Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

simkat
13. bře 2011

Dokdy by se měla používat kojenecká voda? Já to třeba nevím 😝 , tak se ptám

andelka
13. bře 2011

@simkat Já jsem ji nepoužívala v podstatě vůbec 😅 Ale obecně od půlroku stačí normální převařená.

simkat
13. bře 2011

@andelka Jj, díky za odpověď! 🙂

vivien6
13. bře 2011

@simkat zalezi od toho aku mate vodu,my mame rok, a pouzivame ju stale, a budeme este dlho.

mishad
14. bře 2011

@andelka ahojky, vždycky mi velmi dobře poradíš, ráda bych se tě tedy zeptala na pár věcí, pokud by ti to nevadilo....🙂
co si myslíš o ovocných přesnídávkách Hamánek? Jsou od ukonč.4.měsíce ale jukala jsem že ve složení je cukr ☹ achjo, proč to tam dávají?!! Děti by přece cukr neměly....Potom se chci zeptat ohledně kaší....zkusila jsem dát včera večer na lžičce před spaním Nikolce, ale Niky nespapala všechno, už mi bojkotovala lžičku, ale když jsem jí dala ještě UM ve flašce, tak ještě 50 ml vypila...tak jsem si říkala, že bych dala kaši tešně před koupáním a hned po kopání ještě trochu UM a pak chrupkat, co si o tom myslíš??Včera jsem to takto udělala a poprvé se mi brobudila téměř ve 4 ráno...Mooc ti děkuji 🙂 ostatní maminky taky prosím o názor 🙂

andelka
14. bře 2011

@mishad to víš že nevadilo, taky se tu ptám 🙂
Tak Hamánky nedávám, maximálně ty co jsou napsané "neslazeno", našla jsem jabka a meruňky. Ty slazené nedávám, ani bio Hamánek, ten je taky slazený. Podle mně je ovoce dost sladké samo o sobě a když se dají koupit neslazené přesnídávky, tak nevím proč bych měla kupovat ty s cukrem.
No a kaše - já dávám tak 30-45minut před koupáním a pak ještě před spaním dokojuju. Takže klidně to můžeš dělat tak jak myslíš, prý je to i lepší, stravitelnější, napřed kaše a po chvíli mlíčko. Dany se teda budí tak nějak normálně, jako dřív, ale je fakt, že od té doby co dávám kaše, tak usne hned a vzbudí se třeba za 3hodiny. Když jsem jen kojila, tak jsem uspávala a ukojovala naněkolikrát, bylo to dost náročné.

mishad
14. bře 2011

@andelka Mooc děkuji, já taky nechci vůbec malé nic přislazovat a ani dávat slazené ovoce, také v tom nevidím nic dobrého pro ty prcky...samozřejmě jsem pro malou dělala své ovoce ale nějak ho nechce, tak kupuji ty 100% kelímky a ráda bych i právě ty přesnídávky, jenže jsem zatím nenašla žádné jíné neslazané(myslím tím za rozumnou cenu) 🙂...kaši jsem zatím taky vůbec nechtěla dávat, jenže ted mi přišlo že měla v noci dřív hlad, tak jsem koupila od Babylove mléčnou rýžovou, chutná jí, ale asi to budeme muset zatím dělat takto....no vy jste vlastně začaly s kašema až v 9. měsící, že? Věřím, že to bylo náročné, ale bude líp a líp snad 🙂 a tak jak ted papkáte v noci a v kolik máte ráno budíček?

andelka
14. bře 2011

@mishad jo jo, až v 9.měs a to jsem chtěla počkat aspoň do 10 😅 Od necelého 10měs. dávám mléčné, předtím nemléčné. No, večera a předevčírem byl hore co 2h a budíček 5.30 😝 Takže ho učíme aby usínal v noci sám, zatím je to trochu s řevem ale zlepšuje se to 🙂 Dneska byl hore jen 2x a budíček v 7h 🙂
Já kupuju i přesnídávky, ale hlídám si složení - nejčastěji mám Sunárek, Babylove a Babydream, a pak ty kelímky.

