Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

mystique
9. led 2010

Ta ryžová je pro ně lehce stravitelná. Obilné bych na noc ze začatku nedávala. Může ke opravdu bolet pupík

mystique
9. led 2010

Mato my začnem až tak za 14 dní 🙂

laska2208
9. led 2010

aponchie, ja kasu zatial vobec nedavam, lebo aj Magdalenke z nej bolo zle a skusala som ryzovu, ktoru odporucaju od ukonceneho 4-teho mesiaca a Magdalenka uz vtedy mala 6 mesiacov (sme na UM) a dokonca som jej ju radsej skusila dat okolo 17,00 a nie na noc a aj tak to nepomohlo, grckala z nej.

dnes som jej zas skusila nalamat do UM tie susienky od Nestle, papala ich pekne, len sa jej potom dost odgrgavalo a ked som umyvala lyzicku a misticku, tak som zistila, ze su poriadne mastne,tak si myslim, ze je to asi tym
chcem sa vas teda opytat, ci neurobim lepsie, ked budem do toho mliecka davat radsej obycajny rozok, ako tie susienky? ten tiez neobsahuje vajicka a dokonca ani cukor

aponchie
10. led 2010

laska vcera sem zkusila udelat mlicko UM a dala sem do nej 3lzice te ryzove a bylo to ridke jak hrom skoro to teklo tak nevim ,ale vic sem nedala..nakrmila sem ju tim v 7vecer a v 8se chtela nakojit no asi to zapit ze..tak se napila asi 7min!to je hodne to vypila beznou davku mleka na to a usnula 20.15 v 21vzhuru pac se pretocila na bricho a neumela sae v noci otocit tak sem ju prendala a spala dal pak se obudila az ve 23.30a to je plne nakojila a pak v 00.30,2,3,4,30,5,7kojeni takze kase nam nepomaha na lepsi spanek 😀 dneska uz nedam asi to nema cenu

aponchie
10. led 2010

ale pricitam to i tem zubum samo

mystique
10. led 2010

Ve většině případů není vůbec kaše řešením na spánek 🙂 Někdy to jsou špatné navyky a někdy třeba pozůstatek špatného porodu nebo obráceneho režimu v těhotenství.

aponchie
10. led 2010

to vim ,ze je to zvyk pac je kojena od narozeni a vyzaduje prso imrvere v noci aspon ,ale me to az tak nevadi pac spime spolu tudiz se krasne vyspim ,jen sem chtela zkusit jestli treba..

aponchie
10. led 2010

a hlavne sem si chtela zkusit ze kdyz ji to nic neudela muzu ji to dat obcas mam bolave prsa jak hrom to delala i Terka jak ji lezly zuby zuzlala mi prso jak hrom 😒

mystique
10. led 2010

🙂 Tak to máte malého závisláčka, ale pokud Vám to oběma vyhovuje není co řešit a samo to přejde

iinuska
10. led 2010

aponchie, aj ja som to skusala s kasou, ze ci nebude lepsie spinkat, ale nepomohlo. Ja mam pocit, ze to uz robi zo zvzvyku. Maly nechce dudel, tak si potrebuje trosku potahat 😅

aponchie
10. led 2010

jee tak to unas dudel super to pomaha ,ale jak sem kdysi psala ona spala nadherne do 4mesicu a pak to zacalo prvni hexou 🙄 dostala ji pozdeji a od te doby je to uplne jinak no a navic ma nov eveci..lezeni zuby prikrmy vnima starsi dceru proste vsecko a je trosku citlivejsi jak rikala lekarka takze se u ni vsecko vic projevi..nekrici nerve nenechavame vyrvat nikdy je to v podstate pohodovejsi decko nez Terka jen sem si rikala,ze v tech 8mesicich by mohla kdyby ji nedelalo zle ryzovou kasicku odpoledne ,ale zda se ,ze by mohla zaludek to snesl ,ale buzeni porad stejne takze hlady se urco nebudi 😀 kdyz je kojena misto kase to je jiste..ja ji pri kazdem knourani vemu pochovam ona usne a dam ji zpet..mozna kdybych to nedelala bude to lepsi jenze ja kdyz jdu spat uz nemam silu su jak krtek rozespala

slniecko26
10. led 2010

Ahoj aponchie! Tak dnes sme dali to 100% ovocíčko čo si mi odporučila a spapala to nechala nejaké 2 lyžičky 🙂 a na obed sme mali červenú repu so zemiačikom a tiež veľký úspech spapala všetko 🙂 no a večer skúsim dať kašičku tak uvidím ako jej bude chutiť.

