Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
4. kvě 2010

tiez obcas miesam , hlavne ked navarim nieco nechutne 😀 dzejn, len vydrz, bude jest to co jej das....a hovadzie nemusi mat rada, to sa malym detom velmi ani nedoporucuje

beruska24.9.
4. kvě 2010

dzejn - když malá nechtěla zeleninu a už jedla ovoce, přimíchala jsem jí do zeleniny trochu ovocné přesnídávky. Prostě je na sladké po mamince 😀 A postupně jsem dávku přesnídávky snižovala.
Jinak jsem zjistila, že zeleninu mi jí lépe, když tam má maso (zatím jsme zkoušeli jen kuřecí a dávám ho 1x za 2 dny).
Tak zkoušej, jednou něco určitě vyjde 😉

kaleilah
4. kvě 2010

ahoj holky,jdu se zeptat jak je to s příkramama u kojenýho dítěte. Ady má půl roku v pátek, ale začala jsem jí v sobotu dávat skleničku,je hubeňourek a pořád hladová, i když mlíka mám celkem dost- prostě tak akorát. Hned napoprvé snědla celou skleničku mrkve, tu od hami první lžičku a za hodinu a půl kojo, vůbec jí to nestačilo. Včera jsem zkusila dát poprvé rýžovou kaši od nutrilonu a do toho zamíchala pár lžiček mrkve a v poho, zasytilo jí to na dýl, ale snědla ohromnou porci. jí pěkně lžičkou a bez problému polyká. A jak dál? Můžu jí dávat dva příkrmy? na oběd mrkev, později další zeleninu a večer kaši? 😉

jsem jak tatar, ale Dan nebyl kojenej, jedl od 4 m tak to ylo taky něco jinýho 😉

latvia
4. kvě 2010

kojene a nekojene, je to v podstate jedno....a pokial ti mala bola takto hladna, mohla si ju zacat prikrmovat skor 😉 ja by som tyzden vydrzala na 2 prikrmoch, potom by som dala aj treti...aj ovocie mozes zaviest, nemusia byt 2x zelenina

brusinka.pusinka
4. kvě 2010

dzej zkuz když vaříš zeleninku přidat kousek jablíčka někdy to dětem zachutná 😉 a postupně kousek vždy uber pokud to pomůže a možná nakonec bude baštit i domácí jídlo 😉

kaleilah
4. kvě 2010

latvia nebyl důvod začínat dřív,jen jí to tou lžičkou chtná, hladová není, na váze přibývá, ale teď měla akorát zase spurtík,mě se dělalo i míňmlíka, tak jsem dala příkrmy, už jsem zase srovnaná, ale na příkrmech už zůstávám

pampuch333
4. kvě 2010

Ahojte, za týždeň začnem dávať prvý príkrm mrkvu. Myslíte že môžem dať aj mrazenú baby karotku ? Novú zo zelovocu sa bojím dať pre dusičnany. Neskôr budem kupovať, len na začiatok sa bojím.

latvia
4. kvě 2010

mozes aj mrazenu, a ked ti dojde tak aj zelovocovu, pokial ju nebude jest na kvanta tak jej nic nebude 😉

dzejn81
4. kvě 2010

holky díky moc za tipy, určitě vyzkouším, ale představte si, že mi nechce teda kromě rozmačkaného banánu ani když jí uvařím třeba jablíčko nebo hrušku doma a přesnídávky baští o dušu. no a dneska to nakonec dopadlo tak, že jak mi z toho vzteku usnula tak pak jak se probudila zbaštila třičtvrtě skleničky karotky s rýží naprosto bez problémů. ze skleniček mi prostě zbaští zeleninu i maso tak asi moje domácí strava stojí za houby 🙂.

rebecca2006
4. kvě 2010

dzejn, poradiť ti veľmi neviem, ale môžem ťa upokojiť- u týchto malých bábätiek sa chute veľmi menia, my sme mali to isté, Maťko spočiatku len kupované jedlo, už so si myslela, že vyjdeme na psí tridsiatok- nakoniec mi kamošky poradili to neriešiť a dávať mu čo chce- že sa to zmení. Tak som mu dávala asi každý tretí deň varené a medzitým kupované. A fakt, asi po mesiaci som si všimla, že lepšie toleruje varenú stravu a kupovanú už nechce... Nie je síce doteraz veľký jedák, ale už aspoň nekupujem Hippky. Inak, Rimmel mala zaujímavý tip- primiešať do Hippky niečo varené, napr. mrkvu- to đom aj ja robila, A ešte som miešala - a miešam - do jedla strúhané jablko alebo mrkvičku, alebo v najhoršom trochu banánu- ak nechce nijakovsky jesť. Nie je to ideál, ale aspoň niečo do neho dostanem. Veľa zdaru 🙂

beruska24.9.
4. kvě 2010

Od kdy přidáváte syrovou (čerstvou) zeleninu?? Zatím zeleninu pořád vařím, ovoce jí ovocné přesnídávky a čerstvé jsem zkoušela zatím jen jablko a banán (toho jen trošku neb malou zacpává).

