Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

apollo11
21. led 2011

@karolina969 To záleží, jestli kousky snese, určitě nemusí být mixované. Já ale zatím mixuju, jinak to malá nechce. A naopak nejdřív uvařím (pak rozmixuju) a zamrazím v porcích cca té polévkové lžíce. Přijde mi to lepší než vařit pak každej kousek zvlášť, z výživového hlediska ale nevím co je lepší.. 😉 Akorát mi maso moc nechce, ono to nesolený maso je docela 😝 a moc nevím, do jaké zeleniny přidávat - nejvíc se to hodí k rýži, po ní má ale zácpu, k brokolici a mrkvi se mi to nějak nehodí.. nemáte tipy?

karolina969
21. led 2011

@apollo11 Jojo,asi je to lepší než vařit prťavé kousky masa,ale myslím,že syrové můžeš dýl uchovat v mražáku.Ale když si toho nezamrazíš moc,tak cca měsíc ti to vydrží i vařené 😉 Asi to příště udělám taky tak. Zatím jsem si namrazila jen krůtí. Já dávám např.brokolici,bramboru a maso. Nebo dnes brokolici,rýž.kaši a maso, i k mrkvi se to hodí.

mishad
21. led 2011

Holky, mám dotaz, začali jsme ve středu s prvním zeleninovým příkrmem a to konkrétně s mrkvičkou, malá baští bez problému, ale má naoranžovělou stoličku, měly jste to také u dětiček? 🙂 Děkuji

andelka
21. led 2011

@mishad jo, dokonce to co vylezlo z dupky vypadalo úplně stejně jako to, co předtím snědl 😅 upraví se to časem, až si zažívání zvykne 😉 pak už přišly skoro bobky 🙂

mishad
21. led 2011

@andelka tak to jsi na to určitě taky koukala vid? Já jsem se trochu lekla, ale nechtěla jsem hned volat dr., říkala jsem si, že nejdříve napíšu sem, co mi řeknou ostatní 🙂 a nestalo se ti, že měl Dany po mrkvi prdíky bolavý?

lucinka02
21. led 2011

@cicimon to zas nie je pravda..ako vravi brisilda, nemohli by si dovolit tam davat, to co davaju, ak by to nemali podlozene...aj ked niektore "ingrediencie" ma skutocne prekvapuju. Cim som si napr na 100 % ista, tak ovko nedava urcite skrob, konzervacne latky ani farbiva. Ostatne si vzdy zistujem na letaku, ale som s nim spokojna najviac.

andelka
21. led 2011

@mishad ne ne, mrkev nám nic nedělá. Ale obecně zhušťuje stolici, stejně jako rýže nebo banán, takže opatrně, ne moc a ne v každém jídle. Jo, to jsem taky koukala a taky jsem se hned ptala 😀 Ale asi po týdnu se to samo změnilo, jak se to trávení upraví.

mishad
21. led 2011

@andelka děkuji za rady a tak co myslíš? Nikolka má po mrkvičce boleníčko, mám tedy zítra zkusit brambůrek?

andelka
21. led 2011

@mishad můžeš zkusit něco jiného a pak třeba až časem tu mrkvičku přidat v menším množství k něčemu jinému. Brambor byla druhá zelenina kterou jsem Danymu dala, ale už k mrkvičce, samotný nevim jestli by jedl, co tu holky psaly tak nic moc. Možná by jí chutnala cuketa, dýně nebo pastinák. Nebo je taky možné, že jí ještě příkrmy nesedí, je heště hodně malinká.

evajza
21. led 2011

Já dala špenát s brambůrkem od Hami a v plínce bylo zeleno.Také začínáme s příkrmy.Já dneska dělala mrkev a vařila brambory pro nás na obídek,samozřejmě jsem si neuvědomila,že brambory jsou solené a šupla malé 2brambůrky.Samozřejmě jsem si to uvědomila pozdě a pak jsem na sebe pěkně nadávala.Už si to budu pamatovat,chudák malá ☹

andelka
21. led 2011

My měli včera brambor s brokolicí tak taky měl nazelenalé kakání 😉

@evajza to se stane. Projednou to přežije. Horší je, když třeba některé dítě dostává často skleničky a maminka nečte složení. to se musí tělíčko poprat se spoustou nic moc věcí.