lily1983
10. led 2010

Ahojte maminky, ja som tu už velmi riedko,ale z casu na cas vas aspon citam..
potrebovala by som radu ohladom prikrmovania.. mala ma uz skoro sedem mesiacov, uz od ukon.4.mesiaca prikrmujeme, a teraz pride cas na masko a pecivko, to som este tiez nedavala, tak sa chcem spytat, ako davate vy dietkam celozrnne pecivko, dala som jej par krat kôrku,lebo nam pred par dnami vysli dva zubky, tak žužle, ajked sa bojim, ze jej to zabehne, rozky tu nemame, zijem v irsku...smola.
a aj jogurty by som sa chcela spytat ake davate , a ci uz mozem dat, lebo tie detske co tu maju niesu skladovane v chladnicke, to jej nechcem dat, ktovie co to obsahuje.
dakujem pekne, teraz tu budem asi castejsie, lebo budem potrebovat poradit, dakujem 😉
prajem pekny dnik

aponchie
10. led 2010

slniecko super a jak si tu repu delala?varila si cerstvou?ja treba repu uplne nesnasim..manzel rikal jak je silene zdrava coz je jen zavarena mi nechutna a nikdy jsem ji pro sebe nedelala 😝

lili celozrne radsi ne je hur stravitelne pro mimca.. 😎

aponchie
10. led 2010
lily1983
10. led 2010

🙂 🙂 🙂 supeeeer, dakujem pekne

lily1983
10. led 2010

chcela som sa spytat este, papaju vam deticky v pohode cerstve ovocie????ja som skusala davat jablko, a baban, banan vobec nechce, a jablko mi zjedla asi tri krat cele, ale uz ho nechce,davam jej tam aj marinu keks, ale uz vobec, napina ju, vypluva to..som zufala, ako to robite vy?
skusim hrusku, ale pochybujem, a citala som ze ja broskynu a marhulu by uz mohla, co si o tom myslite? dakujem

zizala
10. led 2010

Lili nevím jestli v Irsku mají jogurty typu Hollandia, Activia atd. Ty jsem já dávala nejdříve když jsme s jogurty začínali. A jen bílé. Ty s "ovocem" nedávám ani teď. Hlavně aby měli alespoň 3% tuku. Jinak se tomu snad ani jogurt říkat nedá.
A ovoce, já zkusila nejdřív ve skleničkách aby si na tu chuť zvyknul a pak už neměl problém jíst syrové. Ale taky mu to trvalo než tomu přišel na chuť. Broskve jsou alergeny, ty bych dala později. My začínali jablko, hruška, banán....

lily1983
10. led 2010

zizala dakujem, a mozem jej tu actiiviu dat aj teraz ked ma len skoro sedem mesiacov? ved to obsahuje kravske mlieko, nie? a to by som este nemala davat.dakujem

slniecko26
10. led 2010

Aponchie robila som to tak, že som kupila čerstvu červenu repu, ošúpala som ju a dala spolu variť so zemiakom, ked to bolo uvarene mixla som to mixerom a išlo sa papať 🙂 bolo to super aj mne to chutilo 🙂 ja mám však červenu repu veľmi rada. Teraz večer okolo pol 6 sme dali tu kašu ale vôbec jej to nechutilo! Ochutnala som to a ak mám povedať pravdu ani mne to nechutilo. Kupila som jej na základe rád - Nestle - Mliečna kaša s banánovou príchuťou.

aponchie
10. led 2010

ja sem ji dala v 7 zasetu ryzi v mlece a ted je cila jak hrom 😀 porad hleda prso beztak nakojena je uz ted tak pockam az ji to klesne v zaludku a povali do duchen 😎 tu repu zitra koupim a zkusim to dik

rimmel
10. led 2010

ps nakoniec som mu nedala vajecne cestoviny..boli bezvajecne 😉

slniecko26
10. led 2010

Nie je zač, myslím, že to malej bude chutiť nemusíš sa báť 😉

shaula
10. led 2010

Lily - jogurty od 8 měsíců, vy ještě máte čas. Takové, aby byly pouze z mléka a živých jogurtových bakterií, žádná zahušťovadla ani cukr ani nic podobného. Celozrnné pečivo je údajně pro děti špatně stravitelné, pokud tam nemáte rohlíky z bílé mouky, tak dávej radši chleba.

iluss
10. led 2010

slniečko: já jsem na začátek koupila svojí malé taky mléčnou kaši od nestlé - ale rýžovou bez příchuti a ta je celkem fajn, chutná malé i mě 😉

slniecko26
10. led 2010

Ja som chcela tiež ryžovú ale oklamala som sa v obchode 🙂 čo už. Kupime aj tú a uvidím ako bude chutiť.

