Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andtka
13. únor 2009

Evikuu, vy toho sníte. My zatím pijeme jen mateřské mlíčko, a půlku zeleninky (sklenička). Chci začít dávat i čajík, ale malý neumí pít z flašky, tak jsem dneska koupila hrníček s pítkem. Snad mu to půjde.

evikuu
13. únor 2009

Jo jo však je to kus ženské 7260g ve 4měsících 😀 . Mrkev nás stavěla tak jsme jí tak často nedávali, pak jsme dali špenát+brambor a to jí chutnalo a teďka jsme už na zelenině+kuřecí masíčko+jabklo HAMI a moooc chutná 🙂.Alve je tvom vlastně jem mrkev, maso a kukuřice ale zajímá mě ten celer ve většině HAMI je a tak se asi malým může?? Nebo máte vyzkoušené jiné výživy kde není?? Co ta almatura z DM??

evikuu
13. únor 2009

OMLUVA ZA PŘEKLEP 😀
andko však kojíš tak nemáš kam spěchat 😀

andtka
13. únor 2009

My zatím měli je HAMI a HIPP

pavlina05
13. únor 2009

jaannaa 😉 můžeš zavést ovocný příkrm. Ale je opravdu lepší začít tou zeleninku bez chuti. Aby si pak Lucinka nezvykla jen na sladké....

andy to máš teda jedlíka 😉

andtka celou skleničku jsme snědli tak za 3-4 týdny. Já začínala opravdu po lžičkách 😉 Nenásilně.

evikuu ...to máš zlatý a dobře vychytaný 😉 Hlavně ru noc 😉 Celer nedávat, prý je hodně aromatický a alergizující! Nejdříve tak od 10 m 😉

andtka pak ještě můžeš cuketu, dýni, fenykl, pastyňák...

evi, Alnaturu jsme neměli, ale ráda bych vyzkoušela...

pavlina05
13. únor 2009

andtka •j, není kam spěchat. Já chci kojit hooodně dloho, tak i po příkrmech dokojuju. 😅 Ale malý už nechce...tak mu dávám alespoň hrníček...ze kterého tedy neumí

jaannaa
13. únor 2009

může se ješte optat? ... minulý týden jsme byli u dětské Dr. a ona mi říkala že mám začít už s příkrmama (jsem kojící mamina) důvod je ten, že sjem jí říkala, že málá chce píc každou 1,5 - 2 hod.... tak jsem začala s těmi příkramama...ale stejne je to samé, kojím 1,5 - 2 hod, v noci jen 1x - 2x... myslíte že je to tím že mám malo mlíka nebo že není tak syté? měla bych začít davat UM? Dr. mi nic o UM nerikala. 😕

jaannaa
13. únor 2009

andtka... taktež jsem začala mrkvičkou, pak brambůrkem...ten nemel uspekch tak jsem šla na špenat ...brokolici...tam se slečna zasekla a tak jsem koupila Hamé první lžička brokolice a ta jí dnes šmakovala, jinak dávám na noc obilnou kaši od Nutrilonu, malá sbaší 3/4 porce, jinak kojím kojím, kojím.... 😎

pavlina05
13. únor 2009

Jaan, rozhodně neee!!!!!! Máš svoje mlíčko a to je to nej!!! 😉 Já kojím také stále po 2 hodi vnoci 😝 a dr. jen chválí!!! Proč rvát do dětí kravské mléko??? Já myslím, že už jim naše mlíčko nestačí, proto příkrmy, které jsou bohatší. Ale mlíčenko je pro ně stále nejdúležitější a také ten vztah 😉 mámy a mimouše 😉

já dávám kaše od Hami na dobrou noca kojím jak novorozence 😅

romcatko
13. únor 2009

Ahoj holk,y mám dotaz - příkrmuji cca měsíc, zatím jen zeleninu a maso. A kojím.
Chci se zeptat, jste někdo vařil cukínu. Já zatím ne, ale ráda bych to zkusila. Ve skleničkách jsem jí našla jen s něčím, kde byla myslím sůl a ještě smetana či co. takže bych jí zkusial doma uvařit a smíchat třeba s mrkví?
děkujiiii.
A ještě jedna otázka - nevíte někdo, proč se nemá zpočátku dávat méko - myslím jako příkrmy, co obsahují smetanu či mléjo ne krabici 😀 (třeba špenát ve skleničce jsem našla jen se smetanou ☹ )- jako mléčná bílkovina? Protože to je alergen? samozřejmě se to týká hlavně kojených děti. a jak dlouho?
poslední otázka - lepek - od kdy dávat? Zatím jsme ne věcích bez lepku.

pavlina05
13. únor 2009

romcatko já cuketu vařila. je to v pohodě a moc dobře chutná. Uvařila jsem ji na malinké kostičky+brambor+petrže. Dá se použít cokoliv 😉 I s masíčkem je dobrá.