latvia
4. kvě 2010

ja este nedavam, este nema ako pozut surovu zeleninu, aj ked ma 7 zuob, ale nieje to este ono

beruska24.9.
4. kvě 2010

A ještě bych měla dotaz. Poslední 2 dny jsem zkoušela dát pastiňák. Včera poprvé a ráno měla malá za krkem takovou drobnou červenou krupičku. Říkala jsem si, že asi potničky. Dnes podruhé pastiňák a k večeru měla krupičku za krčkem, jakoby pod ouškama a zepředu pod krčkem. Může to být z toho pastiňáku?? Nebo to jsou opravdu ty potničky, když to jinde nemá?? S pastiňákem nějaký čas počkám, ale stejně nevím, co je ta červená krupička 😔

beruska24.9.
4. kvě 2010

latvia - zuby nemají na žvýkání potravy vliv 😉 Myslela jsem třeba nastrouhanou čerstvou zeleninu. Třeba přimíchat do vařené, aby měla dost vitamínů 😉

latvia
4. kvě 2010

nie? tak to som nevedela, ja zatial nedavam, varim zeleninu kratko, takze vitaminov ma dost

beruska24.9.
4. kvě 2010

latvia - nemůžu najít, kde jsem to četla. Na žvýkání jsou potřeba vyvynuté žvýkací svaly a né zuby 😀 Dítě se rodí se sacím reflexem, žvýkat se musí naučit. A jsou děti, které nemají zuby ještě v roce a žvýkat dokážou...

latvia
4. kvě 2010

to mi je jasne, ale tvrde veci proste dasnom nerozzujes....kebyze mas klapacku, tak by som ti povedala ze si to mas skusit, taku uhorsku rozzut dasnom 😀 😉 alebo to treba dat otestovat nejakej bezzubej babke 😕 😀 ja viem ze omielat stravu v puse dieta vie, ale je otazne ci ju rozpuci medzi dasnom a rozpusti slinami, alebo ju len bude prehadzovat zo strany na stranu neroztlacenu

beruska24.9.
4. kvě 2010

Na druhou stranu když vezmeš, že dětičky se naučí pořádně kousat až někdy kolem 4.roku a vlastně polykají pořádně nerozkousanou potravu, tak mi to zas takový nesmysl nepřipadá.
No, babičku už nemám a vyndavací a zastamdací zuby naštěstí zatím ještě také ne 😀

latvia
4. kvě 2010

ale uz 2rocne deti vedia pohryzt zeleninu natolko, aby im pretravilo 🙂

rainee
5. kvě 2010

baby vy tu zeleninu mixujete ci len roztlacate? ked to roztlacim 6m babatku tak to v pohode stravi?

latvia
5. kvě 2010

ja mixujem, ale na hrubsie, nie na hladku kasu....ma tam malinke kusky, takze v poho stravi.ale aj roztlacene by malo stravit. podla toho ako velmi roztlacis

brusinka.pusinka
5. kvě 2010

My dáváme malé strouhanou syrovou mrkvičku s jablíčkem a piškoty sunarka 😀 😀 😀 a malá miluje. Jinak mixuji jen masko bo nemáme zuby a vše jen rozmačkávám vidličkou 😉

latvia
5. kvě 2010

jaj, som normalne dostala smak na jabko s mrkvou 😀

brusinka.pusinka
5. kvě 2010

Latvi já ji mám také moc ráda pokapané citrónem 😝

latvia
5. kvě 2010

musim dnes kupit mrkvu a podme na to 🙂

florule
5. kvě 2010

latvia, beruska, tak můj děda neměl zuby, co si ho pamatuju a jedl normálně všechno - tvrdé tyčinky, syrové ovoce, zeleninu, prostě vše 🙂

latvia
5. kvě 2010

ano? tycinky sa rozpustia slinami, ovocie ak je makke tak sa rozpuci dasnom, ale neviem si teda predstavit ze si tvoj dedo odkusil bez zubov z kalerabu a rozdrvil ho medzi dasnom 😕

bibione
5. kvě 2010

vsetko sa da latvia 😉 moj otec tiez nemal dost skoro zuby a vedel pokusat vsetko okrem orieskov,tie si musel pomlet 😀

latvia
5. kvě 2010

hej? odkusol aj kalerab? 🙂 moj otec ma cast umelych zubov a s nimi nedokaze poriadne kusat....tak ale asi netrenoval ako vasi pribuzni 😀 😉

florule
5. kvě 2010

ano, pokousal 😉 S umelyma zubama mu to aky neslo, takze je zahodil a jedl bez nich 🙂