Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

dm1
5. říj 2009

tin007 diky. Ja si ale hovorim ze nezvysujem laktaciu ved to co odsajem vlastne maly predtym vypil ked nepapal kase tak si to predsa vytiahol s prsnika takze by to stale malo byt pribllizne rovnako 😉

tin007
5. říj 2009

dm1 u teba je to ine, u tvojho maleho tvori mlieko skoro vsetku stravu, ale moj uz je na prikrmoch a kojenie sme zredukovali cez den vyrazne (mozno tak 2-3 x je kojeny)

dm1
5. říj 2009

tin007 to je pravda vy uz ste velky 😉

ladybirdie
6. říj 2009

Nas syn zacal papat, ale iba kupene prikrmy. Chuti mu brokolica (Hipp), mrkva, cukini (zn. Alnatura z DM). Co spravim doma, nechce ani za svet. Je sanca, ze postupne zacne papat aj to, co mu pripravim ja?
Kasu papame tiez zn. Alnatura Hirse Getreidebrei (myslim, ze je to nemliecna prosova kasa?) a chuti mu to viac ako mliecna ryzova od Nestle. Cudujem, ze ta prosova nie je sladena a chuti mu viac ako s vanilinom ochutena od Nestle.

dm1
6. říj 2009

ladybirdie - kamoska mala to iste a postupne jej mala zacala papat aj doma robene neboj to sa spravi. a ta prosova kasa je od 4. mesiaca? Skusim pozriet. To je asi v DM-ke tato znacka ze?

dm1
6. říj 2009

maminky prosim o radu - s cim mozem malemu skombinovat tekvicu?

petreva
7. říj 2009

Tak už mám zase otázko 😅 jak je to s těma přílohama?? Myslím asi jako brambory, rýže, pohanka, za nějaký čas těstoviny, vločky...E. měla teĎ čtyři dny mrkvičku, dnes se chystám uvařit cuketu. Včera večer se jí objevila jakási vyrážka na bříšku, to asi není reakce, ne? Mrkev je taková neutrální 😕 a že by až za čtyři dny 😕 . Ale k těm přílohám...kombinuje se zeleninka a k tomu jakoby příloha? Nebo je to jedno? Nemusím dávat "pokaždé" přílohu? Ale s ní to asi bude sytější,ne?

shaula
7. říj 2009

Petreva - já dávala přílohu pokaždé.

petreva
7. říj 2009

Shaula takže normálka hned rýži...ale ta zase staví 😒 no musím někde něco přečíst...děkuju za rady 😉

shaula
7. říj 2009

Petreva - ale pokud nemáte nějaké zásadní problémy se stolicí, tak to neřeš 😉 Ten "stavicí efekt" není podle mě nijak zásadní. Ony zase banány prý prohánějí a že bych já nebo i kluci po nich běhali častěji, to tedy ne 😀
Můžeš dávat rýži, brambory, pohanku, jáhly.

shaula
7. říj 2009

Jo a taky bezvaječné bezlepkové těstoviny - třeba kukuřičné nebo rýžové (já je tedy nedávala, protože mě to nenapadlo 😀 ).

monika77
7. říj 2009

maminky varili ste vašim drobcom aj z kupovanej mrazenej zeleninky? čo mám doma mrazenú zeleninku, čítala som že je to zeleninka spracovaná fluidným rýchlomrazením ... máte s týmto skúsenosti?

monika77
7. říj 2009

niečo som našla na nete, myslím že by to malo byť ok ... vraj je to najmodernejší a najšetrnejší spôsob zmrazovania kde si zeleninka ponechá čo najviac vitamínov

ladybirdie
7. říj 2009

DM1: Hej je to od 4. mesiaca. Je to DM znacka a myslim, ze aj bio. Ja som spokojna so znackami DM. Aj prikrmy kupujem Babylove a Alnatura.

nellllla
7. říj 2009

Ahojky,začínáme před spaním s první kaší Nutrilon, dává se po té kaši ze začátku ještě mléko ? Malá sní skoro celou porci a pak ještě půl Nutrilonu obvyklé dávky,není to moc?? Děkuju za odpověd,ono na té krabici není napsáno,kolik by toho měly sníst.

vikula
7. říj 2009

Ahojky holky,

chci se zeptat malej už krásně papá zeleninku atd...Ale stále nechce přesnídávky ani čerstvé nastrouhané ovoce nic 😒 Jen chroupe jablíčko,broskev to co mu dám do ručičky,ale to jen žužlá...
Trvá to už skoro dva měsíce,ale jednu dobu je celkem i jedl
Pak jsem začala dávat ten jogurtík at sní taky tak 5-8lžiček a nechce to

Nevím co mu dávat ,aby už papal něco ke svačině....Mám přestat třeba na 14 dní a pak zase začít ,nebo co si myslíte vy???

