dívat na složení, říkala jsem si je to pro prcky, tak je to asi dobrý, no a když jsem si četla tady nějakou diskuzi a zjistila, že je tam cukr, éčka tak jsem letěla jsem do ledničky a srovnávala se Sunárkem a to jsem teda koukala, takže teď já snídám Hamánky a Filípek Sunárky...

andy80
9. led 2009

Hamé Hamánek je obyčejná přesnídávka spíš pro větší děti i když cukr v nich obsažený je přírodní. Ale pro tyhle maličký prcky jsou lepší osvědčené značky jako Hami, Sunárek, Nestlé, Hipp... atd.