apollo11
14. bře 2011

Ahoj, sice už jsem asi mimo téma "Začínáme", ale téma Pokročilé příkrmy je nějak pozapomenuté, tak se zeptám tady. Moje malá se ráno vůbec nechce kojit, tak řeším, co jí dát ráno místo toho. Asi jogurt, že? Někde jsem četla, že by se měl už začít dávat chleba, ale to si vůbec nedovedu představit 🙂
Vůbec o kojení přes den dost ztrácí zájem, připadá mi, že jak začala lézt, sedět ap. (cca 3 týdny), tak jí to hrozně zdržuje 😀 a mám problém ji u toho kolikrát udržet. Když jí posadím do jídelní židličky, tak v poho jí, ale to kojení.. zajímá ji jen v noci nebo nad ránem, kdy pak jště usne, anebo večer před spaním. Já bych kojila i víc, nevadí mi to, ale nutit ji nebudu.. neřešila bych to, jen kvůli pitnému režimu, který jsme měli donedávna dost špatný a teď teda pije z hrníčku, ale max. 140 ml denně, spíš míň, kolem deci. Tak nevím, jak s tím kojením postupovat a jestli teda vynechat to ranní.. nemáte zkušenost?

piacere
14. bře 2011

ahojte,

mám otázočku... malý bude mať v nedeľu 9 mesiacov.

Zatiaľ papáme: mrkva, zemiak, brokolica, cuketa, kaleráb, sladký zemiak, špenát, cvikla, tekvica. Z ovocia: jablko, banán, hruška, slivka, marhuľa. Od soboty jogurt (neskutočne mu chutil).

Je niečo (z ovocia a zeleniny), čo by ešte mohol? V jednej múdrej tabuľke, ktorú mám sa uvádza, že od ukonč. 9 mesiaca môže zelený hrášok, kapustu 😕 , pór.... a od 10. mesiaca (tuším) kukurica....

mishad
14. bře 2011

@andelka moc děkuji za typ, Sunárek a Babydream mě nějak nenapadly, Babydream je Rosmann, že? Tak dneska jste měly pěknou noc, kéž by to tak bylo každou, vid? Mohu se zeptat mimo toto téma, jezdíte ve sportáku a od kdy? Malá je nějaká velká, nebo spíš korba je malá, ale my jí tam pomalu nenarveme, tak jsme dedukovaly nad sportákem, ted ve čtvrtek nám bude půl roku....když tam bude denně tak hodinku, snad by se nic nestalo ne? Je to v pololehu, takže v něm vyloženě nesedí.....Doma je vlastně taky v lehátku, které má asi stejný sklon 🙂 co myslíš??

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
piacere
14. bře 2011

@em_ka 😵 ďakujem, píšem si 😀

andelka
14. bře 2011

@mishad no, my ještě ve sporťáku nejsme 😉 Malý sám nesedí a polohovat trošku aby viděl jsme ho začali teprve v sobotu. do té doby jezdil vyloženě vleže. Ono taky ve fusaku a v zimě je to nejlepší ochrana. A jelikož se zatím moc nepohyboval, tak ani neměl tendence si sedat - taky v kombinéze a fusaku by mu to moc nešlo 😀 Sporťák ve kterém bude v pololehu budeme teprve kupovat příští týden. Doma právě taky polosedí, v jídelní židličce - lehátko bylo jen do 9kg 😅 Takže jsem byla ráda, že v kočárku leží a spí. Takže jsem moc neporadila. Vy to máte trochu jiné, že už bude jaro, nebude fusak a tak, no jako vyloženě bych to nehrotila, radši bych nechala ještě ležet. Ale pokud nutně musí polosedět, tak na tu hoďku by to nemělo vadit.
Babydream je Rossmann, nedávno jsem ho objevila a taky mají fajn věci. 🙂

Jak to tu emka a piacere píšou, tak s efakt těším na jaro a léto, to bude mít Dany zas zpestřený jídelníček 😵

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
14. bře 2011

@em_ka taky mě to překvapuje, fakt, co jsou v Sunárku, Hami a Hipp (hlavně) schopní dát do skleničky a ještě to napsat od 4měsíce, to by jeden padl 😒 Já hodně nakupuju v DM i jídlo pro nás 🙂

jaruska8
14. bře 2011

Ahojte baby, potrebujem poradiť. Kojíme sa, donedávna žiadny problém. Zatiaľ dokonca pila po každom príkrme, teraz už nepije po desiatej. Večer sme začala dávať kaše, tak, že po kúpaní kaša a po nej ešte kojenie a spánok. No predvčerom a včera mi jednoducho odmietla piť po kaši. jedla predtým o 6 a kaša o 8, predtým som to tiež zopárkrát takto urobila, ale najčastejšie má predchádzajúce jedlo o 5, čiže kaša po 3 hodinách. Znepokojuje ma to, lebo si fakt ani len necucla, množstvo kaše bolo rovnaké. Žeby sa začala sama odstavovať?????? ☹ ☹ ☹ Alebo jednoducho po 2 hodinách nebola hladná???? Neviem, kaše sme začali dávať len kvôli kalóriám, nie pre časté budenie sa, teraz v noci papá raz, predtým 2x-3x.