Děkuji za odpovědi a vaše zkušenosti

berenika39
7. říj 2009

nella, nevím, jak velké mimčo máš....pokud už starší, samo si určí, kolik potřebuje, pokud jen zčínáte s příkrma, tak snad aby neměla zbytečně bolení,nebylo toho na í moc....tak napiš

vikula, jj, asi bych chvíli počkala a zkusila to znovu. nebo mu to čerstvé, co má rád, úplně rozmixuj...třeba mu vadí, že to není tak,jak byl zvyklý, hladké. Nebo mu dej banán rozmixovaný do mlíčka....

terkytka
7. říj 2009

Můžete mi někdo poradit, jak donutit dítko jíst lžičkou? Je plně kojené a od 6.měsíce, kdy jsme začali přikrmovat dávám většinou kupovaný skleničky zeleniny s mlíkem lahví, protože lžičkou odmítá. V mlíce vypije cokoli. myslela jsem si, že se to časem zlepší, ale někdy pár lžiček sní, někdy mi už ruku preventivně odstrkává, rozhodně sama neotvírá pusu, jakoby nevěděla, co se lžičkou dělat. Doktorka mi řekla, že teď v 8. měsících má jíst už i kousky, ale nejí ani kašovitou stravu. Večer dostává kaši naředěnou taky lahví.

mojsha
8. říj 2009

Ahojky maminy, koukám že nejsem sama kdo má stejné problémy s dítkem, náš Tobiáš je stále kojený ale příkrmy jsme začali dávat od půlky 5.měsíce na doporučení MuDr. ze začátku celkem baštil ale s růstem zubů jakoby úplně otočil, teď je nám 8,5 měsíce a s jídlem neskutečně šeredí, ze začátku jsem kupovala hotové ve skleničkách nejvíce nám chutnali Hippky asi po 1,5 měsíci jsem začala vařit ale náš mladý pán to nechtěl a nechce doteď jak vidí lžičku tak už preventivně kroutí hlavinkou nenene, jsem z něj trošku nešťastná když vidím jak ostatní dítka baští jak o život, nechce ovoce, jogurt, přesnídávku, zkoušela jsem různé kombinace a výsledkem jsou max. 2 snědené lžíčky, obědy taky fláká a to mu dělám jen to nejlepší (vývary s masíčkem a zeleninkou, brambory atd.) pokud někdo máte v záloze ještě nějaké triky tak mi poraďte budu ráda, zkoušíme odvést pozornost hračkami, písničkami, jíme hromadně ale synek nic nespapá, sice je akorátní ani vyhublí ani oplácaný ale vitamínky musí tak jsem někdy fakt zoufalá aby mu něco nescházelo...
díky za nějaké tipy! 😉

keckemet
8. říj 2009

Zdravim vsechny maminky co jim deticky zasadne nepapaji!!!!!!! Nas synacek taktez vse bojkotuje a ve Vasem predchozim popisu jako bych ho videla....... Porad jsem tady resila jestli uz prikrmovat nebo ne, jak poznam, ze ma hlad apod. a nakonec to asi tak horke nebude.....Co jsem vyzjistila od maminek v okoli, tak kdyz jim deti vahove prospivaly tak je nenutily a pouze kojily, dokud se deti nerozhodly, ze teda lzicku uz jo.....pak jedly bez okolku vsechno....asi ty deti k tomu musi opravdu dozrat samy a ne se ridit modelem 6m= striktni prikrm, at dite chce nebo ne............

