Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

berenika39
28. zář 2009

uvařit a rozmixovat, určitě. 😉 😉 . podle švagrové chuti bych byla opatrná, zkus spíš dobrej web www.kojeni.net.
tam je všechno podrobně, postupně a tak nějak přiměřeně 😉 😉

petreva
29. zář 2009

TIN, SHAULA, děkuju za postřehy!! Elenka je pořád marod, tak musím počkat až bude fit.

pajinka23
29. zář 2009

Babule tak ten moj mali mi zje naozaj vsetko 😀 😀 😀 zeleninku ma rad a vcera som mu dala aj trosku vyzivky a spapal 😀 😀 som stastna lebo ako citam ake maju niektore maminky problem donutit drobcekou papat tak som sa aj ja zo zaciatku bala ale som stastna ze mam doma taaakeho jedaka ako mam v jedle si neprebera a pije tiez vsetko od vodicky prevarenej as po stavicky 😀 😀 😀

aponchie
29. zář 2009

na poradnu jdeme az za tri tydny v ramci ockovani,ale prijde vam 120g za 4tydny hodne malo na vaze?me teda jo mozna je to tim,ze se mrska hejbe a spali vic nez predtim,kazdopadne jsem nechtela pred 6m prikrmovat,ale vseci kolem co maji takov ezrouty nenasytne jak ja rikali,ze se to tim upravi prej ma hlad..jako kojime pres den 6x v noci i 4x 😝 ja prave nevim jak moc dokaze tech par lzicek mrkve zasytit lepe nez melko?je to tak nebo jak to je?dik

berus222
29. zář 2009

apnochie, mne sa to zda strasne malo za 4 tyzdne. nas rastie ako z vody a uz ma asi aj 9 kg. tiez som nechcela davat prikrmy skorej ako od 6 m, ale v noci som kojila kazdu 1,5 - 2 hodiny, co bol des, tak na vecer davam kasu, do ktorej nastruham mrkvu a spi od 22 - 2:30 v kuse. inak nezje nic okrem tej kase vecer. zemiak, mrkvu, jablko,... nic. len rajcinovu stavu, s tou by sa aj zadrhol, keby mohol. 😀

aponchie
29. zář 2009

berus me mala prave pribirala do t eposledni navstevy dost rychle .porodni vahu mela 4kg a v 6tydnech mela6kg 😲 pak to slo pomaleji a ted ma necelych 7kg i tak je strasne velka ma 65cm.ja pockam do dalsi kontroly a zeptam s eji na to,ale me stve jak ona nic nez prso nechce,lzickou se davi a plive ven,flasku sme zkusili bez uspechu uz druhy mesic..proste koza koza dokaze nejist dokud nedostane kozu ja nevim co s tim teda..a prej dite by nemelo jist prikrmy dokud nesedi nebo tak nejak

berenika39
29. zář 2009

apo, je to málo. ale zase při kojení ty přírustky nejsou pravidelný, hlavní je že nehubne,i malej přírustek je ok. uvidíš co ti řekne mudra, ale mrkev to asi nespasí. co UM na dopití třeba po večerním a ranním kojení a přes den jen kojo? můžetobýt přechodný, zase se to třeba upraví. akorát nevím, jak ve čtyřech měsících dát UM jinak než z flašky a to je škoda...

babo raď...

aponchie
29. zář 2009

ber nad tim sem uvazovala mam doma vzorky beby v prasku hipp nejake jine sunar v prasku ve sklenicce hotovou bebu ha1 a nic..kdyz ji dam jakykoliv cumel tak proste to ma v puse otevrenou pusu a tece ji to ven nechce zadny dudel zkusila sem kdeco sla sem i do porodky to zkusit a ona to narvala uplne cele ten dudel do pusy jakoby se dusila mala ale parkrat si potahla nicmene 20ml z apul hodky jsou nervy to fakt nedavam ja nevim jak to udelat..

jituskak
29. zář 2009

ahojky holky. pomalu dávám malýmu ovocné skleničky, ale on to vůbec nechce. zeleninku papá v pohodě a rozhodně u toho neděla takový obličeje jako u ovoce. je to podle mě moc kyselý. boím se, že mu to zprotivím, když mu to budu dávat každej den... co mám dělat? vyprdnout se zatím na to a počkat, nebo po těch pár žičkách to zkoušet denně?

