Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

janetty
22. led 2010

ava, banan na masle? ako ho robiíš? skúsim aj ja 🙂

lily1983
22. led 2010

no to by som aj ja poprosila ten banan na masle, lebo moja nechce baban ani vidiet, ajked dnes som jedla ja, a dala si, ale ked som zobrala lyžičku tak už nechcela, keby ste ju videli...potvorka!!

janetty, vazne je to lepsie?? a preco??

janetty
22. led 2010

lily, ani poriadne neviem prečo 😅 Len tu som sa dočítala, že ak maslo dlhšie stojí a zožltne, tak je menej kvalitné. Teda čím menej žltne, tým je kvalitnejšie.
//1983 je tvoj rok narodenia? lebo aj môj 😀 //

ava
22. led 2010

holky, je to lahudka 🙂) na masle osmahnu rozkrajeny banan az trochu zezlatne. Pak to jeste rozmackam vidlickou. Ale muj banan miluje i syrovy. Osmazeny mi doporucila PA.
Pro sebe ho delam taky - ale jeste si na tom masle zkaramelizuju trtinovy cukr 😉

lily1983
22. led 2010

dakujem, ja len kôli tomu ze sa bojim tej bielkoviny, asi skusim najprv floru, a samozrejme dam jej potom pomaličky aj normalne, ale tak co citim.. 😀 😀
ano som 1983 narodená, starneme, co uz 😀

ava
22. led 2010

ne, jste strasne mladeee! Zavidim 😉

janetty
22. led 2010

😀 ďakujeme ava, aj za tie banany, aj za lichotku, že sme mladé 😉 nie lily
lily, keď tvoja mala nechce samotný banán, nedavaš jej ho s nastruhaným jablkom? môj to má strašne rád 😵 a ešte par lyžičiek bieleho jogurtu, to aj tatkovi chutí 😉

lily1983
22. led 2010

ano ava, dakujeme 🙂 😉
nechce, a ani jablko čerstve, jedla to, ale zaťala sa, tak teraz varim chvilku vyživky, a o par dni vyskušam znova.
na ten jogurt sa už aj ja velmi tesim, este cakam aspon mesiac, a dam, a tam jej budem davat vela ovocia, tak to sa tesim.... 🙂 🙂

emanka
22. led 2010

lily, ešte sa moc neteš, ja som začala s bielym jogurtom pred týždňom a moc jej teda nešmakuje...dnes som jej dala pol jogurtu a celú výživu do toho a keď som jej dala prvú lyžičku, tak sa rozplakala 😀 asi čakala mäsko so zeleninou, ktoré by mohla jesť celý deň a tak ju to zaskočilo až natoľko, že sa rozplakala 😲 😀 no ale potom to zjedla celé 🙂 takže, držím palce 😉

achina
22. led 2010

Holky, prosim vas, ja objela cele mesto, Tesco, Hyperalbert, Interspar a nikde nemaji mrazenou bio zeleninu ! Co mam proboha tomu ditku davat? Mam domaci brambory a mrkev, ale vic nic. Koupila jsem sklenicku brokolice, tak to asi smicham s bramborama, ale to bude asi pekny hnus, co ? 😖 Jinak ma teda maly trochu prujem, tak mozna musim par dni pockat, ale i tak to muj problem se zeleninou nevyresi. Ach jo. Fakt Ardo vyrabi Bio ?? Ve Sparu na cedulkach pisou, ze maji vlastni bio, ale na baleni je pouze slovo Vital, tak jsem to nekoupila ☹ Kde a co kupujete vy?

