Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andy80
1. bře 2009

mikulko, já uvařila třeba 2 mrkve, porci jsem hned dala a další porce jsem dala do mističek do mrazáku

andy80
1. bře 2009

many: malá si taky navykla na šťávičky, čaj mi plive, ale co, lepší něco než nic. Kupuju jí od Hipp v půllitrovkách čaj se šťávou z červených plodů. Ředím to půl na půl s převařenou vodou. Dřív mi pila i vodu i neslazený čaj a teď to nechce. Co ještě vypije tak černý nebo zelený čaj trošku oslazený Glukopurem, ale to jsou obyč. dospělácké čaje a ty jí nechci moc dávat.

Jo ještě mikulko, pro začátek je možná lepší koupit Hami první lžičku mrkev. Až toho budete baštit víc, tak se pusť do vaření. Za začátku tu malou skleničku budete mít na dva dny. A hlavně, teď je na čerstvou zeleninu blbá doba. V zimě obsahuje nejvíc dusičnanů. Když už, tak je lepší koupit mraženou. Výborná je baby karotka.

fim
1. bře 2009

Andy, prosim tě, a ty šťávičky od Hippu - opravdu ji zvládnete za tři dny vypít? Kor když to ředíš, což byl původně taky můj úmysl.... 😀

andy80
1. bře 2009

Fim: jj malá jí vypije. Denně vypije 1-2 hrnečky (220ml). Když náhodou nevypije, tak jí dopije Jiřík. Oni prodávají i menší, ale ta cena 😲

many
1. bře 2009

mikulka - já kupuju skleničky od Hami 😉

many
1. bře 2009

andy já četla,že se nesmí dávat zelený a černý čaj,ale nevím do kdy,ale vím,že tam bylo dýl 😒
jinak už dnes vypil 60 ml,jak je šťáva,to je žíža 😀 😀 😀

fim
1. bře 2009

No my jsme kapánek menší a já se nechala unést čtyřma měsíce a skoupila, co se dalo, že začneme pít a jíst pestřeji než jen UM. 😵 A pak jsem koukala na tu půlitrovou flašku, že do tří dnů to má vypít. 😅 Tak se budu muset přemoct a dát si banánojablečnej džus. 🙄 A pěkně drahej, tak to abych si ho pěkně vychutnala. 😀

andy80
1. bře 2009

many, já ho malé dávala na doporučení doktorky, když mělá malá průjem, proto píšu, že jí ho normálně nechci moc dávat

fim: jj, v lednici to vydrží 3 dny. Já ze začátku taky kupovala jen ty malé lahvičky a ani ty jsme za ty tři dny nevypili, ale teď už je to v pohodě

mikulka
1. bře 2009

Tak asi je tedy lepší začít skleničkami... I když malý má potíže se zácpou, tak asi nezačnu mrkví. A ostatní první lžičky zas mohou nadýmat.

A ta mražená zeleniny, to jako normální v pytlíku? A uvařit?

many
1. bře 2009

mikulka - no můžeš začít čím chceš,jinak vždy po těch 3 dnech,ale to asi víš,že 😉 dostala jsi od doktorky tu hami knížečku 😉 tam jsou úplný postupy 😉

andy80
1. bře 2009

mikulka: malá měla taky problém s kakáním, ale mrkev stejně budeš muset dávat, takže to chce dát zapít, aby to šlo vykajdit. A mraženou kup normální, lepší by byla Bio, ale já kupuju obyč. Uvaříš a rozmixuješ. Vodu v které to uvaříš neslívej, rozmixuj to i s tím. Ze začátku by měli mít příkrmy tekutější konzistenci.

mikulka
1. bře 2009

andy: aha, takže i když budu dusit třeba mrkev, rozmixuju to i s tou vodou? A pak tedy zapít. Holky, a jde rozmixovat třeba jedna mrkev, nezlstane to vše na těch nožích na mixéru? 😕

mikulka
1. bře 2009

A vaříte tu zeleninku v kojo vodě, nebo normální z vodovodu?

andy80
1. bře 2009

Mikulko, začni s kojeneckou vodou a uvař klidně 2 mrkve, rozděl si to do nějakých malých skleniček nebo kelímků a co nespotřebuješ, dej do mrazáku.

many
1. bře 2009

ale bacha,dětem se prý nemají dávat moc zmražená jídla,to není prý dobrý 😉

andy80
1. bře 2009

many: dětem se jídlo mrazí běžně, může se taky zavařovat. Ze začátku jsem zavařovala, ale teď dávám do mrazáku.