markiivo
21. led 2011

Pěkný večer holky,chtěla jsem se zeptat.Mám téměř osiměsíční dvojčátka a jedna z holek je šikulka a papá všechno co v danném měsíci může,ale váhám zda můžu dát cuketu a lilek nebo červenou řepu.Poradíte?děkuji marki

markiivo
21. led 2011

@mishad Aholky já začala tky u Terky mrkvičkou a stolička je opravdu načervenalá a někdy i je tam mrkev nestrávená.Dneska Terka baští jak urtžená 🙂)a to co spapká je vetšinou poznt ve sloličce,akorát Klárka mě trápí opička jedna nechce vůbec pevnou stravu.

andelka
21. led 2011

@markiivo já myslím že jo, cuketu dávám běžně, kamarádka se stejně starým chlapečkem zas červenou řepu (já zatím odolávám, nevim jestli bych to vyprala z plínek), lilek nevím, ten jsem ještě nikdy nejedla ani já 😅

evlyn
22. led 2011

@markiivo Lilek už jsem malému dal, měl docela úspěch - propíchla jsem ho vidličkou a dala péct do trouby - tuším že, na cca 40minut. Pak jsem ho oloupala (šlo to skvěle) a dužinu rozmačkala - chuťově výborné i pro dospěláka, nasládlé, barevně zajímavě nahnědlé 😀. Malýmu docela chutnal.

monuska342
22. led 2011

ahojte moj maly nechce papat zeleninku a masko...mate niektora podobny problem??ako ste to riesili?

filu
22. led 2011

@markiivo Červená řepa se určitě může, akorát je poměrně aromatická, takže ne každému musí vyhovovat, chce to prostě zkusit. Třeba mojí dceři chutná, ale po chvilce jí začne při jídle dráždit ke kašli, takže jí dávat nemůžu. 😒

dana3262
22. led 2011

Cervena repa je v teto (nemocne) dobe svelym prisunem vit.C. Prave ji jdu uvarit a zavarit 😉 to bude zas bordylek.. 😀

jasekd
22. led 2011

@andelka Jestli mas separacky z Irmy, neni co resit. Ja repu obcas davam a kdyz nahodou nechytime kakani, tak se to z plinek dostane v pohode, jen se to musi udelat hned 😉

dlabinecka
22. led 2011

@monuska342 Ještě je maličká, na příkrmy má čas . A i pak to chce čas - pomaličku to zkoušet. moje malá začala jíst pořádně po měsíci a i to je považováno za velmi dobré!!!!

dlabinecka
22. led 2011

@janulka21 Ahoj, tak jak jsi dopadla s Nutrilonem? či kaší? A mimochodem, špenát jsem zařadila hned po mrkvi s bramborem. Listový, doma vypěstovaný a malé okamžitě zachutnal 😉

monuska342
22. led 2011

@dlabinecka mne maly papa uz od styroch mesiacov na doporucenie pediatra....papa vsetko ale v poslednej dobe nechce samotnu niektoru zeleninku...je na um takze uz musi jest od 5 mesiacov a ma na to aj vahu a spapa tak 190 prikrmu takze s tym nema problem...

dlabinecka
22. led 2011

@monuska342 A tak mu jí samotnou nedávej 🙂 Není jediný důvod!!! Já malé míchám, co je doma!! Nebo zkus maličko ochutit - bylinkami. Já kapu pár kapiček citronu 😉

mishad
22. led 2011

@andelka ahojky, tak jsem dneska zkusila mixík brambůrku s mrkvičkou a dopadlo to parádně...papkala krásně a hlavně žádné boleníčko, mám radost velikou 🙂

markiivo
22. led 2011

@andelka děkuji a určitě červenou řepu vyzkouším já dávám papírové plínky takže nemusím mít obavu ,že je zabarvím🙂)

markiivo
22. led 2011

@filu červenou řepu hnedka zítra vyzkouším jen musím dát pozor jak píšeš aby moc nedráždil,ale vitamínek C je príma🙂)

markiivo
22. led 2011

@evlyn Tak lilek také vyzkouším a udlám ho jak píšeš děkuji🙂

andelka
22. led 2011

@jasekd no vidíš, su blbá, to mě nenapadlo 🙂 ještě separačky nemám nastříhané, ale Irmy doma dvě 😀

@mishad to mám radost, velikou 🙂

@markiivo jo jo, zkus, taky vyzkouším, v kombinaci s bramborem, snad mu to pojede jako zatím všechno 🙂

monuska342
23. led 2011

@dlabinecka ok ja som myslela ze to musi papat same 🙂 tak mu budem teda kombinovat s tym co mu chuti 😉

dlabinecka
23. led 2011

@monuska342 jasně!!! určitě to nemusí jíst samotné !! ty si taky přeci k řízku dáš brambory 😉 Já třeba brokolici " ¨schovávám" do mrkve - třeba jeden díl brokolice na deset dílů mrkve - a funguje to 🙂