Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sisstin
3. pro 2008

my dneska měli Bolonské špagety..a zbušil odhadem 220g 😝

marmazel
3. pro 2008

Ryby se prý maj až po roce věku a alergici až po dvou.

sisstin
3. pro 2008

marmazel:jj..asi to tak je..ale ve skleničkách jsou od 8m, taky v těch skleničkách je toho masa 10% a méně 😝

sisstin
3. pro 2008

mobina: jinak filet ze štiky nebo tunáka může být fajn...ale ne klasické rybí prsty 😅 😅

mobina
3. pro 2008

My alergici nejsme, takže v poho. Říkal ajsem si, že třeba jednou měsíčně trochu filé. Stejně mi toho moc nezdlábne...

sisstin
3. pro 2008

mobina: tý jo, já kdybych měla vařit..tak za a) to neumim ..b) bych vůbec nevěděla, jak mám dávat ty poměry 😲

gilotek
3. pro 2008

Je fakt, že ty ryby by se měli dávat až od roka. A co čtu co je v některých skleničkách třeba od 6 měsíce ---- rajče, celer..... no nevim. TAkže povětšinou vařím - brambory, cuketa, květák, těstoviny, rýže, brokolice, petržel, kuřecí a krůtí maso...... Jen se k tomu donutit 🙂

sisstin
3. pro 2008

gilotek: jo, do skleniček se dávaj alergeny..ale zas musíš brát, že ono toho celeru atd. je skoro stopové množství 😅 Tygr naštěstí na jídlo alergickej vůbec není...takže uf uf 😕 já a vaření prostě nejde k sobě...vůbec nevim, co bych vymejšlela..a navíc, už se vidim, jak kdesi kupuju krocaní a telecí a já nevim co ještě 😅

gilotek
3. pro 2008

sisstin: hele já taky vůbec nevařím- jen pro malýho 😉

berenika39
3. pro 2008

Já tady totiž koukám jako puk, jak se dneska všechno strašně řeší a pitvá, každej gram a den a připadám si divná. Mám kroměmalýho Péti ještě 19ti letýho syna, když byl malej, jednak nebylo kde info shánět a jednak taky nebylo co kupovat, psal se rok 1989. Takže : dva měsíce výhradní kojení, pak v 9.!!!! týdnu: ovocné štávy neředěné, banán, jablko, pak mrkev, krupicová kaše, smetánky a pak už prostě všechno - podle vlastního rozumu. Lepek? Myslím, že piškot a rohlík žužlal tak v pěti měsících, krupice byla ve flašce od 3.m. V půl roce knedlík a omáčka, těstoviny, všechno rozmačkaný vidličkou...když to dneska čtu, tak si říkám, jak to, že to přežil🙂))))). P.s. má 186cm,78kg, je zdravej a hodnej🙂))))

sisstin
3. pro 2008

gilotek: on teda parkrát domácí jídlo měl..ale vařil to můj táta 😅 ale jak je fakt zhýčkanej z těch skleničkových chutí..tak to teda skoro nejedl..a tvářil se, že ho tím chceme otrávit 😅 přitom mně to chutnalo 100xvíc než ta sklenička..to jsou na chut hnusy..ale Tygr to jí po kilech 😅 ale stojí to teda mega prachů...ale co..můj smolík, za lenost se platí že 😅

gilotek
3. pro 2008

berenika39: v tom s tebou souhlasím. Když slyším co povídá mamka co jsme všechno jedli............ Hele ted je všude takovejch časopisů, knížek a hlavně internet... a mamky z toho maj hlavu v pejru 😀

sisstin
3. pro 2008

berenika: tak já jsem ročník 84 😅 ale zas jsem byla mlsná jak svina...takže do 2let výhradně na Sunaru, občas do mě dostaly jakousi skleničku z Tuzexu 😅 😅 😅 ...a jíst tak nějak normálně jsem začla až ve škole..do tý doby děs se m nou 😅

gilotek
3. pro 2008

sisstin: jojo, peníze pak lítaj vzduchem, když musíš kupovat skleničky... ale kdo na to má 😅

