Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

kamanka
25. únor 2009

Ahojky,
jsem tu dnes poprvé a potřebovala bych poradit. Mému synovi bude za chvíli 7 měsíců, v půl roce jsme začli s příkrmy, dáváme jen zeleninové v době oběda. Když měl 6 měsíců, vážil 9,5 kg, tak mi doktorka doporučila nedávat kašičky na noc, aby moc nepřibíral. Jenže můj miláček se už dlooouho v noci budí co 2 hodiny na kojení. Nemůže mi někdo poradit, co a jak, aby se to trochu spravilo? Už jsem z toho docela vyčerpaná. Máme i problém s kakáním. Od 2 měsíce mi kadil jednou týdně, někdy i za 11 dní! Říká se, že když se zavedou příkrmy, tak se to spraví, ale malej pořád kadí jednou týdně (už 3 týden přikrmujeme), dnes teda kadil po 3 dnech, ale šlo mu to z tuha a docela se u toho trápil. Čajíčku vypije málo, šťávičky mu jedou víc, ale nechci ho tím moc ládovat ☹ Díky

many
25. únor 2009

evikuu - jo,jo 😀 😀 😀
kamanka - teda my takový problém neměli,ale snad ti holky poradí 😉 držíme pěsti ať se to u vás brzo zlepší 😉

many
25. únor 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
tady se třeba taky něco dozvíš o kakání 😀 😀

many
25. únor 2009

a nebo tam napiš a poradí ti holky i tam 😉

mikulka
25. únor 2009

kamanko, my máme s kakáním také problém. Ještě nepřikrmujeme, ale dr. říkala, že rozhodně nebudeme, až začneme, dávat kaše, většina staví. A zatím, že máme dávat cca 30 ml ovocné šťávy za den. Nejlépe z peckovin. Mně teda malý nechceždánou šťávičku. Pokud ti šťávičku pije, tak ji zkus dávat. Nejlépe švestkovou, můžeš mu ji i ředit, sjou dost sladké.

andy80
25. únor 2009

kamanka: pokud už přikrmuješ 3 týdny zeleninou, můžeš přidat i ovoce. Na tuhou stoličku můžu doporučit švestkovou Frutapuru, nám moc pomáhá a taky švestkové šťávičky od Hippu, ale když je nechceš dávat, zkus tu Frutapuru.

kamanka
26. únor 2009

Díky moc všem, dnes se pokusím něco sehnat ve měste a uvidíme 🙂 Ještě jednou moc díky!

evikuu
26. únor 2009

Ahoj holky, tak si představte co si na mě zase naše slečna vymyslela: nechce večer kaši z lahvičky, musím jí to podat lžičkou-pěkně hustou a pak to milostivě zapije mlíčkem 😀
Prostě strašně jí ta lžička baví a já měla tak ušetřenou práci.
many: ty dáváš HAMI koupila jsem od pátého měsíce jehněčí a vepřové to složení mě přijde normál, ale taky jsem jí koupila zeleninové rizeto a jsou tam fazole není to na ní moc brzo?? Neznáš? Jinak u HAMI zůstaneme chutná jí a tak nebudu zkoušet něco jiného, dnes jí přidám půl sklenky jí už nestačí-včera na mě otvírala furt pusu a nadávala 😀
Ale to měla své oblíbené kuře+jablko no uvidíme dnes na krůtě 😉

many
26. únor 2009

ahoj evikuu - dávám hami pořád a i to zeleninový rizoto jsem dávala od toho 5 měsíce,je tam 5,že 😉 to jsem vždy sehnala jen v albertě,je to bez masa a to jsem mu dávala vždy v neděli s tím žloutkem 😉 jinak taky jíme kaši lžičkou,ale my až od půl roku,vy už jste začali dřív

many
26. únor 2009

víš já to rizotko teda vlastně dávala až měl 7 měsíců,protože my začali s příkrmy až od 6 měsíce,ale když je tam 5 tak by to vadit nemělo 😉