berenika39
1. bře 2009

ahoj, já si taky vařím vždy jeden den v týdnu, koupila jsem si v Elektroworldu (divný, že jo..., ale mají tam všelicos) takový akorát misky s víčkem, přesně porce 250g. Je jich pět,těsní, jdo do mrazáku i MW. Ted už nemixujem, jen rozmačkám, jednu porci zdlábne hned, jednu nechám na druhý den, a tři dám do mrazáku. Další dny to pak střídám, někdy vařím k obědu rýžovou nesladkou kaši, někdy jen bramborovou kaši se sunarem, někdy polívku hustou, a mezi to lovím ty hotovky z mrazáku. Hodí se i když není dopoledne čas, výlety,doktoři atd.... Mrazák je myslím ok, jen se mi neosvědčilo mrazit něco, kde je převaha brambor, nebo bramborovou kaši. Ten škrob tam dělá zmatek, není to pak dobrý.
Když jsem mixovala, tak byl super ten tyčový mixér, právě na malé množství....

andy80
1. bře 2009

bramborovou kaši jsem taky nemrazila, ale masozeleninový jídla s rýží nebo těstovinama úplně v klidu.

many
2. bře 2009

andy já to slyšela nebo četla,že to zamrazování není dobrý 😉 zavařování nevadí,ale zmrazování prý jo 😉 já jen předávám dál 🙂 zkušenost s tím nemám a je fakt,že bych teda nezamrazovala

andy80
2. bře 2009

Co jsem tak pročítala tady diskuze ohledně jídel, tak většina holek, co vaří doma jídlo zamražuje. Ale to je jedno, já už teď stejně moc nezamražuju, protože už spoustu věcí malé dávám od nás (neslané, nekořeněné).

many
2. bře 2009

však jo,každá si to bude stejně dělat podle sebe,já např. zmražuju pečivo,abych nemusela každý den do obchodu 😀

many
2. bře 2009

no já si např. myslela,že třeba po roce už může mimčo normální oběd,pokud není moc okořeněnej a teď jsem to četla v časopise,tam měla nějaká mamka na to jídlo dotaz,zda může dávát z jídelný a tam jí odpovídali,že jídlo z jídelny je určené pro děti od 6 let,takže stejně vidím,že se asi dýl vaří pro ty děti zvlášť,že,že když budu vařit,tak to neosolím a neokořením až na konec,až mu tu jeho porcičku dám 😀 teda to se s tím budem furt tak piplat 😀 😀 😀

andy80
2. bře 2009

many: školkové děti jedí taky všechno, až se kolikrát divím, co jim tam vaří. Mě teda Mudra povolila dospělácké jídlo od 10. měsíce. Samozřejmě odebrat nesolené a nekořeněné. Po roce si myslím, že budu dávat nomální jídlo, jen budu dávat bacha na sůl. A odeberu to samozřejmě před okořeněním. Asi každá ví, co můžou děti jíst a co ne. Rozhodně nebudu malé cpát pálivou čínu nebo guláš.

many
2. bře 2009

jo,jo 🙂 no já právě přemýšlím nad tím,že beru obědy jen za 15,- z jídelný,tak jestli mu to budu moct dávat a nebo budu muset začít vařit 😒 no uvidíme,ale díky,mně taky kámoška říkala,že od roka jí dává vše co jedí oni,taky samozřejmě ne kořeněný,...

scharfinka
2. bře 2009

ahoj holky,nevite kolik masa muzu dat prckovi v jednwe porci jidla?jo a taky bych se chtela zeptat, od kdy muzou deti jist vnitrnost-myslim tim treba jatra-sem se totiz zhadala s tetou jak kun 😠 , chtela totiz malemu vnutit jatra a ja rikam, ze to mu nedam, prot. se mi na to zda prilis maly,ze minimalne do jednoho roku ne, nacez ona mi tvrdila, ze kralici nebo kureci jatra klidne muze 😕 ....jenze je mu teprve 7 mesicu....ale ona byvala driv detska sestra.... 😖 tak ted nevim 😒

many
2. bře 2009

vnitřnosti do roka určitě ne 😉 jsem teda někde četla opět 😀 😀 😀

many
2. bře 2009

já dávám skleničková jídla,mrknu,jestli tam je napsaný obsah masa,ale holčiny co vaří ti poradí 😉

many
2. bře 2009

tak ve sklinečce - 8.měsíců je 10g masa na 100g obsahu,takže to je 200 g jídla tak 20 g masa 😀

many
2. bře 2009

no co jsem si našla i jindy tak těch 20 g masa 😉

many
2. bře 2009

jinde 🙂