Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

shaula
9. lis 2009

Lentilka - obrnit se obrovskou trpělivostí... U nás to probíhalo podobně, jeden syn ne a ne se naučit jíst. Držel to v puse, převaloval na jazyku, nevěděl, co s tím, tak začal brečet (ale až hystericky). Dopracovali jsme to tak, že po lžičce jídla jsem mu musela vrazit do pusy dudlík, a jak ho dudlal, tak spolknul i to jídlo 😝 Když tímto způsobem snědl jednu lžičku, tak to byl obrovský úspěch. Trošku se rozjedl až po třech týdnech trápení. Tak hodně štěstí 😉

aponchie
9. lis 2009

juj tak to me mala poprve vzala lzicku anic neplive a ji jak velke decko az cumim a kdyby bylo na ni sni celou sklenicku ,ale to nedavam

fifa79
9. lis 2009

Ahojky holky, chci se zeptat zda svým dětem dáváte játra a od kdy??

lidunka1981
10. lis 2009

ahoj mám dotaz. Začínáme s příkrmy s mrkvičkou a všude se píše že se má dát první den maličko druhy den víc a třetí den zbytek lahvičky-od Hami (první lžička). Ale na lahvičce píšou do 48 h. spotřebovat. tak ten třetí den tu půlku lahvičky mám vyhodit?? Nebo se té mrkvičce nemůže nic stát??

berenika39
10. lis 2009

ahoj, no nevím, ale otevřenou lahvičku je lepší spotřeivat druhý den, je zbytečný riskovat že se tam pomnožej nějaký breberky a prcek pak bude mít třeba průjem. Uvidíš, třeba překvapí, sní ti jeden trochu a druhej den to dorazí....nebo uvař jednu mrkev, tyčovým mixerem ji mixni a máš dávku akorát. Ze začátku je to piplačka, ale zlepší se to, vždycky jsem vařila na dva dny.

aponchie
10. lis 2009

ja ji mam do druheho dne max

lamarika
10. lis 2009

lentilka: mám teď s malým obdobný problém. Pěkně papal a najednou u papání brečí. Začalo to když se mu začaly prořezávat zoubky. Asi jak je ten příkrm teplý, tak mu to tam ještě víc rozdráždí. Tak na nějaký čas asi přikrmování přeruším. Neklubou se vám náhodou taky zoubky? 🙂

katy2
10. lis 2009

Ahojte
my mame s prikrmami stale problem. Musim jej doslova nasilu dat lyzicku do pusy, nechce otvorit pusu ani za nic na svete. Ale ked to v puse ma, tak pekne spapa... Papame mrkvicku so zemiacikom, uz mala aj spenat s UM a zemiacikom, bananik, jablcko, vsetko papa, len to neviem do nej dostat... a jasne, ze nezje toho kvantum. asi to chce trpezlivost....

rimmel
10. lis 2009

katy mozno neni pripravena...pozoruje vas pri papani? javy zaujem? preco si tak skoro zacala? doktorka povedala ze musite?

katy2
10. lis 2009

rimmel, mala je na UM od narodenia, uz dlhsie nam odmietala mlieko, asi 2 mesiace, pila len v spanku, dr. povedala ze mozeme zacat s prikrmami. Ked my jeme, tak nas uplne pozoruje, a mlaska pri tom. Doslova nahlas s pusinkou. Je smiesna, len keby aj svoju lyzicku zobrala do pusy bez problemov

rimmel
10. lis 2009

🙂 🙂 tak prepac inak neviem poradit...ja dakedy co robim je ze horozosmejem a sup lyzickudnu a potom si uvedomi ze vlastne ano chcem to a papa..(1.lyzicku mam na mysli)

janakla
10. lis 2009

Holky jogurt se dává z ledničky, nebo ho necháte v pokojové teplotě, nebo snad dokonce lehce přihřát v mikrovlnce? 😖

rimmel
10. lis 2009

z lednicky davam.

dm1
10. lis 2009

myslite ze ani takyto bio spenat by sa nemohol davat? http://bionatura.cz/bio-spenatove-listy-porce-p... radsej by som totiz malemu varila ako kupovala tak preto sa pytam.

inak na poradni nam povedali ze mame davat uz aj maso tak neviem. na zelenine sme od 5m a teraz papame tak 130gr na obed

rimmel
10. lis 2009

dm s tym spenatom neviem, ja som mu ho este nedala..ani neviem preco 🙂 a masko..od 6m by som davala..nie kazdy den..aspon 3krat do tyzdna

lentilk.a
10. lis 2009

Ahojte zienky, dakujem za odpovede. Dnes to bolo to iste, riadne trapenie, znova plac. Dnes som nevarila domacu mrkvu, ale dala od Hippu. Urcite to nebolo horuce, ani lyzicka. Robila som kadeco, aj sa smial, ale iba dovtedy, kym nemal mrkvu v puse....potom ho uz zacalo do placu brat. Tak neviem, budem skusat, asi iny recept na to nie je.... 😒

shaula - a potom sa rozpapal, po tom dudlikovom papani?

rimmel
10. lis 2009

lentilka a co vsetko si mu skusala dat? banan si skusala?

shaula
10. lis 2009

Fifa - játra se doporučují od 2 let, je to čistička organismu, takže se v nich ukládá docela dost škodlivin. Já zatím nedávám.

Janakla - jogurt jsem ze začátku přihřívala v mikrovlnce na cca 10 sekund. Možná to některé bakterie nepřežily 😀 , ale přišlo mi to lepší, než dávat tak malému miminku jogurt studený přímo z ledničky. A vzhledem k tomu, že bylo léto, tak ani nechat odstát mi nepřipadalo dobré 😝 Teď už dávám buď přímo z ledničky, nebo ho půl hodinky nebo hodinku nechám odstát.

