Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lenka1smejka
10. únor 2010

ilus-100ludi 100chuti vies kazda mamina si robi po svojpm ale v jogurtoch mas KM.Inak avent hrnceky maju gumene tie sosacky?

janetty
10. únor 2010

veď aj máslo je z KM 🙂 aj jogurty ako lenka píše. A UM nie sú z kravského, to je asi tiež spracované KM, či nie, ja neviem no 😅

desszi
11. únor 2010

dakujem za rady 🙂

ewwe
11. únor 2010

ahoj pomalicky si vas citam pretoze uz zacinam studovat prikrmy, mala bude mat v nedelu 5 mesiacov, 14 marca zaciname s mrkvickou,
ale kedze sa mi zacala velmi casto budit v noci tak som skusila jej na noc dat kasu, kupila som nelmiecnu ryzovu od nestle ale zarabam ju iba s prevarenou vodou, a davam jej taku redsiu do flase, s flasou nema problem, ja este kojim, a v prvy den vypila 40ml, druhy 80ml a treti den uz 120ml a na to spanie to pomohlo asi z 50% a kedze mala problem s kakanim tak sa nam upravilo aj to

grammatika
11. únor 2010

ahojte,
chcela by som sa vás opýtať. dcérke zavádzam druhý príkrm (je nedojčená, na Nutrilone). Obed sme zvládli super.
dnes sme dali prvý raz nie veľmi úspešne jablko ako desiatu. Len neviem, či jej mám dávať ešte po ňom aj mliečko. koľko by mala spapať, aby som jej už mliečko nedávala. nepreženie ju, keď zapije jablko a iné ovocie mliekom?
vďaka za rady

sandra81
11. únor 2010

Holky co mam delat, po dvouch tydnech co jsem zavedla prikrmy male - 7 mesicu ji bylo v patek stale nic nechce. Kdyz vidi lzicku naopak pevne sevre pusu a kdyz to do ni nahodou dostanu stejne to z ni vytece. Divny je ze kasi si da, to uz 3 dny basti kazdy vecer - ze lzicky. Tak nevim kdo mi poradi? mam na cas s tou zeleninou skoncit???Dnes jsem zkousela i jablicko ale bylo to stejne, taky nic nesnedla. Jinak jen kojim.

poletucha
11. únor 2010

sandra-a co ji zkusit dat tu kasi i v poledne a postupne do ni pridavat zeleninu? to papa ovocny kase nebo jenom bez prichuti?
Ja mam taky dotaz...kolik masa ma byt v plnym zeleninovym prikrmu? vsude pisou neco jinyho. Ted davam malymu 3x tejdne po 20g + 160g zeleniny...tady se totiz prodavaji zvlast zeleniny a zvlast maso,tak abych mu to vhodne mixovala. Ale prijde mi,ze tech 20g neni vubec v ty zelenine citit...aby si zvyknul na chut 😕

moravanka
11. únor 2010

nekde jsem cetla, ze plna porce masa v prikrmu je 35 g.

ksivcova
11. únor 2010

sandra81,podle mne neprestavej,skoušej každy den..ne na silu ale jen ochutnet..važne to chce obrovskou trpelivost 🙂

bianca7
12. únor 2010

ahojte kocky.Par dni dozadu sme zacali s mrkvickou,ale zatial len malo...par liziciek.Chcem sa Vas opytat ci mixujete mrkvu a ostatnu zeleninku alebo ako to robite?cez sitko?ake?sitko momentalne nemam,ale mixer nam dobre nerozmixuje,takze tam ostavaju kusky,a mozno preto papame veeelmi malo,lebo mu tie kusky vadia,napianju ho.A ako zvysujete davky prikrmov?Kolko by malo babo toho spapat?Dik za rady 🙂

sandra81
12. únor 2010

Bianca, hm koukam taky stejny problem jako ja...ja uz dva tydny a furt nic moc uspechy. Asi ale nevzdavat to. Zas jsem dnes davala mrkev. Ja to mixuju tim tycovym mixerem vcetne te vody ve ktere se to vari. Myslim a co pamatuju pri prvni dceri ze prvni mesic a pul zhruba kdy se to dite uci jist prikrmy tak jen par lzicek a pak kdyz uz zna ruzne chute a maso tak ma snist asi tak 250ml. Ja si to pri prvni dceri nadelala do zasoby do pixlicek kam se veslo presne 250ml, pozdeji 260ml snedla taky

Poletucho:ja zas cetla ze 20g masa v porci staci. Takze asi tak nejak priblizne. Polevkova lzice taky nekde psaly...

