Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sofia2008
7. dub 2011

ahojte..mam otazku, kolko pocikanych plienok maju vase deticky? ale tie na UM..my mame ledva 5, aj to nie vzdy, mliecko pijeme len v noci, tak rano mame 2 max plne a potom cez den este 2,3, ale nie su az tak velmi plne ako rano..mala bude mat 6 mesiacov, cez den jej davam caj cca 100ml..mam davat viac?
a este co sa tyka stolice, tak mame 3x denne. je to ok?
dakujem za rady 🙂

cicimon
7. dub 2011

@sofia2008 3x denne stolica je dost... a co sa tyka toho cikania.... nemyslim ze myslia na pampersky ale skor latkove plienky, tie sa daju dobre pocitat.... moja ma takym stylom za 2 hod 3 plienky... ked dam pampersku tak ked ju ma celu noc je dost mokra a cez den ju ma cca 3-4 hod a je tiez mokra... ale zas ak sa to tak rata, tak tych plienok samozrejme vela nie je.... ak by sa ratali latkovky tak ich bude urcite aj 10...
a 100ml na 6mes dieta je celkom dost caju...

sofia2008
7. dub 2011

@cicimon dakujem.. 🙂

julienka
8. dub 2011

mozem dat dcerke jogurt Holandia vanilkovy s probiotickou kulturou?

zuhur
8. dub 2011

@sussanah dnes dostal v zelenince zamaskovaných tentokrát jen 10g masíka a otvíral pusinu jak divej - tak se na něj musí 😉 😀

julienka
9. dub 2011

poradi mi niekto??
mozem dat dcerke jogurt Holandia vanilkovy s probiotickou kulturou?

cicimon
9. dub 2011

@julienka ked ma len 7 mes davaj radsej len biele.. na ochutene ma este trochu cas

babulinkab
9. dub 2011

@julienka já bych dala bílej a do toho přimíchat trochu ovocné přesnídávky 😀

ivanka85
9. dub 2011

@julienka tak ako pise babulinkab, primiesaj vyzivu, ja zvyknem malemu pomrvit aj keksiky, roztlacit banan, niektorym babatkam chutia aj burizony🙂

andelka
9. dub 2011

@zuhur to mám radost, že to jde 🙂 tak teď budeš pomalinku množství zvyšovat a on si určitě zvykne 🙂
Já už sem tam zkouším dát Danymu okousnout své měkké bagety a umí to zpracovat pěkně, tak asi brzo zavedu svačinu - pečivo s něčím 🙂

zuhur
9. dub 2011

@andelka dneska to šlo taky, takže příští týden trochu navýším a chci zkusit žloutek. Taky už by si asi pomalu zasloužil i něco jiného než brambory - např. rýži. Ale hezky pomaloučku. Nám všechno dlouho trvá, ale to neva, času má dost. Ještě teď vypilovat to jablíčko s mrkví 😅

zuhur
9. dub 2011

@andelka jinak Dany je šikulka. Za chvíli bude baštit všechno s vámi 😉

vera1132
9. dub 2011

ahojte, chcem sa opytať kedy ste začínali s papaním, mrkvičky, a tak? ? ? my sme už na nutrilone, a pediatrička nam povedala že by sme už aj mohli .
ked ste aj začinali papať, tak s akými lyžičkami ste krmili, železními, alebo umelými?

medyna
9. dub 2011

@vera1132 ahoj, aj my sme uz vo Vasom veku boli na UM, ale papat sme pomalicky zacali, az ked mala Natka 4a pol mesiacika .... pomalicky, najprv zjedla len jednu lyzicku a tak ..... papali sme s umelymi detskymi lyzickami. Vy ste ale este malicky na papanie, ja by som urcila pockala aspon do ukon. 4 mesiaca ..... Babatku nic neujde, ked nezacne papat hned ....... 😉

vera1132
9. dub 2011

@medyna ešte nechceme papať, len sa pytam .
je lepšie začať s umelými lyžičkami?

medyna
9. dub 2011

@vera1132 urcite lepsie umelymi . Mne sa zdaju take "jemnejsie" a su mensie, akurat do malej pusinky 🙂

vera1132
9. dub 2011

@medyna ešte si len tak vybrať, ktorá bude dobrá, a tie umelé lyžičky treba prevariť, alebo stačí umyť?