aponchie
29. zář 2009

ja sem u terky mela opacnej problem zase nechtela zeleninu a jedla jen ovoce..tak sem pockala tri dny a zkusila to znova a zase tri dny a znova nakonec to snedla

aponchie
29. zář 2009

ted se koukam do jeji karty tak 22/8mela 6500g a 17/9 6600g 😲

aponchie
29. zář 2009

no a pokud teda bych dokazala nahradit jedno vecerni kojeni mlekem nebo dokrmit teda po kojeni na co s emam pripravit?myslim tim bude mit zacpu vetry boleni brucha atd?pac ja to nikdy nezazila tohle .terka je kojena 8m plne a pak sla na prikrmy plus kojeni nikdy sem nedelala UM 😝

balance
29. zář 2009

Ahojte, my sme zacali s prikrmom pred mesiacom, obednu davku mlieka sme nahradili zeleninkou a teraz sa pokusame na desiatu miesto mliecka dat ovocie.. problem s papanim nemame, maly spapa vsetko, ale odmieta mi pit cajik. Ked sa zadari, tak mi vypije max.30ml a viac nie, niekedy aj tri dni nechce caj...nemate niektora s tym skusenosti, ako ho donutit pit cajik?

jvo
29. zář 2009

kocky ake masko moze papat v prvych prikrmoch? a odkedy mozeme jogurt? uz skoro mesiac papame zeleninku, ovocie nam nechuti tak papa este vecer kasu tak som rozmyslala ze pridam este masko a na desiatu by som davala jogurt alebo kasu a postupne do nej davala dake ovocie....
kojena bola iba do 3 mesiacov (to len koli tomu jogurtu vtedy sa tusim moze skor)

aponchie
29. zář 2009

sem mluvila s laktacni a mame zitra dojit prej zkusit na noc mleko s kasi..jakou kasi?

berenika39
29. zář 2009

apo, a lžičkou?

když bys to UM dala jen trochu a ppostupně, tak by nemuselo nic dtrašnýho způsobit, a skoro bych řekla, že je to ve 4 měsících přijatelnější než tuhá strava. po mrkvi je na začátku zácpa, bobky jak od králíka, to si nevybereš 😉 😉

aponchie
29. zář 2009

ja ji davam lzickou na mlece ten vigantol a mam co delat ji to tam narvat ona toveme a hned pusti ven a porad dokola

aponchie
29. zář 2009

no a je pravda ze kdyz ji potrebuji zasytit tak lepsi dokrmovat mlikem nebo kasi nez zeleninou ne?me prijde,z emrkev ji nemuze tolik zasytit jako kasicka treba

sixinka
29. zář 2009

aponchie, ja som to vzdala, ja olinovi kvapkam vigantol rovno do ust. ziadna lyzicka s mliekom.

aponchie
29. zář 2009

no tojsem chtela a predstav si ,ze delala a lekarka mi rekla,ze se to nesmi prej se to ma rozpustit v tuku takze timto to strasne flakam pac nez dobehnu pro lzicku nastrikat na to mleko kapku zamichat to me strasne unavuje a zdrzuje ja vim,ze u prvni sem to kapala dopusy neco jineho to bylo zlute kapky a prej to se taky nesmi jen tak kapat tak me po...jeden rok to jde pak nejde

jituskak
29. zář 2009

balance,mě taky čaj nechce... tak mu dávám ty šťávičky, co se prodávají. míchám to s vodou. 30 ml šťávy a do stovky doleju koj. vodou. a to se mohl zbláznit, jak pil,a le už si na to zvykl, tak teď zase bojujeme🙂

shaula
29. zář 2009

jvo - jogurt bych dávala až od cca 8 měsíců - ať už jde o dítě kojené nebo nekojené. Maso - kuřecí, krůtí, králičí, kachní, jehněčí, telecí, ... prostě víceméně jakékoli, ale libové - jen s hovězím bych nespěchala, připadá mi těžké. Osobně bych ale na tvém místě s jakýmkoli masem ještě počkala, aspoň měsíc. Pročti si http://www.kojeni.net/prikrmy.php nebo http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=450901
Máš ještě hodně malé dítě, tak moc nespěchej, dva příkrmy jsou v tomhle věku tak akorát (každý další má být zaváděn cca po měsíci - takže jestli jste začali ve 4 měsících, tak v 5 zavést druhý příkrm - to už máte splněno 😉 ).