kamiiik
26. únor 2009

Ahoj holky,omlouvám se za vpadnutí do diskuze, ale chtěla bych znát vaše názory a jak to bylo u vás se spaním, když jste zavedli příkrmy? Malá už papá 14 dní a hrozně mi teď začala blbě spát v noci. Jako celou noc nespala nikdy, ale vždycky jsem jí max 2x kojila. Budila se nejdřív o půlnoci a pak až třeba v pět. Teď co jí zeleninu tak se budí už třeba ve 22,30 a to se strašným řevem. Pomůže jen prso samozřejmě (dudlíka nechce). Myslíte že to může být příkrmy? Někde jsem to četla, že to má vliv. A hlad mít nemůže, večer už jí asi měsíc kaši a někdy po ní vydržela až do tří a teď už řve v jedenáct. 😕

evikuu
26. únor 2009

Many díky
kamiiiik to ti neporadím, já dám o půl 8 kaši + mlíčko a vstává nejdříve o půl 7 ráno ale na UV jsem od narození.

andtka
26. únor 2009

Kamiiik a nelezou vám třeba zuby? Mně právě malý teď spí líp. Nevím, jestli je to příkrmy, nebo tím, že mu v neděli vylezly dva zuby. 🙂

Holky, existují nějaké kaše, do kterého se nemusí míchat mléko?

kamiiik
26. únor 2009

Andtka jo jo jsou to mléčné kaše jen do vody. Třeba nutrilon mléčná rýžová. Tu dáváme my a moc jí chutná.

kamiiik
26. únor 2009

Taky si říkám třeba zuby,ale přes den je docela v pohodě a na dásních nic. 😒

many
26. únor 2009

andtka - já kupuju taky už mléčné,které se míchají s vodou,např. Hami nebo Sunarka 😉 je velký výběr a jsou mňam mňam všechny 😀

many
26. únor 2009

a neomlouvej se za vpadnutí do diskuze 😉 všechny jsme tady vítánéééé 😀 😀 😀

many
26. únor 2009

to bylo teď pro kamiiiik 🙂 🙂 🙂 🙂

many
26. únor 2009

kamiiik - třeba to fakt budou ty zobečky,uvidíš

jaannaa
26. únor 2009

many...zrovna naše Lucinka je pěkně vybíravá, kaši Nutrilon ano, Sunarka néééé... tu mi nechce vůbec strčit do pusy

jaannaa
26. únor 2009

kamiiik ... my po příkrmech taky docela pěkně spinkáme (ale to bude asi tou kaší na noc) ... možná to opravdu budou zoubyk... taky čekám kdy nám vyleze první zoubek

jaannaa
26. únor 2009

zatím postupujeme takto:

23.2. – oběd – kedlubna, brambor – cca 40 g
23.2. – odpolední svačina – jablko strouhané, převařené – cca 110 g, 10 ml čaje
23.2. – večeře – kaše Sunarka obilno-mléčná (rýžová s banánem) – cca 80 g

24.2. – oběd – brokolice, brambor – cca 20 g, 20 ml čaje
24.2. – odpolední svačina – jablko strouhané, převařené, kukuřičně křupky – cca 150 g, 20 ml čaje
24.2. – večeře – kaše Nutrilon obilno-mléčná (rýžová), Sunarka obilno-mléčná (rýžová s banánem) – cca 160 g, 40 ml čaje

25.2. – oběd – brokolice, petržel, brambor – cca 40 g, 20 ml čaje
25.2. – odpolední svačina – jablko strouhané, převařené, kukuřičně křupky – cca 170 g, 20 ml čaje
25.2. – večeře – kaše Nutrilon obilno-mléčná (rýžová), Sunarka obilno-mléčná (rýžová s banánem) – cca 160 g, 40 ml čaje

26.2. – oběd – květák, brambor a jablko – cca 80 g, 10 ml čaje
26.2. – odpolední svačina – jablko strouhané, převařené, pohanková kaše – cca 140 g, 20 ml čaje
26.2. – večeře – kaše Nutrilon obilno-mléčná (rýžová), Sunarka obilno-mléčná (rýžová s banánem) – cca 140 g, 20 ml čaje

ale stále bojujeme se zeleninou v poledne... začala jsem jí do zeleniny přidávat jablícko, a to dnes docela prošlo
😀
o víkendu plánuji začít už s masem....už baští zeleninu v pledne 3 týdny, tak už bych snad mohla,...třeba jí to bude víc chutnat.

