Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
19. dub 2010

traky 😀 svata pravda, a hejze mas najzdravsie deti na svete 😉 😉 😉 dakujeme za tycinky, ake to vlastne boli?

traktor
19. dub 2010

beruska nasa simonka mala tiez problem, ani za svet nechcela jest v stolicke, bud na rukach ..ale to sa vrtelaaa, ze az , alebo som za nou behala, ked liezl a a tak som jej davala papat, az sme skusili obycko plastovu stolicku mali sme k tomu aj stolik...taku tu pre deticky a v tom sa jej pacilo... 🙂

traktor
19. dub 2010

latviiii, jasne 😉 ...otuzile, zdrave...vsetko davam z rozumom,nesolim nekorenim, ale podla svojho uvazenia, nie podla tabuliek....a tycinky boli talianske, obycajne ciste, nesolene ale fajnove 😉

beruska24.9.
19. dub 2010

latvia - my rýži nemůžem, kvůli možné alergii, takže všechno vařím a přesnídávky jsem zkoušela jen jablko první lžička (mňam), jablko a banán (ujde), hruška (pomáhá při nekakání), a právě tuhle švestkovou. Neřeknu ti přesně procenta, ale je tam jen švestky + jablka + vitamín C. Ale zacpala jí dokonale ☹ 😠

latvia
19. dub 2010

tak do tej prvej lzicky jablko sa v obchode kukni, som si ista ze tam bude ryzova muka

brusinka.pusinka
19. dub 2010

Traky byli to Grisiny 😉 ty my můžem Mňam 😝

latvia
19. dub 2010

tak nieeee 😀 v tej tam nieje 😉

traktor
19. dub 2010

brusi, neviem co to grisiny...hoc aj pipiny, 😀 😀 pisu talianske a velmi nam chutia...a na stretku to bol pre deticky ukludnovak,,,vsetky si pochutili 😀 😉

beruska24.9.
19. dub 2010

traktor - díky, to mě nenapadlo. Tu máme doma (také jsem jí podědila 😀 po přítelových dětech) a tam by se mi nemusela malá kácet do stran. Zítra zkusím.

latvia
19. dub 2010

http://www.hami.nutricia.cz/cs/nase-vyrobky/vse...

ale v hruskovej prvej lyzicke ryzova muka je....

traktor
19. dub 2010

berus, ja som stolicku dala k stene , posadila malu a tak pritiahla malu....som sa bala, ze pri jej temperamente sa z tej stolicky prevrati dozadu.... 😉 vyskusaj....mozno aj u vas to bude fungovat

traktor
19. dub 2010

malo byt ne pritiahla malu ale stol 😀 😀

beruska24.9.
19. dub 2010

latvia - blbě jsem to napsala, tak ještě jednou. Všechny jsou od hami.
První lžička jablko.
100 procent ovoce hruška.
100 procent ovoce jablko a banán.
A ta kritická, zacpávající 😉 100 procent ovoce švestka a jablko.

Všude je jen ovoce + vit. C. Nic přidané.
Z čerstvého jsme zkusili zatím jen banán (viděla tatínka a chtěla také papat 😀 ) a mám v plánu zkusit domácí jablko a domácí hrušku. Zatím jsem se k tomu nedostala 😒

sussanah
19. dub 2010

beruska - u nas hodne moc pomahaji domaci jablicka. Maly kdyz se nemuze vykakat, tak mu nastrouham trosku cerstveho jablicka a ten to zbasti az se mu prasi od pusy a vysledek se vetsinou dostavi do hodiny. Kdyz uz mame moooc velkou krizi a nemuze to vytlacit cely den, tak pristupuju k odvaru s ovesnych vlocek, ale to spis vyjimecne.

latvia
19. dub 2010

berus, ach taaak 🙂

erinbrock
19. dub 2010

janulka ja davam obed tak po dvou, dvou a pul hodinach od posledniho jidla, nekdy sni celou porci, nekdy ne - podle toho taky dokojuji - nekdy hned nekdy do 1 hodiny, my teda jeste kojili do 6. mesicu, s UM nemam zkusenost, ale jste jeste malinci, takze chce vsechno cas...🙂..ono taky uvidis - nektere deti, kdyz chteji hned mlecko a prepiji se, tak si udelaji v zaludku poradek sami...takze i podle toho...pokud hned po jidle dostane mlecko a blinka...pockala bych chvilku...🙂

beruska...ja kdyz byl s malym problem, tak jsem ho na chvilku dala i do klasicke sedaci jidelni zidlicky, sice jeste sam nesedel, ale zase to byla zmena...myslim ze chvilka nikomu neublizi 🙂 taky jsme to tak nejak vselijak placali (lehatko, klin, kraviny), ted uz je v klidu...uz prisel na to ze jinak nedam 😀

