Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

many
1. pro 2008

tak tak 😉 ale já dnes psala na to téma o tom jak mimčo nemůže spát,tak jukni ať to nemusím znovu přepisovat 😉

many
1. pro 2008

ale nám se už můžou budit,že sou velcí tak chtějí víc jíst 😉 ale když to bylo po 10 min. tak to teda tou vyčůraností chtít jen prseno 😀

lucy..
1. pro 2008

jasne 😀 koukam, ze pises, ze u vas se to uz lepsi..no my si stale drzime standart 2h ve dne v noci 😠

many
1. pro 2008

no tak uvidíme,to jsou zatím dvě noci,ale je to určo tím,že ho víc před spaním přepleskám kojením po té hoďce si teda myslím,no uvidím jak to bude pokračovat

marmazel
1. pro 2008

Co ste dali jako první ovocný příkrm? a myslíte radši odpoledne po vyspání nebo dopoledno před spaním? A kdy nechávat ve stravě kousky?

andy80
1. pro 2008

marmazel: nejlepší ovocný příkrm je jablíčko nebo přesnídávka z jablíček a nebo banán, to jsou nejméně časté alergeny. Ovocnou svačinku dávám odpoledne, ale asi je to jedno, jak si to zavedete, tak to budete mít. Moje malá je stejně stará jako ta tvoje a už kouskujeme v pohodě.

many
1. pro 2008

my ještě nekouskujeme,já mu zatím dávám příkrm ze skleničky od hami,hamánek,... a to jsem si říikala,že to budu dávat tak do roka,abych mu dala to nejlepší 😉 jinak ovocný příkrm mám v plánu mu dát až po měsíci jak to radí 😉 a dám mu ji odpoledne 😉

many
1. pro 2008

jinak vůbec nevím,kdy by se mělo začít dávat kousky,když to teda prodávají tak rozšmelcovaný 😀 😀 😀

many
1. pro 2008

a když nemá ani zuby 😀 😀 😀 😀

petule.h
1. pro 2008

many: dávám už přesnídávku i zeleninu, ale ty asi kojíš že jo 😉 ..jinak potom jídlo od 8m je už v kouskách...čím větší dítě, tím větší kousky...já už od 10m dělala kaše a maso na kousky svoje...rýži...

many
1. pro 2008

jo,jo,já ještě pořád kojím,tak to je fine,nevěděla jsem jaký to jídlo pak je,tak to je super,že je s kouskama,pokud teda nebudu vařit dřív,ale mluvili jsme o tom s tatinem a říkali jsme tak do roka,no uvidíme,vezmeme si příklad od jiných maminek 🙂

many
1. pro 2008

jinak slyšela jsem,že jsou kaše,který se smíchávají s mateřským mlékem,neslyšely jste o tom nebo nevíte jaké 😉 zkusím to i vyhledat,ale díky za rady 😉

marmazel
1. pro 2008

no dneska sem zkusila banán, už měsíc dáváme zeleninku, ale měla jsem v tom trochu kousky a měla jsem strah, že se mi udusí , vydávala takový ty zvuky, ale dělala mi to ze začátku i u kaše, kterou sme radši zas vypustili, rotože jí moc nechutnala.

many
1. pro 2008

jééé ☹ teda taky se pak budu bát,ale raději budu dávat prvně ty skleničky,pro můj klid 🙂 a chutnal jí 😉 asi jo,že

marmazel
1. pro 2008

někde sem četla, že do nemléčné kaše místo vodya sušenýho mléka tam dáš mm, či co 🙂

many
1. pro 2008

mám zato,že jsem to taky někde četla 😖

many
1. pro 2008

četla nebo slyšela 😀 skleroza 😀

radka.m.
1. pro 2008

many-mm se může dát do všech druhů nemléčných kaší.nemléčná kaše se připravuje tak,že uděláš um a do toho pak vmícháš tu kaši.no a ty místo toho um přihřeješ jenom to svoje a pak vmícháš tu kaši.taky jsem odsávala své mléko do kaší.a na ty kaše se mně hodilo i zamrazené mm.

kijonkova.k
1. pro 2008

many:stačí koupit nemléčnou kaši a dát MM,já to tak dělala,když jsem ještě dost odstříkala.Teď taky dělám nemléčnou instantní a přidávám Sunar.Dobrá je rýžová krupička od Nestlé,je od 5.měsíce,instantní,ta nám chutná nejvíce doteě.A je to bez cukru,můžeš později přidat ovoce,zeleninu,nebo klidně masíčko,tak to děláme my 🙂

andy80
1. pro 2008

many rýžová nemléčná kaše, do té se přidává buď UM nebo MM

Jinak ze začátku kousky nechtěla, dokonce se jí zvedal žaludek, ale od 6ti měsíců jí dávám žužlat ty dětské sušenky a ona se na nich naučila kousat. Zuby ještě nemá, ale dásněma to drtí statečně. Už jí dávám docela velký kusy a pohoda.

