Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

alishia
26. říj 2008

kdy podavat ovocne stavy??? treba z mrkve???? nebo koupene od hami ?

kijonkova.k
26. říj 2008

alishia:tak mu to mlíčko dej,některým dětem trvá až 2 měsíce,než jim bude stačit jen zeleninka.Já jsem ovoce dávala až za měsíc po zelenině a šťávy nedávám,jen čajík-neslazený,ale jestli chceš,tak to zkusit můžeš,uvidíš podle malého,jak mu bude chutnat 🙂

barunka81
27. říj 2008

holky potřebuju poradit
😉

Kdy mam zkusit rýži a s čím jste jí dělali
přikrmujeme už měsíc, zkusili jsme všechny druh y zeleniny a k svaše ovoce jablko a hrušku, tak jsem chtěla udělat rýži

A Kdy jste začli davat maso? Kuzpuju občas skleničky ale chci uvařit radši sama, kdo vařite masičko sami paradte:ja nevim zda si do zasoby uvarit a zamrazit, nebo vařite to maso každej den? Kolik ho naráz koupíte,

díky za rady 😉

marfushenka
27. říj 2008

Taky bych potřebovala radu. S příkrmy jsme začali před dvěma měsíci. Malý papal ukázkově jen jsme měli problémy s pitím. Odmítal pít z lahve i z netekoucího hrníčku. Zkoušela jsem mu dávat bylinkový čaj, ovocný čaj či je vodičku, ale vždycky vypil max 5 ml. Teď jsem koupila šťávičky od Hippu a ředím mu je vodou 1:1 a najednou pije jak divý. Vím, že je to sladké a moc mu je dávat nechci, ale on mi prostě vodu ani čaj nechce.
A ještě 🙂 Včera jsme byli celý den venku a zapomněli obídek doma, tak jsme koupili skleniku od Hami (od ukon. 6 měsíce) a koukala jsem, protože tam byly celkem velké kousky. Malý samozřejmě nic nesnědl, protože si s tím neuměl poradit. Tak bych chtěla vědět, zda by už měl umět jíst i takovéhle konzistence a jak mu s tím nějak pomoci, protože on se tím akorát dusil. Většinou spíše koupíme Hipp a ten tam kousky nemá, tak nevím..

jjaanca
27. říj 2008

barunko81 já dávala v poledne rýži s masem a večer s ovocem.
Já začala dávat maso asi 14 dní po zavedení příkrmů protože malá pomalu přibývá. Maso jsem uvařila společně s bramborem (rýží) a zeleninou a pak všechno rozmixovala a dala do kelímků zamrazit. 😉

kijonkova.k
27. říj 2008

barunka81:Já jsem taky začala dávat maso asi 14 dní po zelenince,koupila jsem kuř.prso,nakrájela na kousky(asi 30g) a dala do sáčků,vařím většinou každý den,ale mám i něco zamraženého,když se mi nechce.Teď už jíme všechno maso.

marfushenka:naše malá má skoro 8 měsíců a kousky papá jak kdy,nemůžou být moc velké,ale raději má ůplně dohladka. 🙂

krista
29. říj 2008

safron • 1d • Dnes ve 12:53
Ahoj,
mam 5mesicni holcicku, ktera byla do 3 mesicu plne kojena, pak presla na Nutrilon pepti. Ma alergii na kravskou bilkovinu a asi i atopicky ekzem, zacal pred tydnem, dnes jdeme k dr.. 😢
Pribira ale strasne moc - dnes rano 8,3 kg - a to vypije tak 800 ml mlika a nic k tomu, zadny caje ani kase. Mam uz ji zacit prikrmovat? Jde mi o to, jestli ma dostatek vsech latek, kdyz tolik vazi a je jen na mliku. Ptala jsem se na emiminu, tam to bylo pul na pul. S pediatrem se radit nebudu, ten mi rekl, ze uz od 4 mesicu muze (coz vim taky) a ze ji mam dat jako prvni jogurt nebo tvaroh, jsem myslela, ze me omejou. Zacnu normal v poledne prvni lzickou zelenina, ale nevim jestli uz mam, nemam...