Rikam si jak postupovat dal kdyz ty prikrmy odmita jestli mam furt jen davat mrkev nebo i neco vic. Muze v 7.mesicich hrasek?a jestli ano tak ho davat taky 3-4 dny jen hrach samotny???

poletucha
12. únor 2010

sandra-ja jsem to zas az tak neresila...davala jsem mrkev tri dny...nechtel skoro vubec, tak jsem zkusila brambor..taky nechtel...no tak jsem najela na sklenicky..a tady se prodavaji uz ruzny kombinace, tak jsem holt zkusil brambor-cuketa, mix zelenina atd...a v pohode. 😉 Ted zaciname ovoce,tak mel ted treti den jabko a uz snedl celou sklenicku (80g).
Me by spis zajimalo jak dlouho jste jeste prikojovaly? Danny je hroznej hladovec,on proste si musi aspon cucnout kozy hodinu po obede 😅

blka
12. únor 2010

Holky, chci se zeptat. Chtěla bych začít dávat svačinku a teď nevím, jestli dopoledne nebo odpoledne. Po nočním kojení mám prsa ráno celkem vycucaná, takže by se nabízelo dopoledne. Ale zase se bojím, aby pro ně nebyla moc velká pauza v nekojení, když bych kojila potom až někdy kolem 2 hodiny.
A kojím vždy jen z jednoho prsa, takže bych nakojila třeba z pravého v 6 a potom až ve 2 někdy i později, protože ne vždy chce kolem 8. hodiny jíst, tak by měl až svačinku...

tymothy
12. únor 2010

Blko, já zařazovala nejprve odpolední svačinku, ale myslím, že je to vcelku jedno, jestli začneš odpolednem nebo dopolednem. Podle mě na tom, že budeš mít dopoledne díru v nekojení zas až tak nezáleží, když to doženeš odpoledne - tak tu denní dávku stejně splníš. 😉
Záleží hlavně na tom, co vám bude vyhovovat. Já začala tím odpolednem i z praktických důvodů, protože dopoledne potřebuju uvařit a trochu poklidit - a co si budem povídat, to kojení je rychlejší. 🙂

blka
13. únor 2010

Tymothy, děkuju. Mně tak nejde ani o to, jestli splním denní přísun mléka (to vím, že jo, protože v noci se kojí často). Ale jde mi o to, jestli ta velká díra v nekojení nezpůsobí to, že by se mi mohlo ztrácet mlíko nebo že nebudu mít v noci dostatek mlíka.

mili84
13. únor 2010

holky a k dopolední svačince se dává to samé, co k odpolední??

blka a jaká musí být denní dávka mlíčka?

blka
13. únor 2010

Mili, přesně nevím, něco kolem litru. Počkej, podívám se... Tak v 8 měsících je to 750ml, ale vy jste 6., tak jdu ještě mrknou 😀 ... 1 litr 😉 . Ale já kojím min. 3x v noci a přes den taky zatím často, takže si to snad vytáhne 🙂
Myslím, že dopo i odpo se dává to samé..

bianca7
13. únor 2010

maminky,a davate detickam vlastne robene prikrmy ci detsku vyzivu hotovu?Dnes sme ochutnali htovu vyzivu a musim povedat,ze toho sme zjedli ovela viac,lebo to bolo rozmix.na kasu uplne(mne sa to tak nepodarilo).Rozmyslam,ze to je jednoduchsie.Nie,ze by som sa lenila varit,to vobec nie,ale ked sa to tak vezme,ani nevieme ako sa pestovala ta zelenina,ktoru kupujeme...ani BIO zelenina neni zaruka.Co poviete?

lenka1smejka
13. únor 2010

bianca-ja som malej davala kupovane 2 mesiace lebo mi ine nechcela.Je to jednoduchsie ale teraz to striedam

bianca7
13. únor 2010

no tiez rozmyslam,ze to budem striedat,ale zatial kym nemame ani zubok,tak budem davat kupovane...aspon coto zje...

mili84
13. únor 2010

blka...no já v noci nekojím..až ráno okolo 5h...a přes den jenom 5x..ted navíc nahrazuju 1 kojení oběděm. tak sna dsi ten litr vytáhne... 😒 až dostane večer kaši a tu svačinku, tak nevim..no snad mu to bude stačit. díky za info.