My skleničky nebaštíme, malá mi po nich blinkala. Vařím doma a všechno co uvařím, to mi zbaští. Nevím, že by v těch skleničkách bylo něco super. Je v tom ta samá zelenina co jí koupím v krámě a doma jí uvařím. Občas koupím Bio občas obyčejnou. Vařím brokolici, mrkev, kedlubnu, květák, brambory, špenát to kupuju čerstvé a pak kupuju Baby mix Mochov mraženou zeleninu, z té jí vařím polívečku s kuřecím masíčkem. Z masa dávám kuřecí, králičí, hovězí, krůtí a někdy i hoooodně libové vepřové. Ovoce dávám čerstvé a to téměř všechno. I exotické. Vím, že to exotické by se nemělo, ale malé chutná a nic jí to nedělá.

marmazel
1. pro 2008

Já taky dávám skleničky, je to pohodlnější a taky vím kolik snědla, ale až teď všechno ochutná zak chci vařit doma, ale mám strah, aby mi doma vařenou stravu neodmítala, někdo říkal, že dával ze skleničky a dítě mu pak domácí stravu neodmítalo, ale měla jsem, z těch příkrmů takový strah jak to zvládnem tak sem začala kupovat

andy80
1. pro 2008

marmazel: mě malá zase odmítá skleničky a ani se nedivím, když si toho líznu ble, ble. Kdežto, když doma uvařím mrkev, tak to chutná po mrkvi. Já bych občas taky skleničkovala, ale nedostanu to do ní. Syn mi taky skleničky nechtěl. Jediná sklenička co mu chutnalo, tak to bylo králičí maso se zeleninou a rýží od Hami, jinak jsem taky vařila. Ale já to dělám tak, že si uvařím 2-3 porce, dám to do skleniček a dám to do mrazáku. Už jich tam mám požehnaně a když nestíhám, tak tahám z mrazáku a ohřívám. Taky vím, kolik zbaští. Sní celou velkou skleničku od přesnídávky.

anke
1. pro 2008

ahojte, tak nase dite ji vsechno - mam stesti (akorat chudak toho moc zatim nemuze, protoze se drzime zpatky kvuli alergii) ...
marmazel: Dada byl ze zacatku jen na bio sklenickach, pak kdyz jsme zavedli maso - tak jsem mu zacala delat zeleninu - kupuju mrazenou, cerstvou u nas maji hnusnou nebo vypada umelohmotne ... a teda i po sklenickach to domaci chtel - a uprimne je to fakt chutnejsi - to doma uvarene ... me stve na tech sklinkach, ze treba brokolice je rovnou s ryzovouju Baby mix Mochov mraženou zeleninu, z té jí vařím polívečku s kuřecím masíčkem. Z mouckou, masozeleniny jsou s bylinkama nebo se soli ... nekdy to delam tak, ze dam treba brokolici, brambor nebo ryzi a maso uvarene a do toho mu prdnu tu bio mrkev ze sklenicky ...
kousky v pohode - oni to i dasnickama dokazou nadrtit, davil se jen jednou, ale to byly fakt vetsi kusy, kterych jsem si nevsimla ...
jinak my teda taky kojime x-krat za noc - po 2 hodinach, odbourat se nedari, ale ani to moc zatim neresim, je malej ...

anke
1. pro 2008

jezis pardon, tady se mi neco zkopirovalo dohromady s Andy, to teda nevim, jak se to stalo ... asi na stara kolena hloupnu 🙂

... brokolice s ryzovou mouckou ...

haha, to jsem magor 😀 😀

andy80
1. pro 2008

anke, tak asi taky vaříš polívečku z Mochovské baby mix zeleniny a ještě s moučkou 😀

marmazel
1. pro 2008

A kde jste koupili tu rýžovou moučku a k čemu je dobrá, já normálně jí nepoužívám, ale vtěch příkrmech je. No doufejme, že až najedu na domácí stravu tak jí bude papat. A to tu zeleninu uvaříte a maso taky a pak to rozmixujete, dáte tam olej a tu moučku a jinak nic? Něco jsem tam četla o bylinkách, ale nějak sem tu větu nepochopila 🙂 😖

andy80
1. pro 2008

Rýžovou moučku koupíš v lékárně, je to vlastně rýžová nemléčná kaše (třeba Nestlé). Slouží k zahuštění té zeleniny. Já vařím zeleninu s masíkem i přílohou dohromady a pak to namačkám vidličkou popř. přidám trochu té moučky, maso nasekám na drobný kousíčky. Přídám buď pár kapek olivového oleje (kvalitní) nebo kousek másla. Bylinky se můžou přidávat. Já je teď nedávám, ale synovi jsem musela. On mi to bez chuti nechtěl papat. To malá jí všechno neochucené a v pohodě.

berunda
1. pro 2008

Holky vaříte příkrmy z mražené zeleniny?
Nemaj někde mraženou bio?

anke
1. pro 2008

marmazel: ja ryzovou moucku nedavam, kdyz uz tak uvarim a rozmixuju ryzi ... bylinky davaji treba do bio masozeleninovych prikrmu AlnaturA - je tam petrzel, bazalka a jeste neco, jenze to my kvuli alergii nesmime ... jinak ostatni asi nemaji problem .... jinak v Hippu masozeleninovych je pridana sul ...

to jsi nemohla pochopit, kdyz si kopiruju do textu cizi prispevky 😀

jinak to delam jako Andy, povarim, pomackam vidlickou - maso nasekam nadrobno nozem, olivovy olej a je to ...

berunda: ja varim z mrazene, ale s bio mam spatne zkusenosti - sacek brokolice stoji 80Kc, ale treba kvetaku pres 200 Kc, ja koupila brokolici - jenze jak je to drahe a nikdo to nekupuje, tak jim to v tech kramech zustava dlouho a pak je to nekolikrat premrazene - musela jsem 2 sacky ze 3 vyhodit, byl to proste zmrzly blok a ani to nevypadalo dobre ... bio zeleninu mrazenou vyrabi firma Ardo a my ji kupovali v Kauflandu, ale treba se o to v jinych supermarketech staraji lepe - pri vyberu promnout v ruce a vyhodnotit zmrzlost obsahu - jak to nejde rozdrolit, tak nebrat
ja kupuju nebio zeleninu Findus - neni bio, ale je krasna a ma lepsi obaly, takze se mi nestalo, ze by byla takhle hnusna

marmazel
1. pro 2008

díky 🙂