nellllla
8. říj 2009

Berenika39, děkuju. No je jí 6 měsíců a týden, začala jsem s kaší,protože mi v noci vydržela brečet i 3 hodiny, když jsem si jí nevšímala,takže hlad neměla,ale doktorka mi to poradila a trochu se to zlepšilo. Už jí kaši od pondělí a dneska byly plínky prázdný, tak doufám,že nebude mít zácpu. Zatím ji očividně nic netrápí, ale nevím,jestli se radši nemáme vrátit jen k Nutrilonu 😕

aponchie
8. říj 2009

keckemet ja jsem pro pokud decku mliko staci to neresit,ale kolem toho 7mesice uz bych trosku se snazila pac uz muzou chybet spise nez pribivani na vaze tak mineraly

vikula
8. říj 2009

Mojsha:
Malej mi krásně papá zeleninku k obídku a to už mu teď týden jen vařím a moooc mu chutná,ale trápí mě to ovoce.Já to týden nechám a pak to zkusíme znovu.Teď mi malej papá i méně sunaru(beby)má i častější stolici...myslím,že jdou další zoubky ☹
Jak jsem psala,že mi to i celkem papal tak to bylo o dovolené v Chorvatsku.Tam baštil jedna báseň 🙂
Tak to teď nebudu dráždit,ale myslela jsem,že ovoce bude baštit s chutí 😒

Naše oblíbené jídlo je:brambor+mrkev+kedlubna a dětská šunka 😀 A vlastně vše co mu dám se šunkou 😉
TAk zkus toto papůůů 🙂

petreva
9. říj 2009

Ahoj holky, jakou používáte rýži?

monika77
9. říj 2009

keckemet, ja to už tiež neriešim ... keď chce, spapaá aj celý obedík, keď nie, nič neurobím, tak mu zarobím mliečko ... aspoň ovocka mu už opäť chutia, zje plnú dávku, takže už k tomu mliečko nedávam ... kúpila som nestle detskú krupičku, chcem hu dnes vyskúšať, no uvidím čo na to drobec ... doteraz mi odmietal kaše 🙂

evinkaa
9. říj 2009

petreva: Já dávám úplně stejnou rýži, jako jíme my. 😉

petreva
9. říj 2009

EVI, jo já si myslela, obyč bílou. Tak co zoubek už je venku nezbeda? A malá baští lepíš, víď. To se ti ulevilo 😉

evinkaa
9. říj 2009

Petreva: Tak zatím máme dva zoubky, s jídlem je to super, baští to, co jí nachystám. Jen vždycky zezačátku dělá scény, nevím proč. Nechce otevřít pusu, ale sotva jí dám nějakou míň okoukanou hračku, tak pak sbaští všechno... potvůrka. 😀 Ulevilo se mi hodně, to víš, že jo. 😉 Teď se hrozím dalších zoubků...

ojo
10. říj 2009

ahoj holky, tak už se taky hlásím sem do diskuze 🙂

našemu Tomíkovi bohužel moje mlíčko už nestačí...už od srpna je na stejně váze ☹ přitom byl na prsu i půl hodiny, ale nejspíš po 15 min vše vysosal a pak jen nějaké zbytečky, páč jsem slyšela, že občas ještě polkne...nikdy hlady neplakal, proto jsem ho ani nepřikrmovala...

když teď po 14 dnech zkušený zase nic nepřibral, tak už kojím z obou prsů a večer jsem ještě dala Nutrilon, páč mi přišlo, že už jsem vysosaná 😅 po kojení vyžahnul ještě 20ml...

a taky už včera jsme začali s první lžičkou mrkvičky 🙂

chci se zeptat, jak dlouho jste dlabali první zeleninku a jak často měnili druhy?

díky 🙂

evinkaa
10. říj 2009

ojo: Tak Tě u nás vítám. 😀 😉 Já asi za chvíli přesedlám do sousední diskuse, do příkrmů pro děti od 8-mi měsíců, ale zatím jsem tady. Máme teprve něco málo přes 7 měsíců. 😉 A pořád si připadám, že s příkrmy začínám. 😎
Zeleninku jsem vždycky zkoušela 3-4 dny, jestli bude malé něco vadit nebo ne. Pak jsem přidala další druh a zase jsem zkoušela 3-4 dny, jestli bude vše v pořádku. A tak pořád dál a dál... 🙂 Přeji hodně zdaru!!