A chut je fakt skleničková šílená. Ale Martin byl zvyklej jak na kupovaný tak domácí tak zblajzne všechno, je to takvej otesánek 😉 V 10 měsících měl 71 cm a 10.6 kilo. Ale ted má "jen" 10.2kg - už něco vylezl - ještě neběhá 😀 😀

berenika39
3. pro 2008

😀 😀 😀 , to nemůžu ani synátorovi říct🙂)), že si píšu s mamčama, co jsou skoro v jeho věku...jééé, to už bych mohla být babička...no snad si dávají mláďata pozor 😀 😀 😀

makelka
3. pro 2008

Bereniko ale já myslím, že tady ani tak nejde o to, zda to přežil nebo ne, mě je 24 a vyrostla jsem na tom samém. Jde spíš o to, že když už ty informace jsou a víš, co je pro ty děti nejlepší, tak proč jim to nedat a proč do nich cpát kaše apod. od narození? Proč v nich nepěstovat správné stravovací návyky už odmalička? To je jako bys řekla, že dřív nebyl žádnej nábytek, či linka, byly dva typy a konec, ale teď je výběr. Tak proč si nevybrat, když je možnost? 😉

sisstin
3. pro 2008

bereniko: ono jak píše makel...já teda rozhodně nejsem též zastáncem toho, aby se všechno pitvalo..ale prostě normální jídlo bych malýmu dítěti nedala 😉 ono jako na pohled můžeme být zdraví...ale to se může projevit všecho až dýl..štítná žláza, obezita..a různé jiné civlizační choroby 😉

berenika39
3. pro 2008

Péta se narodil o tři týdny dřív, ale prostě se rozhodl, že to rychle dožene, takže dobře jí, dětská dr mi ted řekla, že pomalu můžu zkoušet mrkev a jalíčko - vlákninu, aby se mu upravilo kajdění. Při přechodu z kojení na Sunar se s tím nějak trápil. A pomohlo to, dávám mu toho opravdu jen tak deset malých lžiček mezi mlíkem. Příkrm jako takový - místo poledního mlíčka chci dát až po vánocích, v pátém měsíci...mrkev, pak s bramborem, asi cuketu, ještě uvidím.

sisstin
3. pro 2008

berenika: při přecho z kojení na UM je nejlepší nutrilon comfort 😉 nic proti Sunaru..ale ten bych viděla spíš pro starší dítě 😉

berenika39
3. pro 2008

jj, já vím, jenže mě se zdá, že to je strašně o komerci - prostě je potřeba prodávat skleničky a dětskou výživu - tak to do nás valí horem dolem, abychom kupovaly, a my kupujeme. I já🙂)). Vždyt píšu, že ted u malýho se snažím řídit dostupnými radami, samozřejmě chci pro něj to nej.....máme moc dobrou paní dr, tak jí poslouchám a dělám, co mi radí....

sisstin
3. pro 2008

berenika: já bych vařila..jako fakt, ale jsem tele a lenoch 😒 😅

berenika39
3. pro 2008

...taky proto nakukuju na koníka 😉

berenika39
3. pro 2008

sisstin: pořád v tom nějak tápu - vařit z kupovaného masa, s hormony, nejasnýho původu? zeleniny s dusičnany? nebo ty skleničky? jsou 100% dokonalý? Podle mě je - a asi to tak těch pár měsíců budu dělat - je dobrý to střídat - uvařit, když se chce a jde to, skleničky na cesty a výlety. Ale nehrotila bych to.

sisstin
3. pro 2008

berenika: no nejlépe bys musela chovat svoje vlastní zvířátka, pěstovat ovoce a zeleninu..a pak všechno zpracovat a uvařit 😝

berenika39
3. pro 2008

..jedno zvíře se zrovna chruje v postýlce, jdu ho "chovat"....zatím hezký den.

zlobidlo
3. pro 2008

ahoj helik, kolik je malé/mu?
já mám teda kojené mimi chtěla jsem začít později ale řekla si na konci 6.měs a papala krásně, já si myslím že když chce jen mlíčko tak prostě není připravený na příkrmy. proč jsi začala? málo přibírá ?

zlobidlo
3. pro 2008

ahoj pardon ta odpověd sem nepatřila 😉

sisstin
3. pro 2008

zlobidlo: já být tebou, tak začnu lehce už od toho půl roku 😉 páč některý kojenátka by byly asi pak na mlíku až do smrti 😉 je tu i téma, kde víc jak roční děti nechtějí pozřít nic jiného než MM 😉

zlobidlo
3. pro 2008

no já chtěla začít na konci 7,měs páč je malá o měsíc nedonošená, ale řekla si dřív ale na konci 6. takže ok, dřív bych dítěti nedala, myslím si , že nemá na to vyvinuté střeva ani ledviny a jsem zásadně proti přikrmování dřív...
ale jinak je to taky závisláček na prsu, protože jídlo zapíjí mlíčkem a jakoukoliv jinou tekutinu plive, vodu čaj cokoliv jen prso 🙂

sisstin
3. pro 2008

zlobidlo: jééé..tak to 6nebo 7měsíc..to už je fuk 😉 zvlášt, když je dřív 😉 ale prostě pak nějak začít aspon zkoušet tu mrkvičku..a pak dokojit 😉