lily1983
22. led 2010

emanka, no to si ma moc nepotesila, 😅 ale ved sa uvidí 😖
ja som dnes uvarila marhule, no tu su dostat marhule, akoze skusila som ako to chuti, a bolo tam citit marhulu, ale kysle ako slak, tak som to uvarila a pridala som do uvarenej jablkovo hruškovej len jednu lyžicku, a cakala som ze to nebude jest, a cudujem sa, že to jedla, a dokonca vsetko, takze aj do toho jogurtu budem vymyslat nieco take co to velmi osladi, napr, susene marhule sa chystam dat urcite, tak mi drž palce hi 😅 🙂
a to masko zo zeleninou, no to ano, to by zjedla kolko by som jej davala, tolko by papala 😀
a cerstve ovocie zatial nedavam, lebo to nechce, ani jablko ci banan...ale skusame 😉

emanka
22. led 2010

lily, ja som jej dnes akurát dala marhulovú výživu, kupovanú a tiež bola kyselá, no ale dobre to dopadlo. Ani naša najskôr nechcela čerstvé jablko a tiež ani banán, banán teraz miluje a jablko zje jedine s banánom, samotné vôbec a pritom jej dávam sladučké, no ale tvári sa pri tom, ako keby jedla citrón 😝 😖
ešte k tomu jogurtu, mne švagriná povedala, že jej môžem dávať aj sladkú activiu, no ale to nechcem, radšej sa to snažím skombinovať s tým ovocím...a dokonca, keď nechce ten jogurt jesť, tak zoberiem sušienku detskú a naberám to s ňou a z toho to zje jedna radosť...asi keď ju ožužláva, tak je to chutnejšie...a pritom si z nej ani neodkusne, má to len ako "naberačku" 🙂
No ale budem ti držať palce, nech jej to chutíííí 😉

aponchie
23. led 2010

http://www.ardomochov.cz/aktuality.php

achina ja teda bio mo cnedavam jen sklenicky co mam doma obcas jinak varim z beznych surovin samozrejme kvalitnich tzn,neotlucene neposkozene zrale.nechci to nikomu brat to Bio ,ale ...ja ted narazila v Kauflandu na zeleninu do polevky za 15kc sacek uz nevim presne nazev ,ale je to jemnounce narezane na nudlicky je to i napsane na obalu,ze je to very jemne a je to bez chemie a jinejch kravin to maji napsane na obalu je to ceska vyroba a je to moooc dobre az jsem cumela jinak beru z Nowaca smes pod svickovou prouzky to je super

janetty
23. led 2010

lily, mne môj drobec samotný jogurt nezje, len s ovocím /ale to je viac ovocia ako jogurtu 🙂 / A tiež má rád, podusené jablčko s uvarenými ovsenými vločkami a trochou jogurtu.

achina, zemiak s mrkovu a brokolicou je dobré, bude mu to šmakovať neboj 😉

lily1983
23. led 2010

janetty, ved aj ja som si to tak myslela, ze tam zo zaciatku dam vela ovocia, viac ako jogurtu, a s tym podusenym jablčkom, no tak to vyskusam tiez.. 😉 ..a dávas masko každý den?

achina tiez si myslim, že mu to bude smakovat, aj ked som uvarila prvý krát broko, tak sa moja malá sa tiež tvárila, ale prišla na tu chuť a zjedla...akurat som postavila na dva prikrmy s kuracim maskom, mrkva, trosku petrzlenu, batáty, 2 ks, ruž.kelu, a jeden s broko a druhy s karfiolom..to budem striedať..teraz ked sme zacali s tym maskom jej budem davat trosku každy den, a raz za tyzden ten žltok, a potom uz nebudem davat kazdy den..uz mi 3 noci prespala cele, a tuto noc sa zobudila ako predtym, papala a o siedmej uz bola hore..nechapem..😅

helenacz
23. led 2010

ahojky holky, prosím poradtě nemám čas to číst hodně do zadu, proto píši rovnou🙂))
začala jsem s příkrmem a už ji chutná i mé vařene-za začátku odmítala snědla jen kupované,ale to já jsme ji dala jen 2x a ted jen vařím....mala má za chvilku 6 měsícu a zatím ze zeleninky dávám jen mrkev a brambor-co můžu ještě smíchat s mrkví?
nebo mám dát třeba špenát nebo brokolici?
poradte co můžu ještě doma připravit🙂)
děkuji papa
Helena