Myslím, že od 6 m. je lepek už v pohodě. Mlíčko bych nedávala, pokud kojíš.

pavlina05
13. únor 2009

...já dávala od Hamé jemný špenát s bramborem

bolk
13. únor 2009

Já mám taky dotaz. Vařily jste si příkrmy do zásoby a pak případně zmrazily? Dneska jsem vařila jednu porci mrkvičky a bylo toho tak málo, že to ani nešlo rozmixovat a malá to nechtěla. Tak jsem zase dala skleničku. ☹
Pokud ano tak jak dlouho se dá použít nezmražený příp zmražený příkrm. Možná to moc řeším, ale je to první mimi tak se učím.
Dík

pavlina05
13. únor 2009

bolk 😉 neřešíš, je to zcela normální 😉 já jsem také taková 🙂 Prostě jseš správná máma!!!!
Já jsem si udělala do zásoby mrkvičku, zmrazila do sáčků, tvořítek na led. Myslím, že tak měsíc by v mražáku být mohla. já to tak mám. mrazím i hotové mixované masíčko - hověz§+cuketa, nebo dýňi, petrřel, fenykl 😉

jaannaa
13. únor 2009

pavlina05 diky, ja se v tom chtela utvrdit... taky bych radeji kojila dokud to jde. Dnes jsem dala na noc kasi 3/4 porce (vážila jsem to a mělo to 130 g), malá to zbaštila uplne cele a cekala ze ji dam dalsi lzicku a ono tam nic nebylo, tak jsem ji jeste dala napit odemne a to si moc uz nedala. tak uvidime zitra co rekne na brokolici v poledne 🙂 snad dojií tu načatou slkenicku z dneska. 😉

jaannaa
13. únor 2009

taktéž mám udělanou zasobu zeleniny v mrazaku (mrkev, brokolice, i kořenovou petržel), cuketu mám v plánu taktéž uvařit a zamrazit (tak se do toho pustím po víkendu) ... je vše pak rychle připravený obídek pro malou 😵

pavlina05
13. únor 2009

jaan já dnes dala také 3/4 kaše a dokojila. Ale včera třeba už mlíčko nechtěl 😒
JJ, super si navařit 😉 Mám z toho lepší pocit 🙂

jaannaa
13. únor 2009

no všude píši že porce je cca 150 - 250 g ... tak si říkam, že ješte tak týden, a mohla by bašit celou porci na noc a nemusela bych pak dokojit.... jen ještě zlepšit tu zeleninku k obídku... to mi sní tak 40 g ☹

jaannaa
13. únor 2009

.....ale asi na ní moc tlačím 🙂 ... asi to nepůjde tak rychle 😀

pavlina05
13. únor 2009

jaan u každého je to jiné. Já dávám kaši teprve týden, jí mi tak 1/2 -3/4. Raději na to jdu pomalu 😀
Já jsem pesimista, nedoufám v nekojení vnoci. NAšeho klučíka už znám 😅 ten si nenechá ujít noční mazílkování s maminkou.....Bohužel

jaannaa
13. únor 2009

pavlina05 ... až Lucinka bude baštit celou porci, tak chci začít změnit spánkový režim dle http://www.nespavost.cz/spanek-a-zdravi/detska-... ...jen nevim jak to provest ve dne... totoiž naše malá je unavena, dře si očička, ale sama neusne.... vždy mi usne u kojeni, a pak ji muzu dat do kočárku či postýlky (večer nekdy musíme i uspávat na míči) ... tak bych to nejak chtela zmenit... btw. ve dne mi spí jen 2x po 1/2 hodine (dříve 3x po 1/2 hodině)

jaannaa
13. únor 2009

v noci si dá těch 10-12 hodin (jak kdy)

jaannaa
13. únor 2009

zavidím maminkám, kterým miminka usnou v postýlce při hraní 😔

jitrulka
13. únor 2009

jani... zkus přes den ten samý postup jako večer. trochu ji zatemnit a být nekompromisní (s mírou 🙂 ) u nás to jde. je to sice trochu těžší a bez pláče se většinou neobejdeme, ale ted už většinou tak do 10 min spí.

jaannaa
13. únor 2009

jitrulka...o pokus to stojí, určite vyzkousím, ... jen nevim, když mi usína u kojení... 😠

pavlina05
13. únor 2009

jaa, já mám vychytané usínání. To nám jde. Ale bohužel jsme to museli udělat metodou vyplakání se. já nemůžu zase přijít na to nekojit vnoci. TAk jak jsem psala, že dostal kaši a mlíčko, tak už se probudil!!! Já vím, možná zuby??!! Ale my to tak máme pořád, od září a zub nikde!! ☹
Já závidím celonoční spánek!! Já se nevyspala už 8 měsíců ☹

No to usínání u kojení je špatné...ale jak to změnit??? možná kojit trochu dříve, kdy není ještě unavená, tak aby neusla u koj a ty jsi ji dala do postýlky bdělou 😉

jitrulka
13. únor 2009

hehehe... to znám taky. i když jsem ji chtěla dávat do postýlky bdělou a ona mi usnula a já s ní mohla klidně třást a volat na ni a nic 😀 Já to řeším tak, že (kojím po 2-2,5 hod.) že ji dám spát když je unavená i když má třeba za hoďku, za půl jíst. Ona usne bdělá a kolikrát přespí i tu svoji hodinu na jídlo. Zkrátka ji nedávám spát hned po jídle ale raději před...

jitrulka
13. únor 2009

...jinak... já ted pár dní nepřikrmuju a spí jak dudek. to jsem zvědavá co bude až zas začnu 😠

jaannaa
13. únor 2009

pavlina... někdy ani na ní nepozdám že je unavena..a prostě si zničehonic usne 😠 ale zkusím jí domluvit 😅 a zavedu pravidelný režim.... dle tabulek kojeni.net... a kojit budu jen po 2 hodinach... to by mela přežit 😀 dle mallory https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... v 7 vstavani, kojeni
hrani do 9
9-10 spani (priblizne plus minus)
10 kojeni
hrani do 12
12-13 spani
13 kojeni
hrani do 15
15-16 spani
16 kojeni
hrani a udrzovani vzhuru az do koupani v 19:20
19:50 kojeni
20:00 ukladani do postylky
04:00 kojeni
v 7 vstavani

to zni dobre...ale nevim jak to praktikovat u nas ☹

jitrulka
13. únor 2009

a jinak taky necháváme vyplakat...