Dm - s tím špenátem bych ze začátku byla radši opatrná, ono nikdy nevíš, co na to pole spadne s deštěm, nebo co už je v půdě... I když rozhodně bude lepší než "obyčejný". Zpočátku jsem špenát nedávala nebo asi 2x dala skleničkový, později (už nevím přesně, snad od 10 nebo 11měsíců?) dávám normální mražený. I když doporučuje se skleničkový dávat ideálně až do 2 let.

dm1
10. lis 2009

shaula aj tak celkom nechapem ved aj ten co pouziju do tych poharikoch musia niekde vypestovat a pochybujem ze v sklenniku a tiez to musi byt v nejakej pode... a ak tak mozno polievaju dazdovou vodou 😉

fifa79
10. lis 2009

shaula:děkuji za odpověď

petreva
11. lis 2009

Zdravím všechny maminy 😉 včera jsem "studovala" složení skleniček v DM, jedem pryč na víkend, tak jsem chtěla pořídit jídlo takhle...téměř ve všem je cosi, co mi přijde nepatřičný pro výživu takhle malých dětí...ach jo. I ve značce DM je rajčatové pyré, ve všech od 6měsíce! Téměř ve všech je taky maso...chci se zeptat..od kdy cca mohou děti drobet porku, majoránku, petržel a cibuli?? Mě to přijde všechno dost aromatický. Nakonec jsem vybrala skleničku od 4měsíce. Díky za odpověď.

shaula
11. lis 2009

Dm - to máš taky pravdu... Spíš ale půjde o to, že ty skleničky jsou pod přísnější kontrolou na obsah škodlivin. I když i mistr tesař se utne, viz aféra s brokolicovým bio Hamánkem, že... 😖 Zvaž sama. Mě osobně taky přijde trošku zcestné až do 2 let dávat špenát ze skleniček, nicméně zase ze začátku se bez něj buď obejdu, nebo mě těch pár skleniček nezabije, a zase mám relativní jistotu, že jsem udělala, co jsem mohla 😉

Petreva - mé oblíbené www.kojeni.net 🙂 říká pórek od 8 měsíců, petržel od 7, cibule od roka. Jemná koření od roka. Majoránku bych asi zařadila mezi jemná koření, já osobně nekořením moc ani teď, ale tak cca od10 měsíců si myslím, že by i ta majoránka mohla občas a v maličkém množství být...

dm1
11. lis 2009

shaula dik za nazor. mam doma este asi 5 poharikov tak kym ich minem si to rozmyslim

rimmel
11. lis 2009

:D no tak moj po prediskutovani s dokt.papa cibulku i som zacala korenit niektore jedla bazilkou 🙂

lentilk.a
11. lis 2009

rimmel - nie, banan nie, zatial len mrkvu. Bojim sa zacat sladkym, ci potom zje este niekedy zeleninu... 😕 🙄 Dnes znova katastrofa. 😒

reni7
11. lis 2009

ahoj
chtěla bych poradit,malá má 4 měsíce a kojím ,ale na noc už máme sunar,zatím nic jinýho ještě neměla,můžete mi poradit jakou kašičku mám vyzkoušet jako první?díky moc 😵

fifa79
11. lis 2009

Ahojky,můžu dávat kolem sedmého měsíce červenou řepu a pastiňák??S kterou zeleninou je to nejlepší smýchat.A ještě dotázek.Nikdy jsem nedělala nic s pastiňáku.Loupe se???

dadule4
11. lis 2009

ahojky fifo, zrovna dneska jsem četla, že řepu kolem sedmého měsíce můžou a ten pastiňák nevím
jinak já mám taky dotaz - náš malej baští moc krásně, máme třetí druh zeleniny, zrovna jsme u květáku, baštíme skleničky od hami, ale za chvíli už začnu kuchtit a míchat doma.. jak říkám, papá nádherně, hned od začátku sní skoro celou malou skleničku, maximálně nechá 4 lžičky, dobaští, chvíli je spokojenej, ale pak chce ještě mlíčko ( jsme na UM ), zkoušela jsem dávat jen čajík, ale to odmítá, prostě se asi ještě potřebuje došťouchnout 😉 jestli bude jedlík po taťkovi tak se ani nedivím 😀
nemáte s tím některá zkušenost? kolik mlíka vám ještě vypije?

katty6
11. lis 2009

Ahoj holky, nejak jsem s es tim tu nesetkala a proto polozim tuto otazku tady. My mame uz 5 mesicu a skoro tyden. MAly se porad v ncoi budi na kojeni co dva 2,5 hodiny. Nevyspim se. Chtela bych vedet, mohla byc mu zacit davat vodu?treba by se mene budil? Kdy jste zacinaly davat vodu? a kdyz uz tak co nejlepe pouzit? lahvicku, lzicku?

lily1983
11. lis 2009

ahojte,
dadule4 moja mala vypije okolo 500 za 24 hod, a to davam na obed mkrvu a zemiak, a na olovrant uz uvarene jablcko, je to vlastne vyziva...a plus voda, okolo 30 za den. mne tiez hned nechce zapit, ale zapije nakoniec s vodou, mlieko jej uz nedam, lebo spapa na obed plnu mysku zeleniny, co je jedna velka naberacka 😅 a na olovrant jedno jabko. 😀 za nim davam mlieko ale dnes velmi nechcela, asi ju to uz pomalicky dost zasycuju tie prikrmy..ale kazdy den je iny
😉