lily1983
23. led 2010

ahoj helena, tušim spenát nie este, az od 9 mesiacov, ja tiez este nedavam, ale tu brokolicu som davala ako tretiu, tak skus, ale pomalicky..tj, do prikrmu primiesaj len jednu kávovú lyž keby nahodou mala reakciu..potom som davala cuketu, potom kveták, a teraz uz aj jeden petržlen na celý hrniec, plus ruž. kel..ale postupne a pomaly.. 😉

janetty
23. led 2010

lily, ja mäsko nedávam každý deň, si 2-3krát do týždňa a raz žltok, bud do polievky, alebo uvarený do masla a na chlebík 🙂

helena, už môžeš davať mrkvu, petržlen, kaleráb, zemiak, brokolicu, karfiol, ryžu, kuracie či morčacie mäsko... špenát asi ešte nie, ja som myslím davala okolo 7.mes. A z ovocia už môžeš jablčko aj banán.

helenacz
23. led 2010

jablíko i banán už dávam...a jak ji mám tu rýži udělat?jako uvařit a pak jako rozmixovat?nebo jak ????díky za rady 😉 a tu rýři mám dát s čím?maso dám až od 6.měsíce

achina
23. led 2010

Aponchie, diky za odkazy, ja na tom bio uplne striktne netrvam, kdyz by ale aspon nebyla zima, ale sezona, tak mam lepsi pocit. Takhle nevim, jak dlouho to kde lezelo a kolik to ma vubec vitaminu. U mrazene ne bio si nejsem jista, ted jsem koupila brokol. bonduelle, byla moc dobra, ale nakonec jsem mu ji stejne nedala 😠
Holky, vy co radite brokolici, kvetak,petrzel atd...kde to berete??
janetty, uz tak malemu ditku muzu dat maso ? ja chtela jeste pockat..a co fazolove lusky, taky muzu ?
Diky!

janetty
23. led 2010

no môžeš ju uvariť hneď so zeleninkou a rozmixuješ, ak ti papa mixovane...

pozri tu: http://www.maminkam.cz/recepty-pro-deti/

ludmilaa
23. led 2010

Ahoj holky,prosim Vas poradte ..zacinam od vcerejska s predkrmovanim mrkvickou ze dvou lzic a nevim jestli ho muzu kojit hned po predkrmovani ? Zda se mi ,ze ma hlad..

rimmel
23. led 2010

samozrejme, mrkva nenahradza jedlo

ludmilaa
23. led 2010

Dekuju... 🙂

aponchie
23. led 2010

petrzel beru pranou balenou v lidlu nebo rano v kaufu je hezka zelenina ..tesco je strasne 😝

emanka
23. led 2010

v Tescu nie je nič dobré 😝

shaula
23. led 2010

Helenacz i všem ostatním, stále se tu opakují dotazy "co můžu dát?" Kuk sem:
http://www.kojeni.net/prikrmy.php
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=450901

Rimmel - mrkev nenahrazuje jídlo? A co to tedy je? 😀 Spíš bych řekla: "ze začátku jí mrkev nebude stačit na celou porci" 😀

Achina - to bio zas tak neřeš 😀

aponchie
23. led 2010

shaula ,ale i ja slysela od hodne pediatru a LP ze mrkev neni plnohodnotne jidlo na pribirani je to na zvyknuti krmeni a na dopleneni mineralu a vitaminu jinak kdyz dite sni denne priklad sklenicku mrkve a bude se k tomu kojit nepribere z toho 😎 doplni vitaminy vyskytujici se v mrkvi nic vic ta energie je tak zanedbatelna..

janetty
23. led 2010

achina, ja keď som začinala prikrmovať, kupila som skleničku príkrmu zemiak+kukurica+morčasie mäso a myslím, že to bolo v 5.mes. Ale drobec to vôbec nechcel jesť. Nemal a ani nemá rad mixované jedla. Tak som mu vždy varila a roztlačala vidličkou. //Nepamätám presne, ale na skleničke bolo písané od 5. mes. a neviem či aj nie od 4.mes.// 🙂