kijonkova.k
29. říj 2008

safron:váhu sice máte velkou 😀 (my dnes v poradně na 8m měly 8,5 kg 😀 ),ale já bych ještě asi počkala,když tolik přibírá,zřejmě ji to stačí 🙂 A ten tvaroh,to je teda nářez 😝

emenems
29. říj 2008

Ahojte, tak se taky pridavame do klubu zacinajicich jedliku.Planuju koncem tydnu zacit maleho prikrmovat a zajimalo by me, cim zacinate?Co jsem cetla, tak vetsina dava zeleninu.Ja uvazuji o varene brambore, do ktere odstrikam trochu mlicka.Od kdy udete podavat detem kase a jake?Ja koupenou bezlepkovou ryzovou krupicku, sama jsem ji zkousela, je mo dobra.Jen nevim, od kdy bych ji mela zacit pridavat... 😒

kacka.va
29. říj 2008

safron: to je docela divný, všude se píše a všude doporučujou tvaroh až po prvním roce.

radka.m.
29. říj 2008

ahoj,tvaroh určitě až po prvním roce a to ještě tak jednou týdně,je s vysokým obsahem bílkovin a je to dost velká zátěž na ledviny!

kijonkova.k
29. říj 2008

emenems:jestli začneš zeleninkou v poledne,tak je jedno jakou.Kaše by se pak správně měly dávat jako 3.příkrm(až po ovoci),tzn.kolem 8 měsíce.Ale my už dáváme kaši od začátku,jsem si naivně myslela,že ji zasytí 😉

emenems
29. říj 2008

kijonkova.k.: diky za tip.A ta kase ji nezasiti?Ja jsem si rikala, ze mi po kasi mozna bude v noci lepe spinkat 😨

ygreen
29. říj 2008

chtěla bych vás poprosit o radu - jaké ovoce je nejméně alergizující? Já přikrmuji teprve týden, nejprve dostal mrkev, ale má po ní hroznou zácpu, pak bramboru a dobrý, ale měl špatnou reakci na hexu a prevenar a odmítal jíst cokoliv, tak jsem zkusila skleničku d Hipp hrušky williams a naskákaly mu po ní takové červené skvrny a pupeny, zase asi po hodině zmizely, ale je mi jasné, že to byla reakce na tu hrušku. Víte o nějakém jiném vhodném ovoci?
A taky mě zajímá, jestli některé z vás mají miminka s bolavým bříškem? Malý už umí několik měsíců prdět sám, ale hrozně se bojím mu dát brokolici nebo květák (skleničky). Stejně tak míchané skleničky zelenina a rýže nebo maso, jsou hlavně z mrkve, hrášku a brokolice 😖 bojím se, že se malej protrhne ☹ ale mrkev ho staví a nemůžu mu dávat jen cuketu a bramboru 😒

kijonkova.k
29. říj 2008

emenems:nás teda kaše nezasytí a myslím,že je tady více miminek.Teda ona možná zasytí,ale stejně chce ta naše mrška milovaná v noci prso 😀

ygreen: a co zkusit třeba červenou řepu?Ta je taky dobrá 🙂 Hrušky se doporučují,tak nevím.jedině jablko,banán,broskev...Chce to zkoušet,co malý snese.Stejně tak s tou zeleninkou,zkus dát brokolice jen trošku,třeba k tomu bramboru a uvidíš,jestli bude mít Tobi problémy 😀 😀 😀
My jíme i květák,kedlubnu,hrášek,kukuřici,růž.kapustu,petržel...A v DM mají dýni ve skleničce 🙂

ygreen
29. říj 2008

kijonkova: děkuju - ta dýně je zajímavá, ta asi nadýmavá není, že? Našla jsem i skleničku Brambor, králík a fenykl, tak snad mu bude šmakovat. Ještě mám problémy s trávením - buď průjem nebo zácpa 😖

alishia
2. lis 2008

ahoj holky,

nemam cas vsechno cist, chci se zeptat, jak uschovavate jidlo napr. (brambor, mrkev, kure= mix), kdyz toho udelate vic, ze zbyde i na dalsi den??? Ja nevim, jestli to mam dat do sklenicky a do lednice, nebo do sklenicky a do mrazaku. Potrebovala bych podrobny popis.)) Jo, a pak to ohrivate normalne v mikrovlnce? a kdyz to vyndate z mrazaku tak nechate normalne rozmrznou nebo co s tim?.)