bianca já začala jenom skleničkama a ted kombinuju - třeba mám brokolici ze skleničky a přidám k tomu domácí bramboru. nebo to různě míchám. ale toníkovi taky více chtnají věco ze skla.

blka
13. únor 2010

Bianco, já to mixuju tyčovým mixérem, tak je ta konzistence v pohodě 😉

Mili, já myslím, že si to snad vytáhnou 🙂

kkkatarinkaaa
14. únor 2010

ahojte
tak , aj my sa chystame zacat s prikrmami...malicka bude mat 6 mesiacov, tak niekedy v marci by som zacala prikrmy....zacinate s mrkvickou uvarenou a trosku zriedit s prevarenou vodou?? prevarate noektora aj obycajnu vodu z vodovodu? a s tou to zriedite? lebo ja kedze kojim, tak som este nepouzivala Lucku a nic podobne,..,.aj ked vecer jej davam tak 90ml Humany do flasky-tak mi lepsie zaspinka-tak tam pouzivam obycajnu prevarenu vodu...

mili84
14. únor 2010

katarinka: my začali mrkvičkou ze skleničky - Hami 😉 Teď to kombinuju, dám třeba mrkev ze skleničky a k tomu uvařím něco doma - bramkboru, cuketu.... když vařím doma, tak jedině v páře. Když se mi to zdá moc husté, zaleju to trochou obyčejné převařené vody nebo tam můžeš dá trochu svého mlíčka 😉 Jinak tam kapu pár kapek olivového oleje, těsně před konzumací 😉

bianca7
14. únor 2010

blka,aj ja mam tycovy mixer,ale mozno som to mixovala kratko,no zdalo sa mi,ze uz by to malo byt...

katarinka,ja som varila mrkvicku v tej dojcenskej vodicke.Potom ked bolo vody vela,tak som odliala a trochu nechala a tak som to rozmixovala.Prevarenu vodu by som netrufala dat.Neverim,ze by potrubia boli take ciste,aj tak varom by sa vsetko neodstranilo.

shaula
14. únor 2010

Mili - jestli jsi doteď dávala převařenou vodovodní vodu, tak v tom pokračuj 😉

bianca7
14. únor 2010

a kocky,este nieco-v akom poradi pridavate zeleninku po mrkve a zemiaku?mozem potom hned brokolicu a pod. alebo to nechat na neskor a davat cuketu...a co dalej? ;)

sandra81
14. únor 2010

Bianco, ja teda stale brouzdam mezi tou mrkvi a max. cuketou, brokolici a bramborem, vic jsem nedavala. Myslim ze dat treba samotnou cuketu to by asi nejedla, tak pak asi normlne hned jak ji mrkev tak k ni pridavat cuketu nebo k bramboru. A samotou brokolici mi mala taky neji zatim, tak holt to zkusim zas pozdeji. Je to ale boj....co si budem povidat.

A k tem svacinkam. Ja to asi budu delat takhle:

Brzy rano kojeni
Kolem 9 hodiny, nekdy i dyl kojeni
Asi o pul 1 obed (to neco malo co do ni dostanu) a hlavne nakojeni protoze o to ji jde 🙂
Pak dlouho spi takze kdyz se nevzbudi driv jak ve 4 tak uz davam rovnou kasi - kolem pul pate lzickou
Pred spanim jeste kolem pul 8 kojim.

Aha a ted koukam kde je ta svacina. No tak to se holt uvidi az budem tak daleko. Nevim totiz zda uz zkouset i ovoce kdyz nemame zmaknou zeleninu. Co myslite? Jsou ty rady prehnany ze se rika napred zelenina pak ovoce??? kvuli sladke chuti?

Jo a male je 7 mesicu, prikrmuju skoro 3 tydny.

bella.cullen.
14. únor 2010

bianca normálně začni přidávat jakou koliv zeleninu a jak koliv kombinovat.... 😅 to není věda! 😀

petkula
14. únor 2010

sandra81, ja si myslim, ze se to nemusi tak striktne dodrzovat...treba v zahranici (myslim, ze v Holandsku) zacinaji ovocem a taky potom jedi vsechno 😉
A vlastne mrkev, kdyz se uvari, tak je dost sladka...a pritom je to zelenina. My jsme uz jedli mrkev, bramboru, brokolici a banan a nejvic chutnal asi brambor a banan (teda ne dohromady 😉