lenka00
29. zář 2009

Ja jen k tomu vigantolu..kapu ho primo do pusinky po koupeli a pak jdu kojit...myslim, ze je to jedno jestli na lyicku s mlekem nebo takhle...ono se to v brisku tak jako tak smicha...vit.D potrebuje olej, aby se rozpustil...proto jsou to olejove kapky...chtela jsem se zeptat, jestli by se mohlo do mrkvicky dat malinko masla nebo je lepsi olivovy olej??? dnes jsem davala poprve a vsechno plival ven, moc nadseny teda nebyl 😝

aponchie
29. zář 2009

tak mam na to asi prdet a kapnout ji klasicky co?no a davte fakt pravidelne nebo ne?ja zjistuju,ze i 3xtydne zapomenu

berenika39
29. zář 2009

upřímně? my jsme skončili šestinedělím, dodržela jsem dávkování, a pak už jsem nedávala.ani kanavit ani vigantol. je to všechno umělý zdroj, kojila jsem plně, sluníčka bylo dost, venku jsme byli dost, mudře jsem řekla, že tomu moc nefandím a tak se jen koukla a nic neříkala, v pohodě.

pajinka23
29. zář 2009

berus222 chcem sa ta opitat na tu mrkvicku co davas do kasicky pred spanim..To do ake kasi davas??A surovu nastruhanu mrkvu???To take male babo uz moze??

lenka00
29. zář 2009

no, ja jsem ho taky nedavala uplne pravidelne...a dr. mi rikala, ze malicky ma mekci hlavicku, ze asi budeme muset pridat vigantolu...tak od te doby davam pravidelne...vzdycky po koupeli, kdyz ho mazu olejickem

tin007
29. zář 2009

aponchie, 7 kg v 4 mesiacov je uplne v pohode, moj maly mal 5.64 kg (som si pozrelav dennicku 😉 ) 120g za 4 tyzdne je menej ako je tabulka, alebo na spodnej hranici, lenze ako pises, kil uz ma dost a to priberanie sa po 3. mesiaci aj tak dost spomali. ak kojis, tak by som prikrmovat nezacala, mozno je mala v rastovom spurte, uz si presne nepamatam kedy to mal maly, ale mohol to byt aj ten 4ty mesiac a jedol po hodine a pol! ono sa to zvykne za tyzden upravit

tin007
29. zář 2009

aponchie, skus sa poradit s annag o tom pomalsom priberani, mozno bude treba zmenit polohu pri kojeni,cas, miesto. flasku by som urcite "zahodila", ked je kojena,tak by flasku nemala poznat a kedze lyzicku odmeita, tak na prikrmy este nie je pripravena (a tie sa maju davat lyzickou,nie flaskou). laktacna poradkyna vas aj videla pri kojeni,ked navrhla kasu? alebo len radila cez telefon/mail?

dolda
29. zář 2009

🙂 My Vigantol taky kapeme přímo do pusinky.a nenapadlo by mě jí ty kapky nedávat, to je podle mě celkem nezodpovědné.

Do příkrmu je možno přidat buď máslo nebo olivový olej, to je jedno.

Nechápu teda proč některé z Vás tak zbytečně brzo začínají přikrmovat děti, pokud dítě dobře prospívá stačí do šestého měsíce jenom mléko a nevidím důvod proč takového malého tvorečka zbytečně přikrmovat 😝 A chtít 4 měsíčnímu dítěti dávat jogurt nebo maso, to je už úplná zhovadilost 😠

Dneska jsme měli poprvé masíčko a velký úspěch. Jsem zvědavá co řekne na ovocné příkrmy 🙂