dekuji🙂

alterna
3. lis 2008

Holky jak je to s masem?Ktere můžou a kdy a co rýže, napište díky 😉

kijonkova.k
3. lis 2008

alishia:Můžeš nechat do druhého dne ve skleničce,pak normálně ohřát.Pokud nechceš dávat druhý den,tak dej do skleničky nebo kelímku a zamrazit.Pak jen vytáhneš,já nechávám rozmrazit normálně v pok.teplotě a ohřeju v mikrovlnce 🙂

kijonkova.k
3. lis 2008

alterna:maso už můžeš,pokud už papá zeleninku.Já začala kuřecím a krůtím.Pak hovězí,telecí,králík...teď dám občas i vepřové libové.Rýže by se měla dávat,když vyzkoušíš 10 druhů zeleniny a 4 druhy masa 🙂 Vychází to kolem 8 měsíce,ale holky tady dávaly dřív a v pohodě,záleží na Tobě.Já jsem si počkala,není kam spěchat. 🙂

alishia
3. lis 2008

ja uz davala brakoloci s ryzi a v poho, a to bylo jeste pred masem.) jiank dekuji za odpoved.)

jabber
3. lis 2008

alterna - s masem jsme začínali krůtím, pak jehněčí, telecí a králičí, kuře prý zas tak super není 😖 tak nevím 😅

radka.m.
3. lis 2008

ahoj,tak kaše určitě zasytí,maminy se mylně domnívají,že ne,protože jejich dítko se pak dožaduje většinou prsa,nebo i um a to je jenom zlozvyk,nic víc,nic mín.

daluri
3. lis 2008

Alisha, já si třeba uvařila mrkev, rozmixovala, dala do tvořítek na led a zmrazila, tak samo třeba s brokolicí atd.Anebo rovnou mix zeleniny. I maso jsem si tak namrazila, jak teď vařím, dám vařit brambor a pak k tomu přidám jen ty kostky zeleniny,masa, prohřeju a je to. Buď vařím denně nebo na dva dny, dám do misky z tuperware a na druhý den tu misku dám do hrnce z vodou a prohřeju to. Mikrovlnku máme taky, ale kdysi jsem slyšela, že pro tak malé děti by se mikrovlnka používat neměla.

andy80
3. lis 2008

jabber: kuřecí maso je pro mimča nejlepší, jen se musí dávat bacha při jeho přípravě. Syn měl v 8 měsících salmonelozu. Špekulovalo se, jestli to je z kuřecího masa nebo Lipánka. Prokázal se Lipánek, ale i tak jsem v nemocnici dostala info, že kuřecí maso se musí připravovat opatrně. Mít na to spešl prkýnko a nůž a maso vařit nejméně 40 minut.

jabber
3. lis 2008

andy - no já jsem si to taky vždycky myslela, že kuře......ale mudra mě vyvedla z omylu. To bude jako se vším, co člověk, to názor 😅 . On bude taky rozdíl v tom, jestli máš kuře svoje ze dvorku anebo to, co vyroste do téhle velikosti za 2 měsíce v drůbežárně
Ale s tou salmonelozou a prkýnkem, to je pravda, no

alishia
3. lis 2008

fakt ? ja to varila asi 20min, to me teda desite.

daluri
3. lis 2008

S tím časem souhlasím, to maso raději vařit déle než míně, ikdyž je měkké po chvilce!!!

andy80
4. lis 2008

jj ono to svádí, že je to brzo měkké, ale fakt vařit dlouho

mobina
4. lis 2008

Holky od kdy můžu dávat obyč piškoty? Ofiko až od 3 let, ale neznám nikoho, kdo by to dodržel 😅 . A ještě jsem se chtěla zeptat, od kdy rybu?