medyna
9. dub 2011

@vera1132 no ja som len poriadne umyla v horucej vode. Ani ma nenapadlo, ze by to trebalo sterilizovat ....... 😅

vera1132
9. dub 2011

@medyna hm, ved to, rozmyšlam nad kúpom detského riadu z aventu, tú novinku, pribor, čo aj masíruje detské dasna. no uvidim, podla financí.

medyna
9. dub 2011

@vera1132 hmmm, no to si musim popozerat ...... 🙂 my sme mali asi 3 rozne balenia detskych lyziciek, znackove aj neznackove, ale najviac sa zatial osvedcili lyzicky MAM.... z toho Natka papka jedna radost 🙂

vera1132
9. dub 2011

@medyna no inač ta značka sa aj mne pači ale aj malému, čo som nakúpila flaški avent, a boli na tom cumlíky, tak z tohomu niak nechutilo papať, kúpila som MAM a bolo super.
tak potom pozriem aj riad. a je to aj cenovo zaujímavé. a aj dudlíky sú za dobrú cenu. 🙂

medyna
9. dub 2011

@vera1132 no ved to... ani moja mala nechcela nijaku flasu, len MAM, z ineho cumla nevie a nechce pit ...... a cenovo su fakt dobre .... 😉

piacere
10. dub 2011

ahojte žienky,

napokon som sa rozhodla, že malému zavediem lepok už teraz, nie až po roku...

Prosím poraďte ako na to....

Začnem ovsenou kašou? Ako často? Koľkokrát do týždňa a ako "dávku" zvyšovať? Do roka by som chcela prejsť až na pšeničnú kašu. Chlebík, rožok... až po roku.

Ďakujem.

andelka
10. dub 2011

@piacere já jsem též nečekala do roka, začla jsem po 8měsíci - nejdřív 2x týdně, pak víckrát, teď už má něco lepkového každý den a umí už kousat (konečně), tak ode dneška asi začnem se snídaní (pečivo s něčím - dneska měl bagetu s máslem, na drobné kostičky). Jako první jsem přidávala ovesnou kaši do ovoce, ale dá se dát i k obědu. dobrá je 3zrnná kaše Babylove, tam je oves, žito a špalda, ty jsou lepší než klasická pšenice.A dávka se zvyšuje postupně, i četnost. Někdo říká zas, že se má něco lepkového zavést hned v menším množství každý den. Mi přišlo lepší to postupně, ale asi se dá obojí.

mishad
10. dub 2011

Maminky, prosím o radu, příští týden bude Nikolce 7 měsíců, papkáme zeleninku už 2 měsíce, maso a ovoce měsíc, chci se zeptat, můžu dávat kus kus? A jak lepek, už taky? Kaše na noc nedávám, ale doporučuje se s lepkem začínat kašemi, tak je mám dávat odpoledne s ovocem? Těstoviny taky mohu? A prosím o radu jak připravovat kus kus, s manželem to nejíme, ale Nikolce bych ráda dopřála zdravou stravu 😀 Děkuji

cicimon
10. dub 2011

@mishad jasne, na lepok je uz najvyssi cas - skus bezvajecne cestoviny alebo ovsene vlocky - pomel a pridaj do jedla alebo ich uvar a sprav kasu napr s bananom, napr na olovrant. jo, kase mozes pooludni s ovocim alebo len ciste, ved nemusia mat vsetko sladke 🙂... a co sa tyka lepku - nie je vyslovene odporucenie ze kase - vlocky su uplne idealne a tie cestoviny mozes ako krok 2 na obed
a kus kus v principe tiez mozes

andelka
10. dub 2011

@mishad lepek viz odpověď nad tebou 😉
kuskus je v podstatě těstovina, je to z pšenice, takže i to je lepkové. Kuskus se jen zaleje vařící vodou, přikryje a nechá nabobtnat. Pokud není ještě dost měkký, tak se ještě dá trošku povařit. Kaše se hodí buď jako troška do ovoce, nebo na večeři.

mishad
11. dub 2011

@cicimon
@andelka děkuji moc a ještě se chci zeptat s čím třeba ten kus kus kombinovat? A ještě k té kaši, koupila jsem ve zdravé výživě instantní kukuřičnou (ta by měla už obsahovat lepek?), takže tu připravím a do toho vmíchám jen ovoce? Děkuji moc 🙂

cicimon
11. dub 2011

@mishad ak sa nemylim kukurica neobsahuje lepok..... na lepok skor ovsene vlocky alebo bezvajecne cestoviny

janica81
11. dub 2011

Baby?? ked rozmrazite nieco zamrazene...este to prevarate?? ci hned podavate??