lily1983
10. led 2010

dakujem saula, tiez som si myslela, a tie jogurty co tu maju pre deti, len niesu chladene, su normalne len tak v regali, myslis, ze je dobre dat dietatku? a este som sa chcela spytat, ci mozem malej aj uvarit vyzivku ked nechce to cerstve ovocie, alebo by uz mala dostat cerstve od pol rocka?

slniecko, ja som mala podobny problem, najprv sme len zahustovali mliecko na vecer a teraz jej uz davam kasicku, nechela, ale uz chce, len som musela najst tu spravnu chut,ochutenie.pijeme aptamil od milupy tak jej davam aj kasicky od milupy a niektore su fakt grc. tato jedna jej chuti, a tak sme pri nej zatial, ajked ma pol rocka davam jej tie od 4.mesiaca, aby ju to az tak nezasycovalo,lebo ajtak pije mliecka len len akurat, aj viac by mohla.radsej nech sa mi v noci zobudi a da si mliecko.

kolko vam vypiju drobci? nasa ma 6 a pol mesiaca a vypije tak 500 - 550ml aj s vodickou spolu.
na poradni mi povedali, ze je s vahou tak blizko spodnej hranice, ale ona stale tak malo pila.tak som sa zlakla a teraz to sledujem. ale nieje to tak, ze dieta si vypyta, kolko chce? okrem toho mliecka spapa asi 160 ml zeleninky, a potom jabko ked sa podari, co sa uz moc nedari, a vecer ta kasicka, to spapa dost.
dakujem

baca
10. led 2010

Holky, asi týden zkoušíme přikrmovat, ale pořád mi to Barborka nechce jíst. S úspěchem někdy pozře 3x na špičku lžičky, ale pak se šprajcne a už mi tu lžičku do pusy nepustí. Nechci ji nutit, to by mělo opačný efekt. Dávala jsem mrkev a mrkev s bramborama. Hlad asi nemá, protože kojím ostošet pořád. V noci se budí víc, než dřív (dřív jednou za noc , jak na to vzpomínám..., teď tak 3x, 4x).
Takže předpokládám, že to prostě mám zkoušet, až jednoho dne tu lžičku vezme na milost, nebo třeba přestat a zkusit za týden...?
Snažila jsem se jí do toho odstříkat svoje mlíko, ale ručně to nějak nejde a ti mechanickou odstříkavačku nemám. takže to asi taky nepujde.

iluss
10. led 2010

lily: mě Lucinka poslední dobou taky moc nepije mlíčko, vlastně od doby, co přikrmujeme (měsíc). Vím, že už nebude pít tak hodně, jak pila dřív, ale přece jenom bych byla radši, kdyby toho mlíčka vypila trošku víc. Takhle si jenom cucne a stačí. A to jí nedávám plnou dávku příkrmů. Dopoledne sní ovoce (ale zatím jen pár lžiček, začínáme s tím), k obědu si dá zeleninku s masem (cca 120g, víc do ní nedostanu) a večer kolem páté kaši (taky jen malou mističku). Jinak během dne si ucucává mlíčka a pak kojím 2x v noci.
Nevím kolik toho vypije během dne v ml, protože kojím, tak to nijak nepočítám.

Ale naštěstí nemáme problémy s přibíráním, Lucinka patří k těm větším dětičkám, takže už takhle mi váží až až 😉

iluss
10. led 2010

dnes přes den mi bumbala mlíčko tak málo, že už jsem večer měla prsa nalitá k prasknutí, tak jsem odstříkala a mládě to dostane zítra k obědu (přimíchám jí to do zeleninky - ředila jsem jí to vždy kojeneckou vodou, tak teď to budu ředit mlíkem jak zpočátku zavádění příkrmů). Holt to tedy budu praktikovat asi takhle. Vždycky večer odsaju a druhý den jí to dám do jídla.

baca: Lucinka mi zpočátku ty příkrmy taky nechtěla papat. Trvalo nám to asi týden a půl, než snědla pár lžiček. Nejdřív jsem jí to hodně ředila mlíkem. Bylo tam snad víc mlíka než mrkvičky, postupně jsem mlíko ubírala a přidávala mrkvičku a pak si na to zvykla a už baští. Ale ručně bych taky neodstříkala, já mám na to tu mechanickou odsavačku.
Nemohla by sis tu odávačku půjčit někde u vás v mateřském centru? že bys jí to pár dní ředila mlékem, než si na ty příkrmy zvykne. pak až se naučí papat, tak to nebude potřeba.
lucinka zpočátku nepapala, protože nevěděla, jak to má spolknout. Vždycky to žmoulala v pusince a pak to vdechla a začala se tím dusit. Chce to jen výdrž a vytrvalost.