Od kdyz se mohou zavést jogurty? doktorka mi ríkala že můžu začít dávat maso, křupky i jogurty....ale docela mi to přijde že je toho všeho moc najednou 😒

andy80
26. únor 2009

jaannaa: nám Mudra doporučila jogurty taky od 6. měsíce, ale my jsme na příkrmech od 4. měsíce (vyrostli jsme na Sunaru 😀 ), ale já ho malé dávám asi od 7,5 měsíce. Taky mi to přišlo brzo v tom půl roce.

berenika39
26. únor 2009

ahoj - ad jogurty - Péta je blinkací mimino, totálně, takže jsme hledali, jak nahradit alespon jednu mléčnou dávku. Mudra nám řekla, že po ukončeném šestém měsíci nejsou jogurty problém, ale jen bílé, aktivie, holandie, neslazené, bezpříchutí. Dávám obden jeden, a krásně se nám po něm upravilo kajdění 😀 😀 😀 . Nic mu do něj nemíchám, sblajzne to jen tak. Nehrnula bych se rozhodně do ochucených jogurtů a smetánků a spol......

evikuu
27. únor 2009

😀 😀 😀 Ber ahooj
Tak jakpak se má náš malej všežravec?? 😎
U nás vše OK neštovice jsme nedostaly a baštíme už vše, jen nechce nic do lahvičky mimo mlíčka ostatní jen na l 😎 žičku,strašně jí to baví 😉

berenika39
27. únor 2009

ahoj, to je přece dobře,že jí to jde lžičkou! ty neštovice teda byla klika, to abys dávala pokaždý švagrový podepisovat papír o bezinfekčnosti, než přijdou......
péta je nějak zázračně vzornej, všichni nám říkají, že nám ho vyměinili, bláznivý rodiče a zlatý dítě. Jí všechno,co mu dám, už tak nějak držíme snídani, sváču,oběd,sváču,večeři, dvakrát v tom má 210mlíčka, který miluje, v poledne už i maso, zatím obden, kuřecí, pořád mu jen vařím,asi jsem ze starý školy, nemám ke skleničkám důvěru,ani trochu, pro mě je to konzerva. Obarvená, ochucená, stabilizovaná. Jak by mohlo mít maso skladovaný v teple trvanlivost x měsíců? Ale evikuu, aby nedošlo k mejlce, mě vůbec neva, že skleničkujete, vím, že to spousta mamin kupuje a v poho. Aby to nevypadalo, že ti do toho chci kecat 😀 😀 😀 . Na svačinu ovoce, ted jsme začli bílé jogurty.
Tak dej Verči pusu a mějte se moc hezky.

evikuu
27. únor 2009

Však já vím že to nemyslíš špatně a jak píšeš je na rozhodnutí maminky jak a co vaří 😀 hele hlavně že jsou zdraví a vzorný a to je dobře.
U nás právě kykouklo sluníčko a slyším veruš že vstává-takže jdeme dát sváču a mažeme ven 🙂.
Opatrujte se a malému pusa!!

jaannaa
27. únor 2009

andy, taky si myslim že nemusíme začínat es všim naráz, tedko o víkendu chci začít s tím masíčkem 🙂) a tak za 14 dní přidám jogurta...

jaannaa
28. únor 2009

tak dneska dostala to masíčko ... Hamé kuřecí s rýží a zeleninou .. snedla cca 60 g tak jsem jí dala jeste mlíčko... nevím zda je to dobře či špatně....
v 7,30 ... kojení
v 9, 30 ... kojení
v 11,30 ...zelenina (průměrne cca 40-60 g) a kojení
ve 13,45 kojení
v 16,00 jablíčko (cca 110 -150 g) a kojení
v 18,00 kojení
v 19,30 kaše mléčná obilna (cca 160 - 170 g) někdy i kojení

myslíte ze bych měla po příkrmeh odbourat to kojeni?

andy80
28. únor 2009

jaannaa: já myslím, že už určitě, místo kojení bys měla dát malé po příkrmu dát napít čaje