jaruska8
14. bře 2011

@andelka Najviac som šokovaná z HIPP, že solia, to je sila. 😒

sussanah
14. bře 2011

@jaruska8 je mozne, ze uz nema takovou potrebuj jidla a tudiz i mleka. Pokud chces kojit i dal, tak ji zkus nabizet mleko ne hned po jidle, ale az tak 1-2h po jidle. Muj kluk taky odmital pit mliko hnedka po jidle, jedinou vyjimku si ted udelal, ze se rad napije, nez jde odpoledne spinkat, alt to si vymyslel az ted, ve veku tovji male proste po jidle mliko ani za nic. To, ze ti v noci ji jen jednou, to bud rada, rozhodne ji kvulitomu nebud 😉 Nabizej rano po probuzeni, nekdy si najdi misto 2x behem dne a pak vecer. Pokud ti bude pit tak 3-4x denne, melo by ji to stacit z hlediska dostatku mlecne davky. Taky to muze byt ovlivnene i jinymy faktory, napr prichod menstruace, hormonalni antiko, tehotenstvi nebo treba i vetsi stres, mleko reaguje na spostu veci 😉

mona777
14. bře 2011

baby ako dávate papať od začiatku - moj malý nevie sediet - ani nechce byt v polosede a to čo mu dam na lyžičku neviem vsunúť úplne do zadu do ústočiek - a potom mu to vypadáva - teda neudrží to úplne v ústočkách a kolko toho spapa - my papáme týžden ale to je také ledablo - ked aj viac lyziciek dam tak konečný výsledok je taj tak asi jedna lyžica -ostatné je okolo

sussanah
14. bře 2011

@mona777 to s tim posouvanim v puse je uplne normalni, mimco se musi naucit, jak si to jidlo posunout dal do pusy tak, aby mu nic nevypadlo. Zkousite teprve tyden, takze nic zvlastniho, opravdu 😉 Dej tomu cas, uvidis ze treba za mesic uz to bude o necem, jinem 😉 Ne kazde mimco zboucha hnedka prvni tyden plnou davku. Jinak ja jsem mela maleho u sebe na levem kolene opreneho v ruce v takovem polosede, pololeze a pravou rukou ho krmila. Ale jak pises, bylo to opravdu vsude. U nas teda po prvnim tydnu snedl tak 3 kostky z kostkovace na led (mela jsem v tom namrazenou zeleninu), coz bylo tak 30-40g). Sice nemel problem se lzickou a posouvanim do pusy (davali jsme mu od malicka kapicky na lzicce), ale proste poradne se rozjedl az tak po tom mesici prikrmu.

mona777
14. bře 2011

@sussanah dakujem, ved aj ja ho držím v jednej ruke - lebo nechce sediet v lehátku - dúfam že to bude lepšie do mesiaca 🙂

mona777
14. bře 2011

a kaše sa zavádzajú sporu s lepkom však? vlastne lepok podávam najskôr v kaši - aspon tak mi to vychádza - lebo ked čítam taj ke ryžová kaša, ovsená kaša, jačmená..

andelka
14. bře 2011

@mona777 kaše jsou i bezlepkové, někdo dává kaši dřív jak lepek 😉 bezlepková je rýžová, jáhlová, kukuřičná, pohanková a lepková je ovesná, ječmenná, špaldová, žitná, pšeničná (krupicová).
S tím jídlem - kamarádčin chlapeček to taky dlouho neuměl, nakonec na to přišel. Musí se trénovat. Je to ještě brouček malinký.
Jinak ho krmím v židličce, dá se dát trochu naležato dozadu, teď už teda sedí. Dřív byl v lehátku. A venku ho mám na klíně. Akorát se mi tak blbě strefuje do pusy 😅

mona777
14. bře 2011

@andelka dakujem 🙂 @me to je info aj pre teba pozri si čo napisala andelka 🙂

mona777
14. bře 2011

@andelka akurát neviem čo to je jahlová 🙂

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
14. bře 2011

@mona777 jejda, ty jazyky 😅 ještěže jsme tu mezinárodní 🙂 Jáhlová je výborná, z jáhlových vloček dělám kaši sobě. Malému instantní, je jemnější.

vivien6
14. bře 2011

@sussanah od vtedy nepila v noci,spala az do rana takze nebolo kedy vyskusat. a ono ja som napisala,ze deti kojene su castejsie hore,a nie chore 🙂 ale ano suhlasim,kojene maju vecsiu obranyschopnost.co som nacitala,takze to sedi..

vivien6
14. bře 2011

baby a co hovorite na hrozno?ake ovocie by som uz mohla davat malej okrem klasiky?? dakujem
a co je dobre na hnacku??