beruska24.9.
19. dub 2010

erin - už jsem o tobě dlouho neslyšela 😉
Však už jsme to spolu řešili a pak jsem psala ip o tom, jak jsme se konečně rozpapali. No, dokud byla jen 1x denně zelenina, šlo to. Jak jsem zařadila ovoce, preferuje to. Navíc už je zase víc akčnější 😀 tak nějaké letadlo lžičkou, zpívání a šaškárny nefungují. Musela bych jí přilepit 😀 Takže dnes zase nastoupilo nošení na ruce. Já přežila, jen moje ruce s chronickým zánětem šlach pořádně plakaly ☹
A jak jsem psala výš, zkoušela jsem posadit do stoličky, ale neprošlo to. No, holt je tvrdohlavá po mamince 😉
Jinak UM také nedávám hned. Aby se nenaučila, že když nesní zeleninu, dostane mlíčko. No a když ho moc moc chce, tak si ho do půl hodiny ´´vydupe´´ 😉

beruska24.9.
19. dub 2010

sussanah - u nás zabrala hrušková přesnídávka 😀
Jen po té švestkové (ucpávající), ani hruška nic nezmohla. Ale už se to snad začíná dostávat do ´´normálu´´.

janulka182
19. dub 2010

erinbrock dakujem moc za odpoved 🙂 . a davas niekedy pocas dna aj caj alebo vodu?

sussanah
19. dub 2010

jojo a to pry svestky rozpohybuji streva 😉
Chtela jsem se vas zeptat, jak casto a odkdy davate maso? Ja sama maso skoro nejim, jen tak jednou za dva tydny kure, jinak jen ryby. Vsude ctu ruzne nazory a moje dr rika maso 5x tydne, 1x tydne zloutek a 1den jen zelenina, ale to se mi zda hoooooodne prehnane. Ja bych davala tak 2-3 maso max. Co vy?

moravanka
20. dub 2010

my zloutek nedavame, julince je to tezke na zaludek. maso mame 5x tydne, nekdy i 6x. ona ji dost malo, celou doporucovanou davku na porci stejne nesni.

jasminet
20. dub 2010

sussanah - masko sa detom dava kvoli zelezu a bielkovinam, takze by som davala tych 5x do tyzdna zatial. aby neboli anemicke.
ja davam 5-6x a 1-2x len zeleninu. zltok tiez nedavam. maso som zacala asi po mesiaci od zavedenia prikrmov davat.

latvia
20. dub 2010

zltok je velmi bohaty na vitamiiiny 😉

latvia
20. dub 2010

a ja davam maso 6x za tyzden, asi sa to zda byt prehnane ale babatko teraz potrebuje vsetko plnotucne a vyzivne...

sussanah
20. dub 2010

Asi budu mit opet zvlastni dotaz, ale neni to moc davat maso 5-6tydne? Kdyz je to kvuli zeleza, tak to je prece i v zelenine, obilovinach a tak. Vam to takhle doporucuji vase Dr?

latvia
20. dub 2010

doporucuje to pediater aj vsetky stranky....tam nejde len o zelezo, babatko musi naberat svalovu hmotu, to nieje este dospely clovek, deticky potrebuju plnotucnu stravu a maso, pre dospelych je taka strava "zabijak" ale deti to proste potrebuju....ak sa ti to zda byt vela tak tolko nedavaj, poznam aj vegetarianky ktore svoje deti cpu len zeleninou a nic im nieje...je to na tebe co a kolko a kedy das, odporucania mas na kazdom webe..

ivkaivka
20. dub 2010

ja davam masko tak 3-4x do tyzdna. Malej velmi nechuti, no co uz. A 1x kusocek zltka, lebo jej z neho byva tazko.

majdula
20. dub 2010

Myslim, ze davat masicko kazdy den neni zatim nutne. Zvlast kdyz ani my jej nemame kazdy den, spis rekneme tak 4x do tydne.
Takze stridam maso - jen zelenina bez masa - maso, rekla bych ze obden to staci. Navic jeste porad dost casto kojim. Nevim, jestli by bylo rozumne hned od zacatku najet z nuly na kazdodenni podavani.

latvia
20. dub 2010

nieje to novy "trend" tieto postupy boli zauzivane uz par desatroci, zrejme sa osvedcili kedze sa to zatial nezmenilo...

erinbrock
20. dub 2010

janulka - ano po kazdem jidle nabizim vodu a jinak i behem dne, ale porad kojim tak ji moc nechce...
my davame maso taky kazdy den, ale ne uplne tech 35g jak doporucuji, ze zloutku maleho taky tlaci brisko, tak davam spis 1x za 14 dni...ale taky se s masem zacina postupne - ne hned a 5x tydne, pekne pomalinku a mensi davky postupne zvysovat...
🙂 🙂